3/10
Tök111 ápr. 21. 11:13:14 3/10
(423/423)
Ha a történetet vizsgáljuk, olyan giccses, és méltatlan Március 15. emlékéhez, mint a Nemzeti Múzeumnál tartott 2025 március 15-i műsor volt. Úgy látszik, a fidesz berkein belül a giccsparádé lett a közös nevező, legyen az film, műsor, vagy kastélyok. A színészi játékok, operatőri munka rendben van. A filmben megjelenő "intéző ember" szerepkört nem tudom nem elvonatkoztatni a mai valóságtól.
8/10
hpeti2023 márc. 23. 10:48:42 8/10
(422/423)
Ez nem egy rossz film, főleg magyar készítésű filmek viszonylatában. Érthető a filmmel kapcsolatos népharag, és így a kritikusság, de ha ezt félretesszük - ami nem sok embernek szokott menni - , akkor ez képi világban, játékban, dinamikában szerintem felülmúlja a magyar filmek magas százalékát. (sok magyar filmet nagyon szeretek!!) A zene csapnivaló, és hogy miért ez a pár napos alaptörténeti koncepció? Igen, felvet kérdéseket...de soha rosszabbat, sok készítőnek csak gratulálni tudok. (rákay kálmán nincs köztük)
3/10
Bandita___ márc. 22. 21:34:00 3/10
(421/423)
Én szinte semmit nem tudok a 48-s forradalomról. A legkevésbé se érdekelt a történelem amikor még egy hormongazdag tini voltam.
Szívesebben láttam volna egy inkább történelem fókuszú filmet, mint hogy az épp felkapott színészeket tüntessék fel jó színben.
Fogalmam sincs ki kicsoda a filmben, csak azt hogy híres utca nevek.

Ez az akció film szerűség tele volt klisékkel, pl
- A nagy gonosz egyszer se talál célba. Valahogy 2 katonát simán leüt, de egy törékeny lánnyal már nem bír el 🥺
- A zsoldosok hirtelen át pártolnak, olyan megható nekik a Nemzeti Dal 🥺
- Júlia még a forradalom közepén elkezdi megkeresni a szegény lány anyukáját 🥺
- A nyomda tulajdonosa még pisztollyal a fejéhez szorítva is pofázik, és persze nem lövik le 🥺
- A katonák megsajnálják az ellenséget 🥺
- A német ezredes Hue Heffner hiába tudja hogy elég lenne pár lövés hogy a tömeg fele eloszoljon, hagyja hogy lefegyverezzék őket a puszta tekintettükkel 🥺 A felettesének majd mondhatja hogy Olyan csúnyán nézett rám Petőfi 🥺
- A helytartó helyettese elsőnek teljesen jogosan elmondja hogy nem írhatja alá, majd aztán hirtelen mégis 🥺

Nem tudom, hogy zajlott a forradalom. De gondolom nem így. Mert ha igen akkor nem érdemli meg ezt a nagy felhajtást.
Egyszer csak gondoltak egyet és felvonultak Pesten, majd Budán. Semmi ellenállással majd szabadok lettek.

4/10
The Cortez márc. 21. 00:32:14 4/10 Előzmény sanderson
(420/423)
Ezt tudjuk, annó Gyurcsány is pont ezek miatt nyalt nekik. A háború kitörése után nem hogy nem viselkedett ellenségesen a magyar kormány, hanem szinte egyenesen az orosz propagandát kezdte el harsogni.
Engem jobban érdekel a rossz helyre születettek sorsa, mint a kormányt. Pont magasról leszarják a kárpátaljaiakat, az orosz szövetség miatt nem küldtek fegyvert Ukrajnába. De a szlovákiai magyarok kirekesztettsége sem érdekli, mert lazán megy a haverkodás Ficóval is. A magyarországi rossz helyekről inkább ne is beszéljünk.

„Kínával őrültség a gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat mérsékelni, vagy megszüntetni.”

Valószínűleg, de ebből miért következik az, hogy hagyjuk a ténylegesen komcsi kínai miniszterelnököt/főpártitkárt Magyarországon rendezkedni?

„Szerintem az európai emberek többsége is ezt szeretné, de senki sem kérdezi meg tőlük, hogy egyetértenek-e Brüsszel "háború az utolsó ukrán katonáig"tervével.”

