Téma: Mintaapák

guess.who 2020 dec. 11. - 22:24:00 Előzmény zazee
(2422/4882)
Elvégre oviban játszódott, nem? :)

Viszont Geyzának tetszett az elején a "Sápadtnak tűnsz / Mintha nem a régi volnál..." beszólása! :)
1/10
zazee 2020 dec. 11. - 22:16:47 1/10
(2421/4882)
Nem értem, hogy a kis terroristák miért engedték ki a malacot a karámjából!? És hogy tudott kiszabadulni az ovi területéről, miután már a gyerekek miatt is csukva van a kapu!? Sőt hogy juthatott az apró malacka hipphopp a rövid lábaival pont Gézáék kertjébe?:)) A család nem az óvoda szomszédságában lakik, hiszen a szülők mindig kocsival hordták Csabinyót az oviba. Megint egy átgondolatlan gagyi felesleges műkonfliktus, hogy Linda és Tamás végre egymásnak eshessenek, ennyi tellett a szerzőktől.
Nem tud picit sem javulni a forgatókönyv, rémesen gügyék és laposak a párbeszédek, a karakterek. Ádám lassan gügyeségben már Mikit is lekőrözi. Ezt a légy ügyet és a körítését nem is minősítem. A mai epizód is teljesen ovis szintű volt.
guess.who 2020 dec. 11. - 19:03:09 Előzmény napraforgó
(2420/4882)
Azért fura a személyiségük erodálódása, mert éppen fordítva kellene lennie: az elején felvázolt négy típust az idő múlásával egyre jobban ki tudják a készítők bontani, jobban megismertetik a nézőkkel stb.
Ehelyett gyakorlatilag azt látjuk, hogy mindegyik csak úgy teng-leng, elvan magának, miközben hülyeségeket beszél, illetve minden este összegyűlnek iszogatni - és már az iszogatós "beszélgetés" is kimerül pár ostoba beszólogatós ugratásban... Valószínűleg Ádámot éppen ennek az ellaposodásnak az ellensúlyozására hozták be. Kérdés persze, hogy sikerül-e a célt elérni, mert egyelőre őt eleve ilyen bugyuta, totojázó típusnak mutatták be, úgyhogy nem tűnik ki a többiek közül.
guess.who 2020 dec. 11. - 18:58:21 Előzmény napraforgó
(2419/4882)
Nem tudom, nagyon nem szeretném Misit (és bé nejét) látni a továbbiakban, de tartok tőle, hogy visszahozzák még őket pár próbálkozásra, mert így túl egyszerű és túl gyors volt a távozásuk... Főleg ahhoz képest, hogy előtte még ott tartott a sztori, hogy Lindát kirúgatják és bezáratják az ovit is.
4/10
napraforgó 2020 dec. 11. - 18:30:10 4/10 Előzmény guess.who
(2418/4882)
Még az első évad elején már irtam arról, hogy a sorozat 4 apatipust mutat be, akik annyira különböznek egymástól és mégis barátok lettek.

Géza volt a macsó, a család feje, teljhatalmú ura, se asszony, se gyerek nem szállhatott szembe az akaratával.
Tamás a korrekt, megbizható férfi és apuka.
Szabolcs a könnyelmű, léha, hedonista ügyvéd, aki akaratlanul lett apuka, de rövid idő alatt beletanult a szerepbe.
És végül Miki a szerencsétlen hülye, aki két család között próbál egyensúlyozni, úgy, hogy mindenkinek eleget tegyen s mindenki szeresse, ennek érdekében folyamatosan hazudozik.

A második évadra már nincs ekkora markáns különbség a pasik között, de egyik sem lett szimpatikusabb. Most már mind a négy balfácán.
4/10
napraforgó 2020 dec. 11. - 18:21:23 4/10 Előzmény guess.who
(2417/4882)
Nem Toyotát irtam, hanem valóban totoját, ami a határozatlan, bizonytalankodó, totojázó személy megnevezése.

