Téma: Nagy Sándor

10/10
fresia 2009 jan. 30. - 08:33:25 10/10 Előzmény marteeka
(953/3033)
Szia! :D
Ezután már tényleg eldugulok, mert hamarosan elérem egymagamban a 2000. hsz- t!:P

http://www.mtv.hu/videotar/?id=3334

Szerintem, itt a többi felvétel is megvan, nem csak a jégtánc - vagy valamit félreértettem a hozzászólásodból?!
10/10
fresia 2009 jan. 30. - 08:21:11 10/10 Előzmény marteeka
(952/3033)
Jó reggelt!:)
Elolvastam a tegnap esti hsz- omat, egy kis kiegészítés:
- Nem provokálni szeretnélek, hidd el, de azt hiszem, ha levennék a zenét, a kifejezõ, "balettszerû" /v. éppen az adott zenei stílushozhoz igazodó/ mozdulatok nélkül, Neked sem tetszene a mûkorcsolya annyira.... :)))
Pl. a nagyon látványos, szép forgások zöme elmaradna, mivel állítólag, nem túl nehéz elemek - "csak" "mûvésziek" és nagy a közönségsikerük! :)
- A Julis videohoz: jó, a narrátor szövegét nem kellett volna ilyen komolyan vennem, végtére is csak egy kereskedelmi TV szórakoztató mûsorában, poénként hangzott el.:)
Egyébként, alig hallottam a felvételt, nálam, a laptopban csupán két kicsi hangszóró van beépítve....
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 23:43:09 10/10
(951/3033)
Javítok, utána néztem: Vujity Tvrtko! :(
A többi hibát, elütések, vesszõk, most hagynám! :)
Még annyit: a MTV videotárban akkor láttam a mûkorcsolya verseny közvetítéseket feltüntetve, amikor a Mága koncertet kerestem. Majd holnap még ránézek, de ha Te nem találod, akkor én biztosan nem fogom.. :(
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 23:27:34 10/10
(950/3033)
No, vettem én is egy kicsit nagyobb lélegzetet, a mûkorcsolyához! :)
Elõször is: én már nem vitatkoztam errõl a tegnapi hozzászólásaimmal, sztem nagyjából egyetértettünk, abban fõleg, hogy Julival jól elbántak... :(
Én, ebben a sportban a technikai részt és a mûvészit egyaránt kedvelem. Szeretem az ugrásokat is nézni, bár közben összeszorul a torkom, úgy szurkolok / akár az "ellenfélnek", vagy legrosszabb versenyzõtõl a legkitûnõbbig, majd´ mindenkinek!/, hogy sikerüljenek. Ha nem, akkor az mindig elszomorít kicsit. :(
A férfi mûkorcsolyát szeretem én is a legjobban: valahogy /nem szeretnék a saját nemem ellen beszélni! :)/, de nagyobb egyéniségek vannak általában köztük, mint a nõknél, az utóbbi idõben fõleg...
Nem beszélve arról, hogy többnyire jóképû fickókról van szó... :D

Zelinka Ildikó a gálán, ha jól rémlik, valami ilyesmit mondott a skót tánc után, pontosan nem tudnám idézni, de kétszer is dadogott valamit errõl: jó lenne, ha skót zenére is táncolhatnának / erõsen csodálkoztam, hiszen arra táncoltak!/, de azt ugye, nem lehet...
Talán a kûrre értette? Miért ne táncolhatnának kûrt skót zenére?! Hiszen, mint Te is írtad, ha jól emlékszem, 2007- ben is megtették. Zavaros volt nekem az egész kommentje, ezzel kapcsolatban.

Azt is Z.I. említette, hogy gép figyeli az ugrásoknál a fordulatok számát és kegyetlenül, mert ha csak egy ici - pici is hiányzik, akkor már egyet levesz.
A többi követelményhez, biztosan az általad feltett táblázatot használják, én nem néztem utána.
Azt is írtam már, hogy sokkal inkább laikusként nézem/néztem a versenyeket, mint Te. :)))

