Téma: Ne nézz fel!

Edmond Dantes 2022 jan. 30. - 16:56:47 Előzmény Trivia Showtime
(184/244)
Úgy gondolom, hogy az "álca" valós társadalomkritikát takar. Ha pedig a célközönség -sajnos!- az emberiség túlnyomó többségét lefedi, márpedig -sajnos!- lefedi, és ha az emberiség túlnyomó többségénél működik a katarzis és az "aha-érzés", akkor azt a filmet röviden: jónak mondhatjuk.
10/10
nathen 2022 jan. 30. - 16:47:03 10/10
(183/244)
Zseniális. Elhiszem, hogy nem tetszett mindenkinek, de nekem/nekünk nagyon.
3/10
Trivia Showtime 2022 jan. 30. - 15:35:23 3/10
(182/244)
Társadalomkritikának álcázott szájbarágós, eltúlzott, kínos és olcsó poénokkal operáló, egzaltált katyvasz Netflix-módra. A célközönséget ugyanakkor a jelek szerint megtalálta - mindenkinek tetszik, aki magára ismer benne, náluk bizonyára működik a katarzis és az "aha-érzés"...
10/10
ralf 2022 jan. 29. - 10:50:22 10/10
(181/244)
Ez a fim nagyon jól bemutatja a mai társadalmat, sajnos tényleg ilyen az emberiség :(
Cirifischio 2022 jan. 24. - 20:13:56
(180/244)
A zseniális szó már el van koptatva, de ez zseniális szatíra. Iszonyú vicces, vitriolos, tűpontos, ugyanakkor a szívedet is összefacsarja, isteni lubickoló színészi játékkal. A Netflix törlesztésének számítom be (azért a sok szenny egybites vér-erőszak- lmbtq kontraprod-agitprop sorozatért). SPOILER: egyedül a vége jelenetet sajnálom. Ennek a filmnek úgy kellett volna véget érnie, hogy tényleg nincs túlélő, annál is inkább, mert a mindenkori amerikai kormány többjéből simán kinézem a hasonló reakciót,eljárást, de a hitvány elmebeteg Trumpéből meg kb csak erre számítanék.... SPOILER VÉGE (Nyilván, nem véletlen hangzott el M.Streep szájából az a monológ a környezetvédők "riogatásáról" stb., színészként és emberként is hatalmas ajándék ez a nő az emberiségnek.) A politikai szatíra mellett a social media, illetve az egész média görbe tükre, és persze mindenkié aki ebben aktívan résztvesz, akár fb-on élő idiótaként, akár megvezethető/nemtörődöm/önző szavazóként, akiknek a Trump/Putyin/Orbán féle fenevadakat köszönhetjük. Hiánytpótló /nagyonadjamagát/csodalettvolna ha nem készül el.
8/10
sawyerx 2022 jan. 24. - 11:07:09 8/10
(179/244)
Érdekes, mennyire megosztja az embereket ez a film. Nekem az első fele nagyon tetszett, a második fele kicsit kifulladt, de szerintem zseniális, ahogy ábrázolja szánalmas kis világunkat.
