Kovács kolléga 2012 jan. 08. - 22:29:50 Előzmény blowup
(136/216)
Mostanában õ a sznobok kedvence.
10/10
Adry87 2012 jan. 07. - 18:55:18 10/10
(135/216)
Én ma néztem meg, nekem tetszett, láttam az elõzõ 3-at is. Tom Cruise nem a kedvencem, de szerintem ennyi idõsen még mindig jól néz ki és nagyon jól hozza ezt a karaktert.Igazából ez a kedvenc filmem tõle.
blowup 2012 jan. 07. - 12:08:49 Előzmény Kovács kolléga
(134/216)
Miért pont Refn?
Mit akarsz ezzel mondani?
6/10
sanderb 2012 jan. 05. - 17:51:10 6/10
(133/216)
Pusztuljak meg, ha mutatott valami kicsi kis újdonságot is ez a film! Annyira szörnyen sablonos és kiszámítható az egész, hogy inkább a sorozatos klisék felbukkanását vártam percrõl percre, az legalább nem okozott csalódást, biztos menetrendszerûséggel jött. Hol vagyunk már az elsõ részhez képest!
Technikailag tökéletes, látványos akciómozi, ennyi. 10/6
Keló Scofield 2012 jan. 02. - 21:08:47
(132/216)
Tom Cruise nem a kedvencem, de jól játszik bármelyik részben. Csak egy gyenge példa: Amikor fut, bármelyik részben, annyira hatásos...
Tudom, nem ezen múlik, de jól csinálja.
lesku 2012 jan. 02. - 20:32:09
(131/216)
Még nem láttam, de igen kíváncsi vagyok, mert a hozzászólások alapján 6.2-nek kellene lennie, a szavazatok átlaga alapján a nagyon ritka 8.2-t érte el... hogy lehet ez? :/
Kovács kolléga 2012 jan. 01. - 22:34:05 Előzmény blowup
(130/216)
Vajon milyen lett volna az MI:4, ha Nicholas Wending Refn rendezi meg?

Tom Cruise kb. öt percig néz a kamerába, aztán kiböki, hogy Hello! Ezt követõen oldalra fordul, majd egy lendületes szintipop zenei aláfestés mellett kitolja a mellette álló gengszter szemét. Utána - biztos, ami biztos - beledöf egy villát a szemgolyó helyébe.
brrrrrrrrrr 2012 jan. 01. - 18:22:57
(129/216)
Tomi 50éves anyááám...nehéz róla elképzelni, h akcióhõs...
blowup 2012 jan. 01. - 18:19:52
(128/216)
Teljesen átlagos, nulla sztori - titkosatomkódosterroristás, tényleg hálivúdban még mernek pénzt önteni ebbe az elkopott klisébe? Csak ez menti meg, a beleöntött pénzbõl kihozott látvány. Agy kikapcs, szemgolyó örül.
Na itt legalább érvényesül a nagyvászonért fizetett pénz.
Tom festett haja és szemöldöke ultragáz.
5,5/10
kybuck 2012 jan. 01. - 07:36:46
(127/216)
Hogy mit akart bizonyítani vagy mit nem azt csak õ tudhatja! Kifele mindenesetre ez a "kemény csávó vagyok" dolog látszik, ami elég nevetséges! Nekem sose volt szimpatikus az ábrázata, ezért aztán mindegy is mit csinál, az tetszeni nem igazán fog! Pláne ha olyasvalamiben játszik, amit korábban kedveltem, mint a M:I! A harmadik rész se sokkal jobb, az szimplán önmaga bohózata lett, hiába van abban is pár látványos elem, az még kevés! Az meg, hogy az utóbbi idõk tévésorozatos moziváltozatait többségében valóban elszúrták, még nem indok, hogy akkor ez is ótvar legyen! Hogy pedig rengetegen birkanyáj módjára elmennek a moziba, és pusztán anyagilag tesznek sikeressé egy filmet, attól még nem lesz jó, netán minõségi egy film, ezáltal kedvelhetõ sem! Ez nagy különbség! (Más kérdés, hogy jó ideje már alig vannak jó filmek a mozikban!)
