Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 máj. 30. - 11:15:33 3/10 Előzmény guess.who
(2962/4882)
Én nem t'om, de ha a szlovák verzió évekig dübörgött, akkor miért nem magyarítják le azt szépen sorjában a legutolsó részig? Még másolni is hülyék?
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 11:11:10 3/10
(2961/4882)
Ilyen nincs hogy egy leszerződött színész bevághassa a durcát. Azt azonnal kiteszik. Lásd Klem Viktort.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 11:01:58
(2960/4882)
Vagy fordítva: a készítők sértődtek meg, ezért bosszúból kivagdosták a jeleneteit az akkor még vágás alatt levő epizódokból... :)

Még visszatérve a rendszeres öltöztetősbaba-jelenetekhez: mivel jól láthatóan egyre több az agyonismételt klisé és a kifejezetten ostobenkó húzás, talán nem túlzás kijelenteni, hogy ahogy a második évad elejétől látható volt, a készítők ráuntak az egészre, ezért nem agyalnak sokat, csak előkapkodják innen-onnan a jeleneteket, beöntik a "sztoriba" és kész. És szerintem többször látszik a színészeken is, hogy hülyét kapnak az ostobaságoktól...
Viszont felmerül a kérdés, hogy ha már ennyire unja mindenki (és a hirtelen döntéssel félbeszakított évadközép azt mutatja, hogy a nézők is kezdenek ráunni), akkor miért nem tudták elegánsan befejezni a második évad végén az egészet? Miért kell erőltetni még egy harmadikot is? Vagy találtak zseniális új írókat, akikben nem csak 20 résznyi spiritusz van?
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 10:57:29 Előzmény janderka
(2959/4882)
Tudom, hogy utáljátok, de én bírom PL-t: a hangját is nagyon szeretem, meg a kis hülyén ferde orrát is.

(Mondjuk a GAM-mal kötött házasságát nem tudom elnézni neki, de hát ez már az én sorstragédiám. :D)



Szóval nekem hiányozni fog a karaktere.
3/10
offtopic
janderka 2021 máj. 30. - 10:37:53 3/10 Előzmény guess.who
(2958/4882)
Tudom, én egy szkeptikusan földhözragadt csávó vagyok, de szerintem ebben a Klára fele háttérbe szorításban is utólagos szerkesztői kéz lehetett, miután kiderült, hogy Polyákkal nem számolhatnak a későbbiekben. Talán még ez a komplikáció is egy emiatt beleszőtt fordulat lett.

Ezt a vágói manipulációt erősíti bennem Petra és Emma-András legutóbi részekig tartó mellőzöttsége is.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 10:14:47
(2957/4882)
Már most is eléggé "fura" volt, hogy a mindennapos Klárát szinte alig lehetett látni az utolsó egy-két hétben. Geyza és a gyerekei is jól elvoltak nélküle (igaz, Csabinnyót is alig mutatták, nem tudom, a kettőnek van-e köze egymáshoz).
Fura lesz, ha valóban egy hét után elfelejtik mindannyian az anyjukat/feleségüket és a születendő gyerkőcöket is.

Vagy! Rendeznek neki egy temetést, amin logikusan nem kell már Polyák Lalinak szerepelnie. Elvégre Íti férjét is jó hosszasan abajgatták ezügyben, szóval azok után szerintem meg merik lépni, hogy kiírnak egy szereplőt. Főleg mert Klárát már amúgy is egyre kevesebbet szerepeltették. És különben is: Geyzának ott van Zsuzsi (már egyszer bevált, most is kéznél van, jól áll rajta a feszes nadrág is), a bamba nagyobbik gyerek csajozik, a középső szintén, a kicsi meg az oviban agresszívkodhat - és le is van tudva az egész, szinte már arra sem emlékszik senki, hogy volt egy Polyák Lilla valaha is a sorozatban.
Főleg ha a Jandi által kiszúrt idegeneket is behozzák mintaapának és -anyának. :)
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 10:07:22 Előzmény napraforgó
(2956/4882)
"Rövid az ujja, még rövidebb az alja - ez egy stilusirányzat volt. Lehet, hogy megint divatba jött?"

Állítsátok meg a világot, ki akarok szállni!
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 10:05:50
(2955/4882)
Nem is állítottam ilyet. Csak azt, hogy a rámpára vonatkozó kék jel ott van a falon - és hát van is rámpa. Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk. Olyan igazi magyarosch.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 10:04:00 Előzmény janderka
(2954/4882)
Hogyhogy ki?! Az új évad új mintaapás párja. :)