Akiknél az jön le, hogy a film a realitás talaján mozog, azoknál komoly bajok vannak fejben. A film az elejétől kezdve nem veszi magát komolyan, miközben igenis fontos üzeneteket hordoz. És nekem senki ne mondja azt, hogy baromság és semmi köze a valósághoz, mert én is úgy leszek, mint DiCaprio a stúdióban, mielőtt elcipelték :D
Aki nem veszi észre, hogy merrefelé tart a társdalom, az egy balfasz, egy hülye, egy vak, egy megvezetett szerencsétlen. A világ a háború és a gazdasági összeomlás szélén, az országunk szintén, de minden "előre megy, nem hátra", a nép nagy része meg bedől ennek a baromságnak és éli szépen életét a facebookon, instán, tiktokon, tudjafaszom még miken. Mindenki influencer akar lenni, megélni abból, hogy a picsáját mutogatja vagy ő majd minden témában megmondja a tutit, miközben reklámoz ezt meg azt, de közben már nem lesz kétkezi munkás, aki előállítsa a terméket... Idióta, életveszélyes kihívások, lájkfüggőség, az interneten már mindenki szakértő és orvos, a férfiak elnőiesednek, és fordítva. Az utcán mint valami agyhalott zombik, az emberek a telefonjukat nyomják, mintha csak abból állna az élet, a média pedig hányja a sok szart, nóném, senkiházikat bemutatva sztároknak. Az elmúlt évek főleg bizonyítják, hogy nem csak itthon, de világszerte mennyit hazudnak a politikusok, mennyire megvehetők a szakértők, mennyire meglovagolnak egy katasztrófát azok, akik profitálhatnak belőle. Külföldön nem tudom, de amit itthon a politikusoknak nevezett bohócok művelnek, az kritikán aluli. Érdemes megnézni egy parlamenti közvetítést, mint valami cirkusz, és ezek ezért kapnak fizetést?! Már a komoly, vezető emberek is csak facebookon üzengetnek egymásnak, próbálják kifigurázni és lejáratni egymást. A művészet lassan már megszűnik létezni, mert mindenbe beleszól a politika és a sok agyatlan mozgalom, csodálom, hogy egyáltalán ez a film elkészülhetett. Ha tényleg jönne egy meteor, tuti hasonlóan reagálnának az emberek, és nem csak azért, mert hülyék, hanem mert már beharangoztak tucat világvégét, így miért pont az igazit hinnék el... Én kisvárosban élek, itt annyira még nem vészes a helyzet, de a megyeszékhelyen vagy másik nagyvárosban járva (a főváros nem is említem) nagyon durva, mi van. A tisztelet és alázat (nem, nem a megalázkodás) majdnem teljesen kiveszett az emberekből, ösztönlények járnak-kelnek fel-alá, rácsatlakozva erre a jól kiépített, agybutító hálózatra. Hála az égnek, nekem a barátaim, ismerőseim elég tudatosak, mi még személyesen beszélgetünk egymással, telefont lerakva, és nem, nem töltünk fel magunkról vigyorgó fotókat minden nap...

A filmre visszatérve, minden színész jól alakított, kivéve Ron Perlman, akinél nem éreztem hitelesnek ezt a mufurc szerepet. A film második felében zavaróak voltak a vágások és néha a zenék, a befejezés pedig tetszett, de a megvalósítás nem, főleg a családi asztalnál. A stáblista utáni jelenet meg jó kis poén volt :D

Akit érdekel még egy jó, csak kis költségvetésű film, ahol azért szintén látni kell a sorok között, annak ajánlom a Hülyék paradicsoma c. filmet.

8/10
barna pólós2 2022 jan. 24. - 00:10:39
(178/244)
Örülök, hogy mások is észrevették, hogy a film teljesen irreális. 100-ból egy ember viselkedne így, itt szinte mindenki. Az aktuálpolitikai súlyos elfogultságról már volt szó (látszik, hogy az egyik oldalt preferálja a rendező, a másik oldalon szerinte mindenki buta, beképzelt, tudományellenes, másokat sanyargató gazdag kapitalista, csak ő helikopter). Szerintem is lehetne drámaibb, reálisabb vagy viccesebb, és vannak benne unalmasabb részek. De szerintem még így is jó film, a rendező néhány korábbi filmjéhez hasonlóan.
A klímahisztériát sem kellene egy lapon említeni egy azonnali kihalást okozó üstökös-becsapódással. Az átlagember még csak nem is tud a klímaváltozás hatásairól, ez kisebb, bonyolultabb változást jelent. (Mellesleg épp a tudósoknak, politikusoknak kellene lépniük az ügyben.) Az átlagember még olyan egyszerű dolgokat sem ért meg, hogy nincs semmi értelme elmennie szavazni az egyik rossz alternatívára.