Kovács kolléga 2011 dec. 31. - 18:13:20 Előzmény kybuck
(126/216)
Nem kell Cruise-t bántani. Amikor az elsõ rész elkészült, akkor már mögötte volt a Top Gun vagy a Mint a villám, vagyis aligha kellett neki bármi effélét bizonyítania. Az egyszemélyes show tényleg igaz, de csak az elsõ két részre. Ezen kívül nem árt felfigyelni arra, hogy hiába került egész sor klasszikus tévésorozat a mozivászonra, a nagy többségük meg sem közelítette az eredeti széria színvonalát és hangulatát (Charlie angyalai, Az Angyal, Hazárd megye lordjai, Starsky és Hutch --> Brrr!). Ebben a mezõnyben az MI minden szempontból a legjobban teljesítõ vállalkozás lett.
kybuck 2011 dec. 30. - 23:44:42
(125/216)
De, van az a mozirajongó, azért ne általánosítsunk! Szeretem a filmeket, de az eddigi három rész amit láttam nálam nem váltotta meg a világot, talán mert kevéssé bírom Cruise beképzelt arcát, aki "one man show"-ra degradálta a M:I-t, hogy megmutassa mekkora vagány gyerek! Szánalom. A M:I ennél azért jobbra érdemes.
Kovács kolléga 2011 dec. 30. - 22:41:41
(124/216)
Egész jó kis akciófilm volt, ami bõven megérdemli a nyolcas osztályzatot. Különösen az tetszett benne, hogy a sok hasadt lelkû, vicsorgó pszichopata után végre olyan akcióhõsöket láthattam, akik a maguk hülyeségeivel együtt is szimpatikusak és humorosak voltak (mint John McClane, Han Solo, Jack Colton, Marty McFly és társaik a szép emlékû nyolcvanas években).

Amúgy az MI szériának ugyanaz adja a varázsát, mint régebben az Alien-sorozatnak. Minden filmet más rendezõ készített, ráadásul minden esetben olyan direktorok, akiknek nagyon markáns és egyedi stílusa volt. Talán ez okozza azt, hogy néha szélsõségesen eltér az egyes részek megítélése, ugyanakkor nincs olyan mozirajongó, akinek valamelyik rész ne tetszene.
Keló Scofield 2011 dec. 29. - 23:35:02
(123/216)
Végig Tom Cruise-t fényezed, én is kedvelem, de itt senki nem bántotta, az összes részben jól alakít.
Sorrend nálam:: 3-4-1-2 (MI filmek)
Jobb karakter, mint James Bond, legalábbis nekem jobban bejön.
10/10
beo71 2011 dec. 29. - 11:02:13 10/10
(122/216)
Tom Cruise visszatérése sikerült.
Megjegyezném:nem vagyok Cruise rajongó,a Brad Pitt-Tom Cruise verseny nálam hamar eldõlt Angelina babája felé,(a homofóbiás megjegyzéseket hagyjuk!)Tom Cruise számomra semleges,de szívesen nézem a filmjeit,mivel színvonalasak.
Éppen ezért mondom:Tom Cruise színészikon.Nem színészóriás,mert nem megy Nicholson-i vagy De Niro-i mélységekbe,sõt még Brad is jobb színész,az,hogy övé az egymillió dolláros mosoly az egy dolog,viszont a filmkészítésben nagyon jó.Jól választ témát,rendezõt(Spielberg,Zwick,Stiller és most Brad Bird a Hihetetlen család hihetetlen akcióinak rendezõje)egyszerûen mindig mûködik,amit csinál.Õ jelen van a vásznon,csapatától pedig profi munkát vár,amit élvezet nézni.Nagyszerû jelenetek,izgalmas percek,feszült pillanatok,tökéletes szórakozás.10/10.
Utóiratként annyit,amíg a legenda James Bond el MarcFosteresedik(csúnya színész,hülye rendezõ,zavaros baromság,a legenda kinyírása)addig Bourne híján MI 4 adja meg azt a minõségi akciódarabot,amit a királynõ ügynökétõl várnánk.
Jó lenne,ha a Broccoli család észbekapna,James Bond filmet nem a kritikusoknak,hanem a nézõknek kell csinálni.
9/10
krisztamozi 2011 dec. 28. - 22:03:21 9/10
(121/216)
Elõször is, nem szeretem az akció filmeket :)
Ez alól a drágán add az életed és a mission impossible filmek a kivételek.
Az elsõ pár képkocka nagyon gagyi, de jó volt látni a parlamentet és a nyugati pályaudvart :)
Viszont a börtöntõl teljesen érdekes, fordulatos, izgalmas.
