Téma: Megérzés

Danner 2010 jan. 09. - 18:58:39
(380/560)
De a nagyinak is tudnia kellene róla.
10/10
chosette 2010 jan. 09. - 18:45:15 10/10
(379/560)
A sebhez hozzá szólva,a lányok tudják mi történt az arcával,hisz pont az anyja (aki elõbb nem emlékszik csak késõbb mikor már mutatják mi is történt akkor jön rá)mondja,hogy nincs semmilyen seb.Nekem még mindig olyan szép vagy mint voltál a kisebbik lány meg mondja mint egy királynõ.Ezért a hintánál mondja,hogy semmi baja nincs az arcának.Annak ellenére,hogy mindenki látja.
tallulah2 2010 jan. 09. - 15:39:13
(378/560)
Egyetértek Jadranával.

***SPOILER***

Az egész végülis kicseszész volt a csajjal, valami felsõbb hatalom szórakozott vele, azzal, hogy ezt a megérzést,jövõ képet vetítette elé. Mert ha ez nem történt volna meg, akkor Jim elmegy és lefekszik a titkárnõvel, utánna meg szépen haza megy, aztán folytatja így az életét. A halála csak azért következett be, mert Sandra elhitte, hogy ez tényleg így fog történni. Önbeteljesítõ jóslat, pontosan, mint a pap történetében a gyerekek. És a pap is 2 történetet mondott el, egyet, ahol áldás lehetett a jövõ megérzése és egyet, ahol átok.Bebeszélte Sandrának, hogy ez áldás és minden megváltoztatható, közben meg pont az ellentettje történt.

***SPOILER VÉGE***
Jadrana 2010 jan. 09. - 15:09:21
(377/560)
Igen. És ilyen értelemben viszont az a tanulság, hogy a (bármilyen okból ismert) jövõ ellen nincs értelme harcolni.
Kattrin 2010 jan. 09. - 14:40:00
(376/560)
Ha idõrendi sorrendben következnek az események, nem lett volna érdekes a film. Így viszont végigkövethetjük, hogy a fõhõsnõ hogyan rakja össze a mozaikdarabkákat, és közben a nézõ fejében is összeáll a sztori.

Ha a nõ észreveszi, hogy csak akkor tudja megváltoztatni az eseményeket, ha nem gondolkodás nélkül cselekszik, hanem néhány dolgot másképp csinál, mint ahogy elõször akarta, akkor talán megakadályozhatta volna a balesetet. De ha valóban így lett volna, akkor eleve nincs semmilyen baleset, és akkor az idõ sem zavarodik össze, hanem minden szépen halad a maga rendje és módja szerint, és akkor nem lett volna film.

Tetszett. 7/10
Jadrana 2010 jan. 09. - 13:41:39
(375/560)
Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszett, és elgondolkodtatott a film, biztos, hogy újra megnézem majd.

