Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 16:13:49
(4222/4882)
Vagy egy hete írtam, hogy pont attól sántít az egész suttyóhangú majdnemműsorvezetős bosszúsztori, hogy UTÓLAG próbálják belemagyarázni, hogy ő áll mögötte, holott ahhoz neki ELŐRE tudni kellett volna, hogy Szabiék mikor és hová mennek szórakozni, felkészítenie és odaküldenie Olgát, sőt: még azt is elintéznie, hogy legyen egy tuti tőzsdei tippje (hetekkel korábban!), amire biztosan ráharap Szabi. Az a Szabi, akit egészen addig nem is érdekelt a tőzsde.
És mindezt a rengeteg fájdalmas zagyvaságot még nemhogy elengednék gyorsan, hogy akkor hátha nem tűnik fel a nézőnek a sok hülyeség, hanem rátesznek még egy lapáttal és Szabiék nem csak a befektetett pénzüket bukják, de az egész életüket is. Legalábbis szerintük.

Az meg engem nem zavar, hogy RitaMacsekot Géza játszópajtásának hozták be. Mivel néven nevezhető sztori nincs, csak DÖ-színvonalú baromkodások, legalább az esztétikai élmény legyen meg. Ráadásul É-K Zsannának a hangját is szeretem (legalábbis fényévekkel kellemesebb, mint LL orron keresztüli beszéde).
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 16:02:30 Előzmény janderka
(4221/4882)
Az egész dili abból indult ki, hogy TufaTamás azt képzelegte, hogy a kocsija karcolása és a szélvédős üzenet is kizárólag Janaútól jöhetett, aki gyűlöli őt, mert Linda miatta ment el. Ezért aztán ő is bosszút állt Janón ezért a képzelt gyűlöletért, most azzal, hogy bekamuzott neki egy melót. Janó ugyan a százötvenezret követelte rajta a kapuban, de még a lakásban is a kétszázezerről volt szó, egészen addig, amíg Tamás be nem nyögte, hogy Linda nem miatta ment el (nem a frászt!), ekkor a háromszázezres tartozás rendezése helyett már verekedni kezdtek, és ott ért véget a jelenet, hogy betoppan Juli és Terinagyi.
Szóval sokat nem vesztettél a némítással, mert szöveggel is hasonlóan zagyva és túlerőltetett az egész. Ahogy szokták.
4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 11:42:31 4/10
(4220/4882)
Az iroda bérét majd fizeti Emma, ideiglenesen egyedül. A felét eddig is ő fizette Andrással, már ameddig Emmával egy párt és egy Ügyvédi Munkaközösséget alkottak. feltételezem, hogy András távozása után a fél költség rá maradt. Most meg majd megelőlegezi Szabinak egy darabig.

