Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 03:51:54 4/10 Előzmény zazee
(1842/4882)
Én pont ugyanezt irtam, csak úgy tűnik, elfelejtettem elküldeni. Andrásnak volt irodája (az lehet, hogy nem volt önálló ügyvéd, mert erről szerintem nem is volt szó), mindenesetre volt egy meglehetősen nagy, tekintélyes réztábla egy kapu mellett a nevével, mint ügyvéd. És pont igy talált rá Kata is, és fogadta fel, hogy kekeckedjen Szabival a gyerek felügyeleti jogáról.
Mutatták, ahogy Kata megy a kapu felé, amely mellett ott világit a nagy sárgaréz tábla.

Na, egyszóval én nem értem, hogy miért is mentek bele ebbe a közös irodába. Ennél egy kevésbé frekventált helyen lévő is jó lett volna ideiglenesen, mert ugyebár közös lónak túros a háta...
3/10
janderka 2020 nov. 18. - 23:27:41 3/10 Előzmény zazee
(1841/4882)
A sok debilkedés mellett az se tesz túl jót a szériának, hogy kisugárzásra össze nem illő párokat erőltetnek benne egymásra, összeillőket meg nem. Janó habitusától pl. tök idegen, hogy ne vágta volna gerincre boldogan akár hetente többször is Katát vagy Petrát. Ugyanakkor Szabi erőlködését Emma felé semmi nem igazolja a szövegkönyvi mondatokon túl. Ellehetnek ugyan egymással, de ez a két fajsúlytalan ember (és itt most konkrétan Makranczira és Kuna Katára gondolok) nem hozza jól a megírt évődő pár figuráját. De ha még el is hinném nekik a szerepüket, akkor sem érteném, hogy akkor Szabi miért nem dobja ki maga mellől páros lábbal a szipoly exnőjét és miért hagyja hogy álmai ügyvédnője más karjában keresse a boldogságát (ráadásul általa maga mellé engedve egy minden szempontból konkurens nyikhaj kis ügyvédszaktársat is)????
1/10
zazee 2020 nov. 18. - 23:18:37 1/10 Előzmény guess.who
(1840/4882)
Én sem értettem az unokatestvér megjegyzést, hiszen sem Tamásnak, sem Juli anyjának nem volt testvére, így értelemszerűen azoknak sem gyerekei, tehát Julinak nem lehetnek unokatestvérei. De lehet, hogy rosszul figyeltem, minthogy András féle felmondásra sem emlékeztem:)
Amúgy azt sem értem Géza miért a csöpp alsógatyeszében akarta kivinni a szemetet. Most ez a magyaros divat, hogy a férfiszereplőket alsóban mutogatják?:)
1/10
zazee 2020 nov. 18. - 22:58:30 1/10 Előzmény janderka
(1839/4882)
Valóban nyomorgány blődli volt ismeg! Unalmas, logikátlan életszerűtlenség. De hát ez már mitől is lenne jobb, ha ugyanazok a tehetségtelen elkövetők. Lindás secpec szerelmes lesz és már smárol is az antipatikus okoskával, mondjuk a kémia nagyon nem jött át:) Kata csakúgy lazán lenyúlja a két lúzertől az ügyfelet, anélkül, hogy azok megmukkannának. Ovis szintű történet szövögetés, nulla tartalmú párbeszédek! Volt olasz tészta nyelvlecke, részletező matek továbbképzés. Kitöltik valahogy a múló időt:)
3/10
janderka 2020 nov. 18. - 22:27:13 3/10 Előzmény guess.who
(1838/4882)
Csupa elementáris baromság. Szomorú, hogy ezt is már csak az blődebbnél blődebb ostobaságokért lesz érdemes nézni...
guess.who 2020 nov. 18. - 21:54:37
(1837/4882)
Maki a szilikonra (vagy akril, nem mutatják, de az biztos, hogy kinyomópisztolyban van!) azt mondja, hogy PUR-hab. Pedig a nagy barkácsmester tudhatná, hogy a PUR-habot túlnyomásos flakonban árulják, és a benne levő gáz hordozó fújja fel kinyomás után jó nagyra. A szilikon és az akril nem tágul, ezért lehet mechanikusan nyomkodni kinyomópisztollyal. :)

Az is teljesen logikus, hogy a dörzsölt ügyvéd Szabi a legnagyobb ellenségét alkalmazza simán az ügyvédi irodájában titkárnőként, és hagyja, hogy belelásson az ügyeibe.

