Téma: Mintaapák

kesem 2020 aug. 31. - 18:33:02
(722/4882)
Végigolvastam az első heti értékeléseteket, és úgy tűnik, jól döntöttem, hogy nem nézem... Egyedül Makranczit szidjátok annyira, hogy már azért lettem kíváncsivá.. Adok méga z új felállásnak egy-két hetet, hátha nekik is idő kell, mint a régieknek (azért azt ismerjük el így volt), hogy ráérezzenek, s a sztori is hátha beindul. De napi szinten akkor sem hiszem, hogy nézni fogom, inkább darálva...
A váltásról meg annyit: a leállásnál nagyjából minden le lett zárva. Ha lett volna igazán merszük, teljesen más irányban folytatják három új családdal, új óvónővel - ezek a gyerekek úgysem maradhatnak örökké óvodások. Lódoktorék elköltöznek Lindával, a többiek esetleg mellékszálnak megmaradnak - máris nem olyan gáz a szereplőcsere. Mondjuk ehhez teljesen el kellett volna rugaszkodni az eredetitől, és hát a gyerekek... Gondolom, őket nem akarták lecserélni...
Ja és Janó és az anyósa.... Már régen feltűnt, mintha ő lenne belezúgva a pasiba...
1/10
zazee 2020 aug. 30. - 19:37:11 1/10 Előzmény bumbim
(721/4882)
Szegény gyerekekre is hat a rossz színészcsere. Eddig Klem Viktor mellett teljes természetességgel játszott Pék Ádám. Makranczi a rossz színészi játékával nem tudja a kisfiúból kihozni azt a teljesítményt, amit eddig megszoktunk! Nagyon nivótlan az eseménytelen cselekmény és a színészi játék is, így valóban nem érdemes már nézni!
1/10
bumbim 2020 aug. 30. - 18:36:17 1/10
(720/4882)
Roppant gyenge lett. A gyerekek visszafejlődtek. Milyen dolog már , hogy most kezdenek selypíteni affektálni. A lecserélt színészek pedig szóra sem érdemesek. Ha lehetne 0 adnék.
3/10
janderka 2020 aug. 29. - 22:20:00 3/10 Előzmény zazee
(719/4882)
Soha nem értettem az ilyen törléseket. Gyávaság. Inkább válaszolniuk kéne a nézői kérdésekre. Persze ezt eddig soha semelyik stáb nem merte még bevállalni... Még ha azt hiszik is, hogy mindegyik hozzászóló mögött egy sértett lecserélt szereplő áll. Mert hát nem...
1/10
zazee 2020 aug. 29. - 21:18:49 1/10
(718/4882)
Már nem érdemes erre a nívótlanságra időt pazarolni természetesen, csak az a szemétség, ahogy a facen és az instán is kozmetikázzák a negativ véleményeket. Hiába törlik, a nézettségen nem fog változtatni!
4/10
napraforgó 2020 aug. 29. - 11:27:41 4/10
(717/4882)
Örülök, hogy méltányolod az összefoglalóimat. És igen, én is jobb hiján nézegetem a bugyuta sorozatokat - no nem mindet. Én is inkább olvasnék, de bizony sokszor elalszom a régen szeretett regényeken is.
Akkor már inkább a Dö, meg a Mintaaapák (nem mintha ezeken nem tudnék elszunditani, főleg a reklámbokkokon....) néha úgy kell erőltetni magam, hogy ébren maradjaak a sok gyógyszer és pelenkareklám között.
És mindig reménykedek, hogy majd megéri ébren maradni....
4/10
napraforgó 2020 aug. 29. - 03:41:26 4/10
(716/4882)
Nyugi, akárhogy is, de lesz még izgalom.
Az egyik előzetesben-----Spoiler -----Janó részegen leesik, vagy leugrik az épülő házuk emeletéről és ki tudja mi lesz vele. Remélem nem Lindát fogja zsarolni, hogy miatta történt s ezért ápolnia kell.

Szabiék románca is túl idilli, ide a bökőt, hogy ott is lesz még valami gubanc.
Makranczi tényleg nem tudja hozni azt a sármot, amit Klem Viktor folyamatosan teljesitett.

