Téma: Mr. Nobody

Kritikán felüli jan. 08. 13:31:53
(174/174)
Kibeszélőnk a filmről: https://youtu.be/uldKN1pG0oc
k11zoltan 2023 dec. 16. - 17:21:02
(173/174)
Most látom harmadjára.
Egy ideig még meg is volt a gyűjteményemben.

Furcsa.
Sosem emlékszem pontosan, hogy milyen, csak, hogy nem volt rossz.
Elsőre tetszett a furcsasága, másodjára már nem volt extra.
Most a bővített változat akadt a kezembe, és kifejezetten unalmasnak találtam.
Furcsa.
1/10
ko.ga 2023 jan. 21. - 23:07:50 1/10
(172/174)
Értelmetlen, nyomasztó, zagyva baromság, ami elrabolt az életemből 2,5 órát. Még szerencse, hogy nem fizettem érte!
10/10
nagyszabolcs852 2023 jan. 16. - 23:23:10 10/10
(171/174)
Csodálatos film. Nincsennek rá szavak! De kell ehhez egy bizonyos érzelmi intelligencia, hogy felfogja az ember a mondanivalóját.
6/10
sexykex 2022 júl. 27. - 09:53:10 6/10
(170/174)
Mivel jellemezném a filmet? Elsőnek a zűrzavar kifejezés jutott eszembe. Össze-vissza császkálunk őskortól a Mars utazásig az időben és többé-kevésbé hasonló módon egy Senki életében. Én arra gondoltam, hogy a választások fontosságát és életre gyakorolt hatását szeretné bemutatni a rendező, azzal a kiegészítéssel, hogy a rossz élet is előre valóbb az élet hiányánál. A film inkább érdekes, mint jó. Én a vége felé már nagyon untam.
Kritikán felüli 2022 júl. 11. - 11:29:34
(169/174)
Beszélgetés a filmről: https://youtu.be/y98jxBw_atI
10/10
zolnagy10 2022 febr. 06. - 16:51:28 10/10
(168/174)
Nekem ott van a top 10-ben
7/10
gyereamozibabe 2021 aug. 26. - 23:20:09 7/10
(167/174)
Kvantumfizikába oltott tinifilm. Kétszer kellett megnéznem, mert elsőre le akartam húzni, és ilyenkor megszólal a vészcsengő, hátha mégsem olyan katyvasz. A Felhőatlaszt is csak másodikra lehet élvezni, de ott a történetszálak sokkal szórakoztatóbbak. Ez nekem nagyon tinis, a tökéletes kapcsolatra van kihegyezve, miközben egy életutat más is meghatározhat. "G4b0rk4" hozzászóló (2020.márc. 9) jól leírta miről szólt. SPOILER: a nullkilométeres "kvantumpapa" emlékfoszlányokat lát, amik egy kilencéves kisfiú vívódásai. Végül kiderül, hogy egyik életút-verzió sem jó, ezért a kisgyerek rábízza magát a sorsra. Az öreg mondja is, hogy sebaj, úgysincs jó vagy rossz választás. Ehhez képest a végén mégis happy end-re csavarodik a sztori, és a Anna nevét mantrázva indul el a visszafelé vezető úton, hogy végre átélje az életét. Egyelőre nem pontozom, mert bár vannak nagyon jó megoldások a filmben, összességében sokminden zavart.
Stacy11 2021 júl. 28. - 19:42:54
(166/174)
Ezt a filmet valószínűleg egyetlen ember érti, az aki írta.
10/10
Körtélyesi Imre 2020 okt. 23. - 12:47:19 10/10
(165/174)
Nem a pillangó hatás és nem is sorsunkat hogyan befojásolják a döntéseink a film mondanivalója. A lényeg a film végén hangzik el. Spoiler: Egy 9 éves fiú a vonatos jelenetnél olyan döntés elé kerül amire az összes lehetséges életet leéli, hogy tudjon dönteni. És kideríti, hogy nincs jó döntés.
8/10
Ildikó Nóra 2020 szept. 13. - 12:48:49 8/10
(164/174)
A filmet főleg Jared Leto (nagy kedvencem) néztem meg, jól játszott ezen filmben is és jól állt neki a szerep. A film tetszett, bár elég hosszú volt, de érdekes.
G4b0rk4 2020 márc. 09. - 23:03:03
(163/174)
nos, olvasva a kommenteket eleg egyertelmu, hogy a tobbseg nem ertette meg a filmet. ami egyebkent nem gaz, mivel velemenyem szerint ez az egyik legelvontabb es legnehezebben megertheto film, viszont ha megertjuk, akkor nagyon erdekes gondolatmeneteket indit el a film filozofiaja. szoval aki nem ertette meg, ne csuggedjen, ettol meg nem lesz buta. eleve egy hosszu es nehol vontatott film, es maga a mondanivaloja sem egyszeru. viszont a film ertelmet ado lenyeget szivesen megfogalmazom azok szamara, akik szeretnek megerteni: SPOILER

