4/10
The Cortez 2022 okt. 01. - 01:27:31 4/10
(8/8)
Mivel 1 Miss Marple-epizódról van szó, így már előre éreztem, hogy ez Refn eddigi életművének legrosszabb darabja lesz. Ahogy sejtettem: a sztori unalmas, a párbeszédek szarok, a megvalósítás röhejes, a színészi játék pocsék. Egyedül a főszereplő öregasszony író unokaöccse az egyetlen jól megírt karakter, és egyedül az őt megformáló Richard E. Grant alakítása ér valamit. A film legerősebb pontja kizárólag a fényképezés, meg az elején, illetve a végén felcsendülő zene. Refnnek ez az alkotása nyilvánvalóan bérmunka volt, ami meg is hozhatta az anyagi áttörést, mert ezután jöttek csak a nagyobb költségvetésű, látványosabb filmjei.
Edmond Dantes 2017 jan. 10. - 10:47:55 Előzmény dralizs78
(7/8)
Az illetõ történetesen benne van. Alig maradt valaki a könyvbõl ebben a feldolgozásban, úgyhogy a lehetséges tettes(ek) köre már csak emiatt is nagyon beszûkül. A fenti port-ismertetésben említett Elisabeth Temple s e m szerepel ebben a filmben, az ismertetõt olyasvalaki írhatta, aki olvasta a regényt vagy a regény rövid ismertetõjét, de ezt a filmváltozatot biztosan nem látta: ha látta volna, nem írná, hogy "...amennyiben Marple kisasszony megfejti a rejtélyt, 20 ezer font lesz a jutalma. Az útitársai közt van Elizabeth Temple" már csak azért sem, mert ebben a filmben a kitûzött jutalom összege csak 500 Font.
dralizs78 2015 márc. 02. - 05:37:00
(6/8)
Ha jól emlékszem(márpedig jól emlékszem)ez a filmfeldolgozás arról ismert,hogy itt más a gyilkos,mint az eredeti regényben.Sõt a gyilkos karaktere be sincs a könyvben.Ez már pofátlanság!
Edmond Dantes 2013 márc. 20. - 16:43:16
(5/8)
Én is a "szöveghû" Christie-adaptációkat szeretem. Ez a 2007-es változat viszont annyira eltért az eredetitõl, hogy önmagában már szinte jó...lenne, ha el tudnánk felejteni, mibõl készült. A gramofonon megszólaló Mr.Rafiel mint ötlet pedig nyilvánvalóan a Tíz kicsi négerbõl jött át.
direne 2012 máj. 17. - 10:18:35
(4/8)
Ha jól emlékszem, ez egy izgi kis könyv. A filmet is régebben láttam már, háááát. Nem értem, miért kellett ebbõl a remek kis krimibõl ilyen nyomasztó filmet készíteni, kicsit sem szimpatikus, pszichopata-gyanús szereplõgárdával. :-))
1/10
FEmma 2009 márc. 13. - 22:07:05 1/10
(3/8)
Azt hiszem, eddig ez volt a legdurvább rész... Mármint hogy ennek volt legkevesebb köze a könyvhöz. Nem is tudom, miért adták ugyanazt a címet neki, mint az AC-könyvnek??!! Borzalom. Megyek és megnézem a Joan Hickson-féle feldolgozást, hogy kicsit megnyugodjak :)))
moqus 2009 márc. 07. - 23:18:29
(2/8)
Folyjon az ítélet, mint a víz, és az igazság, mint a bõvizû patak.
Darney 2009 márc. 07. - 22:07:44
(1/8)
Mi volt az az idézet??
"Folyon az ????? mint a víz és a ?????? mint a bõvízü patak."