Gabó58 2022 jan. 23. - 19:22:08
(177/244)
Én szatírának nevezném. Kőkemény társadalomkritika. Nem tudom nem észre venni a párhuzatom az elmúlt 2 évünk és a film között. Persze ha valaki csak nevetgélni akar, az ne nézze meg, annak nem ajánlom. Kell egy affinitás, hogy valaki megértse az üzenetét, az pedig nagyon ütős. Nálam 10 pont.
3/10
idõjós1010 2022 jan. 22. - 21:45:54 3/10 Előzmény Crashdown
(176/244)
Én is azt mondom, hogy túlságosan sarkosított társadalomábrázolás. Émeítően bugyuta. Ezért nem lett humoros. Viszont az egy jó felvetés benne, hogy minden attól függ, hogyan prezentálja a média. Ha nem veszi komolyan a TV, akkor a társadalom se fogja. Ez viszont valós.
3/10
idõjós1010 2022 jan. 22. - 21:37:25 3/10 Előzmény Csicsi33
(175/244)
Szóval te azért adtál rá 10 pontot, mert hasadat fogtad a nevetéstől alatta ? Hát nem sok jó filmet láttál ezek szerint életedben műfajon belül. Egyébként ez a film bár vicces formában operál, de gyakorlatilag akárhány hivatalos kritikát nézel meg róla, mindenhol társadalomkritikaként tekintenek rá. Nálam mindkét rét megbukott.
3/10
idõjós1010 2022 jan. 22. - 21:34:03 3/10 Előzmény Szila86
(174/244)
Értelek így most már. Ebben igazad van. Én csípem amúgy Paxelt, de most engem is meglepett a véleményével. A téma alapvetően jó amúgy. érthető hogy foglalkozik vele, csak a megvalósítás katasztrófa.
7/10
Laundry982 2022 jan. 22. - 17:54:10 7/10
(173/244)
Jó színészi alakítások.Súrolja a szatíra határát .
6/10
Crashdown 2022 jan. 22. - 12:24:10 6/10
(172/244)
Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Kicsit olyan, mintha önmaga paródiája lenne, annyira irreálisan hülyén viselkednek benne egyes szereplők. Ugyanakkor a legtöbb ember szerintem a válóságban is pont így reagálna hasonló helyzetben. Ameddig nem túl közeli a veszély, addig csak nevet rajta, hogy úgyse történhet meg, aztán mindenki hirtelen kezd pánikolni. Ebből a szempontból jó társadalomkritika a film. Az igazi gyengepont az elnök, es az irritálóan életszerűtlen tettei. A befejezés legalább rendhagyó. 6/10
10/10
Csicsi33 2022 jan. 19. - 18:54:56 10/10
(171/244)
Nem tudom, az itt kritizálóknak feltűnt-e esetleg a cím alatti, apró betűs szöveg. Ha nem, most bemásolom ide, jól nézze meg mindenki, hátha helyrejön a kapcsolat az agy, és a billentyűzet felesleges nyomkodása között: amerikai vígjáték. Tehát mégegyszer, nagybetűvel, hogy mindenki értse: VÍGJÁTÉK!!!!!!!! Ha ez nem lenne elég, még azt is elmondanám az adott "dologról", hogy egy FILMRŐL van szó, aminek - néhány direkt ezalapján készített film mellett- NINCS VALÓSÁGALAPJA. Tehát kérdem én: mégis mit vártok egy filmtől, ami nem a valóságot ábrázolja? Mit vártok egy vígjátéktól, aminek pont az a lényege, hogy nevetséges legyen?