Simon Pegg nagyon jól hozza a karakterét, a Vaskabátok óta szeretem :)
7/10
ribizli0809 2011 dec. 28. - 16:54:58 7/10
(120/216)
Nekem ma sikerült megnéznem ezt a filmet és szándékosan nem is olvastam elõtte utána. Csomószor jártam már úgy, hogy elolvastam egy filmrõl a kommenteket és teljesen elment tõle a kedvem, aztán mikor rávettem magam, hogy megnézzem, kiderült, hogy annyira nem is szörnyû.
Itt is ez volt a helyzet, már elõre láttam, hogy hogy lefogják húzni páran Tom Cruise szcientológia, Oprah-show, stb. megnyilvánulásai miatt. Pedig itt tényleg nem ez a lényeg, nem a magánélete számít, hanem a filmben nyújtott teljesítménye. Ha az elõzõ 3 részt vesszük alapul, ez is üti szerintem a mércét. Tom Cruise hozza a szokásos Ethan Hunt figurát, a többiek is jók, bár Paula Patton nekem nem túl hiteles megtört szerelmesként, valahogy nem jött át :P . Viszont J. Renner és S. Pegg szerintem kihozták magukból és a karakterükbõl a maximumot. Renner tényleg kicsit James Bondos :) és Pegg poénjai egyáltalán nem gázosak, pont belefér még szerintem. Az meg, amit sokan írtak, hogy nem üti meg a sorozat színvonalát, hát azt ne is várjuk. Semmi köze a sorozathoz, csupán a címe egyezik meg (nem ez az elsõ ilyen film... és tuti nem az utolsó). Lényegében az elsõ 40 perc eléggé uncsi volt, de aztán felpörögtek az események. Egyszer nézhetõ, esetleg majd pár év múlva még egyszer. Mindenesetre nem az az elgondolkodtató film, amit kétszer is meg kell nézni egymás után... :D

***SPOILER***
Az akció jelenetek valóban nem lettek túl véresek és agresszívak, de nem is baj, végülis ez egy "kémfilm". Az autós üldözés viszont (amit páran hiányoltak) meg volt Dubaiban, bár a homokvihar miatt nem sokat láthattunk belõle. :D A Burj Kalifás üvegfalmászás nálam nem volt akkora nagy szám, bár az dicséretes, hogy T.C. maga mászott. Amit kicsit sajnáltam az Josh Holloway korai halála volt, nem mintha olyan jó színész lenne, de nõként szívesen elnéztem volna még egy darabig. :P Tetszett az is, hogy nem volt túl "maszkos" a film (a második részt szerintem azzal rontották el). Pozitívum, hogy Cruise ezúttal nem volt "szerelmetes fõhõs" és hogy nem csináltak valami extra nagy csavart a végére. Azt hogy a felesége él, én valahol mélyen vártam és nem okozott olyan nagy meglepetést. Ving Rhames utolsó 5 percben való feltûnését én se tudom hová tenni... inkább ne is lett volna benne, ha már amúgy az egész filmbõl kihagyták. Annak viszont örültem, hogy nem arabok, oroszok vagy épp kínaiak ellen kell küzdeni. Norvég fõgonosz... hmm... tetszett! :) Viszont amit nem értettem, hogy ez a Hendricks emberke miért ugrott le a táskával? Gondolhatta volna, hogy õ meg fog halni, Hunt meg megszerzi a táskát. Ellenben ha még pár percig elugrándozik a táskával és ezzel megnehezíti Hunt dolgát, akkor a bomba simán becsapódik és felrobban.
***SPOILER VÉGE***
kybuck 2011 dec. 28. - 06:43:58 Előzmény zolesz
(119/216)
Kapisgálsz valamit!:)
Zizu82 2011 dec. 27. - 22:33:08 Előzmény Keló Scofield
(118/216)
Az izgi részek nekem bejöttek, a lelkizõs részek nem annyira. Az külön dicséretes, hogy a szerelmi szálat nem erõltették. Ja és Tom Cruiseról csak annyit, hogy telik az a rohadt idõ... a toronymászós jelenet miatt, de csak amiatt 7/10. Amúgy BMW reklám az egész
Keló Scofield 2011 dec. 27. - 21:28:39
(117/216)
Engem is idegesített a hacker poénjai, nem vígjáték ez a film. Megfordult az elején a fejemben, hogy besúgó lesz, sajnos tévedtem:)