Téma: Meryl Streep

10/10
M4ever 2010 jan. 21. - 15:36:43 10/10
(16698/17078)
Ezt a cikket pedig most találtam! :)))

Rég olvastam ilyen jó kis cikket magyar weboldalon!!! :)

Egyszerûen bonyolult bájosságok
http://ujszo.com/online/kultura/2010/01/21/egyszeruen-bonyolult-bajossagok

Ok, az IC kritika a szokásos, de amit Meryl-rõl általában ééés a film kacspán írnak, azzal csak maximálisan egyetérteni tudok:

Egy kis részlet: :))
"Meryl Streepre jó filmet írni. Pontosabban, jó érzés töltheti el azt a forgatókönyvírót, ez estben Nancy Meyerst, aki Meryl Streepre írhat filmet. Mivelhogy lehet akár gyengécskébb is a forgatókönyv (különösen, ha a forgatókönyvíró ül a rendezõi székbe is, mint ez esetben), lehetnek haloványabbak, kidolgozatlanabbak is az események, Meryl Streep színészi rutinjával biztosan feltalálja magát a helyzetekben.

Tuti, hogy tökéletesre izzítja a légkört, akár penge drámai élt, akár vígjátéki oldottságot feltételez a helyzet. Meryl Streep tuti színésznõ.

Nem véletlen, hogy annyiszor jelölték Arany Glóbusz- és Oscar-díjra (s nem véletlen, hogy annyiszor meg is kapta), és hogy talán már nem is lesz olyan szereplése, amelyért nem jelölik majd a legrangosabb filmdíjakra. Hogy a jövõben bármikor megkapja, vagy nem, az már mindegy, Hollywoodban õ a színésznõ. Õ az, aki filmet képes csinálni maga körül. Önmagában abszolút fõszerep. Írhatnak, forgathatnak köré bármit.
...
Ezzel együtt alakításai tutira bejönnek, ami annak az alkati tényezõnek is köszönhetõ, hogy nem fogynak belõle az energiák. Ezért olyan, már nem ifiasszonyként is el lehet adni (egyszer, kétszer, többször), akinek még az öregkori szerelem is jól áll, akinek vállai és mezítelen lába (térdtõl lefelé) nem kiábrándító a vásznon erotikus jelenetekben. Aki friss hatvanasként is parázs varázs. Egyszóval kortalanul izzik, és izzít maga körül. Nem véletlen, hogy lekörözi a nála kb. tíz évvel fiatalabb Alec Baldwint. Mivelhogy az álomgyár ebben a produkcióban Streepet és Baldwint összehozta egy õszirózsás románc erejéig.
..."

:D




"
10/10
M4ever 2010 jan. 21. - 15:31:16 10/10
(16697/17078)
Még vmi... mikor Meryl Oscart nyert a Kramer vs Kramer-ért vagy a Sophiért, nem nyert elõtte BAFTA-t, "csak" a fontos kritikusi díjakat, és GG-t többek között, amiket idén is megkapott, és ugye GG-it is nyert, hmm szóval összegezve, ha idén a rengeteg fontos jelölés, és megnyert díj stb. ellenére, idén sem kapja meg Meryl az Oscart, akkor vmi nagyon nagyon rosszul mûködik az Oscar háza táján...

