Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 dec. 07. - 10:47:33 3/10 Előzmény janderka
(4602/4882)
Szabi és a mélység
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 07. - 10:45:32 3/10 Előzmény guess.who
(4601/4882)
Mondjuk ott tényleg veszélyes mászkálni a korlát mögött. Szegény Gellért püspököt sem véletlenül gurították onnát a mélybe...

https://maps.app.goo.gl/CG1kfw34mrjC9zVA7
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 10:43:36 4/10
(4600/4882)
Szabi öngyilkossági szándékát nemértem. Mert igaz, hogy elszegényedett, de ha szorgalmasan dolgozik előbb-utóbb visszanyerné a vagyonát És legközelebb biztos nem kezdene olyan kockázatos üzletbe - a brókere figyelmeztetése ellenére - hogy megint mindent elveszitsen.
A másik ok, hogy Annaliba kirúgta, nekem nem tűnik nyomós oknak. Hisz már volt 100 nője, akiket hol ő rúgott ki, hol azok őt és egyik sem viselte meg nagyon. Sőt, kicsit sem.
Valahogy nekem nem tűnik valósnak, hogy annyira búslakodjon a vérszegény liba miatt. Ráadásul ott a kisfia, akit nem illene a felelőtlen Katára hagynia.
Ez az öngyilkossági kisérlet megint csak egy nagy dráááááááma. De az is lehet, hogy csak a telóját ejtette a mélybe és utána akart mászni.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 10:32:17 4/10
(4599/4882)
Mátékának nincs iskolája, nincsenek tanárai, nincsenek osztálytársai. Csak annyit tudunk, hogy korábban az apja fuvarozta el Magosfüzesre és érte is ment, de mióta összevesztek, busszal jár oda és vissza is.
Kiváncsi vagyok, hogy ha Géza kitalálná, hogy hazaköltözik, akkor Máté mit csinálna. Mert nagyon nem akarta otthagyni Budapestet és főleg Dorka miatt. De most már Dorka felejtve, helyette van a Zita. Vajon őt is elfelejtené, ha visszamennének Pestre? Netán mindenáron ott akarna maradni, hogy Zituka tartsa el?
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 07. - 09:05:40 3/10 Előzmény guess.who
(4598/4882)
Nándika lehet akármilyen hirtelengazdag fickó, nálam akkor sem passzol sehogysem ehhez az Erdélyi Timi féle Ágihoz. Erdélyi egy vagány, sportos, jócsaj, ez a srác meg egy zselé - ahogy korábban már jellemeztem. És nem hirtelen eltunyulásból az, hanem a lényéből fakadóan. Amitől persze még lehet a világ legkorrektebb embere. Deeee... egy ilyen Ági habitusu macának nem ő az álompasija. Ahogy már a Szabó Erika féle szívgyógyász dokinőhöz se passzolt a Parázs a szívnek-ben.
offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 08:21:55 Előzmény napraforgó
(4597/4882)
"hisz ő semmivel sem tud neki többet nyújtani neki, mint egy bölcsi, vagy ovi"
Sőt: az elmúlt másfél évadban folyamatosan azt igyekeztek bemutatni, hogy Muki csak teher Petrának, egy kolonc, amit/akit igyekszik valakire rásózni minden lehetséges alkalommal és meg is feledkezni róla. Innentől viszont kissé nevetséges, hogy ő elvi okokból nem adja bölcsődébe a gyerekét.
offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 08:19:41 Előzmény janderka
(4596/4882)
Mondjuk az igaz, hogy az ilyen előzetesek rendszerint direkt úgy vannak összevágva, hogy az ellenkezőjét sugallják annak, ami történni fog. És az is igaz, hogy eléggé célzatosan próbáltak Szabi öngyijére utalni azzal, hogy Dani "mé' vagy ilyen fura?" kérdést tesz fel az apjának, aztán Szabi Emmának is benyögi, hogy "nagyon fontos dolgot kell elintéznem, kérlek, ne faggatózz" - és aztán jön a fás-bokros, lankás domboldalas kerítésmászás, aminél Emma úristenezik.

