1aniko 2008 júl. 09. - 22:16:02
(33/73)
Ez a jelenet fantasztikus volt! Egyébként a zene,a rendezés ,a színészi alakítások tökéletesek,nekem tetszett a film.
5/10
carragher 2008 júl. 09. - 19:53:55 5/10
(32/73)
Teljes mértékben egyetértek Sipka hozzászólásával.
És valószínû én is csak 1-szer nézzem meg pedig nem tartozzom "plázamozizokhoz" ezért adok csak ötöst.
sipka 2008 jún. 08. - 20:23:59
(31/73)
Érdekes film.... Már régen láttam ehhez hasonló alkotást. Az operatöri munka nagyon kafa, a zene kellõen sejtelmes, a szereplõk pedig szuperül artikulálnak XDD
Bár én nem a két "Alfie" miatt néztem meg ezt a filmet, hanem Kenneth Branagh miatt.... eddig mindegyik rendezése tetszett, igy arra a következtetésre juttotam, hogy a "Mesterdetektiv" cimû thrillere is megüti azt a bizonyos "elvárási mércét"... S meg kell hogy mondjam: nem csak hogy megütötte, hanem le is tépte :P Nekem baromira bejött az egész "movie" :)
S az a legjobb az egészben, hogy csak 86perces!!! :) Hiszen a hosszú nap után, amikor az ember csak egyszerûen leakar heveredni a kanapéján, és megszeretne nézni egy rövid, és egyben izgalmas alkotást, akkor a "Mesterdetektiv" kitünõ választásnak fog bizonyulni :)

De azért vannak problémáim a filmmel kapcsolatosan:

1. Jude Law.... Én egyáltalán nem kedvelem... Nem is értem, hogy a nõknek miért jön be ez az....."angol gyerek". Meg egyébként is: Megcsalta az asszonyt!!! :DDD Na mindegy. Majd egyszer valamelyik leányzó beavatt eme rejtélyes titokba, Jude "láthatatlan sármját" illetõen.. :P

2.SPOILeR
A vége elég kétértelmû lett.... Hiszen nem igazán lehet eldönteni, hogy Michael Caine karaktere komolyan gondolta e a film végi közeledést, vagy csak szerepet játszott, hogy valahogy hozzáférjen a (Jude Law által szorongatott) fegyverhez.
SPOILeR VÉGe

Hát (végülis) ennyi lenne...
Szerintem jó film, bár az igazat megvallva...nem hiszem, hogy valamikor is újranézzem, mivel másodjára már nem nyújt semmiféle....élményt. :S De azért (egyszer) érdemes volt megnézni :)
Hesztia 2008 jún. 08. - 19:41:23
(30/73)
bree-gee 2008 jún. 05. - 09:28:23
(29/73)
Egy biztos: ez a film nem fog a kedvenceim közé tartozni.Pedig jól indult.De aztán valahol félresiklott.
Amire viszont kíváncsi lennék még majd egyszer
!!!SPOILER!!! az az, hogy Jude Lawnak eredetiben jobban sikerült-e a hangja elváltoztatása nyomozós jelenetnél, mint a szinkronban Stholnak? (Ha jól emlékszem õ volt a szinkronhangja)
6/10
zee944 2008 jún. 04. - 19:09:11 6/10
(28/73)
Azt akartam okosan megírni, hogy leírtam a 'SPOILER' szó után, de látom, hogy kissé összekutyultam a szavakat, szóval valami ilyesmi akart lenni (javított változat):

SPOILER:

"Így átgondolva én is azt az egy megoldást tudom ésszerûnek látni, hogy fény derült az öreg titkára, a fickó meg elmondta volna az asszonynak, ami lehet, hogy újra fordított volna a helyzeten. Mivel az öreg meg akarta tartani a feleségét (jobb híján, ha már a fickóval nem jött össze), egy megoldás maradt számára. Ez."
bree-gee 2008 jún. 04. - 18:49:52 Előzmény zee944
(27/73)
"A vége erõtlen. Nem is értettem elõször"
Én még most sem... :/
6/10
zee944 2008 máj. 28. - 21:24:53 6/10 Előzmény miss piggy
(26/73)
Lejjebb valaki említette a Törést, valóban olyan hangulatú a film, és ez jópont, szeretem az ilyesfajta eszköztelenséget. Összességében azonban mégis csalódás ez, többet vártam tõle. Az eredeti film jobb volt a maga idejében, és sajnos nem igaz az, amit az alkotók állítottak egy interjúban, hogy annyira variáltak volna rajta.