NEm tudom megmondani, hogy miért, de úgy érzem, hogy ez valóban végre ismét Meryl éve lesz az Oscaron!!! Remélem az Akadémia feleszmélt, hogy most nem lehet azt mondani, hogy ok, Meryl remek volt, mint mindig, de majd jövõre, mert van vki fiatal akinek adni kell a díjat, mert nincs jövõre!!! Nem lehet tudni, hogy Meryl milyen hosszú szünetet tart, és ha valóban igaz, hogy már az Adaptáció óta szeretnék odaadni neki a díjt (akkor állítólag azért nem tették, mert fõszerepért akarják adni), hát akkor most már tényleg itt az ideje, hogy megtegyék, mivel Meryl a J&J-ért abszolút megérdemli az OScart, szóval nem egy "szánalom" Oscar díj lenne azért, amiért eddig nem adták neki oda a 3. Oscarját!
Én személy szerint külön örülnék neki, ha nem egy nagy drámáért kapná a 3. Oscarját, mert akkor azzal is egyedülálló lenne, hogy drámai és vidámabb (szándékosan nem írtam vígjátékot, mert szerintem a J&J nem az, mert egy hagyományos értelemben vett vígjáték) szerepért is Oscart kapott! Remélem így lesz!

Bocs, az extra hosszú hsz-ért!
10/10
M4ever 2010 jan. 21. - 15:27:41 10/10
(16696/17078)
A BAFTA jelölésekben számomra a legmeglepõbb az volt, hogy se Emily Blunt, se Helen Mirren nem szerepel a legnagyobb BRIT filmes díj jelöltjei között!!!

Sandrát nem jelölhették, mivel a Blind Side-ot a BAFTA díjátadó után mutatják be és a feltétel az volt, hogy azt a filmet lehet jelölni, amit legkésõbb idén febr 19-ig bemutatnak Angliában, így az õ nem-jelölése semmi negatívat, pozitívat nem jelent...

Ami Meryl kategóriáját illetve, ez egyértelmûen közte és C. Mulligan között fog ldõlni, ééés a papírforma alapján mivel Mulligan brit, nagy esélye van arra, hogy õ nyer...és az is tény, hogy Meryl által megformált Julia Child az angoloknak nem sokat mond... így ezek alapján Meryl nem lenne esélyes DE!!! elõtte még lesz egy SAG díjátadó is (ahol remélhetõleg Meryl nyer ;) :) és OScar jelölés is, és mindez befolyásolhatja a BAFTA szavazásokat...

Függetlenül a SAG eredménytõl már most le merem írni, hogy ha Meryl nyer a BAFTA-n, akkor az Oscar díjat 99,9%, hogy õ kapja!!!
De ha nem nyer... hmm, az sem jelent semmit, mert GG-t nyet, egy rakás fontos kritikusi díjat, jelölést begyûjtött (és továbbra is remélem, hogy SAG-ot is nyer), ééés amúgyis, ez az õ éve kell, hogy legyen az OScar-on!!! ... és ezt már nagyon sok helyen olvasom, és nem csak Meryl fórumokon;) :)
10/10
manci 2010 jan. 21. - 12:54:35 10/10
(16695/17078)
Mások szavaznak a BAFTA-n és mások az Oscaron. Sandrát valószínû jelölni fogják Oscarra, mert az amerikai díjaknál mindig jelölt volt meg volt hogy nyert is, és azoknál a díjaknál kb uazok szavaznak mint az Oscarnál.
10/10
floydie1980 2010 jan. 21. - 12:32:42 10/10
(16694/17078)
Köszi!!!
Hát én eléggé meglepõdtem, hogy Sandra nincs is jelöltek között?!!! Na ez nem semmi:) (Se Emily Blunt, pedig õ ráadásul még angol is...) hmm ki érti ezt? Ezek után az se biztos, hogy Sandrát egyáltalán jelölik-e Oscarra:P
Na mindegy. Lényeg, hogy Meryl ott van és remélhetõleg nyerni is fog!!!

