Téma: Nem

5/10
Ivy00 2023 jan. 15. - 01:30:12 5/10
(52/72)
Nagyon nagyon nagy jóindulattal adtam rá 5 csillagot. Leginkább a hanghatásoknak és a fényképezésnek szólt, és hogy egyszer azért - bár nem könnyen - de meg lehet nézni, és jószívű vagyok. Talán még az is hozzájárult, hogy az iszonyat csalódás Mi után nem valami nagy elvárásokkal kezdtem megnézni. Annál mindenesetre jobb volt. Valamiért divat Peele filmjeibe mindenfélét belemagyarázni - talán mert nem hajlandóak beismerni az emberek, hogy nem mindig jó az, amit csinál. Persze ő is elkövet mindent, hogy a kevés többnek tűnjön, és ezt a filmet is telerakta "szimbólumokkal", otthon meg röhög magában...
A film kb. a feléig szinte kibírhatatlanul unalmas, a szereplők meg időnként kifejezetten idegesítőek, főleg a nő. Később kicsit beindul nagy nehezen a sztori, de abban sincs túl sok köszönet, mert logikát keresve se találhatunk benne - voltak korábbi hozzászólók, akik részletesebben is kivesézték, és igazat kell adnom. A vége pedig egyszerűen röhej. Tényleg úgy áll fel az ember a megnézése után, hogy ezt meg miért, minek?
7/10
hannah08 2023 jan. 10. - 01:55:13 7/10
(51/72)
Szerintem van egy hangulata, ami jó.
3/10
Zitandi 2023 jan. 02. - 20:16:39 3/10
(50/72)
Hát, ez csuda gagyi. Idegesített benne szinte minden szereplő, élén a csajjal, és őszintén szólva nekem kimaradt, hogy miért is építették be az egész farmot a felfújt szél-oszlopokkal. Jó is lehetett volna a film, mert az ötlet tetszett, de nem sikerült érdekes filmet készíteni.
6/10
Damill 2022 dec. 30. - 06:34:40 6/10
(49/72)
Összességében jó film, látszik rajta a beletett kreativitás, főleg, ami az idegen megjelenítését illeti (szerintem csak minimálisan használtak CGI-t).
Ami az én bajom az az, hogy egy horrorhoz nem elég ijesztő, sci-fihez meg gyenge. Igazi borzongató horrornak egyedül a csimpánzos részt mondanám, de hogy az hogyan illeszkedik a film többi részéhez, az számomra nem derült ki.
Jordan Pelle keze nyoma nagyon látszik a filmen, akik szeretik a stílusát, azoknak ez is be fog jönni. Másoknak egyszer nézhető max.
5/10
rajdi 2022 dec. 29. - 11:06:47 5/10
(48/72)
Elolvasva a hozzászólásokat, nem túl nagy elvárásokkal álltam neki a filmnek, és mivel tudtam mire számítsak, egyszer megnézhető "lett". Végül is kerek a történet, de jobbat tett volna a filmnek ha jó pár dolgot inkább a fantáziánkra bíz, mint hogy megmutat. Szódával így elmegy nekem...
4/10
3,14159 2022 dec. 25. - 06:44:22 4/10
(47/72)
Jó gagyi...
capt.nemo 2022 dec. 22. - 04:54:29
(46/72)
egy notórius filmőrült számára vannak értékelhető apróságok, sőt csaknem zseniális mozzanatok, pl. a 3. típusú találkozások hangzásvilágát idéző soundtrack ( WTF is that - https://www.youtube.com/watch?v=0pcZ6IN_e0w ) , vagy az ettől eltérő is ( Run - https://www.youtube.com/watch?v=Ilp7qHb9U-A ) vágta a panavision crew kapucnisban, és a kurblis IMAX kamera.. :DD

de ugyanekkor ez kb a "csúcs" is. és ezt a csúcsot úgy kell érteni, mint egy olyan hullámvasutat, ami áll jó hosszú, kilométeres sík pályából csigatempóban, a végen pár kis buckával, és ennyi. szóval a nézhetőség határát súroló dögunalomba kell folytani a nézőt, hogy a vége már ennyitől is ütősnek tudjon tűnni. mondom ezt úgy, hogy amúgy nem zavarna a lassan építkezős tempó, ha van hova. de itt nincs.

a csaj meg csakugyan visszataszítóan irritáló jelenség, úgyhogy nem tudtam érte izgulni, inkább csak ellene.