Julinak hogyan és honnan lesznek Battonyán unokatesói?! Mártás NEM rokona, meg ahogy kinéz, nem is nagyon lesz az.
guess.who 2020 nov. 18. - 19:39:27 Előzmény zazee
(1836/4882)
Nem felejtkeztek el: az nem az ő irodája volt, hanem azé, akinél dolgozott, és mikor felhergelték egymást Emmával, hogy Emma otthagyja Szabit, akkor ő is megfogadta, hogy azonnal felmond az ő irodájánál. Így aztán lett két állástalan ügyvédjelölt, akiknek annyi volt a mestertervük, hogy ha lesznek ügyfelek, akkor majd lesz pénz irodára is. Az első ügyfél meg azonnal körberöhögte Emmát, hogy csak nem képzeli, hogy egy parkban beszéli meg a per részleteit?! :)
1/10
zazee 2020 nov. 18. - 19:12:33 1/10 Előzmény guess.who
(1835/4882)
Dehát miért is kellet Emmáéknak irodát keresni, amikor Andrásnak volt irodája, ott talált rá Kata, amikor megbízta a gyerekelhelyezési ügy kapcsán. Nyilván erről a szerzők elfelejtkeztek:) rég volt, kb 2 hónapja.
offtopic
guess.who 2020 nov. 18. - 18:58:30
(1834/4882)
És Hruscsovot játszotta a Sztálin halála c. 2017-es filmben. Ráadásul Rezső szinkronizálta a DÖ-ből. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 18. - 18:55:38
(1833/4882)
Sebaj, ha Neked nem kell, én el/befogadom!
guess.who 2020 nov. 18. - 18:55:12
(1832/4882)
Most, hogy mondod, tényleg lehet, hogy valami ilyesmire futtatják ki. Az illető eddigi rövidke szerepében túl rámenős volt, a TTamások és a TLindák nem ilyenek, hiszen hosszú hónapokig vakaróznak azon, hogy mit mondjanak a másiknak - nemhogy azon, hogy a második első randin csókdossanak-e. Szóval simán lehet, hogy kattant a pasas és Tomi lesz a bátorhős megmentő. :)
guess.who 2020 nov. 18. - 18:53:02 Előzmény napraforgó
(1831/4882)
Lehet (bár az ilyen "mi lett volna, ha" dolgok mindig félrevisznek!), de egyelőre Emmáék csináltak ilyet. És úgy, hogy a nem túl szuperül működő "irodájukhoz" égető szükségük van Szabi jóindulatára...

Nyilván Emma miatt adta bérbe nekik az irodát Szabi - de hát nem volt kötelező elfogadniuk az ajánlatot. Mehettek volna a parkba is az ügyfelekkel...
(Azt mondjuk nem tudjuk, hogy végül azt az etikai kódexnek nevezett izét aláírta-e Szabi, de az biztos, hogy ebben az esetben minimum úgy kellett volna, hogy ő is írásban rögzíti, hogy mit vár el és mit csinálhatnak Emmáék. Például pont a hasonló esetek elkerülése érdekében.)
3/10
janderka 2020 nov. 18. - 14:37:36 3/10
(1830/4882)
Kicsit olyan a feje, mi Steve Busceminek a Fargóból.
4/10
napraforgó 2020 nov. 18. - 13:44:06 4/10 Előzmény guess.who
(1829/4882)
" így Emmáék beleharaptak abba a kézbe, amelyik eteti őket."

Emmáék megdolgoznak a pénzükért, nem Szabitól kapják a fizetésüket. Lehet, hogy jutányosan bérlik az irodai szobájukat, de ezt igy Szabi ajánlotta fel nekik, szinte rájuk tukmálta, nem ők kérték.
És ne felejtsük el, hogy ezt is csak azért csinálta, hogy Emma a közelében maradjon.

