Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 máj. 26. - 13:26:13 3/10 Előzmény napraforgó
(2862/4882)
Micsoda kis mikroizgalmak :)))
4/10
napraforgó 2021 máj. 26. - 12:51:01 4/10 Előzmény napraforgó
(2861/4882)
Na innen véletlenül kitöröltem egy szót : Nem telik mindenkinek .bébiszitterre.
De aki akarta, igy is megértette.
Petra továbbra is szemétkedik. Az, hogy Mikire bizza a fiát, rendben van, de az, hogy közben csak vásárolgat és direkt húzza az időt....
Na és szándékosan otthagyja a sálját Vera lakásában.... Gonosz kis némber. Nem elég, hogy kifogott egy pénzes pasit, még Mikit is tönkre akarja tenni.
3/10
janderka 2021 máj. 26. - 10:28:02 3/10 Előzmény guess.who
(2860/4882)
Életszerűtlen ez is, mint lassan minden.
offtopic
guess.who 2021 máj. 26. - 07:37:10 Előzmény napraforgó
(2859/4882)
Linduska kimondta nyíltan az írók szándékát az idióta titkolózásukkal kapcsolatban: "Ez időhúzás!"
Ennyi, nem több.
offtopic
guess.who 2021 máj. 26. - 07:30:42 Előzmény napraforgó
(2858/4882)
"Miért van mindig nyitva az elválasztó ajtó?"
Az egész egy nonszensz. Az a műlakás Szabi ügyvédi irodája, Emmáék csak megtűrt szerencsétlenek nála (ráadásul hónapok óta nem is foglalkozik Emmával, pedig eredetileg a hősszerelmes azért ajánlotta fel az egyik helyiséget, hogy közel legyenek egymáshoz - arról nem is szólva, hogy kifejezetten átmeneti megoldásnak találta ki, amíg Emmáék nem találnak maguknak egy saját irodahelyiséget), enyhén szólva is nevetséges, hogy a NAAAAGY Szabihoz betérő leendő ügyfelek előbb találkoznak a névtelen ügyvédékkel - és így akár el is happolhatják Szabi elől néhányukat.
3/10
janderka 2021 máj. 26. - 05:54:23 3/10 Előzmény napraforgó
(2857/4882)
Eszkalálódik az elementáris elmebetegség...
4/10
napraforgó 2021 máj. 26. - 05:03:42 4/10
(2856/4882)
Linda érthetetlen. Miért nem képes felvállalni a kapcsolatát az állatorvossal? Annyira retteg az anyjától, hogy inkább behazudozik neki mindent. Az anyja meg úgy akar ráiratni egy telket, hogy a felét Szabinak adná, feltételezvén, hogy majd összeházasodnak.

Azért jól megy ezeknek a Siposéknak. Van egy lakásuk egy elegáns házban. Vettek egy ugyanolyat a lányuknak is ugyanott. Most még egy másik telket is akarnak adni a lányuknak.
Mégsem megy olyan rosszul az apukának? Neje nem dolgozik, nyilván sohasem volt állásban, ráér hülyéskedni a lányával.

4/10
napraforgó 2021 máj. 26. - 04:56:06 4/10
(2855/4882)
És bejön, amit mondtam, Szabi lenyúlja Emma és András reménybeli nagy üzletét.

Miki meg hazudozik tovább ezerrel. Az, hogy mindkét barátját felkérte tanúnak, egy dolog. Majd elrendezik. Nagy marhaság, de valahogy megegyeznének.
De miért kellett letagadni Vera elől, hogy kénytelen a fiára vigyázni?
És miért is nem lehet egy kb. másfél éves kiskölköt elvinni az Önkormányzathoz? Tán még előre is engedték volna a babával. Hány nő van, aki kénytelen mindenhová magával vinni a gyerekét, sőt a gyerekeit, akármi intéznivalója van, mert nem tudja kire hagyni őket. Nem telik mindenkinek .
Valahogy nem értem ennek a Mikinek a kényszeres hazudozásait.