szóval nem tudom egyetlen osztályzattal jellemezni, de összességében a jelenlenlegi 4.8-nál azért talán magasabb, ha épp jó kedvemben vagyok, bár azt is megértem, aki csalódottan áll fel a fotelből, ha ugyan nem kapcsolja ki a felénél, mert én is többet vártam, és általánosságban is elmondható hogy a forgatókönyvírás, mint szakma, komoly válságban van. jóval több hozzáadott értékre volna szükség, a kötelező leszbi vagy melegpropagandán túl, mintsem csak úgy csinálni mintha szólna is valamiről a semmi...
8/10
Makkos Bandi 2022 dec. 20. - 12:23:11 8/10
(45/72)
Egyedi volt, ajánlom.
9/10
TheOldMan 2022 dec. 19. - 22:35:14 9/10
(44/72)
Nekem viszont látnom kellett ! Azért, hogy másképp nézzek ezután Jordan Peele-re. Nem szeretem a filmekben a bujtatott politikát, társadalmi üzeneteket, a moziban szórakozni akarok. Peele eddigi filmjei számomra közepesek vagy inkább egész jónak mondható ( mondjuk az új Kampókéz, az katasztrófa ) filmek voltak, a kritikusok elaléltak tőle, ami számomra inkább idegesítő volt.
Ez a film viszont bizonyította, hogy üzenetek meg világ megváltó gondolatok híján előjött a rendező...és le a kalappal. A film első fele egészen briliáns. A képek, a hangok, a pörgés hiánya, feszültségteremtés jeles. Oké, a végére egy sci-fi - horror poénkodás, Tremors érzet erősen, de a film első fele miatt talán újra kell néznem a filmjeit, nem a nagy néger gondolkodó, hanem a rendező alakjára koncentrálva. 9/10.
1/10
Brother Wolf 2022 dec. 19. - 10:46:44 1/10
(43/72)
NEM kellett volna megnéznem.
1/10
metalstorm 2022 dec. 18. - 14:08:16 1/10
(42/72)
Vannak lovak, történet SEMMI! Azoknak az üresfejüeknek akiknek gyakorlatilag mindegy mit bámul, nos azoknak is kevés... Ezt az írót/rendezőt csak elkerülni szabad, és szégyen ilyenre gyártó irányából pénzt, névő irányából időt elb@szni :(
1/10
victorcreed 2022 nov. 14. - 19:20:55 1/10
(41/72)
Ez a film jobb lett volna, ha nincs.
k11zoltan 2022 nov. 13. - 21:59:26
(40/72)
Furcsa film volt.
Peel próbálta máshogy megközelíteni ezt a földönkívüli témát, de a horror műfajban ez nagyon kevés...

(A Dark Skies, és a 4th Kind viszi nálam a pálmát)
5/10
The Cortez 2022 nov. 04. - 20:59:45 5/10
(39/72)
A Jelek keverve az A sötétség leplével, a Titkok kulcsával, meg egy kis neo-westernnel. A film egy darabig jól építgeti a rejtélyt, valamint időnként bravúrosan játszik a feszültséggel, ám a második felére ellaposodik és átmegy röhejparádéba: még több lesz az üresjárat, nevetséges westernzenei témákát + erőltetett néger cowboykodást nyomatnak stb.
Peele harmadik filmje nem nevezhető az Us kategóriájának, mégis több része nehezen értelmezhető, emellett újfent végigvisz szimbólumokat, amelyek az ügyetlen fináléban csúcsosodnak ki. A fejezetekre bontott sztori legemlékezetesebb, legprofibb pontja az állathorrorba átcsapó majmos flashback. Daniel Kaluuya már megint unottan játszik, Keke Palmer leginkább idegesítő, viszont Steven Yeun korrekten alakít.
A rendező a korábbiakhoz képest itt sokkal jobban ráment a látványra, ennek ellenére többször kilóg a CGI-lóláb, míg máskor csak simán semmilyenek a vizuális effektek. Az eget kémlelő fényképezés menő, egyben dinamikus, a zene sokszor feszkófokozó, a Sunglasses at night pedig faszán szól – még belassított verzióban is.
7/10
User Friendly 2022 nov. 03. - 17:24:46 7/10
(38/72)
Nekem bejött. Bár a sztori faék egyszerűségű, de nézeti magát. Peele nagyon ért az atmoszféra teremtéshez, a feszültség adagolásához, a képek, a fényképezés is nagyon ott volt, a színészek is rendben voltak, szóval nincs panaszom.
Annyi rossz kritikát olvastam róla, hogy ahhoz képest mindenképp pozitív csalódás volt.
3/10
davidosz 2022 okt. 22. - 23:37:58 3/10
(37/72)
Értelmetlen, logikátlan... nem számítottam nagy durranásra az előzetes alapján, bánom, hogy megnéztem.
6/10
danek87 2022 okt. 13. - 08:30:28 6/10 Előzmény fordjee
(36/72)
Köszönöm! Sokféle értelmezését olvastam egyes szimbolikáknak de ebben így van logika......
fordjee 2022 okt. 01. - 23:32:37 Előzmény danek87
(35/72)

Kiskorában az ominózus jelenetnél az álló cipő miatt nem nézett a majom szemébe, mert a cipőt bámulta, aztán meg a terítő eltakarta a szemét, de semmit nem tanult belőle, felnőtt korában ugyanezt megcsinálta. Ezt nem tudta, azért hívta magát kiválasztottnak, azt hitte valami különleges képesség birtokában van. A szörnyet fél éve etette már lovakkal, be akarta idomítani, megint csak nem jutott eszébe, hogy ez már a majomnál sem ment. Az előadáson a szétzúzott arcú nő ugyanaz a kislány volt, aki a majmosnál is. A véresőből nekem egyértelmű volt, hogy mi lett velük, ott véget ért a sikoltozás, mindet feldolgozta


7/10
Ildikó Nóra 2022 szept. 25. - 16:05:28 7/10
(34/72)
A filmet egyszer meg lehet nézni, izgalmasabbra, félelmetesebbre számítottam, nem horror, inkább sci-fi. A szereposztás nem lepett meg, Daniel K. ezen filmben is jól játszott, illett hozzá az adott szerep, Keke P. többször is 'sok' és idegesítő volt. A film eleje szinte unalmas, semmi nem történik benne, a közepétől kezd egy kicsit izgalmas lenni. A rendező korábbi két filmje sokkal jobban tetszett, sokkal izgalmasabbak voltak. A szinkron, helyszín, operatőri munka tetszett.
1/10
csontfej 2022 szept. 17. - 19:10:03 1/10
(33/72)
Na ez valami fosokádék...