Téma: Memento

agarik 2011 ápr. 29. - 10:38:05
(117/217)
***SPOILER***

Nincs gyilkos. A fickó adagolta túl a saját feleségét, aztán kinyírja a barátját, mert megsértõdött rá.

***VÉGE***
10/10
M.Zs.F 2011 ápr. 29. - 01:29:44 10/10
(116/217)
Elolvastam mind a közel 140 hozzászólást. Nem derült ki belõle nekem, hogy valójában ki is a gyilkos, és hogy pontosan mi is történt, de úgy érzem hogy az én sejtésem elég közel áll az igazsághoz.

Mindenesetre nekem csak egyre jár és jár az agyam a filmen, és mihelyt lesz idõm mégegyszer meg fogom nézni.

És kedves Kadar1995, mielõtt itt is kapnék a pofámra leszögezem, hogy hatalmas film ez. Az Eredet nekem nem jön be sajnos, de az tény, hogy ez a Nolan tud egy hangulatot adni a filmjeinek. Szerintem ennél a filmnél még pislogni is elfelejtettem, a Batman: Sötét lovagnál pedig a végére szinte depressziós lettem a látványvilágtól, a szinészek (fõleg Heath Ledger) fantasztikusan sokkoló játékától, és mindehhez az a zene. Phûûûûû kiráz a hideg még mindig tõle. Elég kevés film van aminek emlékszem a filmzenéjére, szám szerint kb 4 db (Parfüm: Egy gyilkos története, Terminator 2., Rekviem egy álomért, Batman: Sötét lovag). És emlékszem hogy a Tökéletes trükk után is nehezen álltam fel a kanapéról, mert járatta az agyam!

Szóval .........nem is értem a 9 pontomat, ez 10-et érdemel! Még jó hogy az elõbb szavazni nem szavaztam, csak irtam a pontot. Most szavazok is!

10/10
10/10
M.Zs.F 2011 ápr. 29. - 00:40:09 10/10
(115/217)
Tyûûûûû......bassszuuuusss.....azttaaaaa....woooooow!!!!!Hááááttt. 10 perce végeztem a filmmel, de még a hatása alatt vagyok. Ez nyilván nem meglepõ senkinek aki látta, de szerintem még egy hét múlva ilyenkor is a hatása alatt leszek.
És agyalok, gondolkozok, rakom össze a részleteket magamban, hogy miiiiiii???? Most akkor mi is van, mit is láttam, hogy is vannak egymás után a dolgok? Meg akkor ki is volt a gyilkos, és akkor meghalt egyáltalán a felesége (aki a CSI-ban szerepelt ha jól emlékszem)?

Nyilván meghalt, ez talán tiszta. Õ ölte meg, és a mese amit végig mesélt arról az emberrõl aki után még biztositási nyomozó korában nyomozott az saját magáról szólt, és Õ ölte meg a saját feleségét?

Húúúúú ez kemény volt! Valaki kérem árulja el hogy mit is láttam, mert szeretném majd mégegyszer megnézni, de annak a tudatában, hogy tudom ki a gyilkos.

Különleges film, tele feszültséggel. Végig azt éreztem, hogy óóóóó ez nem is olyan nagy szám. Amikor elõtte olvastam a kommenteket akkor megijedtem, hogy ez nekem biztos magas lesz. Aztán elkezdtem nézni, és minden tiszta volt, és birtam követni az eseményeket. Aztán a végén besûrûsödött.......és tiszta izgalomban vagyok, és kiváncsi!!! :)

Amúgy kár hogy ezt a pasit nem láttam még több filmben (legalábbis nem rémlik), mert fantasztikus az arca. Amellett hogy jó nézni is a mimikáját és ahogyan bánik az arcával, szemével, szájával, szemöldökével, még marha vonzó férfi is, pedig nem eseteim a szõkék!
És ugyan kevés benne a poén-nyilván egy ilyen film nem errõl szól-, de azok ütöttek nálam.

Hát meg fogom még nézni (párszor) az biztos!