***SPOILER***

Az én értelmezésem szerint - és ez volt számomra a legdöbbenetesebb - saját maga okozta a férje halálát, mindazon események hatására, amiket már elõre átélt. Véleményem szerint, ha nem megy utána, így nem állítja félre és nem fordítja vissza, akkor nem történik baleset. Tehát a sorsukban már eleve az is benne volt, hogy ezt a hetet Linda így, "összevissza" éli meg, és hogy az így elõre megtapasztalt dolgok után, a számára utoljára megért szerdán a férje halálát okozza majd. Tovább gondolva: ha nem akarja mindenáron megmenteni, talán nem így történik... vagyis - ahogy az elején meg is fordult a fejében - ha "hagyja meghalni", valószínûleg nem hal meg!
Tecu20 2010 jan. 09. - 13:37:52
(374/560)
Én is tegnap láttam elõször a filmet.Az elején voltak dolgok amiket nem értettem,és bonyorult volt, de végére megértettem, azt hiszem:D Nekem nagyon tetszett.Jó film.Csak furcs volt,hogy Keddi napról hirtelen csütörtökre ugrott,nem értettem,hogy megy össze vissza a csaj:D:D:D
retrobaba 2010 jan. 09. - 13:30:19
(373/560)
***SPOILER***
én csak azt nem értem, hogyha megállt a leállósávba a csávó, a végén, mért kellett megfordulnia? értem én, hogy a 220-as kilométerkõnél állt meg, de ha nem fordul meg-nem fékez a kamion, mivel nincs elõtte semmi-nem hal meg a pasi.
tudom, hogy féltette a férjét, de akkoris. ez annyira zavart :D
meg amúgy ha nem tudok kiszállni és nem indul a kocsi akkor én kikapcsoltam volna az övet engedném le 1000-rel az ablakot és próbálnék kimászni :S
***SPOILER VÉGE***
egyébként nagyon tetszett a film :)
6Réka1 2010 jan. 09. - 13:19:13
(372/560)
***SPOILER***
De õ mondta Jimnek, hogy forduljon el az autójával. És Linda miatt állt is meg.. De szerintem ahhoz, hogy megértsem teljesen többször is megkéne néznem, mert csak most láttm elõször. De azért Köszi!!
***SPOILER***
9/10
Katyu93 2010 jan. 09. - 13:15:56 9/10
(371/560)
10/9 szerintem jó film.
6Réka1 2010 jan. 09. - 11:36:58
(370/560)
Nekem is nagyon tetszett a film. Szerintem minden kis tényezõt elsõ megnézésre nem lehet felefogni, mert egy kicsit minden összekuszálódott.
Én abba reménykedtem, hogy megtudja menteni a férje életét... Jó volt befejezésnek, hogy terhes lett.
Egy dolgot nem értettem: Miért szóltak neki, hogy meghalt a férje, mikor õ is ott volt? Igaz, Linda nem emlékezett rá, de attól még a rendõröknek kéne.. És ha nem megy James után, akkor valószínüleg nem hal meg.
Vagy csak én értettem rosszul?
marcsi123 2010 jan. 09. - 10:40:57
(369/560)
szerintem szép film, ahogy a múltba visszatérve megpróbálja megérteni a házasságukat és megváltoztatni a jövõt.A múlton tud változtatni ,hiszen nem kerül mindig vissza az elmegyógyintézetbe, a kislánya sebeit is végül nem õ hanem az üveg okozza,és férjét is félti, figyelmezteti és erre a sugallatra változtatja férje az életbíztosítást a tripllájára szerda reggel.És a legfontosabb ,hogy férje szerelmét is visszaszerzi.De a jövön nem tudd változtatni és 9 hónap múlva harmadik gyermekét várva kõltözik a tóhoz.
lilo07 2010 jan. 09. - 10:28:47
(368/560)
nagyon, nagyon tetszett. igaz, az elsõ felérõl lemaradtam, de értettem, az utolsó másfél óráját láttam. A végén a visszaemlékezéseit megkönnyeztem. És hát a befejezés!
Apa ajánlotta a filmet, és mondta, hogy milyen megdöbbentõ a befejezése, és tényleg! Szerintem Sandra nagyon jól alakított!
10/10
chosette 2010 jan. 09. - 10:22:23 10/10
(367/560)
Olvass vissza egy két oldalt.Mindenki másképp értelmezte.Aztán vedd ki ami neked logikus.És megérted.Vagy vesd össze és jobban össze kuszálódsz.
10/10
chosette 2010 jan. 09. - 10:14:09 10/10
(366/560)
Amit nem élt meg arra nem is tud vissza emlékezni.A kilométer kõhöz meg azért megy ki,mert az elején a rendõr mondta neki,hol történt.A másik,meg ott is volt mikor meghalt,csak sokkot kapót és valamiért nem akart emlékezni az egészre,csak miután a rendõr beszélt vele,kezdet neki be-be ugrálni a napok.Amikor ki megy a 220 km kõhöz akkor már rémlik neki valami és azért látja a férjét,de csak egy pillanatra hogy hal meg,mert már átélte egyszer. Nekem meg ez logikus és nem az idõbeni ugrálás,hogy megváltoztassa a történteket.Tehát a múlt és a mire ti a jövõt gondoljátok az is a múlt mind megtörtént.Kezdhették volna úgy is a filmet,hogy volt a baleset és utána gondol vissza a feleség az egészre,de direkt nem így volt megcsinálva.Direkt a végén derül ki mi is történt valójába.Bár nekem is bele telet egy kis idõbe,hogy erre rá jöjjek.
Bateman 2010 jan. 09. - 08:54:25
(365/560)
Olvasgattam a hozzászólásaitokat. A filmben az a jó, s egyben idegesítõ is, hogy gyakorlatilag senkinek még FINGJA sincs, hogy most akkor mi van?! Mindenki csak találgat, de senki nem érti az egészet. :)

Szerintem kár benne értelmet keresni, mert nincs, nem fogjátok összerakni egységes egésszé soha. Direkt így van megcsinálva.
10/10
Frilla 2010 jan. 09. - 01:57:38 10/10
(364/560)
SPOILER
Három alternatív ehetõséget mutat a film, de persze ennél sokkal több leret:
CSÜTÖRTÖK: Annie-vel beszélnek telefonon, gyorsan repül az idõ, de nem eset ki addig egy nap sem.
HÉTFÕ: Tehát ezt a napot már másodszor éli át, volt egy "normál - említésre sem méltó" hétfõ, és ez a hétfõ, de lesz egy harmadik alternatíva is: a vasárnap utáni hétfõ, mert a múltbeli vasárnapja is meg fog változni. Itt ruhában kell fel, viszont azon a vasárnap meztelenül fekszik le. Belenyúl a döglött madárba, tehát nem tudja, hogy ott van, ergo elõzõleg nem volt kint, amikor a madár elpusztult. De a másik alternatívában tudni fogja, hogy ott van.
KÖZEL JÖVÕ: Mi a fontos: a hit a szeretet..., sosincs késõ harcolni érte..., Sehol sem látom, hogy Jim halott lenne..., ha egyszer úgy hal meg, hogy feje elválik a testétõl, egyszer pedig úgy hogy felrobban, akkor miért nem lehet a 3. alternatíva az, hogy nem hal meg?
Ettina 2010 jan. 09. - 01:20:23
(363/560)
Én most láttam elsõször ezt a filmet és nagyon tetszett. Kicsit furcsa volt, de tetszett.
nana00 2010 jan. 09. - 01:05:48
(362/560)
én az alvási idõsíkba vagyok, míg le nem csukom a szemem addig péntek van! :D Utánna jöhet a szombat..remélem az jön:S:D sziasztok:)
Danner 2010 jan. 09. - 01:04:31
(361/560)
Már most van szombat! Vagy jaj, holnap is az lesz? :S :D
Jó éjt!