Téma: Most jó

10/10
diamondangel 2014 jan. 09. - 17:03:17 10/10
(37/57)
Elõször egy sablonos amerikai romantikus filmnek tûnt,de ez valami egészen más.Gyönyörû ez a film,nekem nagyon tetszett.Többen írták,hogy ez a téma már sok filmben jelent meg,és ez tényleg így is van,de még is mindig megvan ezeknek a filmeknek az az eredmény,hogy miután megnézted csak ülsz a széken és gondolkodsz azon,hogy mi lenne,ha veled is ez történne és mért kell egy 16 éves lánynak meghalnia,stb.?!Lehet,hogy sablontéma,de nekem tetszett:)
10/10
nezics89 2013 nov. 08. - 00:49:53 10/10 Előzmény tamast2
(36/57)
Szerintem nagyon jó film ,elgondolkodtatott a saját életem és hogy sok mindet megkéne változtatnom.Dakota Fanning alakítása nagyon jó és a zenék is kíválóak alatta tõlem megy a 10-es.
tamast2 2013 szept. 08. - 18:38:07 Előzmény gabcika85
(35/57)
A "Nõvérem Húga" valóban a legjobb ebben a kategóriában.
Argili 2013 szept. 01. - 14:14:50
(34/57)
Nekem viszont a szívemig hatolt és nagyon elgondolkodtatott. A Griffin és Phoenix is benne van a Top 10-ben nálam, bár nekem az jobb, mint A nõvérem húga. De ez is nagyon tetszett. Érdekes, mindenkire mennyire más hatást gyakorol ugyanaz a film, de ezt tiszteletben is kell tartani. Mennyire unalmas lenne, ha ugyanazt éreznénk minden filmnél. :)
gabcika85 2013 aug. 26. - 06:36:56
(33/57)
Egynek nem volt rossz, de kissé felületes a film, és ahogy korábban is írták már, hajaz némelyik hasonló témát feldolgozó filmre, mintha azok masszája lenne, így viszont hiányzik belõle az a mélység, amivel a szívemig hatolhatna.
Az én tetszésemet sokkal jobban elnyerte a Séta a múltban, a Bakancslista és A nõvérem húga c. film. Legutóbbi visz mindent!
7/10
stomachh 2013 júl. 14. - 09:38:33 7/10
(32/57)
A téma a Bakancslistára való összehasonlításra adhat alapot, de a film jobban alapoz az érzelmekre a lány gondolataira, s igazából nincs a középpontban a lista, így a film nem eseménydús. Igazából nem egy nagy durranás sem a rendezés, sem a forgatókönyv, de mégis mégis utat talált a film a szívhez, s ez nagyban köszönhetõ magának a témának és Dakota Fanning alakításának. Az ember kicsit elgondolkodva áll fel a fotelbõl a film után, s arra gondol, hogy adja az ég, hogy se vele, se családtagjával, se szerelmével sose történjen ilyen. 7/10.
tressedy 2013 júl. 14. - 09:37:17
(31/57)
Szerintem egész jó film. Nem nagyon szoktam nézni ilyen típusú filmeket, de ez kifejezetten tetszett.
2/10
recés 2013 júl. 03. - 00:20:54 2/10
(30/57)
Hát ez nagyon gyengére sikerült alkotás. A Bakancs listának a nyomába sem érhet! Roppant alacsony szí
nvonalú színészi alakítások, de szinte semmit nem tudnék kiemelni! Unalmas kiszámítható stb... Már nagyon bánom, hogy végig szenvedtem.
8/10
antdomi 2013 jún. 28. - 19:33:16 8/10 Előzmény perry
(29/57)
16 éves lány, aki legalább 26-nak mutat... Még nem láttam a filmet, kíváncsi vagyok milyen lesz. A leírás alapján jónak tûnik.
perry 2013 jún. 27. - 13:07:25 Előzmény BedeKrisz
(28/57)
Nekem Örkény szavai jutottak eszembe amit a Rózsakiállítás kisregénye elé írt, és gondolom már akkor õ is tudta mit mért rá a sors.
"Ma már mindannyian tudjuk - ha a magunk ámítására le nem tagadjuk -, hogy életünk szakadatlan szerepjátszás. Tudni véltük azt is, hogy minden pózt, álruhát és jelmezt levetünk azon a küszöbön, amely a létbõl a nemlétbe vezet át. Kegyelettel idéztük az eltávozottak utolsó szavait, hisz akkor már nem lehet, mert nem is érdemes hazudni. A halál közelsége - ezt hisszük és valljuk évezredek óta - kiszólít ugyan a létezésbõl, de megtisztít a hiúságtól, önzéstõl, nagyravágyástól, képmutatástól, és fölment minden manipuláció alól.
Mindez igaz volt máig, de ma már nem egészen az. Végsõ magányunk perceit is kisajátíthatja a technika; utolsó sóhajtásunk megörökíthetõ, sokszorosítható, többféle hullámhosszon és akárhány csatornán sugározható, milliók képernyõjére rávetíthetõ. Szereppé válhat egyetlen õszinte gesztusunk: az agóniánk.