10/9
10/10
giggs985 2011 ápr. 22. - 11:14:46 10/10 Előzmény Pista15
(114/217)
Szerintem meg így lehetett ezt az állapotot átélni, hogy fogalmunk sem volt az elõzményekrõl, és mindig csak az ismeretlen, érthetetlen jelenben voltunk, de mindegy.
Szerinted filmes eszközökkel hogyan kellett volna másképp ezt megjeleníteni? Én nem tudom.
A logikai bukfencek meg azért voltak, és gyanítom, hogy a nagy részük szándékosan, mert nem tudtuk meg az elõzményeket igazából, mindig csak az egyes emberek látószögébõl, más-más fénytörésbõl. Ezekbõl számtalan történetmagyarázatot lehet összerakni, és kinek-kinek eldönteni, hogy mit hámoz ki belõle.
Én személy szerint kedvelem az ilyen típusú, nem-szájbarágós történeteket.
És ez a maga nemében egyedülálló film volt, bár a kedvencem azért nem lett.
Pista15 2011 ápr. 22. - 00:45:40 Előzmény giggs985
(113/217)
Épp ez az az amnéziát így nem lehet átélni. Adott egy szívtévés b-kategóriás film, adott pár iszonyú rossz színész és egy gagyi sztori...nem tudtak mást csinálni, mint összevágni, de a logikai bukfencek így is megmaradtak...azért valaki majd mondja el, hogy attól még, h valaki amnéziás miért veszi fel annak a ruháját, akit megöl,ráadásul még emlékszik rá h éppen hülyeséget csinál?! Fõleg, h tudja magáról, h el fogja felejteni, h az nem az õ ruhája és bajba kerülhet miatta, mind1 ne válaszoljatok rá, mert egyrészt egy nagy segg a karakter, másrészt trágya a forgatókönyv:S
10/10
giggs985 2011 ápr. 21. - 11:34:15 10/10
(112/217)
Kis barátom, azért, mert nem értetted, még nem kell feltétlenül rossznak lennie a filmnek. Az, hogy tetszik-e vagy sem mindenki döntse el magának.
Meg miért kellene egy filmek egyértelmû, egyfajta, megváltoztathatatlan megoldásnak lennie?
Érdekes én már a végén egész jól össze tudtam rakni magamban több féle verziót. Igaz, hogy nagy összpontosítást igényel a fordított idõrend, de ha odafigyelsz nincs vele baj. Így élheted át a fõszereplõ "amnéziáját" is.
Meg én nem értem, hogy az interneten egyeseknek miért kell állandóan ilyen alpári stílust használni. De komolyan.
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 16. - 23:06:19
(111/217)
Mibõl szûrted le, hogy jónak tartottam vmit? Nálam szó nem volt jónak tartásról (sõt, az Eredet topicjában mintha az ellenkezõjét írtam volna), de képzelõdjél csak egy kiragadott szót idézgetve. Az Eredet és a Memento alapkoncepciója kb. ugyanaz, errõl nincs segédfogalmad se, avagy, ahogy az elõbb írtam, gõzöd sincs ezekrõl a filmekrõl.

Legyen meg az örömöd, szórjad csak az emotikonokat, én téged nem nézlek sehogy.
Pista15 2011 ápr. 15. - 22:19:40
(110/217)
Követhetetlen a film, amiért visszafelé sorrendben forognak a jelenetek. Idegesítõ és értelmetlen a film effajta mûvészisége. Ráadásul nem is tisztázzák le szépen a végén, hanem homályosan hagyják egy kissé a történetet és ez így egy nagy rakás SZAR. Túlértékelt fos.
10/10
kadar1995 2011 ápr. 08. - 14:31:59 10/10
(109/217)
Az Eredet óta kíváncsi voltam erre a filmre és nem csalódtam Christopher Nolanben. És nekem egy hajszállal jobban tetszett mint az Eredet.
10/10
Catharin 2011 márc. 27. - 13:00:07 10/10
(108/217)
Véleményem szerint az Eredet bonyolultabb film mint ez:D Én speciel mindent megértettem elsõre nm értem mit kell belemagyarázni full egyszerû az egész sztori csak figyelni kell nem pedig a segged vakarni a film alatt! ennyi.
Amúgy meg nagyon jó mindenkinek ajánlom!
8/10
enk 2011 márc. 14. - 18:45:31 8/10 Előzmény Thousand Lakes
(107/217)
Hm azért nem teljesen. Az eredetben nem annyira egyértelmû a végsõ elkövetõ, mint a ebben a filmben. Mindkettõ nagyon jó. De én többet vártam a Memento-tól. De nem rossz.
Thousand Lakes 2011 márc. 14. - 00:14:13
(106/217)
Akkor az Eredetet meg se nézd, mert az ennek a butított változata.
bundi123 2011 márc. 13. - 23:34:29
(105/217)
én ehte a 8.percnél rájöttem a film végi csavarra.De azért jó film volt.Nagyon odakellett figyelni.
10/10
rege 2011 febr. 06. - 10:30:01 10/10
(104/217)
Már régóta "vadásztam" rá. Nagy hatással volt rám, maximális pontot érdemel! A forgatókönyv (ill. történetmesélés) zseniális munka; a fekete-fehér képsorok idõrendben, az azokat váltó színes képkockák pedig fordított kronológiai sorrendben vannak prezentálva. Kellemes, izgalmas "agytorna" nagyszerû "csattanóval" (megvilágosodással).
10/10
LaciG 2011 jan. 27. - 09:19:27 10/10 Előzmény franszoá81
(103/217)
Csak egy rejtvényt ad magának.
9/10
Papillon 1 2011 jan. 24. - 21:50:45 9/10
(102/217)
A Mementó a mûfaján belül egy kiváló alkotás. A felépítése nem az általában megszokott sablonok szerint készült, és ez teszi igazán értékessé. Bátran kilehet jelenteni, hogy a megértéséhez komoly agytornára van szükség.
twillight 2011 jan. 17. - 21:17:40 Előzmény Alwares
(101/217)
Az "I've Done It" helyére máskor nincs semmi írva. A végén azért van odaírva, mert a beállítás egyfajta megnyugvás- és tökéletesség-vízió.

