Téma: Meseautó

2/10
bluesman 2010 okt. 23. - 22:36:10 2/10
(78/158)
Akkor már inkább a fekete viperát nyomhatták volna a meseautó helyett! :)
2/10
bluesman 2010 okt. 23. - 22:34:05 2/10
(77/158)
Igazad van! De az nem lehet elvárni egy kereskedelmi csatornától, hogy mûvészfilmeket vetítsen, mert nem ez a feladata. Az ünnepi megemlékezésekre meg ott vannak az adófizetõk pénzén fenntartott csatornák, akiknek tényleg az lenne a feladata, hogy méltó módon emlékezzen meg errõl és minden más nemzeti ünnepünkrõl, amit szerintem meg is tesz. Más kérdés, hogy miként teszi ezt.
feketevipera 2010 okt. 23. - 21:09:58
(76/158)
Nemzeti ünnepünk RTL-es stílusú megülése avagy A ripacsok visszatérnek újra c. zombifilm. Sajnos a kereskedelmi csatornák mûsorszerkesztõi azt hiszik, egy fércmû levetítésével eleget tesznek az ünneprõl való megemlékezésnek. Hazafiatlan, nemzetellenes banda az összes, akik se állami, se egyházi ünnepet nem ismernek, csak a profitot (már amennyi hasznot hozhat az, ha selejt filmeket vetítenek, fõleg ha mindig ugyanazokat). Agymosásból jeles, gratulálok. Kár, hogy még mindig léteznek ezek a bulvárcsatornák. Szégyen, hogy az ünnepen amerikai sorozatokat és magyar vígjátékocskákat adnak. És az is szégyen, hogy még nem ébredtünk fel.
2/10
csendlerbing 2010 okt. 23. - 20:52:11 2/10
(75/158)
...és vedd hozzá, hogy még mindig az olinénis bajor a legjobb, meg a kern, de õ más kategória. Mikor adnak már fel a Kabos-Jávor-Gózon-csortos filmek kétségbeesett, izzadtságszagú utánzáspróbálkozásaival? Akkor inkább a párhuzamosan futó Spielberg A.I, ami neki sem a legjobb darabja, dehát stól bucit... látni és meghalni. (bocs, ez rossz vicc volt, úttesten sehol se látni inkább, az jobb.)
2/10
bluesman 2010 okt. 23. - 20:28:51 2/10
(74/158)
A "csodálatos mûvész" Bajor Imike egyébként hozza azt a színvonalat, amit a szomszédokban meleg fodrászként elkezdett. Selypítõs, szellemi fogyatékos karaktert, amit szinte minden filmjében megformált. Ócska ripacs, aki nem tud kitörni a szomszédokban elkezdett idióta, szinte nevetséges színészi ripacskodásából. A film pedig egy rakás sz@r!
2/10
csendlerbing 2010 okt. 23. - 19:46:31 2/10
(73/158)
Szerintem direkt puhítják a népet, hogy miszerint a Stohl tud vezetni. Vajon hány viszkijükbe került, hogy volán mögé üljön? Még filmen sem akarom vezetni látni, nemhogy igaziból.
mdzsonsz 2010 okt. 23. - 14:17:08
(72/158)
Ma is autóstohl rontanak a pofánkba ezzel a "filmmel". Hála Istennek elég késõn adják. A magyar filmgyártás csõdje ez a szemét, ugyanúgy mint a többi ehhez hasonló újraforgatott szar. Igazából különbséget sem látok köztük, annyira egysíkúak. Van ma Magyarországon 10-15 celebszínész, akiket beleraknak mindenféle filmbe, mûsorba, és akik a színészetet felváltották a ripacskodással.
Ez a film nem több egy olcsó blöffnél. Az eredeti megszégyenítése.
Kismet 2010 okt. 23. - 13:11:53
(71/158)
Bahahahasszuuus, ez csak most esik le :-) Igaz, nem a leghitelesebb ebben a filmben mai szemmel nézve... De 2000-ben még nem voltak ilyen botrányos dolgai, így hát elnézhetjük neki.
Stohlt egyébként én egyáltalán nem csípem az önteltsége miatt, mûsorvezetõként se szerettem sose, de ebben a filmben nagyon tetszik, Ónodi Eszterrel együtt :-)
Jó szórakozást annak, aki megnézi ma este!
1/10
ceia 2010 okt. 23. - 12:20:19 1/10
(70/158)
Azért adja a retekklub, hogy kis kedvence, köcsög stohl népszerûségét ápolja..
Menjen börtönbe, aki ilyen súlyos bûnt elkövet!
A film is egy szemétre való selejt.
topikos8 2010 okt. 23. - 10:47:34
(69/158)
Sthol Buci, mint sofõr? Rossz vicc, semmi pénzért nem ülnék be az autójába.