1/10
Szila86 2022 jan. 19. - 18:18:16 1/10 Előzmény idõjós1010
(170/244)
Azért érthetted félre amit írtam mert ezt eredetileg a youtub PAXEL nevű vlogger egyik videójára írtam, ott kb 10 ből 9-nek tetszett teljesen érthetetlen módon és sorra hasonlítgatták össze a valósággal, hogy milyen jól bemutatja a mai embereket, meg ez már most is így van, pont így történne, vagy előbb posztolja ki a reggeli szarát mint féljen a meteortól. stb. Ezért gondoltam ezt megírni és ha már megírtam ide is feltettem nehogy valaki valami csodára számítson, ne csalódjon.
Mabi 2022 jan. 19. - 15:45:22
(169/244)
Látom, igencsak megosztó a film, amin őszintén meglepődtem. Nem tudom, mikor láttam életemben ennyire gyenge mozit, pláne végig. Elvett 2 és fél órát az életemből, mert a feleségem unszolt, hogy "hátha jobb lesz", holott nagyjából fél óra után látszott, hogy reménytelen. Ripacs, túltolt, közhelyes, szájbarágós, teljesen irreális és hiteltelen. Egy másodpercre sem tudtam belehelyezkedni az események sodrába. Lejjebb Szila86 már elég jól kifejtette miért, de még egy-két gondolatot hozzáfűznék. Egyetlen másodpercig is el tudtátok hinni, hogy egy ENNYIRE ostoba, hülye liba az Egyesült Államok elnöke lehet? Nem beszélve a kabinetfőnökéről, aki ráadásul a fia és még nála is ostobább (a végén amikor a romok között az anyját szólongatta, valami borzasztóan kínos, gagyi, ZS kategóriás volt. Szekunder szégyenérzetet hozott - habár ez valójában az egész filmre is igaz). Unalmas, ripacs, ZS kategóriás film (ja bocs, ezt már mondtam).
3/10
idõjós1010 2022 jan. 18. - 21:42:08 3/10 Előzmény Szila86
(168/244)
Nekem sem tetszett a film, de az a baj hogy nem látod a fától az erdőt. Pont az a lényege, hogy olyan miliőt teremtett a rendező, ami a valóságosnak a tízszeresen butított változata. Senki sem állítja azt, hogy egy ilyen katasztrófa helyzetben a társadalom így reagálna. Ráadásul ez egy szándékosan felületes, és valószerűtlen példa. Nem a meteor a lényeg, hanem a veszély, és az erre érkező reakció. A való életben egyébként vannak erre a fajta boldog tudatlanságra példák. Ilyen a környezetszennyezés. Az édesvíz készleteink pazarlása szintén. Egyéni véleményem szerint a túlnépesedés is valódi probléma.
3/10
idõjós1010 2022 jan. 18. - 21:31:12 3/10
(167/244)
Az ötlet jó. Ezért szavaztam is meg 3 pontot a filmnek. Többet azért nem, mert köszi szépen, de 20 perc után is pont ugyan annyi üzenete volt az egésznek, mint 90 perc körül, aholis kikapcsoltam, annyira untam. Véleményem szerint ez az egész akkor lehetett volna jó, ha meg is tud nevettetni. Már így utóbb abban sem vagyok biztos, hogy akart -e egyáltalán. Ha akart, akkor az annál rosszabb, mert ezek szerint a rendezőnek semmi humora nincs. A másik dolog az, hogy van az a fajta végletekig sarkosított példa, ami már olyan szinten torz, és abszurd, hogy elnyeli a lényeget. itt is ez történt. idegesítő volt az egész atmoszféra. Ja, hogy ez szándékos volt ? Oké. legyen, de akkor sorolják be művészfilm kategóriába mint a Sault.
10/10
Kukult 2022 jan. 18. - 20:46:48 10/10
(166/244)
Szerintem szuper film volt!
Több szinten mutat a film erősen kritikus, de sajnos reális képet a mai társadalmi helyzetről...