Amúgy elég nehezen folytathatná a sorozatgyilkolást ha egyszer magáratetováltatta azt a rendszámot.
10/10
LaciG 2011 jan. 17. - 20:45:26 10/10 Előzmény Alwares
(100/217)
Azt én is észrevettem, de szerintem nincs nagy jelentõsége. Ugyanúgy, ahogy annak sincs, hogy ugyan abban a snittben, a halott felesége, és a tetovált teste egyszerre szerepelnek.
Ezek csak gondolatok.
10/10
Alwares 2011 jan. 08. - 17:31:30 10/10
(99/217)
Nolan-ék kegyetlen nagy tehetségek.
Spoler!

Már láttam vagy 20-szor a filmet de egy dolog most tûnt fel. A legvégén mikor Leonard vezeti az autóját és lehunyja a szemét és ott fekszik a feleségével. Ott a mellkasára az erõszakolós szöveg alá az van tetoválva, hogy I've done it. Ez elég fura, lehet hogy tudatában mégis, hogy már végzett, megölte már John G-t? A többi jelenetben mások vannak oda írva.
5/10
PrimeTime 2011 jan. 04. - 14:56:24 5/10 Előzmény franszoá81
(98/217)
Hát... nem is tudom mit mondjak, ezerféleképpen lehet értelmezni a filmet, de a legtöbb teória mindig megbukik egy-egy helyen, emiatt nem tudom lezárni így se meg úgy se, ez pedig nagy negatívum számomra.

Mégsem ez a legnagyobb bajom a filmmel, hanem, hogy végig mûanyag szagot éreztem a filmben. Ilyen betegséggel nem lehet nyomozni egy ügyben, mikor még feltehetõen a rendõröknek sem ment. Egy súlyosan beteg férfi pedig sok mindenre fényt derít és emiatt rengeteg tetoválással hazavágja az addig tintától mentes testét, ami abszolút elképzelhetetlen számomra. Félreértés ne essék, nincs azzal gondom, ha egy filmben irrealitást érzek, csak akkor, ha a történet reálisnak akar látszódni, mint ennek a filmnek az esetében. Nem a valóságot tolja az arcunkba a ténnyel kapcsolatban (mint például a Rekviem egy álomért) és ehhez a Lenny színészi játéka sem megfelelõ szerintem, legalábbis nekem nagyon erõltetettnek tûnt.

Ettõl függetlenül egyszer nézhetõ film, amit fordított történetmesélés tesz különlegessé, hiszen ezt a fajta emlékezetkieséses dolgot csak így lehet értelesen követni a nézõnek. Az egyetlen jó színészi játékot Carrie-Anne Moss (Natalie) jelentette számomra, a karakter a fordított történetmesélés szempontjából eszméletlen jól volt felépítve és a kicsit Badass szerepet nagyon jól hozta a színésznõ, a legjobb jelent a filmben, amikor Natalie szarrá alázza Lennyt és mindenfélének elmondja, mondván késõbb úgy se fog emlékezni rá és ez tökéletesen így lett, miután Lenny ellökte, kisétált az ajtón, és mire újra bejött, elõlrõl kezdõdött az egész, ez remek volt! Nálam viszont a film csak egy közepes és nem nézném meg mégegyszer.