Mert a kérdés nem pontos, Oroszország valahogy kimaradt belőle. Másrészt mi van akkor, ha megkérdezik? Az európai emberek fogják eldönteni, hogy mikor lesz vége a háborúnak?

„De miből gondolod azt, hogy a magyar emberek többsége a te álláspontodat osztja, és rólam hozzád hasonló a véleményük?”

Elég sokan felismerik az ilyen szintű, tényleges megvezetettséget. Viszont sokan szajkózzák a te mások által legyártott véleményedet is.
offtopic
sanderson márc. 20. 14:50:28 Előzmény The Cortez
(419/423)
Azt írod: "A kormányoldal meg Orosz, Kína, de már Amerika szolgálatába is állt, mikor pár hónapja még ellene fröcsögött."
A magyar kormány nem állt Oroszország szolgálatába, csak nem tekinti ellenségének. Földrajzi elhelyezkedésünk, és az olcsó orosz földgáz, kőolaj miatt úgy tűnt ésszerűnek, hogy az energiahordozókat tőlük szerezzük be. Az is logikusnak tűnt, hogy egy új atomerőművet is orosz közreműködéssel építsünk, hiszen a régi már bevált. Azután váratlanul kitört a háború, és az előbb felsorolt függőségeink miatt nem tehettük meg, hogy ellenségesen viselkedjünk Oroszországgal. Szükségük van az orosz földgázra, kőolajra és az új atomerőműre. Ami még szempont volt, hogy miért ne küldjünk fegyvereket Ukrajnának, a Kárpátalján élő magyarok.
Lehet, hogy téged egyáltalán nem érdekelnek ezek a rossz helyre született magyar testvéreink, de szerencsére a kormány rájuk is gondol. Azt nem tudjuk megakadályozni, hogy a magyar nemzetiségű férfiakat a frontra vigyék az ukránok, de az oroszok legalább Kárpátalját békén hagyják, így a civil lakosság biztonságban van. Bizony, ez azért van így, mert az oroszok sem tekintenek minket az ellenségüknek.
Kínával őrültség a gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat mérsékelni, vagy megszüntetni.
Amerikában kormányváltás történt, győztek a konzervatívok. Ugyanolyan világnézetű politikusok kerültek hatalomra, mint akik Európában a Patrióták és a Szuveneristák frakcióiban ülnek. Ezek a konzervatív, patrióta politikusok minden évben CPAC konferenciát tartanak. Többek között abban is egyetértenek, hogy ennek az orosz-ukrán háborúnak minél hamarabb véget kell vetni. Szerintem az európai emberek többsége is ezt szeretné, de senki sem kérdezi meg tőlük, hogy egyetértenek-e Brüsszel "háború az utolsó ukrán katonáig"tervével.
Igazolásként itt egy videó. Olvasd el alatta a kommenteket, amit nem magyar, de európai emberek írtak. https://www.youtube.com/watch?v=cI0BYZmhTMY
Én nem megyek bele személyeskedésbe, csak annyit mondok, sokan gondolják azt embertársaikról, hogy hülyék, megvezetettek, mert más véleményt fogalmaznak meg a világban történt dolgokról, mint ők. Pedig egyszerűen arról van szó, hogy más a világnézetük.
Ez, amit gondolsz rólam, a te véleményed. De miből gondolod azt, hogy a magyar emberek többsége a te álláspontodat osztja, és rólam hozzád hasonló a véleményük?
1/10
djviking1 márc. 19. 19:14:03 1/10
(418/423)
Marha jót fognak aludni rajta a diákok, ha kötelezik Őket hogy megnézzék ezt a szart...
wolfat márc. 19. 05:17:37 Előzmény sanderson
(417/423)
Gárdonyi kitalált hősöket formált meg az "Egri csillagok"-ban. (Pár kivételtől eltekintve, ha éltek is, nem sokat lehet tudni róluk más forrásokból - szemben ennek a filmnek a szereplőivel - , meg ami Gárdonyinál fikció, az - pozitív jelentésben - megerősíti az addig ismerteket.) Rám ez a film úgy hatott, mintha a minél látványosabb jeleneteket keresnék benne, különösen ami az akciójeleneteket illeti -, március 15. nem erről szólt elsősorban. Ráadásul különösen ezek az akciójelenetek általában erőltetettek. (Farkaschnak, mint a gonosz megtestesítőjének egyáltalán nincs árnyalva a karaktere, amint a Lukácsy által megformált figura is rendkívül sablonos, a többi negatív szereplőről már nem is beszélve.)
