offtopic
napraforgó 2012 máj. 23. - 19:45:28
(75/135)
OFF

Tényleg nyomhattam volna, bár itt az üzenõfalon a következõ áll:

"Üzenõfal

A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók."

Mivel ezt a filmet már többször leadták, én magam is kétszer láttam, ezért nem gondoltam, hogy a következõ 1-2, 5-10, stb. év lehetséges nézõire is tekintettel kellene lenni. Véleményem szerint amit már leadtak, az azzal kapcsolatos információ semmiképp nem lehet idõ elõtti.

De ha a port.hu-nak ilyen kívánsága van, tegye be a fórum szabályzatába, és akkor ahhoz tartom magam.

Addig meg aki nem akarja tudni, hogy mirõl szól a film, ne olvasson bele a fórumba.
tortura 2012 máj. 23. - 14:59:00
(74/135)
Megmosolyogtató is lehetne, de...
Nem J.Lo jár lerobbant autóval, meg pincérkedik meg lakik tömegszálláson, hanem az általa megformált karakter. Nem mindegy.
barbi_112 2012 máj. 23. - 12:47:38
(73/135)
2 éve láttam utoljára, de aaaanyira jó film. Nekem most mégjobban tetszett mint régen. Csak ne lett volna benne annyi reklám...

SPOILER

A Carter dokis csavar meg annyira el van találva, csak pislogtam + jól is állt neki hogy "genyót" játszik. De amúgy ezt így jó megnézni, hogy 2 éve láttam utoljára és nem emlékeztem már rá annyira. Jó film.
Ja és én is elgondolkoztam rajta hogy miért éjjel akart megszökni, de semmi értelme nem volt az éjjeli szökésnek. De pl azok a dolgok is tetszettek hogy volt "Cingárnak" egy tartalék autója, vagy hogy minidg be volt neki pakolva egy bõrönd + paróka stb. Az viszont megmosolyogtató ha belegondolok hogy J. Lo- barkácsol, slamposan jár, pincérnõsködik, menedékszálláson él, és egy lerobbant autót vezet.
tortura 2012 máj. 23. - 09:47:56 Előzmény napraforgó
(72/135)
Azért egy SPOILER-t nyomhattál volna....
Én ugyan már láttam többször is, de idetévedhet olyan is, aki még nem. Nem kéne lelõni a poént.
Szerintem is jó film, ugyan engem gyakran emlékeztetett az Egy ágyban az ellenséggel c. filmre. Talán mivel az volt a korábbi, azt jobbnak, eredetibbnek éreztem. Könyvben is nagyon jó volt (kicsit más is).
SPOILER LEHET!!!
Az az egyet nem értettem, hogy egy nõ hogy lehet ilyen hülye, hogy pont éjjel szökik meg a gyerekkel, mikor otthon van a férj is. Én biztos olyankor tettem volna, mikor a pali elmegy dolgozni, és meg a kislányt "viszem" az óvodába. Lehet, hogy akkor nem lett volna kocsija, esetleg pénze, de azt így is kérnie kellett, mert a pasi letiltotta. Akkor is a nyomába eredt volna a férj, de jó pár óra elõnye lett volna. Na persze lehet, hogy ez azért kellett, mert így izgalmasabb, képszerûbb, menekülõsebb volt a film. De a valóságban szerintem egy nõ biztos nem ezt a megoldást választotta volna - a tények ismeretében.
Csakastrato 2012 máj. 23. - 09:16:28 Előzmény HARCOS TIBI
(71/135)
Egyetértek a port.hu kritikájával!
HARCOS TIBI 2012 máj. 22. - 22:20:55
(70/135)
Cingár XDDD
offtopic
zottyo534 2012 máj. 22. - 21:14:51
(69/135)
Láttál te már kenó sorsolást? Nem a számok a fontosak, hanem a folyamat, ahogy besasszézik az a szõrös izé, aktatáskával a kezében arra a fantasztikus tüptüptüptüptürürüp-re, utána pedig faarcú emberek sorolják, hogy melyik golyót látjuk gurulni.
Vikuszovna 2012 máj. 22. - 21:05:25 Előzmény csaknorris
(68/135)
Miért mondja valaki, hogy bugyuta egy film, ha még nem is látta. A kenószámokat meg meg lehet nézni teletexten, vagy beírod a gúúúgliba -.-
csaknorris 2012 máj. 22. - 13:56:04 Előzmény napraforgó
(67/135)
en csak azt sajnalom, hogy a KENO sorsolast ilyen bugyuta, elcseszett filmek reklamjaiba rakjak. Nem veletlen , hogy meg egyet sem csiptem el, mert ezekebol a filmekbol keptelen vagyok egy percet is nezni. Kar!