Alec és Stanley egy kategóriában??? hmmm.. kár.. De azért örülök, hogy Alec-et jelölték az IC-ért:)
10/10
manci 2010 jan. 21. - 10:22:31 10/10
(16693/17078)
It's complicated japán plakátja:
http://twitpic.com/z0btn
10/10
manci 2010 jan. 21. - 09:57:57 10/10
(16692/17078)
Megvannak a BAFTA jelölések, Merylt és Alec-et is jelölték:
LEADING ACTRESS
CAREY MULLIGAN - An Education

SAOIRSE RONAN - The Lovely Bones

GABOUREY SIDIBE - Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

MERYL STREEP - Julie & Julia

AUDREY TAUTOU - Coco Before Chanel


SUPPORTING ACTOR
ALEC BALDWIN - It’s Complicated

CHRISTIAN McKAY - Me and Orson Welles

ALFRED MOLINA - An Education

STANLEY TUCCI - The Lovely Bones

CHRISTOPH WALTZ - Inglourious Basterds

Az összes jelölt itt olvasható:
http://www.bafta.org/awards/film/film-awards-nominations,949,BA.html
10/10
potifart 2010 jan. 20. - 20:16:08 10/10
(16691/17078)
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy mit értett azalatt, h T-BONE STREEP? Én nem jöttem rá. :D
10/10
manci 2010 jan. 20. - 11:10:03 10/10
(16690/17078)
Jane Fonda írt a blogjában a GG-ról és Merylt is említi:
http://janefonda.com/the-golden-globes-awards/?utm_source=feedburner&utm_medium=email

"I adored Meryl’s acceptance speech and “I wish I could be renamed T-Bone…T-Bone Streep,” was the funniest line of the evening."
10/10
zsani23 2010 jan. 19. - 19:32:06 10/10
(16689/17078)
Én is nagyon sok filmjét láttam Sandrának szinte majdnem az összeset de semmiképpen sem lehet egy lapon emlegetni Meryllel és szerintem már éppen itt lenne az ideje hogy megint Oscart kapjon Meryl mert már bõven megérdemelné és ez hogy szünetet fog tartani kitudja meddig...szóval Merylnek a szobrot!!!:)
ja és itt egy cikkecske:)
http://www.celebitchy.com/87489/sharon_stone_meryl_streep_looks_like_an_unmade_bed/
10/10
floydie1980 2010 jan. 19. - 15:49:04 10/10
(16688/17078)
Elég érdekes ez a cikk az awardsdaily-n:) De a kommentek nagy többsége Meryl mellett szól és ez szerintem azért sokat elárul. Nem tudok nyilatkozni, mert a Blind Side-ot nem láttam, de Sandrának elég sok filmjét láttam, Meryl-nek pedig majdnem minden filmjét többször is és azért kettejük színészi képességeit egy lapon nem is lehet említeni. Oké Sandra tök jó a BS-ben, de nem Meryl-hez képest vagy a többi versenytársához képest jó, hanem saját magához képest.. Életében egyszer játszik egy drámai szerepet és máris el vannak tõle ájulva? Egy biztató jelet látok az egészben, hogy mikor mégcsak a kritikusi díjakat osztogatták, Sandra neve nem igen merült fel, az összes díj Meryl és Carey Mulligan között dõlt el és akkor még õ volt Meryl "nagy" ellenfele az Oscaron. Azóta szegényt eléggé mellõzik, ami eléggé meglepõ.. Na mindegy, az Oscaron nem nagyon szokták figyelembe venni a Box office sikereket, és ha Sandra tényleg olyan jó színésznõ, még bõven van esélye Oscart kapni. Meryl-rõl is állandóan azt mondták, hogy "á most nem adjuk neki, úgyis lesz majd még lehetõség rá" Hát most itt az a lehetõség, nem kéne elhalasztani:) Ha mégis megtörténik nincs igazság a földön:P

Bocs a hosszú hsz-ért mindenkitõl:)
10/10
M4ever 2010 jan. 19. - 14:24:43 10/10
(16687/17078)
Az a jótékonysági szervezet (Partners in Health), amelyet Meryl megemlített a GG beszédében, a hivatalos honlapján fejezte ki köszönetét mindezért Merylnek:

http://standwithhaiti.org/haiti/news-entry/lessons-in-hope/

"Lessons in hope

Partners In Health sends thanks to Meryl Streep tonight on behalf of the people of Haiti. In her Golden Globe acceptance speech, by paying homage to her mother’s intolerance of “gloom and doom,” and by channeling her mother’s voice, Meryl gave hope to many—to our staff in Haiti, to our patients, to all those pained by the footage of a country in ruins.
...