"Akik pedig látták [a filmet], ha érdekli őket ez a vita kettőnk között, majd eldöntik melyikünk érvelésével értenek egyet." Ebben egyetértünk!
sanderson márc. 17. 15:24:00 Előzmény sanderson
(416/423)
Javítás a hozzászólásomban: A látvány és az operatőri munka legalább annyira jó.
sanderson márc. 17. 15:11:49 Előzmény wolfat
(415/423)
Szendrey Júliát csapdába ejtették, de nem kínozták meg. Amikor Farkasch megérkezett, és kérdezte, hol a nő, közölték vele, hogy szabadon engedték. Ezért valóban úgy csatlakozott újra a tömeghez, mint akinek a haja szála sem görbült. Később amikor Farkasch majdnem megölte, a férje nagyon zaklatott állapotban találta Júliát. Rendezetlen öltözékben, remegve kuporgott a fal mellett. Minden történelmi eseményt lehet toldozni-foldozni. Gárdonyi az Egri csillagok regényébe több kitalált szálat és szereplőt is bele rakott. Kötelező olvasmány az iskolában, mégsem érte bírálat Jumurdzsák és Bornemissza elrabolt gyermeke miatt, akit a regény szerint az ostromlott vár alá vitt. Ezen az alapon az egri várvédők emlékét is meggyalázták. A film készítői ügyeltek arra, hogy a dokumentált események a filmben is időrendi pontossággal benne legyenek. Petőfi a fontos eseményeken mindig ott volt, akárcsak a többi forradalmár. A forradalmi hangulat nagyon ott van a filmben. Ilyen jól ábrázolni, ahogy egész Budapestet magával ragadja a nemzeti összetartozás élménye, csak azok tudják, akik ezt az érzést már maguk is többször átélték. Igaz ez a forgatókönyvírókra, és valószínűleg a színészekre, statisztákra is. Összehasonlítva ezt a filmet a Hunyadi sorozattal, nálam egyértelműen a Most vagy soha! a nyerő. Ebben a filmben jobbak a színészek, a forgatókönyv, a párbeszédek, a látvány, operatőri munka pedig legalább annyira jó, mint a sorozaté. Úgy is mondhatom, hogy ebben az összehasonlításban a film alkotói lepipálták, a nemzetközi, nem kormányközeli sorozat stábját. Akik még nem látták a filmet, javaslom nézzék meg valamikor, amikor módjukban áll. Akik pedig látták, ha érdekli őket ez a vita kettőnk között, majd eldöntik melyikünk érvelésével értenek egyet. Lehet, hogy spoiler is volt a hozzászólásomban, de azt biztosan senki sem gondolja, hogy Szendrey Júlia meghal a filmben. Ez nem egy Tarantino film.
wolfat márc. 16. 22:29:50
(414/423)
Ez a film egy kultúrbotrány! Próbál a mai közönségfilm-igényeknek megfelelni, gyors-pergős akciófilmeket utánozni, de még annak is gyenge! (A terhes Szendrey Júliát csapdába ejtik, mondván, ő a gyenge pont, akivel Petőfit zsarolni lehet, megkínozzák, majd legközelebb úgy jelenik meg, mintha mi sem történt volna, vagyis ejtődik ez a szál is, mint jó pár másik ehhez hasonló a filmben. Az ilyen töredezettség, ami a kidolgozatlan, következetlenségekkel teli dramaturgiából ered, végigvonul az egész filmen.) Könyörgöm, 1848 március 15. nem egy legendák ködébe vesző Drakula-történet, amit tetszés szerint lehet toldozni-foldozni! Viszonylag pontosan lehet tudni, hogy mi és hogyan történt, kinek milyen szerepe volt benne. Valamelyest lehet variálni az eseményeket, de ilyen szinten, hogy a filmbelieknek nem sok közük van ahhoz, ami a valóságban történhetett, ez valahol 1848, a magyar történelem egyik legdicsőbb eseményének a meggyalázása! Szégyellem magam azok helyében is, akiknek meghatározó szerepük volt abban, hogy ez a film elkészülhetett. Nem tudom, hányszor kell még leszerepelniük, hogy illetékes helyen rájöjjenek, hozzáértő személyekre kellene bízni az ilyen filmek elkészítését. Nem gondolom, hogy pl. a Semmelweis c. filmbe ne lehetne belekötni, de az mégis egy film, nem valamilyen összekotyvasztott fércmű.
offtopic
Sz. Péter márc. 16. 21:55:24 Előzmény InteriorLulu
(413/423)
Ugyan már! Tessék örülni, hogy nekünk ilyen forradalmáraink voltak 1848-ban!
Akik tudtak felforgatás és rendbontás nélkül forradalmat csinálni!
És békésen tudtak szabadságharcolni, háború helyett!
Nektek semmi sem jó?!


