10/10
Johnny14 2014 febr. 07. - 20:36:11 10/10 Előzmény stenmore
(78/98)
Ezt a filmet még kiskoromban láttam, és nekem nagyon megtetszett pedig nem vagyok oda az ehez hasonló romantikus filmekhez, de ez elnyerte a tetszésem! Nagyon régóta kerestem, úgyanis sajnos elfelejtettem a címét!:s de végül sikerült rá talánom!:D Igazából maga a történet nyerte el a tetszésem, és ezek a zenék is nagyon jól passzoltak hozzá! Szerintem szép, és szomorú film, hogy ha át értzed, és át jön az egész történet akkor te is így fogod gondolni! Akinek meg nem tetszik az sajnos buta, ugyanis ezzel a filmmel nincs semmi baj!:)
Nem is értem hogy miért nem kapott legalább 1oscár díjat, már csak a fõszereplõ csaj miatt is aki nagyon jól játszotta a szerepét! Vagy bármilyen más díjat!:/ Sajnos mindig az értelmetlen, és semmit mondó filmek kapnak Oscárt, persze vannak kivételek is! Na de szóval ez a film az egyik kedvencem, és az is marad 10/10! :DD
8/10
stenmore 2013 júl. 16. - 10:57:11 8/10 Előzmény tanhu
(77/98)
Ez a film minden csak nem szirupos.Illetve csak annak az ,aki nem néz a dolgok mögé.
8/10
stenmore 2013 júl. 16. - 10:52:55 8/10
(76/98)
Akiket nem kötött le a film azok ne a filmben keressék a hibát hanem önmagukban,hogy esetleg egy komolyabb témájú filmet unnak.
Elgondolkodtató a film,a karrakterek nem igazán hitelesek ,de jól szolgálják a film mondanivalóját.Nem igazán érthetõ hogy kezdetben miért tûnik úgy a fõszereplõ mintha szellemi fogyatékos lenne.Arcát mutatják hosszan mintha egy bamba gyagyás személy lenne.
És az egész család gyógyósnak tûnik,kivéve az egyetlen normálist,az anyát ,aki ezért öngyilkos is lesz.Abszurd vonás is van a filmben talán emiatt sokszor paródisztikus.Mindenképpen figyelemre méltó.
filoszemitabéla 2013 júl. 14. - 16:08:57
(75/98)
A film megerõsített abban a meggyõzõdésemben, hogy egy ausztrálnak annyi köze van egy európaihoz, mint egy földönkívülinek. Folyamatosan azt éreztem, hogy számomra tökéletesen kiszámíthatatlan minden reakciójuk.
Könyv is jelent meg ezzel a címmel: "miért boldogtalanok az európaiak Ausztráliában?"
Talán emiatt nem tudtam igazán élvezni a filmet. Ez nem ítélet a filmrõl, hiszen általában nem szeretjük a kellemetlen igazságokat. Nem szívesen próbáljuk beleélni magunkat szerencsétlen, az élet által meggyötört, esetleg nyomorék emberek életébe, érzéseibe. Nem szívesen beszélgetünk (már aki) szörnyû betegségekrõl, testi és lelki nyomorról.
Természetesen egy cseppet sem vonzóbb a négy ú.n. sikeres, csinos, de felszínes és üresfejû lány világa akiket az amerikai vidéki egyetemekrõl szóló filmekbõl unalomig ismerünk, mint pompomgirl-öket.