De legalább Linda helyzete rendeződött, tőle szokatlan frappáns módon előkapta a telefonját és megmutatta heenikének a Misikéje üzeneteit, a fenyegetőzéseit. A pasi kapott egy jó nagy pofont. Nem lepődnék meg, hogy mire hazaér, az ajtó előtt várná a bőröndje.
guess.who 2020 dec. 11. - 18:07:30 Előzmény janderka
(2416/4882)
Hát mert saaajnos nem fér bele a műsorrendbe. Ha meg nem fér bele, nem látják a nézők - és ha nem látják, akkor nem szárnyalhat.
Különben is: Janaút nagyon lefoglalja Kata, ezért nincs ideje felvenni a pizzástányér méretű homlokát és a férfiasan tökéletes, vörhenyes haját.
guess.who 2020 dec. 11. - 18:05:14 Előzmény napraforgó
(2415/4882)
Nagy kár, hogy abszolút egyetértek mindazzal, amit leírtál TTamás elemezgetve: nem jó figura. Azért kár, mert így nem túl hiteles azt mondanom, hogy mindketten tudjuk annak az okát, hogy miért lett a karakán állatorvosból egy Toyota (totojázóst akartál írni, nem? :) )...
Azért lett az, mert ezzel a Mártás-szállal vagy két hónapja megtölthették az epizódok felét anélkül, hogy a sztori valamit is előre haladt volna. Gondolj bele: a Linda-Tamás viszony az égvilágon semmit nem változott közben, egy végtelenített színuszhullám volt, ami Tamás részéről a Mártás-Linda, Linda részéről meg a Tamás-Janaú végpontok között hullámzott. A tegnapi részben végre Geyza kimondta, hogy szappanopera az egész, úgyhogy remélhetőleg innentől valamiféle nyugvópontra jut a dolog, és legalább az évad végéig örül Linda és Tamás egymásnak.

Persze nem, mert dráma és műkonfliktus nélkül nem mehet le egyetlen rész sem, úgyhogy szegény, nagyon lelkes Zsuzsi hiába küzdött annyit...
guess.who 2020 dec. 11. - 17:57:53 Előzmény janderka
(2414/4882)
Nem tudom, Dorkát elnézném inkább Máté nélkül, mert engem idegesít az a bumburnyák csávó. Bár a pizzéria előtti béküléskor meglepő volt, hogy 3-4 egybefüggő mondatot is képes volt egész értelmesen elmondani - ami eddig abszolút nem volt jellemző rá.