SPOILER

miss piggy,
Pontosan, de pontosan ugyanezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem is. A vége erõtlen. Nem is értettem elõször. Így átgondolva ezt az egy megoldást tudom ésszerûnek látni, hogy fény derült az öregnek a titkára, a fiatal meg elmondta az asszonynak, és akkor lehet, hogy újból fordult volna a helyzet. Minden más megoldás butaságnak tûnik, az utolsó harmad meg mindenképpen alulírt-alulrendezettnek. Ettõl most sajnos nem estem hasra, pedig szerettem volna.
7/10
Karolka 2008 ápr. 16. - 18:36:21 7/10
(25/73)
Hát nem erre számítottam! Ha elõtte olvasok róla, meg se néztem volna! Annyira nem vonzó a téma, de mégis vhogy tetszett!! Jól játszottak! :)
9/10
chaz 2008 márc. 23. - 23:16:08 9/10 Előzmény karvakg
(24/73)
szerintem aki ennél a filmnél másra számított a magára vessen.nekem tetszett a hangulata...már csak ezért megéri az idõt...a dialógusok és a színészi játék pedig szinte tökéletes...szintén tetszett hogy ennyire ki volt hegyezve a film a két fõszereplõre és ki lett vágva minden felesleg...szerintem még a futurisztikus környezet is adott egy gellert a összképnek.mindenkép nézze meg aki megteheti.egy film nem a sok 100 milliós költségvetéstõl lesz jó de ez szinte már a klisé maga
10/10
Redfield 2008 márc. 11. - 17:31:30 10/10 Előzmény karvakg
(23/73)
Miért? Unalmasnak, esetleg egyhangúnak találod? Nézzétek, én nem láttam a régi változatot, de marhára túlzásba viszik egyesek a fújolást. Az egy helyszín, a rendezés, és a színészek játéka eleve egy feszült, szikrázó légkört teremt, és a dialógusok kifogástalanok. Remek a pszichológiája, és nem mondhatja senki, hogy nincs benne elég meglepetés. Talán sok is van picit, de attól nem lett volna kedvetekre valóbb, ha hosszabb lett volna. Szerintem remek, igényes szórakozás és egyfolytában járatja a nézõ agyát. (sajnos sokaknak azon, hogy hol vannak már a robbanások, meg a többi fasza cucc?)
bitlisz 2008 febr. 19. - 22:59:43
(22/73)
Az rendben van, jól alakítanak, de minek? Beteg egy film beteg emberekrõl. Rendezés? Ez nem egy remake? Ugyan már, gyõzzük meg magunkat, hogy nem volt pénzkidobás megnézni.
csigusz92 2008 jan. 25. - 20:31:15
(21/73)
nekem bejött
zseniális párbeszédek, jó színészi játékok és a rendezés is megfelelõ volt...
elég elgondolkodtatónak találltam, rengeteget nevettünk a moziban :)
egy kicsit hangulatilag a törésre emlékeztetett (lehet hogy az öreg +fiatal páros miatt)
nekem 10/8
biglion 2008 jan. 21. - 10:43:16
(20/73)
Sajnos a pénz nagy úr a "mûvészetben" is.
Végy elõ egy jól sikerült filmet a polcról, kérd fel a régi film egyik szereplõjét (nagy kár hogy már csak az egyiket lehet)hogy ismét játszék.
Na innentõl érdekes az egész,mert aki látta a régit,nos az kiváncsi az újra is aki meg nem látta az pedig sokkal többet vár(joggal)az újtól.De a bevétel valahogy meg lessz (kevés a statiszta és nics is sok tömeg jelenet benne:))Úgy hogy vissza kell teni lécet,mert túl magasan volt.
1/10
karvakg 2008 jan. 16. - 22:33:02 1/10 Előzmény Redfield
(19/73)
ez jó film?? ez egy nagy nulla, pénzkidobás...
Seemann 2008 jan. 10. - 15:28:04
(18/73)
A vége nem egy újabb hátszma kezdete, hiszen ha csak elszínészkedné hogy lelövik, akkor nem bukna hátra és nem zuhanna x métert a litfhófban. Ennyire jó színész nem lehet:))) Arról pedig hogy az öregnek milyen titkai voltak, arról nem szólt a fáma, pont a végén leplezõdik le. Ez a befejezés az egyértelmû.
k11zoltan 2008 jan. 05. - 18:17:35
(17/73)
Az elõ részt gondolom nekem szántad.