Valószinűleg bukták a korábbi időpontot, és ha Verának szerencséje van rájön Miki hazugságaira, mielőtt újra hozzámenne. Ez a házasság éppoly szerencsétlen lenne, mint a korábbi.
4/10
napraforgó 2021 máj. 26. - 04:41:05 4/10 Előzmény janderka
(2854/4882)
Régebben sem értettem, hogy Szabolcs neve miért van még mindig a külső irodában kiirva, ha csak a belső szoba az övé. Rég rátetethette volna a saját nevét az ajtajára, amit szigorúan behúzva kéne tartani. Miért van mindig nyitva az elválasztó ajtó? Ja, persze, hogy Kata időnként szemétkedhesen.
Azt a közös neves táblát meg a bejárati ajtón kivülre kellene tenniük, nem Emmáék feje fölé.
3/10
janderka 2021 máj. 25. - 21:25:36 3/10
(2853/4882)
Mennek ezerrel a klasszik félreértési/kamuzási "kabarészituációk". Kamarás mintha csak egy '91-es Família Kft epizódból esett volna be. Kínomban nevettem csak rajta...
1/10
zazee 2021 máj. 25. - 20:46:27 1/10
(2852/4882)
Hááát jajjj...Miki elvihette volna a gyerkőcöt símán az önkormányzathoz, megint ezek a bugyuta műkonfliktusok, mint a régógumi Linda Tamás vállaljuknevállaljuk. Gondolom ezeket a műfeszkókat a hét végéig símán elhúzzák, de lehet, hogy a végén sem fűzik el a szálakat, nem úgy tűnik.
3/10
janderka 2021 máj. 25. - 20:09:30 3/10
(2851/4882)
Dugódani reklámfőnöknek hogy nem tűnt fel, hogy egy volt osztálytársának vezetékneve áll a felkeresett ügyvédi sztáriroda ajtaján? Rég találkoztak ugyan, és állítasa szerint el se tudta volna képzelni róla, hogy ügyvéd lett az egykori Casanova haver, no de akkor is!
3/10
offtopic
janderka 2021 máj. 25. - 11:36:59 3/10 Előzmény janderka
(2850/4882)
És ők is csak egy tetőtéri garzonban - ahogyan az a belsőkből és a korábban elejtett mondataikból kirajzolódott. Ott jobbra fenn, ahol már nincs terasz és erkény - csak a ferde tetőablakok. (Bár azok a valóságban valszeg kétszintes lakások és azok az ablakok a fölső részükhöz tartoznak.)
4/10
napraforgó 2021 máj. 25. - 11:22:30 4/10 Előzmény janderka
(2849/4882)
Lehet, de akkor az erkélyek nagyon hasonlóak a Zsolt utcai házhoz.
És a Zsolt u- Aladár utcai sarkon van egy kis játszótér, én úgy láttam, hogy Linda ott randizott annó a "pilóta" Miskával.
Emmáék kétségtelenül egy tetőtérben laknak, akár a Zsolt utcai házban, akár máshol, ez nekem mindegy, engem a szép nagy erkély izgatott csak.
3/10
janderka 2021 máj. 25. - 09:05:12 3/10 Előzmény napraforgó
(2848/4882)
Állj, állj, állj! Nem Linda lakik a Zsolt Udvarban, hanem András és Emma (korábban Miki és Petra). Linda egy - általam még beazonosításra váró - másik (IRL talán zuglói) házban lakik.
4/10
napraforgó 2021 máj. 25. - 08:53:32 4/10 Előzmény guess.who
(2847/4882)
Nekem nem az hiányzik, hogy nem látom Szabit az ügyvédi iroda ablakában, avagy a loftjának a nagy ablakában, hanem az, hogy Linda elvileg a Zsolt utcai házban lakik, amelynek szép nagy erkélyei vannak, úgy kb. 2 X 3 négyzetméteresek. Akinek ilyen lakása van, az kitesz az erkélyre egy asztalkát 2-3 székkel, meg egy rakás virágot cserépben, ládában és néha kiül oda élvezni a napsütést, a levegőt (nem irom, hogy jó levegőt, mer a ház a vasút mellett van, nem messze a Déli pályaudartól).