Katát viszont most már sajnálnám, ha kiírnák. Nem kellene így túlreprezentálni, de az Emmával való csipkelődésük (főleg azok, amiket Emma reagál Kata beszólásaira) nagyon jók, ott mintha megint megtalálnák az írók a humorukat.
3/10
offtopic
janderka 2020 dec. 11. - 12:36:04 3/10
(2413/4882)
Nem tudom, de szívesen olvasnék egyszer egy tényfeltáró könyvet erről a témáról.
3/10
offtopic
janderka 2020 dec. 11. - 11:11:07 3/10
(2412/4882)
Nekem is ez jutott az eszembe - még ha a főműsoridő >ha kell-ha nem alapon< sokakat a képernyők elé is ültet. De akkor Bödörék miért nem "szárnyalnak" ugyanígy?
Magenta99 2020 dec. 11. - 09:02:29
(2411/4882)
Pár napja olvastam a lakájmédia valamelyik gyöngyszemében, hogy ez a sorozat akkora, de akkora közönségsiker, hogy már be is rendelték a 3. évadot.
Hehehehe....
4/10
napraforgó 2020 dec. 11. - 08:51:21 4/10 Előzmény luci87
(2410/4882)
Én még semmiben sem láttam, de a macsóság valóban nagyon messze áll tőle. Sőt, egyáltalán nem férfias.
Inkább olyan grizpuding.
7/10
offtopic
luci87 2020 dec. 11. - 08:38:05 7/10
(2409/4882)
Még nagyon régen,neztem egy rovid ideig a Joban rosszbant( a Baratok koztnek is az elso eveit),de abbahagytam.Akkor még láttam Tamas atyakent Száraz Dénest.Illetve egy videki szinhazban is,anno talan a Miniszter felrelepben,Gesztesivel.Sose volt egy macso tipus.....
Magenta99 2020 dec. 11. - 06:46:54 Előzmény napraforgó
(2408/4882)
Szívemből szóltál. Tökéletesen egyezik a véleményünk.
4/10
napraforgó 2020 dec. 11. - 05:33:13 4/10
(2407/4882)
Száraz Dénest semmire sem tartom Tamás szerepében.
Szabó Kimmel egy olyan karakán figurát hozott, egy özvegy édesapát, akinek mindene a gyereke és semmit nem tett volna a kislánya ellenében, illetve mindent megtett volna a gyermekéért.
Lindával is a gyerek hozta össze, a kislány megszerette az óvónőjét és őt el tudta volna fogadni új anyukájaként. Szerencsére az apjának is tetszett a nő és érte hajlandó is volt küzdeni. A szerencsétlen véletlenek miatt (gondolok itt Linda apjának a betegségre, majd a tartozására) Linda nem mert kilépni a korábbi kapcsolatából, igy ez a bimbózó kapcsolat hamvába holt.

Ehhez képest Száraz Dénes egy mamlasz, totoja figurát hoz, akit bárki irányithat. Gondolok itt Mártára, aki kinézte magának és nagyon is céltudatosan becserkészte, megszerezte. És a korábbi karakán Tamás nem volt képes megmondani ennek az erőszakosan törtető nőnek, hogy nem akar vele komoly kapcsolatot. Magam előtt látom Szabó Kimmel figuráját, aki a nyakába mászó Mártát udvariasan, de határozottan lefejti s közli vele, hogy nem akar vele szoros kapcsolatot, hát ha neki egy laza viszony neki nem felel meg, akkor inkább menjen el.

De ez a lekvár hagyja, hogy minden úgy történjen, ahogy a nő akarja, és csak a szerencséjének köszönhető, hogy Amazontermészetű Márta sértődötten elvonult.

Biztos az irók keze is benne van, de Száraz Dénes figurája nagyon szerencsétlenre sikerült. A korábbi rokonszenves apukából, a NO. 1-ből a második legellenszenvesebb figurává alakult a szerencsétlen, ostoba, sőt hülye Miki után.
Habár most nehéz köztük valami rangsort felállitani, mert mind ostoba, mind hülye. Kezdetben nagyon karakteresen képviseltek egy-egy férfitipust, most már valamennyien csak az ostoba barmokat képviselik.
4/10
napraforgó 2020 dec. 11. - 05:05:31 4/10
(2406/4882)
Az első évadban Fenyő Iván - szerintem - nem volt elég bunkó, elég mácsó. Klára azért hagyta el, mert nem engedte kitörni a háztartásbeli szerepből.
Nyilván sohasem csináltak kettesben közös programot. Géza nem jár szinházba, nem viszi el a nejét operába, operettre, kocertre és nem jártak el közös nyaralásokra sem. 3 gyerek mellett valóban csak közös családi nyaralásokat tudok elképzelni, de azért egy - egy kettesben töltött hétvégét néha lophattak volna maguknak.
De Géza csak a kanapén szeret pihizni egy üveg sör társaságában a rég lejátszott focimeccseket újranézni.

