Téma: Noé

_goldie_ 2014 márc. 29. - 13:33:41
(73/333)
az már a trailerbõl is kitûnik h
a készítõk itt igen csak a látványra mentek..
egy látványos akció-fantasy 3D és imax-rajongóknak..

..szerintem kihagyom
offtopic
Sophie27 2014 márc. 29. - 13:23:13
(72/333)
Azt állítod volt valamilyen védõréteg ami tökéletesen megszûrte a káros sugárzást.Még ha így is volt, akkor sem értem mi köze lenne ahhoz, hogy az ember 100 év helyett 1000évig élt. Amennyiben ez a réteg védte meg az embereket az öregedéstõl, az állatokat is ugyanúgy meg kellett, hogy védje, vagyis egy kutya abban az idõben elélhetett akár 100évig is, az elefánt meg szintén 1000 évig:)

A káros sugárzásnak az ember életkorához nem igazán van sok köze.Az ember genetikája szinte semmit nem változott a 10000 évvel ezelõtt élt emberekéhez képest. Genetikailag nem vagyunk képesek 1000évig élni, a sejtjeink elöregednek.
Ahogy egy egér sem él 50 évig úgy az ember sem él 1000 évig, és ennek nem a káros sugárzásokhoz van köze.


A trójai példád azért nem jó, mert egy településrõl szól, amit csak meg kellett találni. Azt viszont nem hiszem, hogy valaha bizonyítani lehetne, hogy az ember valamikor akár 1000 évig is elélt, mert úgy gondolom ez biológiailag lehetetlen.