Petra műbalhéja Maki pólója miatt nem volt túl vicces.
Géza és Klára vitája meg, pff. Látszik, hogy ők ketten még nem távolodtak el egymástól igazán,még lenne visszaút, csak hát egyik sem enged a 48-ból.
Főleg Géza ostoba, mert most pl. vidáman elviseli, hogy Zsuzsi dolgozzon az ő családja ellátásán kivül, ugyanezt az istennek sem engedte meg Klára számára. Az asszonynak valóban nem maradt más választása, hogy felhivja magára a figyelmet, hogy nem akar háztartási cseléd lenni, mint az, hogy magára hagyja Gézát a gondokkal.
De sajnos a legtöbb férfi ilyen, talál másik áldozatot, másik cselédet az eredeti helyett. Zsuzsi pl. lelkesen vállalkozik erre, persze ő is érthető, igy biztos tető van a feje felett és úgy tűnik, hogy ő amúgy is ügyesebben irányitja Gézát.
1/10
zazee 2020 aug. 28. - 22:05:10 1/10 Előzmény janderka
(715/4882)
Bűnöztem, mert telefonálás közben belekukkantottam, még nem tudom elengedni. Pechemre pont az általam annyira "kedvelt" Zalánka vergődését láttam lövöldözés közben. Rém irritáló szegény. Nem tudom, van ennél még lejjebb? Ez már bűntény, amit ezzel a sorozattal csináltak.
4/10
napraforgó 2020 aug. 28. - 20:48:26 4/10
(714/4882)
Linda is megvan áldva az anyjával. Tamásnak legalább az anyósa volt a banya, de szegény Lindának a tulajdon anyja.
Esküszöm, már arra gondoltam, hogy ő szerelmes Janóba és azért akarja mindenáron a közelében tudni.

Nem tudunk viszont semmit Emma és Petra szüleiről, illetve csak annyit, hogy az anyjuk egy rendkivül erőszakos, őrmester természetű nő volt és Emma gyakran figyelmezteti a húgát, amikor terrorizálja Makit, hogy erősen hasonlit rá.

Az apjukról meg csak annyit tudtunk meg, hogy pár napig ő vigyázott Smirglire, amig Emma átköltözködött Szabihoz.

De azon eléggé csodálkozom, hogy Emma és Petra szülei még soha nem bukkantak föl, még akkor sem, amikor az unokájuk megszületett. Azért a nagyszülők csak meg szokták nézni az unokájukat, még akkor is, ha neheztelnek a gyerekükre valamiért.
3/10
janderka 2020 aug. 28. - 20:27:56 3/10 Előzmény zazee
(713/4882)
Abban pedig neked van igazad, hogy ez az indulóhét tényleg nem szólt semmiről, ami eddig már ne lett volna. Max. hogy bemutatkoztak benne az új csereszínészek - vesztükre.
1/10
zazee 2020 aug. 28. - 17:39:28 1/10 Előzmény janderka
(712/4882)
Teljesen igazad van! De az a párbeszéd, amit az előző hozzászólásomban említettem, az azért az érdektelensége miatt teljesen abszurd volt. Azért kéne egy határ, ami alá már nem mennek! A TV2 kb. ennyire tiszteli a nézőit. Amúgy nem nézek TV-t, de az első évad annyira megtetszett, hogy amikor a színész váltásokkal kapcsolatos botrányok elkezdődtek, belenéztem és csodálkoztam, hogy mennyire jól sikerült ez a sorozat. Hát a második évad az kész pusztulat!:))
3/10
janderka 2020 aug. 28. - 15:09:48 3/10 Előzmény zazee
(711/4882)
Ez a veszély már korábban is felütötte a fejét. Ami tulajdonképpen a legtöbb napi sorozat tipikus átka is. Hogy hosszútávon extrém és/vagy irreális eseményekkel tudják csak továbbpörgetni a dolgokat, mert egy sima mai családtörténet nem tudna annyi érdekességet hozni.
Gondjuk el, ha egy mai átlagember naplóját akarnánk megsorozatosítani, miről tudna az szólni napról-napra? Hogy a buszon megbünettéka főhőst, pedig volt jegye, csak lejárt, de nem vette észre, mert a múltheti kefíres zsömléjének szafjta ráfolyt a krokodilmintás műbőr pénzátrcájának kapcsára, amitől három napig nem tudta kinyitnai a krokodilbőr briftasnijának haráncsíkos farzsebét? :))))