1/10
Szila86 2022 jan. 18. - 03:29:29 1/10
(165/244)
ilyen szar filmet talán még életemben nem láttam. Sokan írják milyen jól rámutat a mai világra...Lehet nem értünk egyet. Megpróbálom elemezni mi is volt a filmben. Először is egyetlen egy jelenet sem valóságos de tényleg semmi. Egy ilyen meteor becsapódása több sebből is vérzik azon felül, hogy soha nem történne meg (föld történetében párszor fordult elő hasonló) tegyük fel hogy mégis megtörténhet, rengeteg probléma van fizikai és csillagászati tegyük túl magunkat ezeken az "apróságokon". Mondjuk létezik és közelít a földhöz újabb probléma, ezt nem egy amatőr csillagász fedezi fel hanem a Nasa. Ha mégis Caprioék fedezik fel és elmennek a Fehér házba ott kb szóhoz sem jutnának, ezek után a tévé híradójába sem szerepelhetne, de ha mégis, megírnák neki előre a szöveget mit mondhat és mit nem, konkrétumot nem mondhat körülírni és feltételezéseket engednének, ha nem azt mondja leállítják a műsor sugárzását, így senki sem tudná meg, hogy elpusztul a föld. Egy ilyen információ soha nem kerülhetne napvilágra pláne nem fél évvel a katasztrófa előtt. Feltételezzük, hogy valami csoda folytán mégis megtudja az emberiség, de a Nasa meg sem próbálja megcáfolni, ez lehetetlen. Arról nem is beszélve, fél évig senki más nem foglalkozik az üggyel csak ők. Miután tudja mindenki van több lehetőség.

Első: Senki sem hiszi el mert csak riogatni akarnak. Mégis kinek állna ez érdekében, és mi célból? Nagyon kevés ember lenne aki nem hinné el kb azok akik vírustagadók. Még az oltatlanok nagy része is elhiszi a vírust létezését csak kevésbé fél.

Második: Az emberek elhiszik hogy becsapódik egy meteor de nem gondolják, hogy ez komoly kárt okozna. Az emberek 99%a szerintem tudja a dinók kihalásának okát sőt azt még a filmben is megemlítik ez még annál is nagyobb. Ebben az esetben is csak maréknyi ember tartozna a "leszarom" táborába.

Harmadik: Az emberek tudják mivel néznek szembe és nincs menekvés: Itt is csak néhány ember lenne aki a halált várja pl: halálos betegek, fegyházban ülők, öngyilkosságon gondolkodók.

Negyedik: az emberek tudják mi fog történni, de bíznak benne, hogy elkerülhető, valami meteoron történő robbantással. Ebben az esetben sem röhögcsélnének ezen az egészen, poénkodnának mintha semmi baj se lenne. Az emberek nyugtatókon élnének és várnák, hogy elháruljon a veszély.
Ennyire nem ostobák az emberek, ha így lenne senki sem járna orvoshoz mert majd én jobban tudom mi a bajom, vagy pénzügyi tanácsadóhoz, mert én jobban értek hozzá stb. Persze minden esetben van kivétel.
A Leggázabb talán az volt amikor milliárdosok, és igen befolyásos emberek is elbagatelizálják pont akik a legokosabb részei a társadalomnak akik a legtöbbet tudnak veszíteni, mégis hogy gondolhatták ezt komolyan a készítők? Szinte már kabaréba illő amikor arról beszéltek hogy lehetne kinyerni belőle a drágaköveket. Mégis mi a faszomra, és hogy a picsába költi el az a szerencsétlen ha elpusztul a világ?
Az már csak hab a tortán, hogy végül be is csapódik 8 milliárd emberből senkinek sem volt se pénze se esze a katasztrófa elkerülésére, de leszállni valami idegen bolygón, ami még 1000 év múlva sem biztos, hogy kivitelezhető...
Ha ez egy filmnek a paródiája lenne még akkor sem tetszene, abból a kategóriából is van jobb.
Mindezt 2 óra tömény unalommal fűszerezve, aranymálna díjas film.