Ezt a szerepet, három ember búcsúfelléptét próbáltam megírni. Egyszerû, ismerõs alakokét, amilyenek százával járkálnak körülöttünk. Nem történik velük se más, mint mindannyiunkkal, ha majd üt az óránk, de ami történik, õvelük másképpen történik; errõl a másról szól e kisregény."
Lehet ezt a filmet utánajátszásnak aposztrofálni vagy másolatok másolatának, attól a halál még eljön értünk talán nem olyan szép alakban mint Joe Black Brad Pitt képében, de keserûséggel és állandó romlással, lázzal és vérzéssel, egyre fogyó energiával és ezer és ezer más alakban.
Egy bizonyos, boldog lehet valaki ha ezt szerettei körében teheti meg és nincs egyedül a rideg kórházi magányban, hozzátartozók nélkül és akár a szerelmes férfi társaságában.
Igen, beszélhetünk itt a Love storyról, vagy az Édesek és mostohákról de szerintem tök felesleges állandó párhuzamokat
keresgélni az elmúlás midig egyedi és egyéni, és mindenki szembesül vele. Két "ugyanazon" elmenetel nem létezik, mint ebben a filmben is belefelejtkezek Dakota Fanning alias Tessa Scott szemeibe, aki elvileg lehetett volna süketnéma is a szemeivel bármit képes kifejezni, hogy ebbõl mennyi õ és mennyi a magas mûvészet az tõlem szakavatottabb ítészeknek kell eldöntenie én csak hagyom , hogy hasson rám, érezzem azt a madárcsontú törékenységet ami lesugárzik a vászonról és már nagyon nem érdekel , hogy ez a film kinek és minek a klónja. Ott vagyok egy szomorú történet belsejében ami fogva tart édes és bús melankóliájával, fáradt színeivel a szerelem sajnálatosan nem megmentõ boldogságával , de valami nagyon szép ás fájdalmassal a másikra figyeléssel, törõdéssel és barátaim ez sem kevés.
1/10
BedeKrisz 2013 máj. 07. - 11:38:38 1/10
(27/57)
Ez a film újabb példája annak hogy a filmgyártók teljes ötlettelenségben szenvednek, ezúttal is az történt hogy összeszedték jó néhány korábban sikeres filmnek a történeteit és összegyúrták egy masszává melyrõl csak annyit lehet elmondani hogy ez igy már erõsen izzadtságszagú, sablonos, erõltetett és egy számtalanszor agyonismételgetett újrahasznosított utánzata a korábbi hasonló történetû sikeres filmeknek. Mivel semmi újat és semmi váratlan fordulatot nem lehet ebbe a témába beleerõltetni ezért ilyen sokadik próbálkozásra már nem is mûködik, nem lehet ennyiszer ugyanazt megetetni az emberekkel és ezért egész egyszerûen felesleges alkotásnak tartom ezt a filmet ami így, sokadik nekifutásra MOST MÁR NEM JÓ!
8/10
k11zoltan 2013 márc. 05. - 22:39:52 8/10
(26/57)
Zavart a britt akcentus, és láttam jobbat a témában, de tetszett a film.
9/10
NADALFAN 2013 márc. 03. - 16:16:32 9/10
(25/57)
engem ezek a filmek indig megérintenek ,mint írták a alább akár a Bakancslista , Nõvérem húga , de a Griffin és Phönix hasonló a témában boncolgatják a legnagyobb kihívást a halál elfogadását. ami nagyon nem könnyû és inkább sokan a strucc politikát követik. ezekben a filmekben az a jó hogy pont azok adják a legtöbb erõt akiknek épp hogy alig van. Dakotát is inkább az ilyen szerepekben látom mint az Alkonyatban. most tisztára Kate Winsletre hasonlított ami nem baj:))
7/10
Cullangka 2013 márc. 03. - 09:33:08 7/10
(24/57)
vannak, *
7/10
Cullangka 2013 márc. 03. - 09:30:57 7/10
(23/57)
a 7-8at 7,5re értettem.. mivel nem lehet adni nekem inkább hajlott a 7 felé...
Ennyi erõvel drámának mondva csináljunk csak halálos betegekkel filmeket akkor az úgyis hûdeszupi nagy siker lesz... hát nem errõl szól, a színész alakítása minõsíti a filmet, itt a férfi szereplõ minuszba megy ezt elõzõleg szépen akartam megfogalmazni..
Az érzéseket alig adja át a film igen szomorú ami vele történik de egysíkú az egész, nincs olyan érzése az embernek, hogy összeszorul a szíve mikor a 2 szerelmes egymásra talál... itt csak vannak kb olyan szinten: jó eljátszom kapok pár millát és jöhet egy újabb film gyorsangyorsangyorsan...
Mike088 2013 márc. 03. - 05:25:05
(22/57)
"Már ne is haragudj, de a film juttatja eszedbe h ilyen betegségekkel szörnyû lehet élni, ez a lényege, emiatt sírsz a filmen,,