a film lenyege ezekkel a kulcsszavakkal foglalhato ossze: ido, kauzalitas, egyiranyusag, valasztas, dontes, szabadsag stb. vagyis erosen filozofikus tema, es nem veletlenul kerul be a kepbe a film soran a modern fizika sem (kvantumfizika, relativitas elmelet, hurelmelet stb.), mint a film filozofiajanak egyik magyarazo narrativaja. szoval a lenyeg az, hogy adott egy szemely, aki "forditva" eli meg a valosagot temporalisan, vagyis az ido szamara forditott bizonyos ertelemben (erre utalt az angyalos epizod, ahol elfelejtettek az emleket torolni). ugye a konvencionalis vilagunkban a mult megtortent, amire emlekezunk, mig a jovo nem tortent meg, igy arra nem csak, hogy nem emlekezunk, de meg nyitott is a hatarozatlansag ertelmeben, es pontosan ez kepezi a szabadsag es a szabad dontes alapjat (most filozofiai ertelemben nagyon elnagyoltan kozelitem meg a temat). azonban a foszereplo szamara mindez eppen forditva van. a multra nem emlekszik, viszont a jovo alternativ szalait egyidejuleg latja, mintha csak egy szuperpozicioban levo kvantumfizikai rendszer lenne a valosag (vagyis egyidejuleg tobb alternativa letezik a jovoben). ezert van az, hogy idos koraban nem tudja, hogy mely valosagszalak realizalodtak az elete fobb allomasait reprezentalo kritikus pontokban. ez a tema is onmagaban szamos dilemmat felvet (elet ertelme es celja, hogyan eljunk es dontsunk stb.), azonban a lenyeg szempontjabol mindez csak reszlet es eszkoz. a lenyeg az, hogy ezen invertalt idobelisege miatt a foszereplo bar nem emlekszik a donteseire, de mivel minden dontesekor lathatta a jovo alternativait, racionalis szemelykent feltetelezve őt a szamara (es szerettei szamara) legoptimalisabbat valasztotta mindig (itt egyebkent eros analogia figyelheto meg a Pillangohatas film mondanivalojaval, bat ott a film vilaganak es filozofiajanak logikaja es dinamikaja eltero). ezert a foszereplo idos korara meg volt gyozodve, hogy a leheto legjobb modon elte le az eletet, csak eppen nem tudja, hogy az melyik elet volt. es itt jon az utolso resze a film logikajanak: a foszereplo a filmben egy elmeleti fizikai hipotezisre hivatkozva allitja, hogy az univerzum tagulasa elemi kapcsolatban all az ido dimenziojaval, igy a tagulas megallasakor az ido is megall, majd a zsugorodasi fazisban minden visszafele jatszodik le. ez egyebkent egy valoban letezo kozmologiai hipotezis, persze messze nem biztos, hogy valos. de a film logikajat ez a hipotezis is kepezi. tehat adott egy foszereplo, akinek fogalma sincs, hogy elte le az eletet, de tudja, hogy a leheto legjobban, es tudja azt is, hogy idovel az univerzum eleri vegso fazisat, ahol aztan minden lejatszodik visszafele. ez pedig azt jelenti, hogy az invertalt ideju univerzumban mindenki mas, aki konvencionalis idoerzekelessel elt, ugy fogja visszafele leelni az eletet, hogy tudja, hogy mi lesz (mivel a multra emlekszik), es emellett nem is garantalt, hogy jo dontesek menten elte le az eletet. ez duplan rossz, mert unalmas is lesz, es szinte bizonyosan nem a legoptimalisabb lesz. ezzel szemben a foszereplonk eppen forditva van, hiszen nem tudja, hogy milyen lesz az elete forditott iranyban leelve, emellett viszont garantalt, hogy a leheto legjobb es legboldogabb lesz. ez duplan jo, mert izgalmas is lesz, es bizonyosan a legoptimalisabb lesz. az en esetemben ez nagyon mely filozofiai gondolatokat ebresztett bennem, hiszen pl. az ido, a kauzalitas es a szabadsag relacioira is felhivja a figyelmet. teny, hogy nem konnyu tema, de csak azert fikazni valamit, mert nem konnyu megerteni, nem tul bolcs dolog.
1/10
kaszikaport 2019 nov. 05. - 20:57:35 1/10
(162/174)
Hát aki szereti a nagyon elvont filmeket az nézze meg. Más ne.
4/10
Mike088 2017 okt. 16. - 17:12:15 4/10
(161/174)
Nekem nem tetszett. Az idõs úr visszaemlékezéseit több lehetséges alternetívával mutatja be ami számomra kifejezetten zavaró egy filmben. Miben hibáztunk, mi lett volna ha másképp döntünk, másképp választunk. Nekem ez sok. Talán azért mert nem igazán jönnek be az ilyen típusú filmek, ahol ennyire elágazó egy történet. Túl szürreális. Érteni értem mit akar mondani a film, mégsem tudtam élvezni. 10 /4
9/10
m3246 2017 júl. 01. - 02:25:27 9/10 Előzmény Andras Olah
(160/174)
segítek :) a probléma veled van.... a pontszám rendben...
9/10
m3246 2017 júl. 01. - 02:23:26 9/10
(159/174)
óhhh ez film több szempontból is nagy májerság :) oké lehet vontatott, lehet unalmas, meg akár sok minden lehet :) de baszki ki ne akaráná ugyanezt tudni??? a jó sok szar döntésed eredményét... hogy végül melyik is amelyik helyes és annak megfelelõen leélni a tyúkszaros életed.... zseniális és én nagyon bírom ezt a filmet... ez egy sima 9/10
elemes 2017 jan. 05. - 08:00:28 Előzmény toth_adee@freemail.hu
(158/174)
"50 percnél tovább nem tudtam nézni"