Én most nem az idei EB- on történtek miatt kérdeztem, hogy Te hogyan oldanád meg a "kivitel" pontozását. Csak ab ovo, feltételezve, hogy mindenki objektív / ami, ugye lehetetlen, egyik zsüri tagról, bár nem ismerem Õket, sem lehet azt elhinni, hogy mindig(!) az!/, akkor sem lehetséges, szerintem szubjektivitás nélkül pontozni. Tudom, hogy itt is vannak szabályok - ezek betartását lehet függetlenként értékelni, de a "mûvészi hatást", azt nem!!! Semmilyen mûvészeti ágnál sem, mint tudjuk.
Elvileg, ha a mûkorcsolyánál ezt is értékelni kell, akkor sohasem lesz teljesen "igazságos"! :)
... és ezt, ismétlem, egyáltalán nem a mostani, több mint kínos, részrehajló és különbözõ érdekek nyomására történt bíráskodás védelmében írtam, ill. kérdeztem róla, tegnap sem!
A Juliról feltett videorészlet aranyos volt, leszámítva, látod azt a részt, amikor a narrátor azt mondta, hogy az EB 8. hely után, inkább az oroszoknál edzõsködjön Vujisics Tvritko /akinak vszínûleg most rosszul írtam a nevét! Elnézést, Tõle is!/.... Na, ezt nem szeretem, amikor nem azért szurkolunk, hogy "mi" jobbak, hanem, hogy az ellenfél rosszabb legyen... , egyik sportnál sem. Ebben sajnos, a sportközvetítõ riporterek is ludasak, gyakran elõfordul, pl. kézilabda meccseken is hasonló dolog.
Egyébként, azt hittem, Nálad a jégtánc viszi a prímet - mivel kedveled a táncokat! :)
Remélem, hogy mindenre reagáltam, amit írtál, de hogy a portról kivágnak, ez most már szinte biztos, ha egyáltalán, elmegy a hsz. - a hosszúsága miatt.
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 22:26:04 10/10
(949/3033)
Idáig keresgéltem, de a Producerekbõl csak werk filmeket találtam, helyette itt egy részlet, amivel csak az a baj, hogy túl rövid! :)
http://www.youtube.com/watch?v=zx1NO5yC9ww
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 22:04:26 10/10
(948/3033)
Nincs mit! :)
Sajnos, nem voltam elég felkészült és óvatlanul, "önként" belesétáltam :P :), ebbe az ezredikbe.
Reggel még úgy terveztem, hogy egy pár mostani szerepéhez keresek képeket és zenét, de sajnos, nem volt idõm az elmélyült kutakodásra... :(
A Fáraó dalának két youtube- os- változatát tudtam meghallgatni - ez volt a jobb, tudom, én is, hogy kifogásolható a minõsége. :(
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 21:57:39 10/10 Előzmény síva72
(947/3033)
Nekem sem tetszik szõrmókosan, errõl már egyszer beszélgettünk, megállapítottuk, hogy szerencsére újabban már borotválkozik... :)
Az akkori súlyából is, vélhetõen jócskán leadott. De a többi jó! :)
10/10
marteeka 2009 jan. 29. - 20:28:31 10/10 Előzmény fresia
(946/3033)
Köszi a jubiláló "megemlékezésekért" :)
A szakállaskodást nem szeressem én sem tõle
A Producerek werk volt valamelyik este a tv-ben, ismét. Sajnálom a darabot valóban, úgy szeretem Sanyitól, hogy "nagy producer leszek egyszer..." :))
A Fáraó dalát pedig nálunk is énekelte nyáron, az nekem jobban tetszett, mint ezen a videon. Vagy lehet, hogy csak a rossz hangminõség miatt csak...
10/10
marteeka 2009 jan. 29. - 20:23:13 10/10
(945/3033)
Jóvoltodból nekem is :))
10/10
marteeka 2009 jan. 29. - 20:19:55 10/10 Előzmény fresia
(944/3033)
Még egy "lélegzetvételnyi" kori :)
Zelinka okos mondatát nem találom, mert a videotárban csak a jégtáncos kûrök vannak fent(?). A gálát megnéztem, ott viszont egész biztosan nem hallhattam, mivel nem is tudtam, hogy a mostani gálán is a skót táncukat futották, szóval azt nem láttam. Itt a gála után most azt mondta, hogy a finnstep helyett egy ilyen skót tánc állna hozzájuk igazán közel, vagy valami ilyesmit.

A pontozáshoz még annyit, hogy igaz, hogy a technikai pontokat gép számolja, de nem a gép ismeri fel, hanem a technikai panel bírói adják meg a paramétereket, tehát az ugrás típusát, szintjét, a fordulatok számát és az esetleges kombinációt. Ez alapján számolja ki a gép a pontszámokat, majd erre jönnek rá a bírák pozitív, illetve negatív pontjai. Legalábbis én így tudom. Így néz ki:

http://www.isuresults.com/results/ec2009/ec09_Ladies_SP_Scores.pdf

A mostani rendszernél természetesen nem tudnék sem jobb, sem rosszabb módszert, mivel sem szakértõ nem vagyok, sem a pontozás rejtelmeivel nem vagyok tisztában tökéletesen.