Ezzel nem akarom felmenteni az adaptálókat, de az által, hogy napi a sorozat és nem heti, az által, hogy rövidtávon nincs kifundált vége, hanem hömpölyög, mint a Szabó család, kvázi borítékolható az ellaposodás.
kino21 2020 aug. 28. - 14:27:10 Előzmény napraforgó
(710/4882)
Attól, hogy Emmának nincs meg a szakvizsgája, attól még Andrásnak, aki a csoporttársa volt, miért ne lehetne meg? 3 év alatt lehet megszerezni, van, aki 4 évig húzza, van, aki tovább. Ugyan azt írod, mint én: hogy tisztában van a lehetőségeivel, vagyis amiket itt felsorolsz, hogy kamarai tagdíj, járulékok, tintapatronok, stb., pontosan ebbe a tárgykörbe tartoznak. Nem az óvodából esett ki, hanem az egyetemről, vagyis nyilván tanult illetve hallott-látott ezt-azt, vagyis hogy mivel jár egy ügyvédi iroda megnyitása. Ezekben a körökben mozog évek óta, ne nézzük mát kopp hülyének... :)
1/10
zazee 2020 aug. 28. - 13:06:04 1/10 Előzmény AzErzsike
(709/4882)
Teljesen leült a történet, semmi fantázia bennne, érdektelenné vált. Kár érte. Nem is értem azokat, akik továbbra is rajonganak érte. Rettenet színészváltás, unalmas történetvezetés, egyszerűen szörnyű volt az az ötlettelen pérbeszéd, amikor az óvodában Emma, Szabi és Danika elmondták, hogy mi történt aznap. Kritikán aluli.
4/10
napraforgó 2020 aug. 28. - 07:15:51 4/10 Előzmény AzErzsike
(708/4882)
Elvileg humorosnak kellene éreznünk Hanna rajzát, amint az anyja teste pici, sőt Miki polóját is, amit Petra nem méltányol.
Viszont nem értem, hogy mit keres még mindig Janó Linda lakásában, anyukával, vagy anélkül. Nekem ő már sok, akkor is ha akárhány évet (7 évet, ahogy korábban mondták) töltöttek is együtt. Azért az túlzás, hogy félpár zokni ürügyén beállitgat.
4/10
napraforgó 2020 aug. 28. - 07:07:18 4/10 Előzmény AzErzsike
(707/4882)
Ez elvileg egy adaptáció. Egy argentin sorozat, amit a szlovákok már megvettek, onnan került át hozzánk. Vagyis megvan a séma, amit követnünk kell, igy nem nagyon van mód a változtatásokra. Én úgy gondolom, hogy a humoros jelenetek is eleve bele vannak aplikálva.
Persze nem tudom, hogy mennyi szabadság van a sorozat elkészitésénél, hogy csak nagyvonalakban kell-e követni az alapsorozatot, avagy az enged eltéréseket és ha igen, mennyit.
3/10
AzErzsike 2020 aug. 28. - 06:49:18 3/10
(706/4882)
Mintha még a szövegíró is változott volna. Eltünt a humor!
4/10
napraforgó 2020 aug. 28. - 05:44:43 4/10 Előzmény kino21
(705/4882)
Szerintem korábban elhangzott, hogy Emmának még nincs meg a szakvizsgája, és mivel Andrással együtt végzett, csoporttársak voltak, hát neki sem.
Amúgy ügyvédi irodát nyitni nem abból áll, hogy kitaláljuk, bérelünk egy helyiséget.
A költségek elég magasak, amit ki is kell termelni. Kamarai tagdíj, a biztosítás, a TB, a járulékok, az ingatlan bérleti dija, a rezsi, a szoftverek, a tintapatronok, egyéb irodaszerek, stb.,
Ha semmit nem csinálnak, havonta akkor is súlyos tízezrekbe kerül az iroda ügyvédjelöltek nélkül is. Az embernek valamilyen módon ismertté kell tennie a nevét, ha a semmiből kezdi. Ha csak a táblát teszi ki a kapu alá, attól sajnos még éhenhalhat.
Ennek az Andrásnak most van egy ügyfele, akit a volt főnökétől nyúlt le, na de ebből nem lehet örökké megélni. Ha általa, vagy akár máshogy szerez új ügyfeleket, akkor van reménye, de eleinte biztos több lesz a kiadása, mint a bevétele.
Az igazi üzlet az, ha cégeket tud szerezni, akik minden jogi ügyük vitelét rábizzák, és havi fixet fizet, mert a magánszemélyeknek csak hébe hóba akad jogi ismerteket igénylő ügyük. Néha egy adásvételi szerződés, esetleg egy végrendelet. De az ember nemm vesz naponta új ingatlant és nem készit végrendeletet sem.
3/10
janderka 2020 aug. 27. - 22:59:55 3/10 Előzmény zazee
(704/4882)
Igaz hogy faarcú, de róla mégis jobban el tudom képzelni, hogy összejöjjön vele Dorka.
A másik sráccal nem passzoltak - hiába ment ki rá a foci.
kino21 2020 aug. 27. - 22:52:27 Előzmény napraforgó
(703/4882)
Nyilván van szakvizsgája, ha irodát akar nyitni - tán tisztában van a lehetőségeivel :). Nem tudom, hány éveseket játszanak, de kb. 26-28 éveseknek saccolom Emmát és Andrást. A szakvizsgát 3 év alatt lehet letenni.