van errõl egy vicc.

– Nem értem, nem értem, nem értem! – hajtogatja a bóher [rabbinövendék] a Talmud fölé görnyedve.
– Mit nem értesz? Majd én megmagyarázom – mondja neki a társa.
toth_adee@freemail.hu 2016 szept. 04. - 18:36:38
(157/174)
Valaki mondja el pls., hogy mit kell ezen annyira érteni, mert én 50 percnél tovább nem tudtam nézni annyira 0 az egész. Unalmas, vontatott, közhelyes.
Andi9670 2016 szept. 03. - 21:28:29
(156/174)
Aki szerint szar vagy zagyvalèk az alapbòl nem èrti a filmet ennyi!
7/10
Andras Olah 2016 aug. 22. - 02:56:19 7/10
(155/174)
Kimondottan azért néztem meg, mert jó magas pontszámot kapott. Ehhez képest elég csalódott vagyok. Nekem ez a film sok hûhó semmiért. Azt a közhelyet, hogy a döntéseink hatással vannak az életünkre, köszönöm szépen, de én úgy tapasztaltam ez azért kicsit árnyaltabban mûködik. Az a vonal meg, hogy két hõsszerelmes nem találja meg egymást a nagy Ámerikában fájdalmasan holivúdi cselekményvezetés.
Nem értem mit ettek rajta annyira az emberek, nekem kicsit az az érzésem, hogy ezt a jól kivitelezett, mûvészinek álcázott romantikus darabot többen fel merik vállalni, mint egy szimpla szerelmi történetet, de lehet, hogy csak dühös vagyok, mert megetetett a nagyközönség.