Hogy Szabi hováöltözik most, azt nem tudom, de Tamásnál van egy vendégszoba, oda bekéredzkedhet. A fia meg majd az anyjával lakik egy ideig.
3/10
janderka 2021 nov. 19. - 11:27:48 3/10
(4219/4882)
Óh kérem, az is megy a levesbe, ahogy Emmácska aggódó szavaiból kitűnt. Különben nem hiszem, hogy az a ő tulajdona volt. Max bérelte, amit innentől már nem fog tudni fizetni. Mert hát persze eddig sem a bevételeiből gazdálkodta ki, hanem jólmenőségének ellenére az aranytartalékaiból fizette csak. Ami a sztori szerint ugye most már nem hogy nulla, de egyenesen minusznulla. Móricka agyában legalábbis....
3/10
janderka 2021 nov. 19. - 08:14:30 3/10 Előzmény guess.who
(4218/4882)
Nagyrészt némában neztem a tegnapi részt, de Tamás és Janó a kamuköltöztetés kapcsák tényleg Linda személyét hozták fel konfliktusforrásként?
4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 08:05:54 4/10 Előzmény guess.who
(4217/4882)
Igaz, igaz Ványadt, Ványadtovics....
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 08:03:53 Előzmény napraforgó
(4216/4882)
Korábban írtam már, hogy valamelyik írónak nagyon beakadhatott ez a nőgyűlölet, mert jóformán minden női karakterből előhozzák a kibírhatatlan, gonosz, áskálódó szörnyszülöttet...
Talán már csak Macsek Rita az egyetlen érintetlen - bár a szeánszon való hárpiás bemutatkozása határeset. :)
4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 08:03:43 4/10 Előzmény guess.who
(4215/4882)
Igen, biztos. Arra már nem emlékszem, hogy tanári, vagy tanitói diplomája van, de van neki. Gondolom nem tilos egy magasabb végzettséggel (tanári, tanitói) alacsonyabb végzettséghez kötött munkát (óvodapedagógus) végezni.
Talán épp azért is került ez szóba, mert már akkor arra számitottak, hogy be kell majd ugrania Linda helyett.
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 08:00:02 Előzmény napraforgó
(4214/4882)
Nem tudom, fura az egész: Lindával eltűnt az anyja (a mókuskája) és az apja is, sőt: Teri nagyit sem láttuk szerintem azóta, csak 1-2 alkalommal, amikor TufaTamás másnapos volt. Janaúnak is talán most volt az első vagy második jelenete azóta, mert előtte szerintem akkor szerepelt utoljára, amikor Linda az iskola folyosóján sírta el neki a magánjellegű dolgait. Szóval nem tudom, egyelőre nem egyértelmű, hogy mit is akarnak ezzel a kavarással, csak az nevetséges így önmagában, hogy Janó és TT egy régesrégen lefutott ügy miatt verekedni kezdjen egymással.
Mondjuk az sem semmi, hogy TT kikéri magának, hogy Linda miatta ment volna el... Ennyire nem sikerült önvizsgálatot tartania? Mondjuk ha amiatt a túljátszott csók miatt világgá ment Linda, akkor mit fog tenni, ha megtudja, hogy TT azóta számolatlan mennyiségű egyéjszakással próbálta az életét leélni?
4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 07:58:48 4/10
(4213/4882)
Azt még valahol megérteném, hogy Szabolcs elvesztette minden korábbi megtakaritását és mivel nem maradt pénze, ezért ő maga pénzé tesz néhány dolgot a lakásából. (no nem a csaptelepet). Esetleg valami festményeket, szobrokat, selyem- vagy perzsazőnyeget, meg kármit. Aztán gőzerővel beleveti magát a munkába, hogy visszanyerhesse a korábbi sttuszát. És ha már újra van valamije, akár nyomozhatna is az után, hogy ki tette tönkre ilyen kegyetlenül.

Amúgy valami baj lehet az iróval, hisz Tamást és Szabit is tönkreteszi egy bosszúszomjas nő. Valahogy nekem ez nem stimmel, szerintem nem sok ilyen nő van, sőt, inkább ők szokták megszivni a pasik miatt.

Ez megint egy zöldség. pont, mint Albert és Maki "szerelme". Hamarabb elhittem volna, hogy Albert Vera nyakára jár és megpóbálja befejezni azt, amit 15 éve elkezdtek, mint ez a baromság, hogy az idióta férjével jár programokat csinálni.
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 07:53:11 Előzmény napraforgó
(4212/4882)
Ez tuti? Mert az oviban is igazgatónő volt, de gyerekekkel is foglalkozott - ahhoz viszont nem kell (iskolai) pedagógusnak lennie automatikusan. Az megvan, hogy Lindával eljátszatták az évad végén ezt a bohócságot (mikor feldobta, hogy őt akkor biztos kirúgja Vera ezért), de az nem rémlik, hogy akkor Vera mondta volna, hogy neki van tanári diplomája - sőt: ebben az évadban eleinte ő nem is tanított, csak Linda eltűnésével ugrott be, most meg már ott tartunk, hogy nem is látunk másik tanárt egyik órai jelenetben sem (kivéve a tesinek nevezett kínlódást nagynéha - pedig annak évek óta mindennaposnak kellene lennie a törvény szerint).
4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 07:49:18 4/10 Előzmény guess.who
(4211/4882)
Lehet, hogy Linda kisimulva visszatér az európai körútjáról? És nagy ivben tojik Tamás fejére, talán van is már valakije? Ráadásul az apja is összejött egy középkorú asszonnyal a körúton és Éva asszony is nyelhet nagyokat, mert időközben kiderült, hogy a mókuskája is csak le akarta nyúlni.
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 07:47:23 Előzmény janderka
(4210/4882)
Különben ennyi erővel tényleg rákenhetnék Szabira azt a vuhani denevért vagy éppen az iraki tömegpusztító fegyvereket is, körülbelül ugyanennyire lenne releváns, mint az, hogy a tőzsdei árfolyamok ingadozása miatt egy napon belül végrehajtók csöngetnek és elrabolják a csaptelepet és a mosogatót...

Nem is értem, hogy az írók hogy képzelték ezt az egészet? Ennyire hülyék - vagy a nézőket nézik ennyire hülyének? És nem tudom, melyik a rosszabb lehetőség. (Esetleg mindkettő: ennyire hülyék, de természetesnek veszik, hogy a nézők még náluk is hülyébbek.)