sanderson márc. 16. 15:50:58
(412/423)
Szerencsére idejében észrevettem, hogy késő este leadják a filmet. Szükségesnek éreztem, hogy másodszor is megnézzem. A legnagyobb figyelmet ezúttal a karakterekre, a színészekre fordítottam. Szerintem a főszereplőktől a statisztákig mindenki magas színvonalon, nagy beleéléssel játszotta a ráosztott karaktert. A film azt is bemutatja, hogy hétköznapi emberekből is válhatnak hősök, ha van kellő bátorságuk. A márciusi ifjak nem sokban különböztek a mostani fiataloktól. Ugyanúgy megvolt bennük a humor, életöröm, tettvágy és a nők iránti érdeklődés. Nem születik senki sem hősnek, a sors hozza így. A film fő erőssége, ahogyan bemutatja a nemzeti összetartozás élményének terjedését az egyre nagyobb tömegen. Láthatjuk a filmben, ahogy csillogó szemű, elszánt tekintetű férfiak és nők, öregek és fiatalok, mesteremberek és hivatalnokok kerülnek emelkedett érzelmi állapotba. Ehhez persze szükség volt előtte az emberi szíveket megérintő versre, és egy erőt, bátorságot sugárzó előadóra. A szavaknak ereje van. Vonul a tömeg, és közben elmúlik minden félelem. Egymás mellé sodródó ismeretlen emberek egymásra néznek, egy idős férfi énekelni kezd, és a mellette haladó fiatal nő kedvet kap, hogy együtt énekeljen vele. Ezt az érzés most is átélheti bárki, ünnepségen, rendezvényen, sporteseményen, ahol hozzá hasonló, magyarságban gondolkodó emberek veszik körül. Ez így működik. Aki ezt nem érti, nem élte még át, az a filmet sem érti. Az, hogy velük miért nem fordult még ez elő, csak ők tudják. A mellékszál is jó ötlet volt, ennek a kidolgozása is megfelelően sikerült. Így többször is megcsodálhattuk a szép Mosolygó Sára meztelenség mentes alakítását. Jól illett egymáshoz a női és férfi főszereplő, működött köztük a kémia. A filmnek nincs gyenge pontja, csillagos ötös.
Zárásként még azon gondolkodom, hogy tulajdonképpen ki vagyok én. Néhány hozzászóló teljesen összezavart. Lehet, hogy Bíró Ada vagyok, vagy annak a nyilvánosság előtt eddig még nem ismert férfi változata? De az is lehet, hogy a sok fideszes, egy mondatos birka között a legokosabb? Nincs kedvem összeszámolni, hány sort írtam eddig.
Furcsa, mert nekem eddig úgy tűnt, hogy az egy mondatos hozzászólások leginkább a ballib térfélről érkeznek. Itt, ennek a filmnek az oldalán biztosan így van.
5/10
InteriorLulu márc. 16. 13:55:15 5/10
(411/423)
"Másrészt a márciusi ifjak története nem igazán illik a jelenlegi hivatalos politikai irányvonalba: ezek a háborúpárti, liberális suhancok ugyanis a fennálló, törvényes rendre törtek,.." Vízer a pont egy évvel ezelőtti kritikájában valami egészen érthetetlen okból elmulasztott számolni azzal, hogy a történelmi tényeken megállás nélkül újabb és újabb legfelsőbb szintű erőszaktevések történnek: a tárgyban és konkrétan tegnapelőtt óta speciel az, hogy a márciusi ifjak a felforgatás helyett a rendet, a háború helyett pedig a békét tűzték zászlajukra... Hja, sosem lehet elég felkészült az ember.