A "mûvészettel" pedig úgy vagyok, hogy az elsõsorban a jégtáncosok dolga. Ezért nem is különösebben rajongok a jégtáncért, sõt gyakran a gálákat sem nézem meg (a mostanit sem néztem még vissza rendesen). Én szeretem a lélegzetemet visszatartani egy-egy ugrásnál, forgásnál és azon ámuldozni, hogy mennyit ki tudnak hozni magukból egyes versenyzõk, mennyire bonyolítják a lépéssorukat úgy, hogy még ne essenek orra. :) Ezért is kedvelem elsõsorban a férfi korcsolyát, náluk a legmagasabbak a technikai elvárások, vagy esetleg a párosoknál az emelések és dobott ugrások miatt...
Tudom, hogy furcsa, és tisztában vagyok vele, hogy a korcsolya a mûvészet és a sport határán van, de én a sport oldalát kedvelem igazán, nyilván ritka "furcsaszerzet" vagyok :)))
Amúgy természetesen nem másodlagos az elõadásmód sem, sõt nagyon fontos, de az sem lehetne annyira szubjektív, elvégre "szakemberek" vannak odaültetve azt is elbírálni. Az ötkomponensben mérik az elõadásmódot, a lábmunkát, átmeneteket, a korcsolyatudást, a koreográfiát, stb... azért ezek nagyrésze szakértõi szemmel nem lehet annyira szubjektív, mint amennyire némelyek az idén pontozták.

Végezetül egy nagyon érdekes video Juliról, kb. 5:30-tól érdemes nézni, ott bukkan fel elõször:

http://webcast.tv2.hu/halatortan/index.php?m=video&video_id=389235
síva72 2009 jan. 29. - 17:31:46
(943/3033)
Nagyon jó, de ezt a szakállt-bajuszt ne erõltessük szerintem.
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 14:06:44 10/10
(942/3033)
Ezt, pedig azért, mert Sanyi mozgását is szeretem nézni! :) / A kép, pedig mókás!/
http://www.youtube.com/watch?v=pquDEiniJuo&feature=PlayList&p=B80C2C5EFC329153&playnext=1&index=42

Befejeztem, esküszöm! :D
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 13:37:16 10/10
(941/3033)
Még mindig az 1000. jubileumra, mégiscsak az elsõ ezer! :)))
http://www.youtube.com/watch?v=hOmh4dxeB70

Marteekának, ha még nem látta volna, mivel nem kapott a Producerekre jegyet, Szente Vajk /új kedvencem:)/ miatt és azért, mert látszik a felvételbõl, hogy a színész mestersége sem könnyû! :)
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 12:52:01 10/10
(940/3033)
Ugye? :))))
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 12:42:01 10/10
(939/3033)
Az 1000. jubileumi hozzászólás alkalmából! :)Sanyinak és a topic minden lakójának és olvasójának! :)))))))


http://www.youtube.com/watch?v=b6CBC10s9hs&feature=related


A fotó, pedig azoknak, akik mégsem Sanyival láthatják az Én és a kisöcsém c. darabot, Szarvason, csekély kárpótlásul. :)
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 00:11:43 10/10
(938/3033)
Mármint a mûvészi elõadásmódot hogyan lehetne objektíven bírálni - ha esetleg megint nagyon belegabalyodtam volna az elõzõ rövid :P, mondatomba! Röviden: ha nem érhetõ! :D
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 00:06:20 10/10
(937/3033)
De, Te tudnál jobbat a mostani rendszernél?? Mert, a mûvészi elõadásmódot is kell "díjazni", mert, ha nem, akkor az a gond, hogy csak "erõsport" lesz a mûkorcsolyából, azt pedig hogyan lehetne objektíven megítélni?!
10/10
fresia 2009 jan. 29. - 00:02:57 10/10
(936/3033)
Hallgasd csak meg, én a jégtáncosokat nem láttam, csak a gálán...
10/10
marteeka 2009 jan. 29. - 00:02:47 10/10
(935/3033)
Ó de, még délelõtt olvastam/hallgattam, csak akkor nem volt idõm válaszolni, azóta meg kiment a fejembõl.
10/10
marteeka 2009 jan. 29. - 00:02:10 10/10
(934/3033)
Nem-nem, ez mostmár a Te tiszted :)
Én holnap amúgy sem leszek gép elõtt.