4/10
napraforgó 2021 nov. 19. - 07:44:56 4/10 Előzmény guess.who
(4209/4882)
Verának van tanári végzettsége, erről volt szó korábban. És arról is, hogy Lindának hiányzik az utolsó éve, de azt majd elvégzi, miközben gyakornokoskodik az iskolában. Aztán hopp, a nyár elteltével már neki is megvolt a diplomája! Viszont Aliz azóta sem mutatta be a végzettségét igazoló papirt.
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 07:44:10 Előzmény janderka
(4208/4882)
Értem én, csak engem is kikorrektúráztál (huh, ez nagyon rosszul hangzik, de már leírtam és elküldtem, úgyhogy nem tudom kijavítani :) ).

Fogalmam sincs, mit akarnak még kihozni ebből a -már így is rettentően túltolt és túldrámázott- déhábés baromkodásból, de az egyértelmű, hogy még nincs vége: hiszen újra feltűnik a csodálatos, egyedi és megismételhetetlen

módon prosztó hanghordozású

T. "Karola" A., hogy tovább folytassa Szabi tönkretételét. Izgalom izgalom hátán és szörnyű dráma következik, no és lassan az évad vége is. Vajon jó szokás szerint ott függesztik fel, hogy nem tudhatjuk meg, mi lett Szabival? És ha a nézőszám csökkenése miatt nem is forgatnak több évadot, akkor már úgy kell leélnünk az életünket, hogy lóg a levegőben Szabi?! Hajjajj...
3/10
janderka 2021 nov. 19. - 07:11:46 3/10 Előzmény guess.who
(4207/4882)
Én már alig várom, hogy Szabit vezetőszáron tereljék meztélláb a recski kőfejtőbe ortopedkalapácsocskával ledolgozni a déhábé részvény esése okozta éves GDP zuhanást...
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 19. - 07:06:22 3/10 Előzmény guess.who
(4206/4882)
½-re ütöttem egy szóvéget, és irodalmi énem nem hagyhatta korrekció nélkül :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 07:04:11 Előzmény janderka
(4205/4882)
Ejnyeno, megint törölgeted a hozzászólásod? :D

Szóval még egyszer: érthetetlen, hogy miért harcolnak egy olyan Lindáért, aki közel 40 rész óta nem is létezik?! Bár elég feltűnő, hogy amennyire agyonhallgatták eddig, az utóbbi 3-4 részben elkezdtek róla sokat beszélni. Tán csak nem visszahozzák az évad végére? Mert ugye a stáblistában még mindig szerepel a neve...

...apropó stáblista: észrevettétek, hogy A LIZa is eltűnt jó ideje? Jelenleg a Rőtszakállún kívül nincs is más tanár, csak Vera okítja a gyerkőcöket ismeretlen minőségben (van egyáltalán pedagógusi végzettsége? vagy legalább tanítóképzőre járt?). Tényleg ennyire nincs színész és/vagy pénz színészre?
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 19. - 06:58:59 3/10 Előzmény guess.who
(4204/4882)
Nem Tamás akarta behívni Janót, hanem Janó lökdöste őt befelé, hogy ne a szomszédok előtt kelljen pépesre vernie a képét. (És ezzel - számos szereplőváltás után - vissza is tértünk a legelejére, ahol is a friss állatdoki és a macsó Linda tulaj vérmes csatákat vívtak egymással.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 19. - 06:55:45
(4203/4882)

Igen. És még be is drogozta TufaTamást. Váratlan fordulat - pont ahogy Napraforgó mondja. Azt mondjuk picit nehezen rakom össze, hogy ha "dögöljmeg"-et kíván neki PB, akkor utána miért mászik be az ágyába? Pszichoéknál működik ez az imádom-gyűlölöm? Bár végső soron ha bipoláris személyiségzavarban szenved, akkor akár még lehet is - és ugye azt Olga nem árulta el abban a buliban, hogy miért volt zárt osztályon a barátnője.

És milyen trükkösek megint: Emma megkérdi, hogy "az irodával mi lesz?" - és vágás. Vajon mi lesz? Emma lesz a főnök és Szabi a titkárja?
Nagyon túltolták ezt a tőzsdei marhaságot, szóval HajléktalanSzabi majd mehetne most Makiékhoz héderelni, aztán beköltözhetne "pár napra" Ádámékhoz, de Ítiék érkezése (és a közöttük feszülő ellentét) miatt nem férne el, így átmehetne Tamásékhoz, ahol feltűnően lehetne útban Tamás és PszichoBoro kibontakozó románcában és adhatna Tamásnak jogi tanácsokat, hogy ha nem akar sokáig bíróságra járni, akkor ne kiabáljon olyan hangosan, mikor PB lekötözi és megkorbácsolja, amiért olyan rútul elhagyta...