Különben Nándinak honnan termett az indokolatlanul nagy méretű Audi terepjáró? Eddig mindig gyalog jártak Ítivel mindenhová, játszotta a filléreskedő csóringert - most meg hirtelen ilyen gazdag lett? Jajj, csak nem Nándi szerezte meg Íti és Szabi összes pénzét?! :)
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 07:49:07 4/10 Előzmény janderka
(4595/4882)
Majd ma meglátjuk.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 07:47:58 4/10
(4594/4882)
Máté most Magos, vagy Bagos(???)füzesre jár gimibe, és pont ezért is látta meg az apját Ritával, mert a gyászkurzus is pont ott van.
7/10
offtopic
luci87 2021 dec. 07. - 07:47:36 7/10 Előzmény napraforgó
(4593/4882)
A Valotarsakban ugyanigy volt, Foldes Eszter ott is zizi volt, es ott is lelepett egy gorog? pasival, magaval vitte az ikreket. Ott a Mi kis falunk Gyurija volt a parja.. Nem jut hirtelen eszembe a neve.. Fura, h ott is ikrei lettek.. :)
3/10
janderka 2021 dec. 07. - 07:47:00 3/10 Előzmény napraforgó
(4592/4882)
Ki mondta, hogy Szabee öngyilkos akar lenni? Lehet hogy csak beejtette a pottyantós budija kulcsát a bokorba és azt akarja csak kibányászni onnét. :)))) Emma meg csak jól félreerti a pózt.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 07:44:37 4/10 Előzmény guess.who
(4591/4882)
Elvileg valóban vigjáték sorozatnak kellene lenni a sztorinak, habár szerintem úgy csinálják (vagy próbálják csinálni), ahogy a mindennapi életben is történnek a dolgok. Igazából az sem mindig móka-kacagás. A mindennapi életben is van olyan, hogy meghal valaki, van olyan is ,hogy költözni kell - akármilyen okból, aztán van gond a kamaszokkal is (lásd Máté, Csenge, Dorka). Van munkanélküliség, tönkremenés (ha nem is olyan durva, mint ez a tőzsdekrah). De persze sokkal, sokkal több mókát, nevetést várnánk, én legalábbis, de sajnos hiába.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 07:36:04 4/10 Előzmény guess.who
(4590/4882)
Azért Maki tervei a Németországba menéssel azért nem volt egészen ugyanaz, hisz Muki az anyjával maradt és ezen soha nem is vitatkoztak. Petra csak a gyerektartást várta Mikitől, amit az állás hiányában nemigen tudott teljesiteni.
Most Petra akar a gyerekkel külföldre menni, ezzel megfosztva Mikit attól, hogy bármikor láthassa a fiát. Igaz mostanában nem láttuk, hogy Miki nagyon kapálózott volna a fiáért, de akkor is, neki jogai vannak. Ő nyilván nem fog tudni utánuk utazni Spanyolországba, vagy csak nagyon ritkán, és Petra sem igazán fog hazautazgatni, hisz itthon legfeljebb csak Emma várná. Vagyis Petra és Muki eltűnne a képből.

