10/10
Cimmike 2009 dec. 18. - 18:06:10 10/10
(1742/3502)
*** SPOILER lehet annak, aki nem tudja, hogy mirõl van szó :-) ***

Mindig arról csevegünk, hogy ez a karakter így változott, az meg úgy, de van valami, amirõl nem beszéltünk még (legalábbis nekem nem rémlik). Miért nincs az új évadnak új fõcíme??? Vagy nyitánya, vagy mi a bánatnak hívják... Már 10 rész lement a 7. évadból és még mindig a 6. évad jól ismert képkockái mennek az elején. Miért???
"Valahol" láttam egy új verziót, nekem tetszett:
http://www.youtube.com/watch?v=9STY9vSIUKo
STKAKTUSZ 2009 dec. 18. - 12:08:32 Előzmény Cimmike
(1741/3502)
Háát azért van egy kis pocija azon a képen is:) de így is nagyon édes:)

---SPOILEREK a 7. évadra---

Pont azért, én úgy érzem, ha Abby és McGee között lenne most valami, azt meg lehetne írni teljesen "szárazra", egyikük sem az a "nyalakodós-szenvedélyes" típus:D de nyilván van a készítõknek valami a tarsolyában (tarsojában?:S), eléggé világos tényleg, hogy nem állt vissza a status quo, és nem is fog soha, azért elég komoly dolgok történtek...
Én is több helyen is olvastam (Ausiello, Krsitin, etc etc -bár velük vigyázni kell:P), hogy Tonynak tartogatnak még valami nagyot az évadra, hogy õ még nem "állt meg". Amúgy Tony sztem a 6x18 óta változott látványosan, de ez érthetõ is, ha belegondolunk, túl van egy nagy munkahelyi csalódáson, aztán általánosságban elvesztette a kontrollt a magánélete felett (pont a 6x18-ban foglalkoztak vele, hogy már mióta nem volt senkije), aztán jött Ziva...
Gibbs változása meg már várható volt, elvégre már eleget szenvedett a múltja miatt, elõbb-utóbb ki kellett lépjen ebbõl (na vele kapcsolatban meg egy kis romantikát ígérõ sztorit olvastam). Szerintem egyébként nem bocsátott meg olyan hamar Zivának. Lehet, hogy még mindig bántja a büszkeségét, hogy átverték (mert sztem az egész sztorinak az Ari-megölõs része bántotta meg igazán), de sztem ezért már egyáltalán nem hibáztatja Zivát. És õ pedig nem tehet róla, az egész gyilkolászós életében az apja volt az egyetlen "biztos" pont meg a család... Most is az, de most a másik családja:) Kíváncsi vok, mi van az állampolgárságával, mert azt már egy ideje nem emlegetik.

Szóval remélem, hogy lesz valami a közeljövõben, ami megbontja a most beállt törékeny egyensúlyt, mert sztem most bármi felszínre hozná ezeket az elnyomott dolgokat:P addig viszont élvezzük ki, hogy se David papa, se Vance nincs színen:D (és ez utóbbiban én még mindig nem tudok megbízni...)
Nissi 2009 dec. 18. - 09:57:45
(1740/3502)
Más fórumokon is szoktam olvasgatni, fõleg külföldin, és nagyon sokan nincsenek megelégedve eddig a 7. évaddal, fõleg azért, mert mindenki más:
- Gibbs-el azért, mert túl könnyen bocsátott meg Zivának, és olyan nem-Gibbs eddig
- Zivát sokkal többen utálják, mint korábban, fõleg a 6. évad végi tettei miatt
- és hát Tony... ahogy MW nyilatkozta Tony egy krízisen megy át, ami nagyon fájdalmas és kényelmetlen lesz majd a nézõknek, és ez eddig nagyon bejön, szerintem valamit elõkészítenek neki, nekem ez az érzésem, de majd meglátjuk.

Ha belegondoltok vele és Zivával történt a legtöbb dolog az utóbbi évadokban, és Tonynál ez most kicsúcsosodik, kíváncsi vagyok a Dinozzo apus részre, lehet, hogy abból megtudunk néhány dolgot.

