Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 18:34:17 Előzmény janderka
(3642/4882)
Nem értelek.
Már úgy értem, azért, mert éppen TE voltál az, aki kidolgozta a kéthetes resetelés elméletét - ergo tudnod kell, hogy azért nem önazonosak a karakterek és azért ismételgetik ugyanazokat a felesleges köröket (Linda-Tamás: kibékülés-hepi-félreértés-örökharag-üzengetés-kibékülés-hepi ésatöbbi), mert senki nem emlékszik, mit csinált vagy milyen volt két héttel korábban... :)
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 18:31:00 Előzmény napraforgó
(3641/4882)
K. Patti amúgy eleve kislányosabb karakter (a szó jó értelmében), és főleg az volt addig, amíg a csálé fogait nem csináltatta meg (ami szerintem az egyik legnagyobb botorság volt, de ez csak magánvélemény). A 9 és fél randiban elhangzott "régen a bébipapit is szerettem" kijelentése ezt egyértelműsítette is. :)

Amúgy az a baj, hogy mivel láttad az első évadot így mindig automatikusan ahhoz viszonyítasz, hogy milyen volt KORÁBBAN Linda karaktere - én meg nem láttam, és nekem Linda automatikusan egyenlő Szávikivel.
A másik baj, hogy Te nőként nézed őt, nyilván keresed a hibáit, számolod a ráncait ésatöbbi - én meg férfiként (már ha Luci87 megengedi, hogy az legyek :) ) egyszerűen csak azt látom, hogy nagyon szép és csinos nő, és teljesen lényegtelen, hogy vannak-e szarkalábak a szeme körül. Ja, és ha Tamásnak nem kell, hát örömmel megvigasztalom, bár azt nem tudom, hogy az Ordító egér kollega által írt "első jobb férfival" csoportba beleférek-e. (Ha Szávai Viki kérdezné, akkor feltétlenül igen!)

Különben azt valószínűsítem, hogy nem fog ám szétmenni a Linda-Tamás páros, csak most megint jön egy jó nagy veszekedés, aztán egy hét haragszomrád, aztán kibékülés - és utána jön Jandi kedvence, a reset, ami után vélhetően Aliznak már nyoma sem lesz, ahogy a tornatanár is csak arra az iskolai álomszexre kellett Verának. :D
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 18:20:53 Előzmény napraforgó
(3640/4882)
Hát ez a Tamás így is, úgy is gusztustalan. :) (Bocsánat, Jandinak külön: gusztustalan karaktert fantáziáltak az írók!)

