Téma: Napóleon

4/10
kaloz44 jan. 14. 08:17:27 4/10
(80/100)
Sajnos könnyen felejthető film volt. Kár érte.
2/10
Gorgo81 jan. 13. 10:59:23 2/10
(79/100)
A csatajelenetek untatnak, ezen túl pedig semmit nem ad a film.
Számomra összeegyeztethetetlen, ha ennyire ócska az ágyban valaki, mint a filmbeli Napóleon, hogy alkothat érzelmileg ilyen mély kapcsolatot Jozefinával, ez disszonáns, nem sikerült közös nevezőre hozni.
Nem tudom, az eredeti hang milyen, de gyanítom, hogy nem véletlenül ilyen szánalmas a szinkron, ezt a hatást akarja kelteni a címszereplőről.
Egyszer szódával elmegy.
5/10
ForgácsAntal jan. 13. 09:12:31 5/10
(78/100)
Hát nem is tudom. Ezt a filmet most nem sikerült jól becsomagolni. Megnézése után csupán hiányérzet marad az emberben. Sajnos a kihagyható filmek közé tartozik, pedig lehetett volna belőle egy nagy mű.
1/10
nriko jan. 12. 17:49:54 1/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(77/100)
Akkor írd le, hogy miről szólt! Mi motiválta Napóleont? Mitől volt sikeres? Milyen jellemvonások segítették a katonai sikereihez? Milyen politikai csatározások vezették a népuralomtól a császárságig?
1/10
nriko jan. 12. 17:44:13 1/10 Előzmény DeathAdder
(76/100)
Nagyszerű összefoglalás. Egyetértek.
1/10
nriko jan. 12. 17:35:44 1/10 Előzmény nriko
(75/100)
"Kár" minden centért.
1/10
nriko jan. 12. 17:34:15 1/10 Előzmény Z13
(74/100)
Ebben nem tűnt, hogy vállalkoztak volna bármire is. Lehetett volna egy nagy stratégoszról szóló film. Nem lett az. Lehetett volna egy politikai korábrázolás. Nem lett az. Lehetett volna egy életrajzi film. Nem lett az. Lehetett volna egy erotikus film. Nem lett az. Ennek nem kellett volna megtörténnie.
1/10
nriko jan. 12. 17:21:21 1/10
(73/100)
Kér minden centért.
4/10
pihes jan. 12. 15:03:16 4/10
(72/100)
Úgy vélem, engem sokszor csak a mellékhatások értek ezzel a filmmel NÉGY/TÍZ
2/10
Z13 jan. 11. 23:43:47 2/10
(71/100)
Gyenge film, majdnem kijöttem. Ekkora pénzből egy 8 részes sorozat nagyon színvonalas lehetett volna. 3 órában bemutatni a korszakot, Napóleon életét, szerteágazó tetteit, politikai környezetét lehetetlen vállalkozás.
1/10
bmv jan. 11. 20:11:15 1/10
(70/100)
Eltékozolt pénz.
1/10
stevecole jan. 10. 16:44:34 1/10
(69/100)
Ha ez egy kitalált személlyel, kitalált világban játszódó kitalált történet lenne, akkor is csak max 5 pont, DE!
Ha egy fontos történelmi személyt és/vagy eseményt akarsz feldolgozni a filmedben, akkor igenis felelősség terhel, a hitelességet nem hagyhatod figyelmen kívül. Egy-két csúsztatás belefér, szigorúan akkor, ha az tesz hozzá a filmhez, nem sérti a nagy összképet és attól csak jobb lesz a végső mű. Itt nem ez történt. Hiába a nagy történelmi nevek és események, hiába a sok pénz, hiába a "nagy" Ridley Scott, ebből bizony egy dögunalmas, bicskanyitogató, polkorrekt hasmenés lett, és sajnos a "mester" kirohanása sem segített: "Bocs, haver, ott voltál? Nem? Akkor fogd be a pofád!" Amikor ilyen indulatos magyarázatot próbál adni valaki, akkor tudjuk, hogy ott valami nem stimmel. Azért Scott bácsi sem olyan öreg, hogy ott legyen az 1700-as évektől kezdve..
Britként felbőszítette a franciákat, felbőszítette a történészeket, csalódást okozott a semleges nézőknek, semmilyen hibát nem ismert be. Ez kb egy B kategóriás producerre vall.
És a moslék továbbra is csak ömlik Hollywoodból
1/10
smithh jan. 10. 13:31:43 1/10
(68/100)
Ritka gyenge film! Borzasztó forgatókönyv! Phoenix játéka enyhíti egyedül a szenvedést, amit a film nézése előidéz!
7/10
itsme1 jan. 10. 07:39:03 7/10
(67/100)
Az, hogy nem untam el magam két és fél órán keresztül, mindenképp a film érdeme. Azt, hogy nem tanultam belőle újat (pedig hiányosak az ismereteim a korszakról) már sajnálatos. Inkább a történelmi fordulatokra koncentrálhattak volna jobban, mint Napóleon személyiségének ábrázolására. Ezzel együtt, jó hogy elkészült ez az alkotás, mert – úgy gondolom – remekül ábrázolja a korszakot.
DeathAdder jan. 09. 18:56:50
(66/100)
Azért nem játszotta fekete Napóleont mert egy béna, infantilis embernek van bemutatva, aki esetlen, ügyetlenkedik a béna kalapjával, és csak úgy megtörténnek vele a dolgok. És persze a határtalan feminizmus. A továbbiakban spoileres lehet.