McGee-Abby kapcsolat szerintem legalább annyira lehetetlen, mint most a Tony-Ziva kapcsolat. Sokan puffognak, hogy nem akarnak szappant a sorozatban, de nem is lesz, ha összehoznák egyszer õket, csakis a legvégén. De ez is csak az írókon múlik, mert meglehet írni úgy a kapcsolatokat, hogy ne legyen szappan.
10/10
Cimmike 2009 dec. 17. - 21:47:54 10/10
(1739/3502)
***Ez is SPOILER-es 7. évados!***

Gibbs nekem is nagyon tetszett, ahogy játékokat farigcsált, nem nagy hajót. :-)
És Tony (nem, nem Tony, hanem Michael) igenis fogyni fog! Nem azért, mert beleírták a filmbe, hanem mert csak... Mellékelek egy fotót a következõ (?) részbõl, itt egész jól néz ki, nem? Mintha vékonyodna az a gyönyörû pofikája. :-) (Igen, kicsit elfogult vagyok!)

Állítólag a jan. 26-i részben Tony és Ziva zsuppsz fel egy röpcsire és irány Párizs! A hotelben jól összekutyulják majd a szobafoglalást, így "sajnos" egy szobában kötnek ki. Ebbõl mi lesz? Kíváncsian várom...
STKAKTUSZ 2009 dec. 17. - 20:38:21
(1738/3502)
---SPOILER 7x10---

A legjobb karácsonyi rész volt sztem idén (pedig láttam egy párat:) még az sem zavart, hogy az elsõ perctõl világos volt, hogy ki a gyilkos, de most nem is az ügy volt a lényeg. Nagyon-nagyon tetszik, amit a karakterekkel csinálnak. Zivába most is jól belekötöttek (hehe, ahogy Tony igyekezett felvilágosítani a csávót, hogy nem nagyon kéne szórakoznia vele, hát ott szakadtam:D), az a 'Happy Hannuka'-beszólás eszméletlen volt:D Milyen édes már, hogy Gibbs játékokat farag a gyerekeknek, majd elolvadtam:) Hát, neki tényleg nem nagyon jönnek össze a dolgok... Megint nagyon jó volt a chemistry a szereplõk között, annyia természetesek a párbeszédek és a jelenetek, imádom:) szerintem amúgy nem csak a súly-dologban fordult a kocka Tony és McGee között, hanem szinte minden másban is. Tony már nem annyira jó a nõkkel, ha belegondoltok, mostanában inkább õt szivatják, mint McGeet, aki viszont sokkal "tökösebb" lett, mint Tony, sokkal határozottabb a fellépése, teljesen kivirult. Tonynak mintha valami baja lenne, még mindig úgy érzem, hogy nem találja a helyét. Bár most legalább Ziva nem szólt be neki:D

Nemtom, hogy egyedül vagyok-e vele, de az Abby/McGee párosítás engem sokkal jobban érdekelne, mint Tony és Ziva. Tudom, hogy nem jött össze nekik, de az már vagy ezer éve volt és mindig belecsempésznek valami olyat a részekbe, hogy sokkal jobban várom, hogy õk jöjjenek már össze és éljenek boldogan amíg meg nem... a drámát meg hagyják meg Tonynak és Zivának, abban õk már úgyis olyan jók:P
Millagro 2009 dec. 17. - 17:40:39
(1737/3502)
Donald Duck-ból jön, eredetileg iskolás gúnynév volt, de rajta ragadt, és mindenki így szólítja már.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 dec. 17. - 17:21:38 10/10
(1736/3502)
Így világos, csak nem emlékeztem a keresztnevére és magyarul szoktam nézni :) A Donald és a kacsa összepárosítása már kézenfekvõ szójáték :D
Nissi 2009 dec. 17. - 14:49:18
(1735/3502)
Eredetileg (angolul) Ducky-nak hívják, így is szólítják a sorozatban a többiek, ugye doktor Donald Mallard, a szinkronban Doki lett. Ez csak egy kis szójáték, semmi több: Donald kacsa :D
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 dec. 17. - 13:50:15 10/10 Előzmény Collins
(1734/3502)
Ezzel a "ducky"-val, ami nekem így elsõ olvasatra kiskacsának tûnik, nem inkább Dokit akartatok mondani? Mert így elég hülyén hangzik :)
Nissi 2009 dec. 17. - 09:06:06 Előzmény alratar
(1733/3502)
melyikre gondoltál, a magyar vagy az amerikai vetítésre?
USA-ba már január 5-én jön az új rész (7. évad 11. része), nálunk pedig januárban/január vége felé fog valamikor folytatódni, pontos dátumot én még nem tudok (ha jól számoltam akkor a 6. évad 15. részével)
alratar 2009 dec. 16. - 21:25:59
(1732/3502)
Arról már lehet tudni valamit, hogy mikor fogják folytatni? Ugyanis ha jól tudom, még nincs vége az évadnak!
Millagro 2009 dec. 16. - 20:37:18
(1731/3502)
SPOILER