Különben Alízzal és Mártással is az volt, hogy ő csak hagyta magát, aztán történt, ami történt (emlékszel még, hogy mit összehisztizett sörözés közben a haveroknak, hogy nem tudja, hogyan kellene kidobnia Mártást? nem is értem: hát egyszerűen nem kellett volna engednie, hogy odaköltözzön...). Érdekes, hogy ezzel szemben Linda hiába kapacitálta most is akcióra, inkább aludt, meg más dolga volt. Komolyan inkább megérdemelne egy olyan basáskodó, önző nőt, mint Mártás volt, aztán éljen csak rabszolgasorban, ha egyszer ilyen hülye, hogy megkapja a legjobb nőt a sorozatból, és félredobja sokadszor is. :)
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 18:01:27 3/10 Előzmény napraforgó
(3639/4882)
Úgyvaaaan! Kilép Alizka deprimáló környezetet teremtő aurájából és beáll Adám-Ági-Zsuzsi-Ádámkislány négyese mellé bevételt felélni a közös népetetőben. Egy verőfényes noveberi hajnalon aztán hirtelen betoppan az étterembe Kovaccsinó Pietró, egy jóképű lisztzsákoló fiatalember, akivel azonnal egy hullámhosszra kerülnek. A srác elmeséli a lódoktoból egyre jobban kiszerető ex-pedagósunak, hogy nemrég jött csak haza Olaszorsztágból, ahol saját kiörlésű pizzabúza termeléssel foglakozott, miután apja halálát követően megörökölte tőle az ipart. Ám nem érezte többé otthon magát a messzi délen, mert eltávozott édesapján kívül egy fia rokonnal nem rendelkezett. Anyját pedig nem ismerte soha, csak annyit tudoptt róla, hogy a szintán piros-fehár-zöld trikolórral rendelkező festői Magyarhonból származik, annaki is Zugló-alsói egyik fertájáról. Őt jött hát felkutatni ennyi legendás év után. Linda nagy izgalommal veti bele magát a digósrác családfakutatásába, ám nyomozasa nem várt fordulatot vesz, amikor kideríti, hogy Pietróval Évamamai ágon bizony féltestvérek... A döbbenettől rossz üvegbe tölti bele a csilipaprika szószt és a következő pizzanyújtűáskor tévedésből abból szór a keze alá kerülő tésztalepányre, aminek felporzó darálmányától ott helyben meg is vakul.
4/10
napraforgó 2021 okt. 10. - 17:16:32 4/10
(3638/4882)
Én arra vagyok kiváncsi, hogy ezek után mit fog lépni Linda? Tamás nem fog még egyszer könyörögni neki, hogy jöjjön vissza, mert ő már megtette az első lépést a limuzinnal, meg a virággal, a közjátékot Alizzal meg bölcsen elfelejti.
De kétlem, hogy Linda ezt követően együtt akarna dolgozni Alizzal. Nem lepődnék meg, ha felmondana. Mondjuk menjen ő is dolgozni a pizzériába.
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 16:59:38 3/10
(3637/4882)
Látom, még mindig Tamásék intereakciói a téma, úgyhogy akkor máshonnan közelítenék. :)
Szerintetek az írók tudják egxáltalán, hogy az aktuálus heti fordulat kiszolgálására kipréselt penzumaik mennyire nincsenek köszönőviszonyban az előzőekkel? Illetve, hogy a legujabb(nak hitt) konfliktusfantaziáik valójában hányadik önismétlései a korábbiaknak?
7/10
luci87 2021 okt. 10. - 15:43:11 7/10 Előzmény napraforgó
(3636/4882)
Egyetertek,Tamas egy gyenge jellem lett...aki ertelem szeruen mindent is hagy a raakaszkodo noknek!
7/10
luci87 2021 okt. 10. - 15:41:21 7/10 Előzmény guess.who
(3635/4882)
Nem feltetlen alkoholista az oreg...csak most,hogy megcsaltak,es elhagytak oregsegere,banataban a poharhoz nyult!!
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 10. - 15:39:46 7/10
(3634/4882)
Te nő vagy??Nem tudom miert gondoltam ,hogy pasi!…:)
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 10. - 12:45:15 3/10 Előzmény janderka
(3633/4882)
Tévedtem. Láttam ugyan H.A.-t, de a Mi kis falunkban. Tőle vették Gyuriék a családi autót.
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 12:06:31 3/10 Előzmény napraforgó
(3632/4882)
Egyre érdekedebb visszanézni, hogy ki hogy indult és ahhoz képest kiből mit faragtak a készítők.
4/10
napraforgó 2021 okt. 10. - 11:56:49 4/10 Előzmény janderka
(3631/4882)
Belenéztem a végébe és eléggé meglepett, hogy a régi Linda, Kovács Patricia mennyivel fiatalabbnak látszik Szávainál. Ahogy néztem az aranyszőke haját, kék szemét, ő bizony nem látszott idősebbnek 34-35 évesnél. Tudom, hogy csak 2-3 évvel fiatalabb Szávainál, de 10-zel látszik fiatalabbnak.

És Dorka is sokat változott, az első évadban eléggé vamposra volt festve a szeme, most meg szinte semmi sminket nem használ.
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 11:44:54 3/10
(3630/4882)
Herczeg Adrienn is mintha felbukkant volna civilként újra, aki korábban az ovis gyerekverekedés miatt kihívott szociális ellenőrnőt játszotta.
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 11:34:29 3/10
(3629/4882)
A Szomszédok is tele volt hasonló reinkarnációkkal :)
4/10
napraforgó 2021 okt. 10. - 11:13:41 4/10 Előzmény guess.who
(3628/4882)
Nem világkörüli útra fizette be őket Éva, hanem egy Európa körútra. Na, az is szép. És mivel nincs határidő, nyilván bármikor beválthatják.
Éva asszonynak abban igaza van, hogy Lindának és Tamásnak le kéne ülni és átbeszélni a problémáikat. Sajnos Tamás ezt a lehetőséget erősen eljátszotta az Alizzal történt csókolózással, főleg, hogy ennek Linda a tanúja volt. Mert eddig csak kettejük problémáját kellett volna tisztázni, na de most már ott van a harmadik, a kis betolakodó alamuszi nyuszi. Ezt már nem nagyon tudja Tamás kimagyarázni.