Amikor Fenyőt néztem ebben a szerepben, nem találtam eléggé bunkónak, eléggé tahónak. At hittem, hoy Kamarás Iván jobban tudná hozni a figurát - lásd a Korhatáros szerelem Amerikába távozott családapáját, aki 3 gyermekét, feleségét s anyját hagyta hátra hosszú évekre, majd amikor a feleségének új kapcsolata lett, hazatért, hogy szétrombolja azt s magához édesgesse a rég elhagyott gyermekeit.
Valahogy ezt a bunkó, erőszakos karaktert vártam Kamarástól Géza szerepében is, de valóban szinte csak ripacskodik, és idegesitően susog, vagyi nem beszél normál hangerővel, hanem mindig suttogva közli a véleményét a vele beszélgetőkkel. Miért? ezt semmi nem indokolja.
3/10
janderka 2020 dec. 10. - 22:37:46 3/10 Előzmény zazee
(2405/4882)
Kamarás amióta belépett Fenyő helyére, ripacskodik. De ez kevésszer áll csak jól a szerepének. Pedig az újak közül én benne bíztam egyedül.
Viszont ha már reform. Akkor adhatnának nagyobb teret a Máté-Dorka viszonynak (Zsoltipapa nélkül).
Történhetne végre valami Csengével is pasi- vagy sulifronton.
Ha már kirakták szegény Földes Esztert, akkor ott meg kisülhetne, hogy Mukika valójában nem is Kovács leszármazott - így Mikinek juthatna egy kevés együttérzés a nézőktől. Az óvodai titulusát viszont azonnal korrigálni kéne "műszaki igazgatóra", aminek kapcsán pedig még akár a sorozat elején megismert karaktere is új erőre kaphatna (konfliktusokkal, sikerekkel).
Bár nekem korábban bejött Holecskó Orsi, mégis azt mondom, Kata kisasszézhatna szépen a balszélre - kiiktatva ezzel az idióta titkárnői (ál)pozicióját és jelenlétét Szabi életében. Vagy ha mégsem, akkor stabilra összehozhatnák végre Janóval, akit kiválóan szívathatna a rámenős érdekmacaságával.
Emma és Andriska is nyisson irodát inkább a város másik felén, és szűnjön meg Szabi és köztük ez az irreális rivalizálás. Legfeljebb a bíroságon talkálkozzanak egymás ellenfeleiként - ahol azért tudnák folytatni a köztük valaha futó ffi-nő civódást.

Már ha valóban reformit lehetne véghezvinni.
1/10
zazee 2020 dec. 10. - 22:12:59 1/10 Előzmény guess.who
(2404/4882)
Én is jót röhögtem azon a benyögésen, amit Géza mondott, hogy olyan ez az egész, mint egy argentín szappanopera, szerintem is ez a nézőknek szólt és ez egy kis spontán rögtönzés lehetett, mert már ők is unják, de készítők bennehagyták. Hallottam egy interjút, amiben több itt játszó színész mesélte, hogy Kamarás sokszor tráfálkozva improvizál, amivel rendesen feldobja a többieket. Ilyen lehetett, amikor asszem a pizzázóban a trikója belső felével kezdte eltörölgetni a poharakat, vagy amikor vívnak terhes Klára kegyeiért, rászól Zsóltibára, hogy többet ne hozzon "brokilevet" a feleségének:)) utalva azokra a zöld brokkoli szmotyikra:). Őt amúgy érdemes figyelni, mert sokszor benyom ilyen apróságokat, már többszörször észrevettem. Bár én őt különösebben nem szeretem, itt is szereti elripacskodni a szerepét, ahogy már más szerepében is, de lehet, hogy ez itt azért is van, mert ostoba jeleneteket és párbeszédeket nem is lehet normálisan eljátszani.
3/10
janderka 2020 dec. 10. - 21:41:12 3/10 Előzmény guess.who
(2403/4882)
Tamás (atya) itt is tárgyalt "se hal se hús" lényére is céloztak az adásban Zsuzsi által kimondva - hogy mért is mentese őt meg az isten attól, hogy netán valóban rámozduljon az állatdoki.