Vagyis szerintem nem Szabi "eteti " őket, sőt, nagyon is rajta van, hogy kénytelenek legyenek újra neki dolgozni. Legalábbis Emma, Andráshoz biztos nem ragaszkodna.
4/10
napraforgó 2020 nov. 18. - 09:42:57 4/10 Előzmény guess.who
(1828/4882)
Szerintem azt a "majd én" figurát Szabi is megjátszotta volna akárkivel szemben, neki sincsenek ilyen skrupulusai.
offtopic
guess.who 2020 nov. 18. - 09:39:32 Előzmény napraforgó
(1827/4882)
Nem értünk egyet, de sebaj. :)
Az akaratlanságot mindenképp cáfolnám: Emma pusztán csak segíteni akart a nőnek, amikor meghallgatta, aztán volt egy pont, amikor megszólalt a nyikhaj ügyvédgyerek, hogy "majd ők". Na, EZ volt az a kijelentés, amitől kezdve etikátlan volt, amit csináltak (mert hát Emma is részt vett benne, nem tiltakozott). Tegyük hozzá: pont a nyikhaj volt az, aki nyolcoldalas etikai kódexet íratott alá Szabival!
A legkorrektebb az lett volna, ha Emma ugyan elintézi az ügyet, de utána leteszi az aktát Szabi asztalára és elmondja neki, hogy mi volt. Legfeljebb kért volna cserébe egy kis engedményt a havi bérleti díjból...
Mert így Emmáék beleharaptak abba a kézbe, amelyik eteti őket.
4/10
napraforgó 2020 nov. 18. - 09:11:42 4/10 Előzmény guess.who
(1826/4882)
Kamarás szőrös lába, ami kilóg a szakadt farmerból cseppet sem esztétikus.
4/10
napraforgó 2020 nov. 18. - 09:10:38 4/10 Előzmény guess.who
(1825/4882)
Mivel Szabi meg a többiek péntek reggel indultak el kirándulni, még volt idő a távoltartó végzés megszerzésre. legalábbis elvileg.

Én nem tartom semmivel sem etikusabbnak, hogy azt a szegény Liviát elküdték volna egy másik ügyvédhez, amikor Emma képben volt, gyakorlatilag ő intézte a nő ügyét, ahogy szinte minden ügyét Szabinak.

Legfeljebb annyit lehetett elvárni tőlük, hogy hétfő, vagy amikor először látják Szabit, akkor tájékoztatják a dologról. A pech az, hogy Livia hamarabb futott össze Dr. Barthával és ő közölte vele, hogy meg van elégedve a korábbi munkatársaival, a mostani új ügyvédjeivel.

Szabolcstól volt ocsmány dolog, hogy letámadta őket.
Hülye ötlet, hogy új, harmadik ügyvédhez kellett volna küldeni a nőt, mert az biztos nem tudott volna azonnal intézkedni, és ha mégis, a tiszteletdijat igy sem, úgy sem Szabi kapta volna meg.

Az irigység süt Szabiból, kicsit sem akarja, hogy a volt munkatársai sikeresek legyenek, hogy beinduljon az irodájuk, és itt mindegy, hogy az ő ügyfelét nyúlták le (amúgy akaratlanul).
És a fenyegetőzése, hogy visszaszerzi Liviát is erre mutat, miért nem fogadja el a nő döntését?
guess.who 2020 nov. 18. - 08:09:54 Előzmény zazee
(1824/4882)
No igen, ezekkel a "kölcsönlopott" lakásokkal egyre jobban kilóg az alacsony költségvetés lólába.
És az is lehet, hogy a kevés pénz miatt nem jut már Kamarásnak farmerra. :)
guess.who 2020 nov. 18. - 08:08:02 Előzmény napraforgó
(1823/4882)
Mondta is a nyikhaj ügyvédgyerek, hogy csodálatos, mert már KÉT ügyfelük is van, úgyhogy beindult a bolt. :) Ebből az egyik csak egy egyszeri ügyfél (az ügyét elvileg le is zárták), a fickó az, aki hosszabb távon is Emmáékkal akarja a cége ügyeit intéztetni.

Különben abban igaza van Szabinak, hogy az irodája felét ugyan kibérelték, de az ügyfeleit NEM, és ha egy picit etikusak (például azért, mert minimálisan hálásak azért, hogy olcsón egy menő belvárosi irodában húzhatják meg magukat), akkor fel sem merül bennük, hogy elvegyék a szállásadójuk ügyfeleit. És igen, valóban az lett volna a tisztességes(ebb), ha inkább elküldik egy másik ügyvédhez, ha már annyira sürgős volt a munka. (Bár érthetetlen, hogy mi lehetett ENNYIRE sürgős, hiszen ők hiába dolgoztak hétvégén, a bíróság NEM hozott semmilyen határozatot vasárnap, azaz ráértek volna megvárni Szabit.)