És igen, nem nagyon érthető, hogy Tamás a felesége halála után teljes 2 évig rá sem nézett más nőre, most meg ha a barátnője időt kérve lelép, már 2-3 nap után mással csókolózik. hát ennyire nem tud magán uralkodni? A nője napokig könyörgött a szexért, mivel épp peteérése volt, na akkor sok munkája volt, meg elaludt a fáradtságtól, aztán egy nappal később már se nem fáradt, a munka is várhat, na szép.
Ha meg nem akar Lindától újabb gyereket, hát mondja meg neki! nem kellenek az olcsó kifogások.
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 11:11:11 Előzmény janderka
(3627/4882)
Az első évadot nem láttam. :D

Az amúgy megvan (a linkeden az egyik reklámvideoról jutott eszembe), hogy amikor Geyza ott idétlenkedett a szülés-felkészítőn, akkor volt ott egy "civil" apuka, akit ölelgetett (Gere Dénes Ákos, aki amúgy a DÖ-ben szerb maffiózót játszott) - most meg, a harmadik évadra a civilből hirtelen műsorvezető lett LL reggeli beszélgetős ömlengősében. :)
Már várom, hogy Szabi ex-takarítónője megjelenik Tamás rendelőjében, mint állatfarm-tulajdonos, és kibérli Makit egy farmfelújításra. :)
3/10
janderka 2021 okt. 10. - 10:55:33 3/10 Előzmény guess.who
(3626/4882)
Visszakerestem. Az első évad végéné már ismerték egymást. Akkor volt az az orrpiercing balhéjuk.
https://tv2play.hu/mintaapak/95.resz
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 10:41:11
(3625/4882)
A kamupilóta után Tamás nagyon nyomozgatott és így buktatta le, szóval a facérság kettejük (mármint Linda és Tamás) viszonylatában nehezen értelmezhető, mert a "most már örökre vége" kijelentés után legfeljebb egy, maximum két résszel később megint elkezdenek egymás iránt ácsingózni...
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 10:39:38
(3624/4882)
Igen, ezt írtam lentebb, hogy úgy tűnik, Ági két gyereke (vagy az őket játszó színészpalánták) nem felelt meg valami rostán, ezért őket kiszórták. És mivel Ádám (pót)gyerek nélkül nem lehetne "mintaapa", kreáltak neki a semmiből egy másikat - pont ugyanúgy, ahogy ő is megérkezett a sorozatba. Lehet, hogy egy-két évad múlva már azt is tudni fogjuk, hogy Szalayék húszan vannak testvérek és összesen cirka 54 gyerekük van.
offtopic
guess.who 2021 okt. 10. - 10:34:28 Előzmény janderka
(3623/4882)
Azért egy óriási különbség van a kettő között: a DÖ eleve egy bugyutácska mesének indult (és az önhitt mélt'sasszony egója azt a keveset is gyorsan lenullázta, ami értékelhető lett volna benne), míg a Mintaapák alapötlete/alaphelyzete szerintem nagyon jó lenne (mármint a 4+4 szülő és a gyerekeik egymásra hatása).
Csakhogy ez utóbbiból is mostanra az lett, hogy a gyerek-szülő konfliktusok kimerülnek abban, hogy Hanna gonoszkodik, Vera leszidja, Maki megdicséri, Csenge pisisnek nevezi, Juli és Dani nyafog valami miatt - és az egész helyett van a felnőttek rengeteg iszonyúan ostoba műkonfliktusos hülyesége időkitöltésnek (vagy éppen LL kamuszex-videoja, hiszen annak irtó sok köze van a gyerkőcökhöz). Egyszerűen nem maradt egy értelmes, jópofa gyerekszereplő, mindegyikből valami iszonyú gagyit kreáltak, akiket (amiket) már csak díszletként használnak a felnőttek mellett...