10/10
ötödik elem 2013 júl. 13. - 19:54:35 10/10
(74/98)
Nem értem ezeket a fanyalgó kommenteket. Ez a film nem szirupos, bárgyú kategóriát képvisel, a téma igenis komoly, a fõszereplõ olyan jellemfejlõdésen megy keresztül, ami példa lehetne a ma emberének. Szembenéz magával, a hazugságaival, amikbe menekült, amik egyre inkább körülfonják és már saját magát sem látja. Az anya halála(öngyilkossága) okozta döbbenet elemi erõvel robbantja szét a toldozott-foltozott, szépre mázolt világát és látja meg azt az értéket, ami mindig is övé volt, de nem vette észre. Ráadásul nem túl elvont, köznapi nyelvezettel elõadva mindezt, hogy mindenki érthesse. Úgy látszik sokaknak még így is túl sok. Hja, és akkor mi kezdenének egy Tarkovszkij filmmel?
tanhu 2013 júl. 13. - 13:14:56 Előzmény Rahar
(73/98)
Persze egy ilyen átlag ezerszer láttunk hasonlót, már akinek nem fordul ki a belseje ezektõl a csöpögõs szemetektõl fontosabb mint a "Szemvillanás Alatt" amire az olvasottak alapján valóban érdemes lenne odafigyelni.Tessék már legalább egyszer megfordítani a mûsorkezdést a tartalmas ritkán látható film javára,lenne nagy meglepõdés, hisz akit érdekel a szirupos bárgyúság az úgyis megnézi bármikor is sugározzák...
Tibag05 2013 márc. 02. - 15:32:49 Előzmény Odavagyok
(72/98)
egyik kedvencem!
elõször is aranyos, másodszor imádom az ABBÁT, harmadszor igen hitelesen tükrözi amit nem lehet kiölni az emberekbõl, már mint hogy aki elég gazdag, szép tuti befutó, az átlag vagy sors ne adja alatta van nem is ember!
5/10
Rahar 2012 júl. 12. - 16:26:20 5/10 Előzmény warynski
(71/98)
Hasonló véleményem nekem is. Mivel igencsak magas átlagpontszámmal rendelkezik, ezért arra számítottam, hogy egy kiváló filmet fogok látni. Számomra közepes alkotás. A színészek hitelesek, hozzák az igencsak egysíkú karaktereket. A képi megvalósítás megfelelõ, semmi különleges. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés már jobb, de nem kötött le, kiszámítható, sablonos.
blowup 2012 ápr. 29. - 20:54:52 Előzmény warynski
(70/98)
Plasztik szerelem.
Azért ezek egy kicsit más kategóriába esnek, itt már bejön egy teljesen más (szub)kultúra is, fõleg a Titkárnõ erõsen fetisiszta, ennek ellenére az egyik kedvencem, fõleg a két fsz játéka miatt, na és a helyzet se kutya:)
Annakidején ez egy teljesen szórakoztató jópofa film volt, sõt szerintem még most is az, Toni Collette-t elindította a világhír felé, leadott-megszépült egy kicsit stb. az ABBA is átértékelõdött egy pár éve, RG-t meg kifejezetten bírtam.
far vik 2012 ápr. 29. - 19:00:41 Előzmény warynski
(69/98)
Azt még hozzátenném a film mellett szólva, hogy ez egy 18 éves film, tehát a milliószor inkább csak százezerszer:) Így aztán lehet, hogy pont ez volt az ihletõje a sok általad kllátott tucat-fejlõdésregénynek...
4/10
warynski 2012 ápr. 28. - 20:17:52 4/10 Előzmény kõmacska
(68/98)
OK, tudtam, hogy szembe megyek a mainstreammel, ha õszintén leírom, amit gondolok.

Ízlelgetem, amit írsz, próbálom meggyõzni magam, hogy ez egy jó alkotás, mentségeket keresek a film számára, de nem megy. Tetszik ez a „személyiség fejlõdés” nyelvi fordulat. Igen, bizonyára. Csak iszonyatosan kiszámítható és sablonos és a közben zajló a szatíra számomra siralmas.

Ha „kesernyés szatíra”, akkor olyan filmek jutnak eszembe, mint a Lars and the Real Girl (sajnos nem emlékszem a magyar címére), a Secretary (talán „Titkárnõ” volt a magyar címe) csak hogy kettõt említsek. Ezeket többször láttam, és bármikor szívesen újra megnézném õket. De a Muriel házasságától az isten mentsen meg.