De majdnem mindegy is, hogy Linda soha nem megy ki a hatalmas erkélyére, ami bosszantóbb, hogy Géza és Tamás két egymás melletti családi házban lakik és a két évad alatt még soha nem csináltak olyan kerti programot, mint egy grillezés, vagy egy bográcsozás. Akinek olyan nagy családja van, mint Gézának és egyébként is étkeztetéssel foglalkozik, én bizony elvártam volna, hogy időnként rendez egy kerti partit, amelyre meghivja a barátait is. Egy kertben elrohangálhatnának a gyerekek, amig a kaja készül, a szülők meg elüldögélhetnének a teraszon - ha van, vagy a füvön, stb. Az asszonyok hozhatnának süteményeket, a pasik szorgoskodhatnának a grillsütő, vagy a bogrács mellett, stb.

De annyira steril, annyira stúdióizű a sorozat, szinte soha nincs kültéri felvétel, vagy ha mégis, akkor az erdő, meg volt egyszer egy tópart is. Igazából csak az óvoda udvarát látjuk néha, mint külső felvételt.
Soha nem látszik, hogy valóban kertes házban laknának. Persze, tudom, igy olcsóbb, de mégis, nem férne bele egyszer-egyszer egy kerti parti? Egy rakás pénzt beleölnek, és soha egy természetes felvétel, mindig csak a stúdió.
3/10
janderka 2021 máj. 25. - 07:41:44 3/10 Előzmény guess.who
(2846/4882)
A sztorit figyelve nekem olyan május körül járhatnak. Hogy aztán valójában ezt össze-vissza vették föl, az már egy másik dolog. Bár ha csak összevetnénk a mai napsütéses pesti reggelt a korábbi napok londoni őszével, akkor még egy ilyen össze-vissza forgatás se kellene ahhoz hogy hol télikabatban, hol klottgatyában szambázzon valaki a színen.
offtopic
guess.who 2021 máj. 25. - 07:27:50 Előzmény janderka
(2845/4882)
Nem tudom, nekem nagyon nem áll össze. Pár résszel korábban még a levélhullós ősz volt az óvodában, aztán kicsit voltak kabátban - most meg már óvodai ballagás? Mi ez a marhaság?
(Már eleve az óvodai ballagás intézménye is az, de hogy PONT eszébe jutott Hannácskának, hogy okoslevelet akar magának - erre a szülei hopp, elballagtatják az óvodát, hogy legyen alkalom, hogy adnak neki egyet?! Micsoda véletlen... :) )
Szóval oké, hogy viszonylag régen voltam óvodás, de talán nem tévedek nagyot, ha azt gondolom, hogy ez az úgynevezett "ballagás" valamikor tavasz végén-nyár elején van (ahogy az összes többi). Tehát télvíz idején minden szereplő kómába esett három hónapig és az időszámítás is megállt?
offtopic
guess.who 2021 máj. 25. - 07:19:59 Előzmény janderka
(2844/4882)
Ez főleg azért szánalmas, mert nyilván jóval előbb épült a vágóképre rakott lakás (és a kinézete), tehát legalább nagyjából építhettek volna annak megfelelő díszletet.
De ha mégis fordítva volt (azaz utólag kerestek külső vágóképet a díszlethez), hát akkor is gyalogolhattak volna kicsit többet, hogy hasonlóbbat találjanak... De hát ahogy már megszoktuk: oda falura, ezeknek a nézőknek jó lesz ez is, úgysem jártak még soha Pesten.

És Napraforgóhoz csatlakozva: a zügyvédiirodát is csak a böhöm bérháztömb "jelképezi" (megjegyzem: ezt így egy-az-egyben átvették a DÖ-ből, ahol Marosinak volt egy teljesen hasonló bérházban a sztori szerint az irodája), de Szabi sem jár soha még véletlenül sem az ablaka közelében, nem néz le az alant áramló-mocorgó-csordogáló szürke néző-posványra, amelyből ő -lám!- kiemelkedett ügyvédként. :)
4/10
napraforgó 2021 máj. 23. - 08:11:56 4/10 Előzmény zazee
(2843/4882)
Ez a drága esküvői ruha éppúgy túlzás és hülyeség, mint Linda titkolózása az anyja elől.

Lehet, hogy az anyját nem is zavarná annyira az állatorvos udvarló, de pont azért fog megsértődni, mert, mert a lánya nem volt őszinte hozzá. És bár nem kedvelem Éva asszony karakterét, de ebben neki lesz igaza.