...hiszen ha komolyan gondolják, hogy Ádámka most megint lelép, akkor az egész Ítis szálnak (és a két gyerekének) a világon semmi értelme nem volt fél évadon keresztül.
(Ebből következően nyilván az új évad első részében Ítike felhívja majd Ádámot (vagy az utolsó pillanatban odaér a reptérre) és könnyek között könyörögve megkéri, hogy mégis maradjon inkább vele és segítsen a gyerekeit nevelni, hiszen úgy bírják egymást... :)
4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 09:39:32 4/10 Előzmény guess.who
(2953/4882)
Én nem arra gondoltam, hogy az öltöztetőlk kicsi zakót adtak a szinészekre. Már volt egyszer divat, hogy ilyen "kinőtt" zakókat viseltek a férfiak. Rövid az ujja, még rövidebb az alja - ez egy stilusirányzat volt. Lehet, hogy megint divatba jött?
Már a múltkor is ezt láttam Szabin, amikor Lindáékhoz indult "kávéra".
Hasonlóképp, a nőkön magas derekú, vastag, csatos öves nadrágokat látok, pont olyanokat, mint 30 évvel ezelőtt.
Hisz sok évig a csipőre ejtett, derék nélküli nadrágok voltak divatbab a férfiaknál és a nőknél egyaránt.
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 09:10:38 3/10 Előzmény guess.who
(2952/4882)
Ha már esküvő. A pizzázós "buliban", ahol csak a szűk baráti/rokoni négyes volt ott, ki lehetett ez az ismeretlen fiatal pár?
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 09:00:07 Előzmény janderka
(2951/4882)
Ha megnézed, ott van a kék mozgássérült jel a falon a bejárat mellett, szóval... :)
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 08:59:00 Előzmény napraforgó
(2950/4882)
"Oké, de akkor minek kellett a sztoriba beleirni?"
Abban a pillanatban jó ötletnek tűnt. :) Ne hidd, hogy évadokkal előre gondolkodnak...
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 08:57:17 Előzmény janderka
(2949/4882)
Egyébként -eltekintve attól, hogy ez egyáltalán nem egy vicces dolog- valóban kitűnő ötlet volt Polyák Lalival meghúzatni a kómát, ügyesen vágták át azt a gordiuszi csomót.

Más kérdés, hogy egy egész évadot fura lenne, ha végigjátszanának úgy, hogy Klára kómában fekszik egy kórházban, és soha, egy jelenet erejéig sem megy be sem a családja, sem a barátai meglátogatni...
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 08:55:05 Előzmény napraforgó
(2948/4882)
Ugye, hogy most már Makin is feltűnő volt a nem a méretéhez szabott zakó?! Eddig Szabinál lehetett azzal magyarázni, hogy ő nagyon magas és nehezen találnak rá az öltöztetők ruhát - bár egy kifejezetten gazdag és jólmenő ügyvédtől (aki amúgy tizenmilliós kocsikat hagy csak úgy elveszni...) szerintem elvárható lenne, hogy ne mérethibás konfekcióöltönyökben várja az ügyfeleit, hanem pontosan rá szabott, kézi készítésű ruhákban legyen.
Maki ugyan soha nem volt elegáns, de azért az picit durva húzás, hogy a huszonévvel ezelőtti esküvői öltönyébe öltöztetik be megint - gondolván, hogy ha egyszer bejött, bejön majd másodszor is...
És ami a fő probléma: az utolsó előtti részben a ruhapróbás kliséjelenet során egészen más, viszonylag mérethelyes öltönyök voltak rajta!
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 08:40:16 3/10 Előzmény guess.who
(2947/4882)

Gondolom, épp építkeztek - tipikus talicskarámpa.


offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 08:40:09 Előzmény napraforgó
(2946/4882)
" Ádám meg még meg sem született az alkotók fejében. "
Ez a konkrét dolog egyszerűen magyarázható: mivel Ádám a meskete szerint akkoriban Spanyolországban (vagy valahol a világ másik végén) kószált, így nyilván nem látogatták meg a szüleik. Geyzáék már más tészta, de lehet, hogy "jó" a viszony velük, mióta Polyák Lalival összeállt Geyza. Vagy utálják a piccát... :)
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 08:37:48 3/10 Előzmény napraforgó
(2945/4882)
Ezt mondom én is. Hogy full felesleges - csak a gond van vele. Mind dramaturgiailag, mind fizikálisan. Mert vagy beleteszik minden jelenetbe (csak minek?), vagy szépen megfeledkeznek róla - mint Emma alakvaltó kiskutyájáról.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 08:36:32 Előzmény janderka
(2944/4882)

Az a lépcsőre odadobott deszka lenne ott az EU-kompatibilis mozgássérült-rámpa? Hát gratulálok a zseniális kivitelezőnek! :)


4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 08:19:08 4/10 Előzmény janderka
(2943/4882)
Oké, de akkor minek kellett a sztoriba beleirni?
De ha már beleirták, akkor kezelni is kell valahogy. A filmben mutogathatnak egy gyerekkocsit, mintha benne lenne a baba, meg a kiságyat hasonlóképp. Egyszer lefilmezik a babát, aztán sokszor bevágják azt a részletet. Később ha már nagyobb a baba, lehet vele egy -egy jelenet.,