offtopic
fredi60 2010 jún. 23. - 11:49:31
(11/31)
Ha olyan erõs hatása lesz, hogy "maximum pár napra megszûnik az áram", akkor a éppen levegõben lévõ repülõk is le fognak zuhanni, napokra megbénul a vasúti közlekedés, a számítógépek által irányított (üzemeltetett) dolgok (pl. ivóvíz ellátás, földgáz és olajvezetékek, vezetékes és mobil telefonközpontok, ésatöbbi) napokig nem lesz világítás, az állattartó telepek mesterséges szellõztetése hiányában elhullanak az állatok, az ipari termelés teljesen leáll, stb.
És nagy kérdés, hogy a váratlanul érkezõ napvihart hogyan élik túl az erõmûvek (akár az atom, akár a hagyományos hõ- és vízierõmûvek).
zerrik08 2010 jún. 23. - 11:34:29
(10/31)
lesznek napkitörések, de ez normális és nem lesz Armageddon, max megszûnik pár napra az elektromos áram
barnuska56 2010 jún. 23. - 11:26:10
(9/31)
http://filmdark.hupont.hu/

van itt egy pár dolog ami érdekes lehet
a film készítõi sem foglalkoznak ezzel véletlenül
a föld forgásának lassulására
meg van egy pár olyan dolog
ami tényleg beindíthatja
a folyamatot

vagy itt van ez:
"WASHINGTON A Nap fokozódó aktivitása miatt hatalmas nap- és ûrviharok várhatók három év múlva, igazi armageddont ígérnek a NASA szakemberei."
9/10
szingh 2010 jún. 22. - 22:15:56 9/10
(8/31)
Tehát: Alapvetõen két erõ alakította ki a Föld formáját: a tömegvonzás, minek hatására gömb formájú lett, és a forgásából eredõ centrifugális erõ, amely hatására elnyúlt, ellipszoid formát vett fel. Amint a centrifugális erõ kiiktatódik (a film errõl szól), csupán a gravitáció marad, minek hatására a bolygó felveszi a „tökéletes” gömbformát. Természetesen ez a folyadékokra vonatkozik, ám mivel a Föld felszínét nagyrészt óceánok borítják, elég ezt figyelembe venni.
Röviden: a már említett 43 kilométeres átmérõkülönbség kiegyenlítõdését, és a mai egyenlítõi óceánmélységet figyelembe véve jól belátható, hogy a film, még ha fikció is, nem túloz. Ha nem forogna a föld, az egyenlítõ és környezete ma is szárazföld lenne.
Valezius 2010 jún. 22. - 21:01:48
(7/31)
A partvonal ott alakul ki, ahol a vízszint még alacsonyabb, mint a szárazföld szintje.

Az nem világos, hogy ha 16000 mély sarkvidéki óceán jön létre, ami a mostani északi szárazföldeket is elönti, akkor azannál 5000méter mélyebben fekvõ ÚJ egyenlítõi mélyföldek hogy kerülnek víz fölé.
9/10
szingh 2010 jún. 22. - 20:25:08 9/10
(6/31)
A Föld egyenlítõi átmérõje 43 kilométerrel hosszabb, mint a sarkokat összekötõ vonal. Mennyi az érintett területen az óceánok mélysége? 4-6 kilométer? No, akkor mi nem érthetõ ezen?
Valezius 2010 jún. 22. - 19:50:41
(5/31)
Sajnos az elõzõ két részbõl nem láttam sokat, ezt meg nem értem.

Az még oké, hogy az óceán kidudorodása megszûnik, de hogy teljesen kiszáradjon az egyenlítõnél.
Vannak elég mély pontok arrafelé, nem hiszem el, hogy Északon meg Délen annyira mélyre tudna kerülni az óceán alja, hogy ne folyjon vissza.
Azt meg pláne nem értettem, hogy a levegõnek miért kéne ennyire egyenlõtlenül eloszolnia a Földön.

Végezetül a kormányzat vagy valami rendezett katonai alakulat kezében még kéne lennie annyi hatalomnak, hogy valahogy biztosítsák az emberiség mint faj fennmaradását.

Szóval ez a a sorozat ilyen formában elég értelmetlennek tûnik.
9/10
szingh 2010 jún. 22. - 13:38:23 9/10
(4/31)
Ez így, ebben a formában nem igaz.
Az évszakok azért alakulnak ki, mert a Föld forgástengelye szöget zár be a bolygónk Nap körüli keringési síkjához képest és ez a szög mindig ugyanabba az irányba mutat és a Föld kering a Nap körül. Ez így együtt!

A második állításod is tévedés.
Ahhoz, hogy a nappalok és éjszakák ne váltakozzanak, azaz a Föld mindig ugyanazt az arcát mutassa a Napnak, bizony forognia kell a tengelye körül. Pontosabban: a Föld tengely körüli forgásának periódus idejének meg kell egyeznie a keringési idõvel. Ez a kötött tengelyforgás, melyre példa a Hold.
lancelot28 2010 jún. 22. - 10:58:11
(3/31)
Hááááát..... Ez az egész legalább 50%-ban a fantázia szüleménye - értek ez alatt, hogy semmi tudományos alapja.
Az élet sokkal elõbb megszûnne, mint a lassulás ilyen mértéket elérne. A drasztikus lassulás nem lehetséges, mert nincs olyan erõ - a Hold nem képes erre - mely azt lehetõvé tenné.

Más szóbal, ez csak szerencsére Sci-fy. (hál' Istennek)
ghg 2010 jún. 20. - 08:55:15 Előzmény makailaci25
(2/31)
Egyetértek.
makailaci25 2010 jún. 06. - 09:10:23
(1/31)
Szerintem nem ilyen gyakorlatiatlan dolgokon kellene gondolkodni.Engem sokkal jobban foglakoztat az, hogy mi lenne, ha a föld forgástengelye merõleges lenne az ekliptikára. Ezt a 23,5Fokos szöget nagyon hülyén találta ki a Teremtõ, vagy a "bölcs" természet.Tanulj a természettõl;légy kiszámíthatatlan és szélsõséges és máris rád illik a "bölcs" jelzõ!!!Gondoljátok el;mi a francnak vannak az évszakok,én meglennék tél nélkül,aki pedig szereti a hideget, az költözzön a sarkokra.Lényegesen kevesebbet kellene fûteni, ezáltal a környezetszennyezés is kisebb lenne és én egész évben tudnék pecázni...