Tehát igen, a szabályzatban nincs bent, mert ennek a fórumnak éppen az a lényege, hogy a filmrõl írjanak. De mivel sokan olvassák olyanok is, akik még nem látták, sõt vannak, akik éppen ez alapján szeretnék eldönteni, hogy megnézzék-e, ezért a fórumozók a filmélményt rontó írások elé teszik a spoiler szót. Így az ide tévedõ emberek többsége tudja, hogy a spoiler felirat alatti rész azokhoz szól, akik már látták. (vagy nem akarják megnézni)
(ja, és ezt általában neked kell kíírni, mert ha az admin nem téved erre, akkor sokak szórakozását ronthatod el)
blowup 2008 jan. 05. - 15:57:01 Előzmény miss piggy
(16/73)
Jók a kérdéseid...:), ***SPOILER***ki tudja biztosan, h a végén tényleg lelõtte?A b*zis fíling nekem is megvolt, az öreg korában már nem a szex az élniakarás mozgatórugója, lehet, h a szívatás már nagyobb élvezet--->nem biztos, h vissza akarta kapni a nejét.Az ígéret a lényeg, h egy fiatal, izgalmas emberrel (mégha férfi is) 'játszhatja' tovább az életét, ezért nem tudható, h a vége lövés valódi volt-e, vagy egy újabb játszma kezdete.Az ilyen darabok szinte kötelezõ vége a nyitvahagyás, ez illik is hozzá!
miss piggy 2008 jan. 04. - 16:26:51 Előzmény Seemann
(15/73)
Ide kell beírni, hogy ***SPOILER***??? (Vagy valaki majd úgyis beírja?) Bocs, ez nekem új. De most újraolvastam a Szabályztaot, s nincs benne, hogy a flimrõl nem lehet írni.

De oké, én most í filmrõl fogok írni (szeretnék), s azokkal beszélgetni, akik MÁR LÁTTÁK. Tehát feltételezem, hogy nem az én dolgom eladni az alkotást, avagy kedvcsinálót írnom. Tehát:

***SPOILER***

Seemann, de Te elhitted, hogy ez a vén róka így kb. a 60 és 80 között ilyen hiretelenséggel, vagy épp csak a sok stresszmiatt rájön, hogy akár még élhetne is ezzel a pasival - ha a megelegségtõl teljesen el is zárnkóznánk. Hisz csak arról beszélgetnek, hogy együtt élnek.

S szerinted az öreg szájából az ajánlat valóban hiteles. Hihette azt, hogy hihetõ? Hogy nem fog ezen csak röhögni a másik?

Én úgy értelmeztem a filmet, hogy az öreg csak szivatni akar, s talán nem is annyira visszakapni a nõt. Vagy idõközben rájön, hogy sokkal izgalamasabb a nõnél, elmagányosodó öregségénél, ha vannak ilyen sakkpartik.
10/10
Redfield 2008 jan. 03. - 13:06:45 10/10
(14/73)
Valóban zseniális film. Igazán feszült légkört teremt. A fordulatok sûrûségérõl meg annyit, hogy eltelt az elsõ és a második "felvonás" közt több nap, tehát nem volt annyira erõltetett, mint amennyire látszik. Kiváló színészi játék, a zene is valóban 10-es, tökéletesen illik a képiekhez. Szerintem tényleg remek ez a film. A hatalmi harcot ilyen jól bemutatva legutóbb Polanski: Kés a vízben c. filmjében láttam. Ez még a tavalyi termést gyarapítja. Nem a legjobb, de mindenképp ott van a legjobbak közt.