Anélkül, hogy filmesztétikai elemzésekbe bonyolódnánk, tiszteletben tartva a véleményeteket, fenntartom magamnak a jogot, hogy nekem ez a film nagyon ne tetsszen.
10/10
nemfelhasználónév 2012 ápr. 28. - 19:21:32 10/10 Előzmény kõmacska
(67/98)
Nálad a pont!
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 26. - 01:01:47
(66/98)
Szerintem ebben a filmben az esetlen csúnya lány egyáltalán nem volt "lelkiekben gazdag", hanem pont olyan felszínes és ütõdött volt, mint a "csalfa csinibabák". "Az igaz barát a bajban ismerszik meg" - úgy emlékszem, nem segített, amikor a barátnõje bajba került. A film inkább a baromi nagy pofáraesésekrõl szól, és emiatt az értékrend (kényszerû) átalakításáról. Vagyis egy személyiség fejlõdésérõl. Ez nem egy statikus "példabeszéd", inkább egy kesernyés szatíra.
4/10
warynski 2012 ápr. 25. - 23:09:11 4/10
(65/98)
Háát, kövezzetek meg, de nekem ez nem tetszett. Pedig elõre megfontolt szándékkal felvettem, és bár már kb. 30 perc után gyanítottam, hogy ebbõl nem fog kisülni az égvilágon semmi, csak végig néztem. (Az apróság, hogy nem kifejezetten rajongok az ABBÁ-ért, és a Dancing Queen-tõl meg kifejezetten rosszul vagyok.)

Lehet arról filmet készíteni, hogy az esetlen csúnya lány lelkiekben gazdag, az igaz barát a bajban ismerszik meg, és a szõke csinibabák butuskák és csalfák, de könyörgöm, akkor valami oly módon, hogy ne érezzem azt, hogy ezt már milliószor elmondták, leírták, megcsinálták és most újabb, minden eredetiséget nélkülözõ módon kívánják beadni nekem ezt a közhely halmazt. Vagy legalább legyen szórakoztató. 10/4
10/10
nemfelhasználónév 2012 ápr. 22. - 01:17:10 10/10
(64/98)
Nagyon régen, még valamikor videokazettáról láttam és csak az ABBA miatt érdekelt. Azonban most, sok-sok évvel késõbb is tetszett, még talán jobban, mint elsõre. Hiába no, az ausztrálok néha nagyot tudnak robbantani. 10/10, gyûjteményben a helye!
far vik 2012 ápr. 21. - 21:50:08
(63/98)
Jó ez a film és gyönyörû Rachel Griffiths! A lúzerfaktor elég magas, de hát ez az életben is így van...
BEN1986 2012 ápr. 21. - 21:34:04
(62/98)
Ezt a filmet nagyon régen láttam és akkor nem értettem viszont most igen. Nagyon sajnáltam Murielt. Nem értem miért kell gúnyolni azt aki kövér vagy nem tökéletes? Én az ilyesmit sosem csíptem. Muriel egyáltalán nem volt csúnya! A film elgondolkoztató.
10/10
Odavagyok 2012 ápr. 21. - 19:11:51 10/10 Előzmény Elena*
(61/98)
Tökéletesen egyetértek Veled Elena, nagyon szeretem ezt a filmet és újra megnézem! Üdv! :)
10/10
Odavagyok 2012 ápr. 21. - 19:09:59 10/10
(60/98)
Elõször 2002 környékén láttam ezt a filmet, csodálatos, gyermekien õszinte és tele van ABBA zenével...
IMÁDOM! Tony Colette és Rachel Griffiths remekel. Tökéletesen egyetértek "Elena" hozzászólásával.
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 21. - 09:59:53
(59/98)
Normális film a négy közcsatornán? Egyáltalán a TV-ben?
Na már várom a hirtelen mûsorváltozást:)