Esetleg tudja valaki, hogy percre pontosan mikor szokott lenni a KENO sorsolas?
Koszonom
napraforgó 2012 jan. 02. - 07:33:48 Előzmény wrossi
(66/135)
A rendõr azért mondta, hogy szerencsés, mert túlélte az agresszív férjjel való verekedést. Általában a nõ marad ott holtan.
wrossi 2011 dec. 28. - 10:45:21 Előzmény napraforgó
(65/135)
Nagyon zavart,hogy a film végén a kiérkezõ rendõr azt mondta J.Lo-nak,hogy maga nagyon szerencsés.Szerencsés lett volna ha jobb férjet talál vagy ha az a rohadék szívrohamot kap,de pont az volt a lényeg,hogy õ fellázadt a sorsa ellen és megtette azt amire csak nagyon kevesen lettek volna képesek.
napraforgó 2011 szept. 19. - 09:17:16
(64/135)
Mindenesetre csodálkoztam, hogy a film után - annak tartalmával, mondanivalójával mit sem törõdve - jó néhányan csak JLo hajával, meg a fenékméretével foglalkoztak....
napraforgó 2011 szept. 19. - 09:14:29 Előzmény Banán
(63/135)
Szerencsére ilyen brutális történetet én sem láttam közelrõl, de a Tv-ben sajnos elég sûrûn hallani olyan emberekrõl, akik az egész családjukat brutálisan kiirtják. Néha olyan plusz is van a hírekben, hogy a rendõröket, meg a mentõsöket, akik megtalálták õket, pszichológusok kezelik... Szóval nem példa nélküli az ilyesmi a való életben sem.
6/10
Banán 2011 szept. 18. - 18:36:51 6/10
(62/135)
Nekem nem nagyon tetszett. Persze, ez nagyjából a "Dream Lover" inverze, amit szintén Kazan írt és rendezett. A befejezése is nagyon hasonlít hozzá. Azon gondolkoztam, hány ilyen õrült férfi lehet? Én is hallottam és láttam már olyat, hogy az elvált férj (sõt, olykor feleség) a válás után is terrorizálta a volt házastársát, de azért ilyen brutalitást szerencsére élõben nem tapasztaltam a környezetemben. Egyáltalán, az ilyen ember, mint Mitch Hiller, 100%-osan beszámítható?
A filmre 5/10-et adok.
10/10
Fanczy 2011 szept. 18. - 17:28:42 10/10
(61/135)
Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy 47:28-tól annak a zenének mi a címe? Nagyon tetszik, és szeretném megtudni, Track ID-vel próbûltam de nem ismeri föl!

Elõre is köszönöm!!
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 18. - 15:25:18
(60/135)
Ezt mondom én is. :)
vénasszonyoknyara 2011 szept. 18. - 09:39:54
(59/135)
M.o-n gyakori az az eset, hogy a feleség nem tudja kirakni a brutális férjet a lakásból, õ nem tud hová menni és naponta ki van téve fizikai fenyegetettségnek. A rendõrség tehetetlen, csak akkor lép közbe, ha már vér folyik. Ilyenkor már aztán lehet, hogy késõ.
*SPOILER szép mese a film, de sajnos a valóságban nem sok esélye van egy 50 kilós nõnek egy 80kilós férj ellen, még, ha tanult küzdõsportot, akkor sem. persze nem nõi boxolóra gondolok, hanem a filmben vázolt helyzetre, ahol egy rövid felkészítésen vett részt a nõi fõszereplõ.
9/10
thebestmam 2011 szept. 18. - 09:25:38 9/10
(58/135)
nagyon jó, izgalmas kis film. szép volt JL. rövid hajjal, kis fenékkel:)
napraforgó 2011 szept. 18. - 07:55:05
(57/135)
***SPOILER PÓTOLVA***
Amikor elkezdtem nézni a filmet, minden olyan szép volt, olyan idilli, olyan csöpögõs Hollywoodi. Aztán a férj az építkezésen a telefont átnyújtó titkárnõjének azt mondja: ne most, drágám. Hoppá! A nõ azért hozta a telefont, mert a feleségét bevitték a szülészetre. Na ekkor már látszott, hogy mégsem lesz olyan idilli a film.

Aztán, valamikor évek múlva, a feleségnek is leesik a tantusz. A férje megcsalja. Elõször még szemet is húny. Nyilván hinni akarja, hogy ez csak iõleges kisiklás, újra minden szép és jó lesz. Aztán rá kell jönnie, hogy sohasem volt olyan szép és jó, és aztán már a férj is kimutatja a foga fehérjét. Nem engedi a nõt kilépni a kapcsolatból, ragaszkodik a "tulajdonához". És visszaélve a fizikai erõfölénnyel "neveli" az asszonyt. Mert az asszony verve jó.

Ha belegondolok, hány nõnek lehet hasonló sorsa a világ bármely táján! Nem olyan könnyû elmenekülni egy brutális férjtõl, még abban az esetben sem, ha a nõ nem függ ennyire anyagilag a férfitól. A mai világban két keresetbõl is nehéz megélni, de ha a nõnek nincs saját pénze?! Hová mész egy-két-három gyerekkel? Hol találsz újra munkát? Mi van, ha megtalál a férj, vagy elrabolja a gyereket/gyerekeket? Vagy csak elviszi láthatásra és eltûnik, nem adja vissza õket?

Persze sok férfi van, aki szívesen lerázza magáról a kötöttségeket, és örül, ha a nõ lelép, még a saját gyereke sem érdekli. És persze nagyon sok olyan nõ is, aki nem átallja a végtelenségig kifosztani, "lenyúlni" a volt férjet. Sokszor még gyereket is csak azért szülnek, hogy legyen mire hivatkozni... Adu a bíróság elõtt...

Mindenesetre érdekes volt a film vége, hogy a nõ így felvette a harcot, de azért szomorú is, hogy vagy meghalsz, vagy te ölöd meg az ellenfeled. Még ha a bíróság fel is menti önvédelem címén, hogy néz eztán a gyereke szemébe? (még akkor is, ha a gyerek szem, tanúja volt a korábbi bántalmazásnak, vagy netán akár a szenvedõ alanya) Milyen élete lesz annak a gyereknek? (apám verte anyámat, sõt talán meg is akarta ölni, ezért hát anyám ölte meg õt) Brrr.

És nincs is minden nõnek ennyi barátja, segítsége, gazdag apukája, stb. Mit csinálsz, ha se családi, baráti segítségre nem számíthatsz, se a társadalom nem véd meg?
offtopic
robicsek2 2011 szept. 18. - 07:13:08
(56/135)
Szerintem a hosszú kiengedett haj áll jól neki, a Cof meg szerintem nem. De elég sok filmjében hordja úgy. :(