ondok 2008 jan. 28. - 19:02:48
(59/259)
Az eléggé eltérõ vélemények miatt néztem meg,az elsõ 20 percet nem is láttam.Nos ennek ellenére lekötött a film,tehát már olyan nagyon rossz nem lehetett.Vigyáznék egyébként is az ilyen jelzõkkel ,hogy "giccs".Mert sajnos az egész életünk egy giccs.
***SPOILER***
Némelyikünk biztosan ismer baleset miatt béna embert,de egyszerûen nem vált ki belõle a valóság különösebb érzelmeket,esetleg általában sajnáljuk.Namost ez után a film után más perspektívából nézi az ember az ilyen eseteket,nem beszélve az euthanázia problémájáról.És ,amelyik film eléri az agyadat az nem lehet giccs..Jó a téma ,bizonyos értelemben hálás,de pont hogy sikerült elkerülnie a lerágott csont effektust,mert nem fenékig tejfelként mutatja be a semmibõl világbajnokká válás folyamatát.Sõt.Ha már box ,ilyen filmek ugranak be,hogy Döhöngõ bika,Rocco és fivérei és még több kevésbé emlékezetes.ha azt vesszük azok cselekménye legalább annyira kiszámítható volt és azok sem giccsek.Ami kellemes meglepetés volt,hogy én Eastwoodot westernszinésznek tartottam ,de itt látni kellett ,hogy nagyformátumú szinész.A box világa bizony elég sötét világ,de néha kicsit túl komornak depressziósnak éreztem az egész légkört,valószínû enélkül még nagyobbat szólt volna a vége.
Még egy apróság ,amit nem értettem: úgy tünt a filmbõl,hogy a meccset elvesztette a fõhõsnõ a végén,ami azért furcsa ,mert ha valaki az ellenfelét a bíró "állj" utasítását követõen hátulról fejenvágja,azt rögtön leléptetik,sõt egy ilyen esetben val színû örökre el is tiltják. Mondjuk nem igazán lényeges ,de nem volt tiszta.
kiscarac 2008 jan. 28. - 17:13:27
(58/259)
tegnap éjjel fennmaradtam h ujra megnézzem ezt a filmet, és határozottan mondhatom, nem bántam meg, söt...amikor elöször láttam akkor csak onnantol h kékmedvével boxol, a film egyben megnézve ad vmit, hogyan alakulnak az emberek érzelmei stb...kiszámithato? ezt vki magyarázza meg, nemértem...clint eastwoodot nagyon szeretem és ismét nem kellett benne csalodnom, gyönyörüen szomoru a film, és ami a lényeg , elgondolkodtat, persze manapság ezt sokan nemértékelik.
egyébként nem derül ki h mért távolodtak el a lányával.
pozsizsuzsi 2008 jan. 28. - 12:18:53
(57/259)
Ugyanúgy nem csalódtam a filmben, ahogy a Tökéletes világban sem. Lehet, hogy a Szöszi tényleg "jó"?
Viszont lemaradtam az elsõ 10-15 percrõl. Áruljátok el, megtudni-e belõle, miért idegenedett el a lányától (vagy fordítva?).
viamala 2008 jan. 28. - 08:03:21
(56/259)
Én különösebben nem szeretem Clint Eastwood-ot, de elismerem ez a film nagyon jó volt! De mással is eltudnám képzelni Frankie szerepét!
Inkább rendezzen, abban jóbb!
10/10
cika74 2008 jan. 28. - 01:58:44 10/10
(55/259)
Aki nem érezte át a film nagyságát, annak nehéz lenne elmagyarázni.Vagy fogékony rá, és átéli, vagy nem képes arra, hogy átélje. Azt hiszem, szerencsés ember vagyok. Nagyot alakított mindhárom "fõszereplõ".
PB 2008 jan. 28. - 01:48:56
(54/259)
***SPOILER***
Szoval...
Aki szerint kiszámitható ez a film,az elmehetne rendezönek...ki gondolta,hogy az utolso meccs elött,hogy lebénul a csaj???
érdekes,ez a sok szar magyar film,azok nem kiszámithatoak.
vicc!!!
unhappyend?
aki happyendet akar,az nézze meg Csipkerozsikát...
Az Oscar-dijat is vakok,meg bénák itélik oda,ugy tünik...
sztem minden normális embernek elege van a nyálos,csöpögös megint a 'föhös nyert' alapu filmekböl.
Nézzétek akkor a Dirty Dancinget,ha arra vágytok..
ja,és a homokot öntsétek ki a zsebetekböl...
ez egy korrekt alkotás!!!!
mandina 2008 jan. 28. - 00:01:13
(53/259)
oh most latom hogy ez megy epp a tv2n. hat, en ezt a filmet mar jo regen lattam, talan amikor megjelent, rameroltettek, es egesz jo volt, meg a tortenet sem teljesen szokvanyos. szoval nezzetek.;]
10/10
zszoltan 2008 jan. 27. - 22:31:05 10/10
(52/259)
Nem mondhatnám, hogy ezek nem voltak benne. De számomra annyira jelentéktelen részeknek tûnnek, hogy fel sem figyeltem rájuk. A történet nem errõl szól, csak a megfelelõ hátteret biztosította hozzá. Ez egy háromszereplõs dráma. Minden(ki) más csak díszlet.
A film szerintem inkább arról szólt, hogy mikor indult el az a folyamat, amibõl már nem volt kiszállás; illetve mikor, hogyan és milyen áron lehetett volna mégis megtenni. Kezdetnek elég annyit megnézni, milyen akció váltotta ki 'Kékmedve' féktelen haragját...
judephil 2008 jan. 27. - 22:18:32
(51/259)
Szerintem is nagyon giccses film....Abszolult kiszámítható és nem nagy durranás...A fiúk nem sírnak ehhez képest remekmû, nem csak a filmet hanem Hilary alakítását is nézve...Nézhetõ, de nekem nagy csalódás volt.
yogibear81 2008 jan. 27. - 21:37:36
(50/259)
Hát brixxi-KÉM nem tom hol szereztem a filmûvészeti diplomádat de a filmet giccs-nek nevezni azért egyhén szólva kicsit túlzás, kiszámítható volt? NEM VOLT!Másrészt meg nem misztikus, v. krimi mûfaj h. titikzatos legyen, igaz nekem se tartozik a kedvenceim közé, de szerintem nem rossz film. Sõt..
5/10
zee944 2008 jan. 27. - 21:22:34 5/10
(49/259)
A szánalmasan rossz azért túlzás, bár inkább efelé hajlanék, mint a mestermû felé. Inkább mondjuk úgy, hogy kurva nagy csalódás ahhoz képest, amilyennek beállították.
brixxi 2008 jan. 27. - 20:45:06
(48/259)
Ez a film kritikán aluli giccs. Kiszámítható minden perce.