Egy angol rendező szépen kifordította a karaktert és minden érdemétől megfosztotta Napóleont, még a motivációjától is. Egyedül a féltékenység hajtja, még Elba szigetét is a féltékenység miatt hagyja el. Az összes főbb tettét a féltékenysége határozza meg, vagyis konkrétabban a nő nemiszerve, mert a film elején a nő terpeszt neki és azt mondja ha odanéz akkor örökké a rabja lesz (aki mellesleg nem idős, hanem egy fiatal jó nő), aztán meg gügyög, röfög neki amikor meg akarja kapni, mennyire szánalmas te jó ég.

Nem a forradalom, a polgári törvénykönyv exportálása, hanem Joséphine nemiszerve a cselekmény fő motivációja :D és egy újabb férfi karaktert sikerült kiherélni, egészen mélypontját éli a filmvilág, jöhet Cézár, Nagy Sándor.


A csaták látványosak, unalmasak, de ott is a híres meritokratikus napóleoni rendszer abban merül ki, hogy bámul maga elé, az ágyút sem tudja kezelni, és csak úgy megtörténnek vele a dolgok. Miért volt erre szükség amikor a franciák már egy jó sorozatot csináltak napóleonról... az hogy gyenge film az egy dolog, de hogy ilyen méltatlanul nyúljanak vissza egy ekkora hatású törtélemi figurához, remélem kinövi filmgyártás.
SpencerBarnes_NEW jan. 09. 16:18:50
(65/100)
Jah igen, és lentebb megjegyezte valaki a kvótanégert, hááááát érdekes volt látni valóban a csicsa ruhákban a nagyurak közt Tamás bátyját, ez eleve mókás kvóta ide vagy oda... még az a szerencse hogy legalább meleg szál nem volt benne
SpencerBarnes_NEW jan. 09. 16:17:33
(64/100)
Sajnos gyenge lett. És mondom ezt mondjuk egy BUKÁS film fényében ha már "diktátorokról" stb készült filmmel kellene összehasonlítani, akkor az mondjuk 10 ez meg 3... sajnos nem menti meg sem Phoenix sem más... a zenéjét pl a Gldiátornak álmomból felverve is fújnám, ezt most néztem meg, de most nem tudnám 30p később felidézni. Sajnos már Ridley mester felett is eljárt az idő, ez van. Azért majd a vágatlant megnézem, de kizártnak tartom most így hogy amiatt változna meg a véleményem :( nekem csalódás
5/10
Gazdatest jan. 07. 00:00:51 5/10
(63/100)
Színes, szélesvásznú, "mozgóképesköny" amin nem spóroltak, és a látvány úgy-ahogy "elviszi" a filmet az egyszer megnézhető szintig. Sajnos nincs benne egyetlen határozott elképzelés vagy koncepció mentén jól kidolgozott megrajzolt karakter sem, a császárt is ideértve, ami nem a színészek vagy a rendező hibája, hanem a forgatókönyvé, vagy a dramaturgé ha létezett ez esetben ilyen. Összességében egy bágyatag lineáris történet, amibe csupán egy magánéleti szál visz némi színt és életszerűséget, némi sikerrel.
Kritikán felüli jan. 03. 23:27:36
(62/100)
Beszélgetésünk a filmről: https://youtu.be/k7eSxmBfeUo
8/10
Jaynitschka jan. 03. 21:50:40 8/10
(61/100)
A film szerintem egyáltalán nem rossz, sőt. Phoenix óriási benne, elviszi a hátán a filmet, a rendezés és a látvány ugyancsak kiváló. Többször elgondolkodtam miközben néztem, hogy most akkor miért is nem élvezhető ez végig, miért vannak benne üresjáratok, miért támad hiányérzetem, miért vannak benne ingerszegény részek. Ez szerintem amiatt van, mert a forgatókönyv pocsék. Minden adott volt ekörül a film körül, hogy legenda lehessen, mégsem lesz az, mert a forgatókönyvíró tett róla. Mindenesetre szerintem érdemes megnézni, a főszereplő több, mint pompás. Le a kalappal, ismét.