Kicsit más. Bár lehet hogy még kicsit sem. Szerintem tök nyilvánvaló, hogy @sanderson valójában AI-szülemény, élő ember ugyanis nem lehet ennyire orbánseggszagúan agymosott. Ilyen nincs, vagy maximum a fb leges-legmélyebb bugyraiban, esetleg ha valahogy betévednénk egy random Orbán-gyűlés B-közepébe, viszont ott kábé egymondatosnál nem hosszabbak a szuperokos világmegfejtések... Mondjuk az is igaz, hogy nevezett kommenttárstól csak a legutóbbit olvastam, azt is gyorsan átfutva a rámtörő hányinger miatt... Hja, sosem lehet elég edzett az ember.
1/10
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 16. 10:06:35 1/10 Előzmény -bz-
(410/423)
Én támadom, mert szerintem nagyon szar. Kérlek, hogy te, aki jobban tudod nálam, hogy valójában nem ez miatt, áruld el, valójában mi más miatt.
offtopic
Sz. Péter márc. 16. 08:16:32 Előzmény butapestparaziták
(409/423)
Ajánlom helyette:
Badár Sándor - "Jókai Mór és a korábban jött forradalom" című videóját.
8/10
-bz- márc. 16. 08:16:03 8/10
(408/423)
A film teljesen rendben van... akik támadják azok se a tartalma miatt....
4/10
The Cortez márc. 16. 03:09:46 4/10
(407/423)
Állami milliárdokkal megtoldott történelmi akciófilm a seggnyaló Rákay Fillippel & a talán még nagyobb seggnyaló Szente Vajkkal a háttérben, meg a forgatókönyv mögött. A látványra nem lehet panasz, mivel a fényképezést, a képi világot és a díszletezést igényesen megvalósították. A tartalmat már kevésbé: az egyik legmeghatározóbb nemzeti sztoriból egy kínos ötletekkel-jelenetekkel, valamint hollywoodi klisékkel telezsúfolt valamit kreáltak.
A versszavalós képsorok röhejesek, a történetbe ágyazott, feszkófokozónak szánt fiktív szál erőltetett, a poénkodások nagy része pedig szekunder szégyenérzetet kelt. Van, az amerikai szuperprodukciókból átvett, kötelező egysnittes, szar, sok helyről koppintott zene, továbbá láthatunk izzadtságszagú lassításokat + viszonylag vagány operatőri megoldásokat.
A színészi játék színvonalas, főként a főellenséget alakító Lukács Sándoré. Petőfi castingját faszán eltalálták, ám Berettyán Nándor leginkább csak menő pózolásokat-nézéseket tesz hozzá a szerephez. A márciusi ifjak néhány tagjának akad némi karaktere (Vasváriból például csajozós comic relief figurát csináltak), míg Szendrey Júlia folyton bajba keveredő nőként funkcionál. Az alkotásnak az eredeti-nemzetközi címe a legcoolabb pontja.
4/10
The Cortez márc. 16. 02:00:32 4/10 Előzmény sanderson
(406/423)
„Petőfi az ország, a magyarság szuverenitásáért harcolt, amit Brüsszel elvenni készül az európai nemzetállamoktól. ”

A ruszkik meg a kínaiak még jobban el akarják venni. Ez miért nem zavar?

„Nem lehet valaki egyszerre globalista és patrióta”

Petőfi pont liberális (igaz classic értelemben) és nemzeti érzelmű volt egyszerre.

„A másik oldal, a liberális mit kínál? Brüsszel szolgálatába állt, a globalista oldalra”

A kormányoldal meg Orosz, Kína, de már Amerika szolgálatába is állt, mikor pár hónapja még ellene fröcsögött.

„Tele firkáljátok a Portot is egy mondatos, 1 pontos hozzászólásokkal. Ilyenkor az jut eszembe, hogy biztos a Soros ngo egyik embere írta, vagy valamelyik ellenzéki politikus rokona. ”

Igazi gusztustalan agymosott vagy, bár ez már korábban is nyilvánvaló volt.
8/10
Zsüli márc. 16. 00:32:13 8/10
(405/423)
Jó a film, tetszett, korhű.
Kissé hosszú lett, és néhol nem éreztem odaillőnek a zenét, de alapvetően egy jó történelmi film lett.
DUNAWÖLD márc. 15. 22:31:03 Előzmény pompos
(404/423)
Nekem fàj a legjobban, hogy a film hangzàsa gyakran olyan, mintha csak a Mekiben hōbörögne pàr siheder.
Mégsem annyira rossz, mint a Hunyadi, amitōl mélységesen sértve vagyok.