***SPOILER***
A család viszonyulása a lányhoz, az unhepiend, hogy õ amindenkit megverõ bokszoló, hogy a másik (aki kiüti) csak csalással tud nyerni, és természetesen gonosz....

Szánalmasan rossz film.

Szerintem.
Csibefogó 2008 jan. 27. - 20:39:09
(47/259)
Amerikai maszlag, nem remekmû. Nekem ebben a kategóriában az "Egykoron harcosok voltak" (Once were warriors) Lee Tamahori-tól, jelenti a becsapódást, a székhez szögelést, a tökéletesség egyik megnyilvánulását, a fájdalmat, a katarzist, a filmet. Ez nagyon messze volt tõle. Hiányzott belõle az eredetiség, tudtam elõre mi lesz a vége. Ez a film jó közepes szakmunka, mint minden Clint Eastwood film. Ám valaki a Quelle katalógusban is lát bomba nõt...
HvB 2008 jan. 27. - 16:58:37
(46/259)
ez nem "bokszfilm"
ha mégis, akkor a legnagyobbat Te kapod. a végén csak ülsz és meredsz a semmibe
9/10
netsurfer 2008 jan. 27. - 15:47:44 9/10
(45/259)
Elgondolkodtató film. Sõt, szomorú. Egy igazi filmnek ilyennek kell lennie. De az embernek nem mindig ilyenhez van hangulata. Ajánlom, hogy az, akinek nincs ma este egy komolyabb filmhez kedve, az vegye fel és nézze meg máskor! De feltétlenül nézze meg!!!
eugénia22 2008 jan. 27. - 15:18:44
(44/259)
Elõször úgy néztem meg,hogy megvetem DVD-n.Az a sok díj felsorolva a borítón megtévesztõ tud lenni.Maga a sztori nem rossz.A vége felé vonatott és unalmas lesz.A nézõ elkezdi várni,hogy mikor lesz már vége.A színészekkel végûlis nincs különösebb baj.Egy mondatba foglalva, közepes fimnek éreztem,viszont miutánn megnéztem késõbb újra, jobban tetszett.A vége viszont nem az igazi lett,szerintem.
Seemann 2008 jan. 27. - 13:47:51
(43/259)
Eastwood nagyon jó színész, és talán mégjobb rendezõ...arannyá válik amihez nyúl, legyen az egy ilyen egyszerû boxtori, vagy egy vadnyugati történet, vagy 2.világháborús eposz...mindegy hogy mi, õ jót csinál belõle.

És ami nagyon fontos: õ még férfi, nem egy ripacskodó, heherészõ, nyegle ló.aszjancsi, õ még valami olyat képvisel ami már kiveszendõben van.
5/10
zee944 2008 jan. 27. - 05:05:25 5/10
(42/259)
Speciel a Tökéletes világot én baromi erõltetettnek tartottam, amikor friss filmként láttam. Képtelen párbeszédek hangzottak el, persze lehet, hogy csak a szinkron volt rossz. Akkor ugye még csak az volt elérhetõ.
5/10
zee944 2008 jan. 27. - 04:38:15 5/10
(41/259)
Szerintem ez egy abszolút középszerû film, csak imádják Clint Eastwoodot pajzsra emelni, mert õ Hollywood nagy öregje. Nekem sincs semmi bajom vele, de egy közepes rendezõ, aki megbízhatóan közepes filmeket csinál, nem értem, miért kell majd' minden filmjét körülrajongani.
georgia57 2008 jan. 27. - 03:10:13
(40/259)
hát sajnos nekem sem tetszett pedig akkor meg délelõtt adták amikor láttam ,pedig jók a szinészek csak tul komor a film