Meryl, you are much more than “a vessel for other people’s stories,” but we thank you tonight for launching Partners In Health’s story, and, therefore, Haiti’s story. Partners In Health is proud to be an organization that inspires hope and gratitude in you and many others. But we cannot take credit—all of our lessons in hope have come from Haiti."
10/10
M4ever 2010 jan. 19. - 14:17:21 10/10
(16686/17078)
Hát ez tényleg LOL... de ez várható volt, hogy ez a hazai bulvársajtó érdeklõdését is felkelti.. igaz kicsit le vannak maradva khmm... azóta már volt egy GG is! ;) :)

Köszi a blog linket, késõbb elolvasom.
Az awards daily fõoldalán is van egy újabb Meryl vs. Sandra SAG ill. OScar esélylatolgatós blog

http://www.awardsdaily.com/?p=18058
Érdemes a kommenteket olvasgatni! :))
10/10
floydie1980 2010 jan. 19. - 13:31:22 10/10
(16685/17078)
10/10
floydie1980 2010 jan. 19. - 13:18:53 10/10 Előzmény M4ever
(16684/17078)
Köszi az rtl-es videót!!!

Am a GG-t leadják most pénteken a Film+-on is;) Igaz éjjel fél 1-kor:) Az HBO egyáltalán nem fogja adni? mert nincs még a mûsorán. Azért ez is elég érdekes.

Itt egy blog, amit nemrég találtam. Igaz, hogy angol, de érdemes elolvasni, mert nagyon jó gondolatok vannak benne:) http://www.vibrantnation.com/our-blog-circle/i-never-signed-up-for-this/what-s-the-matter-with-meryl-streep-/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+OurBlogCircle+%28our+blog+circle%29&utm_content=Twitter

2 kedvenc mondatom belõle:
"So now she's not only playing the part but she's also writing the script— and not just in Hollywood. In the home and heart of every woman of a certain age."

"It's all part of the magic of Meryl. The mystery is how women like me like a woman like her."
10/10
M4ever 2010 jan. 19. - 11:35:14 10/10
(16683/17078)
Rtl Klub riport a GG-rõl:
Meryl beszédébõl is bejátszottak egy részt, feliratozva:

http://www.rtlhirek.hu/dock/videogallery/31:80819

:)
10/10
M4ever 2010 jan. 19. - 10:24:34 10/10
(16682/17078)
Feltettem yt-ra a korábban belinkelt új IC "making of" videót:

http://www.youtube.com/watch?v=1PElKXt_FVA

A díjátadót a Reflektor Tv adja most vasárnap este 21.30-tól. Arról nincs infó, hogy feliratosan, vagy szinkronfordítással.
10/10
Nyüszõ 2010 jan. 19. - 01:32:29 10/10
(16681/17078)
Fent van simply-n Meryl beszéde (le van írva), szal aki hadilábon áll az angollal innen csak két kattintás és a webfordítóval egybõl elõrébb lesz. :)
10/10
Ezüstróka 2010 jan. 18. - 22:04:14 10/10
(16680/17078)
Annyira boldog vagyok! Gratulálok Merylnek, és a beszéde is tényleg jó volt (legalábbis amennyit értettem belõlel :P ). Azt hiszem szoros lesz az Oscar, de szerintem is Meryl fog nyerni, ez az alakítása tényleg fenomenális lett :)
10/10
M4ever 2010 jan. 18. - 21:10:34 10/10
(16679/17078)
Feltettem yt-ra Meryl GG beszédét HD-ben (legalábbis annak szántam)

http://www.youtube.com/watch?v=j9DMUCl5aJc