Amúgy mi van vele, megvan még a jogsija?
2/10
francika 2010 okt. 23. - 09:36:12 2/10 Előzmény Kismet
(68/158)
Valóban nem kell ezt a filmet annyira lehúzni. És ha az eredetivel hasonlítjuk össze, nézzük onnan, hogy az is "csak" egy könnyû kis szórakoztató mûsornak készült és az is volt. Ma is kellemes kikapcsolódást jelent, a "zsenialitást" a régi korok idõnként talán túlzásba vitt imádata húzta rá. A mai korban játszódó film is csak egy lütyõ-lecsó filmnek készült, nem a Cannes-i filmfesztiválra - és be is tölti kiválóan a feladatát. Ráadásul amellett, hogy elég hûen követi az eredeti film cselekményét, nem kelti másolat érzetét (legalábbis bennem).
Egyszóval: ez se rossz és az is jó. A feltörõ érzelmek vezérelte kritikákat meg tudjuk be a stresszes élet velejárójának, ne bántsunk igazságtalanul senkit, pláne ne a Kern Andrást, aki annyi szeretettel és alázattal tud játszani, lásd a Heti hetesbõl is messze kilógott a humánumával, türelmével. Ki is maradt belõle, nem lehet tudni, azért-e, mert nem bírta a "kollegák" ocsmánykodását, vagy kirúgták, mert nem volt hajlandó részt venni a mocskolódásos agymosásban. Na pá.
Kismet 2010 okt. 22. - 01:21:36
(67/158)
Egyik kedvenc filmem! Imádom! Ahányszor adják a tv-ben, mindig megnézem, és még dvd-n is megvan. Egyedül Bajor nem tetszik benne, õ nagyon eltúlozta a figurát de a többiek jók.
És a vége fõcím zenét meg ezerszer is meghallgattam már, annyira tetszik :-)

Tudom, hogy rajtam kívül ezen a fórumon eddig még mindenki csak lealázta a filmet, de nekem attól még lehet a kedvencem :-)
4/10
offtopic
fredi60 2010 febr. 10. - 09:40:51 4/10
(66/158)
Elolvasva a The Philadelphia Story rövid tartalmát, különösebb hasonlóságot nem látok a Meseautóval.
Talán kevered valamivel....

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Philadelphia_Story_(film)
1/10
mrteddy 2010 febr. 09. - 20:38:33 1/10 Előzmény Voivod
(65/158)
EZ EGY VÁLLALHATATLAN, SZEMÉT!
------------------------------

az eredeti az FILM!
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=1641

Gaál Béla vs. Kabay Barna :P vicc
Törzs Jenõ vs. Stohl András :S rossz vicc
Perczel Zita vs. Ónodi Eszter ...
Kabos Gyula vs. Bajor Imre :S
Gózon Gyula vs. Bezerédi Zoltán
Gombaszögi Ella vs. Molnár Piroska
Horch 720/780 vs. egy ócska 3-as BMW??? nagyon, nagyon rossz vicc!
talán egy Maybach képviselhetné ma azt a szintet...

am a '34-es változatot, már 1940-ben The Philadelphia Story néven lenyúlta Hollyvood Cukor Gyuri vezetésével, Franz Waxman még a fõcímzenét is egy az egyben ellopta és sajátjaként tüntette fel...
3/10
Voivod 2010 febr. 02. - 18:43:46 3/10
(64/158)
Sajnos nagy csalódás volt amikor elõször láttam ,és ez igaz a többi újraforgatott régi magyar filmre is !
A nyomába se érnek az eredetieknek !
A Meseautóból BEZERÉDI ZOLTÁN alakítása emelkedik ki, de egyedül nem tudta megmenteni a filmet !
3/10
gabroca 2010 febr. 02. - 17:24:00
(63/158)
Mit is várhatnánk el ettõl a vén fasztól (Kern) maradjunk mindig az eredetinél!
fekagabi 2010 febr. 02. - 16:12:09
(62/158)
Szerény véleményem szerint,kegyetlenül szar film!
Másodjára meg egyenesen emberiség elleni bûntett lenne megnézni.Nem is értem,miért adják le?
Hiszen:
-"magyar vígjáték, 93 perc, 2000
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott."

Tehát aki 2000-ben született,egyedül még nem nézheti,aki meg idõsebb,és akinek már volt hozzá "szerencséje" annak meg esze ágában sincs még egyszer megnézni!

Szóval van itt némi ellentmondás...........
6/10
Rahar 2009 dec. 19. - 22:16:28 6/10
(61/158)
Nekem összességében nem tetszik ez a film, az alaptörténet nagyon gyenge, a történetvezetés kiszámítható, sablonos, a színészek játéka vegyes, Bajos kiváló, a többi felejthetõ, a képi megvalósítás legfeljebb közepes. Sokkal több jobb vígjátékot gyártottak már ezen a földgolyón, inkább azokat érdemes megtekinteni, például hazánkban a Valami Amerika címû film elsõ és második részei. De ez szigorúan magánvélemény, ne sértõdjön meg rajta az akinek nagyon tetszik ez a film vagy nem tetszik az elõbb emlegetett másik két magyar film. Ezért 10 pontból 6 pontra értékeltem.
6/10
Stockes 2009 nov. 20. - 07:26:30 6/10 Előzmény szisan86
(60/158)
Egyetértek. Nem egy nagy film, de ahhoz képest, hogy magyar, nyugati szemmel is nézhetõ.
Uby 2009 szept. 30. - 18:26:10
(59/158)
Valaki nem tudja véletlenül, hogy ki énekli azt a dalt ami a film végén van, + mi a címe? Nagyon fontos lenne!
Valami olyasmi van benne, hogy "Semmi sem számít, csak az arc, amit nézek"