Ezt megértem van akinek ennyi elég is, ezért tudnak építeni az ilyen típusú forgatókönyvekre, és egy kicsit átkozmetikázva eladják újra és újra más szereplõkkel.
Ezzel kapcsolatban jutott eszembe a Kezelés címû film. Ott írtam nem is olyan rég, hogy próbáljuk meg úgy elképzelni a történetet, hogy levesszük belõle a fõszereplõ testi fogyatékosságából merített ötleteket (ez esetben a leukémiás betegség) . Nos ha még mindig tudnánk mirõl beszélni, akkor kivételes filmrõl lehet szó.
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 márc. 03. - 01:57:42 10/10
(21/57)
Az élet nélkülem, amire gondolsz Sarah Polly-val a fõszerepben, de az egy gagyi fostalicska, ehhez a filmhez képest.

Most jó 10/10
Mike088 2013 márc. 03. - 01:21:53
(20/57)
Ismét egy gyógyíthatatlan betegség történet rendkívül gyenge kivitelezéssel. A fõszereplõ beletörõdése rányomja a bélyegét az amúgy is nyomasztó hangulatra, a színészek játéka pedig elég gyenge. Ebben a kategóriában van egy jó film sajna nem jut eszembe a címe egy nõrõl szól aki megtudja, hogy halálos beteg és kazettákat készít, no meg a love story is sokkal jobban üt. 10/4
10/10
Nagyszem 2013 febr. 22. - 19:04:05 10/10
(19/57)
Ha már összehasonlítgatás, akkor nem csak a Séta a múltban, lehetne az a Keith, a Bakkancslista, a Nõvérem húga...stb. stb. A téma hasonló mindegyikben, hosszú, gyötrelmes, fájdalmas kimenetelû betegség, szeretett személy elvesztése. Hasonló téma, mégis más és más mondanivalóval, és végeredményben ez a fontos, hogy mit üzen akkor abban a pillanatban a film. Mindenkinek, minden korosztálynak, fiúnak-lánynak mást és mást, ez a film MOST másként JÓ!
7/10
Cullangka 2013 febr. 11. - 22:12:29 7/10 Előzmény Zitbag
(18/57)
Most végeztem a filmel. Igaz, hogy van nem is egy ilyen témájú film, de ahogy néztem akarva, akaratlanul is összehasonlítottam a Séta a múltban címû filmel, nem tudom láttad e, de nekem már zavaróan egy szálon futott.
Nekem sajnos a film kicsit vontatott volt, sablonos, Dakota Fanning igen jó színésznõ, jól is állt neki a szerep, igazából én csak az utolsó 20 percet tudtam élvezni rendesen

Spoiler
A mondat engem is megfogott. Zsepit elõ írták sokan, csak az a baj, hogy nem a film siratja meg az embereket, hanem h belegondolnak h milyen érzés ilyen betegségekkel élni. Persze ez a lényeg, de ott van a fentebb említett film ott az ember végig beleolvad a filmbe (bevallom ha nem ágyból nézem néha pörgettem volna). A "szerelmes fiú" alakítása sem volt valami meggyözõ itt nekem:/

egy 10/7-8at megérdemel azért :)