Amúgy nem igazán értem, hogy Petra miért nem akarja a kb. 2 éves fiát bölcsödébe adni, hisz ő semmivel sem tud neki többet nyújtani neki, mint egy bölcsi, vagy ovi.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 07:26:47 4/10 Előzmény guess.who
(4589/4882)
Ezen én is meghökkentem, mármint azon, hogy Szabi az előzetesben le akarta vetni magát valahonnan és Emma rohant a megmentésére. Én abban reménykedem - hogy ennyi sok borzalmas baromság után most már valami jó is jön - hogy Emma megmenti! és meg is vigasztalja! Szabinkat menesztve a Rőtszakállút.
És ketten együtt kievickélnek a válságból, sok-sok új ügyet elvállalva.
offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 06:48:21
(4588/4882)
Amit viszont továbbra sem értek: Szabinnyó (szigorúan vígjátéki keretek között, elvégre ez olyan vicces!) az előzetes szerint meg akarja öngyilkozni magát, hiszen olyan kilátástalan az élete. De HOL van a rengeteg ügyfele, akik sztárügyvéddé tették? Ha el is fogadjuk ezt a teljesen nonszensz tőzsdei baromságot, az irodáját akkor sem vették el a behajtók. Márpedig ha jól saccolom az életkorából, akkor körülbelül 4-5 év alatt rakhatta össze a tőzsdézés előtti egzisztenciáját, ráadásul azt kezdő ügyvédként indulva csinálta - akkor tehát egy sztárügyvédnek MIÉRT kellenek évtizedek(!), hogy elérje ugyanazt? Egyszóval ez az egész ökörség: ha nem is dőzsölhetne most egy ideig úgy, mint korábban tette, akkor is tisztességesen megélhetne a melójából. Legfeljebb most nem ingatlan adás-vételi szerződéseket ellenjegyezne, hanem jobban fizető munkákat vállalna.
És ahogy lentebb Napraforgó is írta: a rengeteg ügyfél-barát között biztosan lenne olyan, aki ki tudná segíteni átmenetileg, vagy akár hozna neki pár ügyfelet szivességből, ha nincs elég.

Ami viszont valóban szánalmassá teszi az egész baromságot, hogy jó látványosan bliccel Szabi a buszon, mert nincs pénze jegyre (mennyi most? 350 Ft?!), a C*A-ban az olcsóbb, már penészedő gyümölcsöt veszik meg Danival - de közben azért frissen vasalt öltönyben rendeli a gyorskajákat házhozszállítással(!), hiszen rendes ételre nincs pénze. Aha, értem, ez teljesen logikus.
offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 06:35:37 Előzmény napraforgó
(4587/4882)
Nem vagyok benne biztos. Az előzetesből kitűnik, hogy lesz még itt vita (elvégre Makinak is a gyereke Muki, láthatási joga van ésatöbbi), másrészt emlékezzetek vissza, hogy az előző évad végén Makival is eljátszatták ezt a "megyek Nyugatra, ott aztán havajdizsinapfény" részt, aztán abból sem lett semmi, pedig alaposan felvezették a szörnyű dráááámát.

Meg aztán F. E. (L. Bandival együtt) "baráti", nem hiszem, hogy meg mernék játszani, hogy kiírják/kirúgják egy ilyen húzással. Bár ha Marbellára megy, akkor bármi lehet.


offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 06:26:25
(4586/4882)
Emlegetik. De vedd észre: nem önmagáért, hanem pusztán a Lizás-Tamásos konfliktus örvén. Ami nagyon nem ugyanaz...
offtopic
guess.who 2021 dec. 07. - 06:25:18
(4585/4882)
Még mindig az a probléma, hogy ez egy vígjátéksorozat, aminél a humornak kellene dominálni. Aztán mégis az van, hogy a humor kimerül abban, hogy Maki tíz részenként egyszer elmesél valami faviccet, de még azt is úgy, hogy előre lelövi a poént.
Viszont helyette van a sok-sok szörnyűséges dráááááma.

Aztán meg csodálkozni tetszenek a tévékettőnél, hogy a szórakozni(!) vágyó emberek inkább nem nézik.

4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 03:33:26 4/10 Előzmény guess.who
(4584/4882)
Géza fél évvel a felesége halála után elkezdett újra élni, hiába akarná az anyósa és a nagyfia , hogy temesse el magát és burkolózzon gyászba örök időkre.
4/10
napraforgó 2021 dec. 07. - 03:29:10 4/10
(4583/4882)
Nagyon úgy tűnik, hogy Petrát is ki akarják irni a sztoriból ezzel a Spanyolországi állásajánlattal.
Én már korábban azt gyanitottam, amikor az előző évad végén eltűnt (eleinte csak valami barátnőre hivatkozott, hogy annál aludt), aztán a következő évad elején kiderült, hogy van ez az Albert, a dúsgazdag pasija.
Aztán Maki után Alberttel is szakitott és nem tűnt fel újabb férfi, aki eltartaná. Ergó irány Spanyolország.