8/10
_mason_ 2013 márc. 23. - 22:49:10 8/10
(154/194)
nekem Ridley Scott mûvei közül a Gladiátor a favorit,de ettõl függetlenül ez sem volt rossz.talán kissé nehéz nyomon követni az eseményeket,ez róható fel hibának.1-szer 2-szer megnézhetõ elejétõl a végéig. Saját vélemény...
9/10
Tarzaan 2013 márc. 22. - 22:36:51 9/10
(153/194)
Elõzetesen nem sok jót vártam a filmtõl, de legnagyobb meglepetésemre nagyonis tetszett. Nem egy pergõs film, viszont ennek ellenére odaszögezett a képernyõ elé. Jó a történet, jók a karakterek és a színészek is. És való igaz, el is gondolkodtat. A szinkronja is rendben van. Csak ajánlani tudom. 8,5/10
4/10
offtopic
cellasto 2013 jan. 09. - 11:29:53 4/10 Előzmény Sonic8
(152/194)
nem is kell :) szép lenne,ha mindenki-mindenben egyetértene :D
10/10
Sonic8 2013 jan. 07. - 17:04:09 10/10
(151/194)
Ezzel nem értek egyet. ;)
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 07. - 09:15:04
(150/194)
Ez a Ridley Scott valamiért haragszik az arisztokráciára. Már több filmjében nyomatja ezt az "egyszerû népbõl jött hõs" vonalat. Már Robin Hood történetét is megcsavarta egy ilyen szállal, holott róla az maradt fenn, hogy elõkelõ származású volt, de a normannok jogfosztottá tették.
Ez a kovácslegénybõl lett legyõzhetetlen vitéz is egy kissé abszurd. A középkorban a nemes ifjak kora gyerekkoruktól folyamatosan harcra, kézitusára voltak nevelve, szemben a pórnéppel, akik nem is tarthattak fegyvert.
Scott elképzelése engem arra emlékeztet, mintha a szavannán felnõtt, életében vizet csak lopótökben látott kaffer legyõzné az ausztrál és amerikai csodaúszókat. Nem beszélve arról, hogy Orlando Bloom nem igazán robusztus alkat, pedig az akkori harcmodorhoz, a súlyos kétkezes kardok forgatásához igen nagy testi erõ szükségeltetett.
Azt már megszoktuk a hollywood-i filmektõl és nem csodálkozunk rajta, hogy a fõ gonosz a katolikus egyház és a papság. Goldwin és Mayer urak érthetõen nem rokonszenveznek velük.
Ettõl függetlenül Scott hozza a már megszokott profizmusát, ezért jól szórakozhat a nézõ.
A filmben egyébként Walter Scott "Talizmán" címû regényének egyes jelenetei köszönnek vissza.
10/10
Hatnull 2013 jan. 07. - 00:12:34 10/10
(149/194)
Igazán jó kalandfilm, erkölcsi mondanivalóval.
10/8
Okos Tóni 2013 jan. 06. - 22:56:17
(148/194)
Egri csillagok cimen kobalta szinvonalu filmtechnikaval 30x jobb filmet csinaltak itthon partiz eve.... Es miert kell egy ilyen filmnek polkorrektsegrol szolnia? Mar vartam, hogy mikor kerulnek elo a jogaikert harcolo forrosagosok....
9/10
szendem 2013 jan. 06. - 22:39:06 9/10
(147/194)
Nálam is DIGI van, de csont nélkül megy.....
midiland 2013 jan. 06. - 22:21:46
(146/194)
Hát ez remek!!
És mi legyen a DIGI-vel?? Próbáltam keresni valami telefonszámot, de semmi!!
zsukazsak 2013 jan. 06. - 22:16:40
(145/194)
kb. 20 perce fekete képernyõ.........
luigipietro 2013 jan. 06. - 22:16:30
(144/194)
közben rájöttem, hogy a diginél van a hiba...
luigipietro 2013 jan. 06. - 21:59:43
(143/194)
az rtl-nek elég ciki, hogy megszakadt a film percekre, nem?
4/10
offtopic
cellasto 2013 jan. 06. - 19:22:45 4/10 Előzmény Sonic8
(142/194)
ha azokat a részeket szednék ki,ahol orlando blama szerepel,akkor még jó is lenne eme alkotás ;)
Ochoa 2013 jan. 06. - 17:34:11 Előzmény Sonic8
(141/194)
Igazad van. Már most ideges vagyok!
10/10
Sonic8 2013 jan. 04. - 16:03:48 10/10
(140/194)
Én megbecsülöm annyira ezt a fantasztikus filmet ,hogy nem nézem az RTL kínálatában az egyszer biztos!
Amikor a LOTR-et adták akkor is kiszedtek belõle vagy 30 percet, és seggig nyomták reklámmal. Beszarás...
nypiro 2013 jan. 03. - 22:36:52
(139/194)
A film 2 és fél órás. Az rtl is ennyi idõ alatt adja le. Nem lesz reklám?:) Vagy ennyit vágnak ki? Szánalmasak. Ezért érdemes bármit letölteni
Valamelyik nap néztünk 2 Bud Spenceres filmet szintén az rtl-en. Felénél azt se tudtuk "milyen rendezvényen vagyunk". Durva hogy annyit kivágnak, hogy értelmetlen a történet.
9/10
nautílusz 2012 nov. 17. - 17:25:11 9/10
(138/194)
Nem volt rossz,igaz eddig csak egyszer láttam,tehát se a hibákat,se a dícséreteket,pozitívumokat nem tudtam túl jól megfigyelni.DE az észrevbételeim alapján nem rossz.
A történelmi filmeket egyébként is szeretem,arról nem is beszélve,hogy történelmileg valóban helyes.
4/10
cellasto 2012 okt. 23. - 11:46:31 4/10
(137/194)
egy ilyen hihetetlen izgalmas témát ilyen bután feldolgozni..
ráadásul egy ilyen nyálgépet betenni a fõszerep eljátszására....
ha nem lett volna liam neeson és jeremy irons...ez a film bukta lett volna.
kéne errõl a korszakról filmet csinálni,csak elég kényes a mai napig saladin és az oroszlánszívû párharca...
aki kicsit utánaolvasott,az tudja is,miért.
9/10
Danaee 2012 okt. 04. - 20:06:41 9/10 Előzmény énvagyokén42
(136/194)
Csak pár megjegyzés:

"a középkorban egy nõ se lett öngyilkos amiatt, mert meghalt a fia"
Honnan tudod? Értem mire akarsz célozni persze. Egy történelmi film készítésekor sajnos vagy nem sajnos, de nem az aktuális, hanem a jelen kor erkölcsi értékrendjét követik, a jelen emberének érzéseit közvetítik. Azt hiszem egy ellenpéldával tudok elõhozakodni. A Róma címû sorozat pont ezzel a hagyománnyal próbálkozik szakítani. Nem biztos, hogy az emberek úgy gondolkoztak vagy éreztek akkor, mint ahogy a sorozat lefesti, de mindenképp hihetõbb, hogy egy magas rangú nõ pl. akármilyen cselédre nem féltékeny, csak olyanra, aki vele egyenrangú; a szerelme meggyilkolójához férjhez megy egy behurcolt barbár lány, mert az adott helyzetben jobbat nem tehet, aztán még el is vannak... ezek mai értékrend szerint furcsaságok, és tényleg sok ilyen dolog miatt elég unikum a Róma. Nem találni benne igazán "mai" karaktert. A MK egy igen drága hálivúdi produkció, persze, hogy nem mer bevállalni nagyon merész húzásokat. Amúgy meg, hiába voltak "hozzászokva" akkor a nõk, hogy 20 gyerekbõl 15 meghalt, az anyák akkor is anyák voltak, érzékenyebbek is voltak közöttük, nem hiszem, hogy ne lett volna példa a dologra.
"egy kovács alapból nem lesz profi harcos"
Balian számtalan csatában harcolt francia földön a trónharcok idején. A mérnöki dolgokba (ostromgépek) is akkor merült bele. Lehet ezt csak a rendezõi változatban említik, nem emlékszem.
"a lovaggá ütéshez nem elég az, ha simán odamegy az úr aztán lovaggá üti, ott még pár száz dolgot el kell végezni hozzá"
Godfrey haldoklott, örült, hogy arra volt ereje, amire. Amúgy is egy film, 10 órás nem lehet azáltal, hogy részletesen bemutatja a lovaggá ütést vagy a koronázási szertartást. Ha a védõkre gondolsz a végén, ott meg Balian a védõk hitét akarta erõsíteni és a püspököt bosszantani. Amúgy meg azt olvastam, hogy Oroszlánszínû Richárd még egy muszlimot is lovaggá ütött egy emelkedett pillanatban...
"bennem akkor tört össze valami amikor a keresztény pap megszólalt. ''Muzulmánok leszünk, aztán majd vezeklünk""
Hát sokakban... ez a lényeg. Jeruzsálem magas rangú egyházi személyiségei sokszor igencsak a saját érdekeiket nézték. Ezzel a mondattal pótolták szerintem azt az történelmi eseményt, amikor a gazdag egyházfõk hatalmas kincseikkel menekültek Jeruzsálembõl, de nem jutott eszükbe szegény keresztény sorstársaik váltságdíját kifizetni. Ezen állítólag Szaladin is fennakadt.

A többi dolgot nem ecsetelem, valamire bevallom, nem is tudok mit mondani, még nem próbáltam meg nyílvesszõkkel a heréimben harcolni pl.. Ezeket kukacoskodásnak érzem.

Az egyházzal kapcsolatos véleményedet osztom. Szerintem ezeket a gondolatokat jól közvetíti a film. Már mint a kétszínûséget. Ezért szeretem kereszténynek vallani magam, nem katolikusnak. Így csak azt fejezem ki, milyen alapelvekben hiszek és kit követek, nem azt, hogy milyen dogmákat.
5/10
Matrixfan5 2012 aug. 23. - 23:16:34 5/10
(135/194)
Elég gyenge film! Sose szerettem a történelmi filmeket! Levetítik ami történt de ha nem jó témát választanak ami általában megesik, mert kevés jó van, teljesen érdektelennél, tartalmatlanná, üzenet nélkülivé válik az adott film! Egyáltalán nem kötött le a film! Nem is vártam túl sokat tõle! Egy nagyon gyenge épp hogy 5/10.