McGee feje viszont jó volt, amikor Gibbs említette a hízást.:D Az a vigyor most is elõttem van. Évadban elõre haladva az írók is észre vették a változásokat, hogy fordult a kocka.
Nissi 2009 dec. 16. - 19:07:05
(1730/3502)
SPOILER 7x10

érdekes rész volt, olyan, mintha az elmúlt 8 rész furcsaságai a karakterek között megoldódott volna, úgy értem, hogy nem volt most Tony sem olyan furcsa és idióta, sõt kedves volt, ahogy a nõnek azt a babát ajándékozta, bár McGee-tõl nem volt szép húzás, hogy elmondta neki, hogy Tony az õ Secret Santá-ja. Abby jó volt, mint mindig. Érdekes, hogy Gibbs utalt Tony túlsúlyára a csoki evésnél, azt hiszem valamivel készülnek Tony-val (furcsaságai, a karakter "hülyévé" írása) fõleg így, hogy MW is elmondta, hogy fogyózik, de lehet, hogy csak a rajongó szól belõlem. :D

A kiszivárgott spoilerek igen jó részt ígérnek a január 12-re (7x12) Tony apjának felbukkanására. Nagyon várom már azt a részt :D
Millagro 2009 dec. 16. - 17:03:12
(1729/3502)
SPOILER

Szegény Gibbs, nem jönnek össze neki a dolgok, nem elég, hogy meghalt az elsõ felesége és a lánya, majd a késõbbi házasságai is hamar véget értek, most még az apja is...
Millagro 2009 dec. 15. - 09:13:08 Előzmény Collins
(1728/3502)
Csak Ducky akcentusa miatt hallottad így, az eredetileg Észkarika koli volt, tudod, pont a Fityfene gimnázium mellett... :DD
STKAKTUSZ 2009 dec. 14. - 18:02:30
(1727/3502)
aha, a kedvencem:D anyum akkoriban kezdte el nézni és sosem tudta, hogy most akkor éppen kirõl van szó, egyszer megkérdezte, hogy "akkor most a Dzseni a Tonyval jár, mert Gibbs-nek nem kellett?":D aztán javasoltam neki, hogy nézze meg angolul:P
Nissi 2009 dec. 14. - 14:54:29 Előzmény Collins
(1726/3502)
sok félrefordítás van azért, de nemcsak ebben a sorozatban, hanem másban is, de nálam a mélypont az volt, mikor Jeanne-t (Zsán), Tony 4. évados barátnõjét az egyik részben Dzsénnek, másikban meg Dzseninek mondta szegény Tony, de olyan is volt, hogy egy epizódban használta mind2õt :D
STKAKTUSZ 2009 dec. 13. - 21:18:48
(1725/3502)
hát most néztem egy részt az AXN-en, egy elsõ évados ment (Seadog) és az se volt semmi:D megtalálják a hullát a parton és kb így hangzik a dialógus:

Tony: Ez se fulladt vízbe.
Ducky: Még élt, amikor lelõtték, és a vízbe került. A halál oka vízbefulladás.

Tony az 'accidental drawning' kifejezést használta (a fordítás kb: 'kizárhatjuk, hogy véletlen fulladt vízbe'). Így elég hülyének tûntek mindketten ezután a párbeszéd utánXD
Collins 2009 dec. 13. - 18:56:34
(1724/3502)
Bakker, milyen alaphibákat követnek el a magyar fordítók!
Az élve tartósított epizódban a footballt, rögbinek fordították! Minden tiszteletem azé az amerikaié emberé, aki rögbit hallgat a rádión, az legalább érdekes. De Ducky segédje amerikai focit hallgatott.
Aztán az élve eltemetõs részben az Escherichia coli helyett eszkerika coliról beszélt Ducky!
Elég gáz! Még a guglival is elkerülhetõ lenne az ilyen.
TyukLab 2009 dec. 11. - 16:57:35
(1723/3502)
****SPOLIER****

Sok spoiler a 7. évadról, ill az LA-ban várhatókról akövetkezõknél:
NCIS http://claudia1992.gportal.hu/
NCIS:LA: http://chuckasorozat.gportal.hu/gindex.php?pg=31365402