Amúgy messze nem tartom magamat önelégülten okosnak, csak leírom a véleményemet, amivel nem kell egyetérteni, de degradálni sem. Neked is van egy véleményed, nekem is.A jó vita alapja az érvelés és nem a másik sértegetése.
cellasto 2014 márc. 29. - 12:47:05
(71/333)
meg kellett volna néznetek,hogy ki rendezte,akkor nem költöttetek volna felesleges pénzt :D
1/10
funfun 2014 márc. 29. - 12:44:53 1/10
(70/333)
BORZALMAS!!!! 0/10 pont. A bibliai történethez csak lazán van köze. Inkább akciófilm. Az én hibám, hogy megnéztem. A jegy ára kidobott pénz volt.
1/10
d0506f 2014 márc. 29. - 11:34:45 1/10
(69/333)
Borzalmas. Egyszerûen a valós történethez köze sincs. Nagyon nagyot csalódtam. A készítõk mi alapján csinálták ezt? Mert, hogy nem a Biblia és a valóság alapján az biztos. Felháborító és nagyon kiábrándító film.
Front3r 2014 márc. 29. - 11:22:17
(68/333)
Nem hiszek neked! Kérlek fejtsd ki!
babrafax 2014 márc. 29. - 09:51:15
(67/333)
Nem igazán az éghajlattal magyarázzák a magasabb életkort hanem inkább azzal hogy volt valami réteg még a földbolygó körül ami tökéletesen megszûrte a káros ion sugárzást.Halvány utalás van is mint égi csatorna a bibliában ami tény hogy ez nagyon hangyányi információ.De látom te is önelégülten okosnak tartod magad.Bocs de azokkal veszlek egy kalap alá akik 500 évvel ezelõtt váltig állították,hogy a föld már pedig lapos mert különben leesnénk róla.És kiderült az ellenkezõje!Pedig hogy ez neked 100 °% -ig meggyõzõ erejû lenne ,akkor ûrturistaként kéne ezt megszemlélned amire olyan nagy esélyed nincs ,de mégis elhiszed hogy a föld gömbölyû és a gravitáció tart meg rajta.Van még egy példám:Tróját 2000 éven át mesének tartotta szintén sok nagy okos,erre egy elszánt ember kiásatta az egész várost!Na mindegy,szerintem még sok meglepetés vár ránk emberi múltunkkal kapcsolatunkban .
offtopic
Sophie27 2014 márc. 28. - 21:20:11
(66/333)
Nem igazán látok összefüggést az életkor és az éghajlat között, nem értem ez miért befolyásolná ekkora mértékben az ember életkorát?Tény, hogy sok õsi civilizáció tesz írásos említést özönvíz jelenségrõl,ami nem is zárható ki, de ezek az írások mind olyan civilizációktól származnak akik víz, fõleg tenger mellett léteztek.A jégkorszak vége felé nagyon is elképzehetõ, hogy ennek hatására megemelkedett a vízszint és globális mértékû áradásokhoz vezettek.
babrafax 2014 márc. 28. - 20:21:51
(65/333)
Hát hölgyem ezt a számot néhány "önjelölt" nagyokos találta ki!Hivatkoznak a nemzetségtáblára ami szerintük apa fia között 25 év van és ez alapján jött ki ez a saccolt szám! Azért csodálkozom azon,hogy te is simán elhiszed hogy vannak számodra láthatatlan élõlények mint baktériumok ,de hogy az ember sokkal tovább is élhetett mint most ,mert a légkör más volt azt elfogultan mindenféle indok nélkül elutasítod!Jó néhány tanult emberrel beszéltem a témáról és itt is páran leírták:rengeteg nép tesz említést az özönvízrõl!Gondolom ha a bibliát elfogadjuk hitelesnek,akkor egy adott korszakban amirõl nagyon keveset tudunk simán elképzelhetõ ,hogy akkor a külsõ ökoszisztéma más összetétele miatt az ember a maihoz képest sokkal tovább élt!A biblia szerint Noé elmúlt 100 éves mikor az elsõ fia megszületett.Ha nem hiszed olvass utána!Az özönvíz pontos dátumát pedig belõni elég nehéz!De kilogikázni lehet.Az írásos egyiptomi kultúra Krisztus elõtt 3000-ben tûnt fel elõször és õk is megemlítenek egy özönvíz szerû kataklizmát!És akkor is régmúlt eseményként említik!Olvastam jól alátámasztott véleményt idõszámítás elõtt 3500 körül 100 év szórással plussz-mínuszban.Az én ismereteim szerint ez az idõpont sokkal kézenfekvõbb és elképzelhetõbb.
Mr. D 2014 márc. 28. - 18:10:26
(64/333)
Az elsõ nagy meglepetés idén. A trailer alapján egy középszar történelmi katasztrófafilmre/akciófilmre, demagóg bibliamagyarázatra számítottam, és azt hittem, hogy Aronofsky a sok zsétõl visszaugrik iparos üzemmódba, de nem így lett. Nagyon érdekes a film megközelítése. Az ember és a hit kapcsolatát boncolgatja, de igazából nem is feltétlenül a kereszténységrõl beszél, hanem magáról a felsõbb gondviselésbe vetett hitrõl, ami valahogy az egyetlen kapaszkodónak tûnik ebben a mocsok uralta világban amit a film ábrázol. Ebbe kapaszkodik annyira az emberiségbõl teljesen kiábrándult Noé, hogy bármit megtenne a nevében. A film nincs idõhöz kötve, de fizikai síkon a távoli jövõben helyezhetõ el, egy világégés utáni pusztaságban. Spirituális szinten meg abszolút idõtlen, ezzel egy sokrétû és gazdag szimbólumvilágot teremt Aronofsky. A film szerkezete olyan, amit filmvásznon ritkán, inkább színpadon lehet látni, pl Az ember tragédiájához tudnám hasonlítani ezt a megközelítést. Ráadásul fantasztikus látványvilággal egészül ki. Meglepõ és egyben örömteli, hogy ennyi pénzt mert szánni a stúdió egy mûvészfilmre. És a mûvészfilmet most nem ötórás Tarr Béla-köldökbámulásnak kell érteni, hanem mint szép szerzõi filmet, gazdag mondanivalóval, amihez ráadásul még látványos csatajelenetek is tartoznak. Több ilyet kérünk!
Towner 2014 márc. 28. - 17:03:07 Előzmény boom47
(63/333)
Az átlagéletkor volt régen a 30 amirõl írsz, (volt az 40 is) óriási különbség. Mivel nem sok gyógymód volt betegnek lenni veszélyes mulatság volt, (csecsmõhalandóság stb) sokan értek meg szép kort elég ha csak utána nézel a Wikipedián kedvenc régi íróidnak (vagy akinek akarsz). Az én egyik kedvencem:Leonardo ser Piero da Vinci (1452. április 15. – 1519. május 2.)
offtopic
Sophie27 2014 márc. 28. - 14:18:07 Előzmény babrafax
(62/333)
Az özönvíz a bibliai krónikák szerint Kr.e. 2300 körül volt, vagyis "földi" idõszámítás szerint nagyon nagyon rövid ideje.Kb. 4-4500 évvel ezelõtt semmiben nem különböztek az akkori emberek tõlünk, se genetikailag, sem más vonatkozásban. Én nem hiszem, hogy az emberek pár ezer évvel korábban tovább éltek volna, azt meg végképp nem, hogy több száz évig. Ugyanis az emberi szervezet nem alkalmas arra, hogy évszázadokig éljen, elöregszik, elpusztulnak a sejtek stb. Szóval szerintem a több száz éves kor csak legenda.
borkasztik 2014 márc. 28. - 07:30:18
(61/333)
Köszönöm szépen, végre egy normális válasz :)
9/10
Burnham 2014 márc. 27. - 23:29:46 9/10
(60/333)
Borkasztik!
Érdekes megoldások voltak benne és ne várd, hogy mindenben kövesse a bibliai történetet, de nagyon jó, tetszett!
Nézd meg, nem fogod megbánni.
borkasztik 2014 márc. 27. - 22:15:19
(59/333)
Ez érdekes gondolta és szerintem is teljesen reálisnak tûnik :)
De én itt olvasok mindenfélét, de még nagyon senki nem írta le milyen a film xd Arról is mondjatok már valamit xd Nem filozófiai eszmefuttatást akarok xd Mindenkinek meg van a saját meggyõzõdése :) Én a magam részérõl teljesen hiszek istenben , de nem hiszem hogy vakon kell követni az egyházi igéket és prédikálásokat. Ennyit errõl xd
NA milyen film érdemes megnézni? :O
babrafax 2014 márc. 26. - 22:33:21 Előzmény boom47
(58/333)
Ennyi sületlenséget te honnan szedsz össze?Öregem,te nagyon alul lehetsz iskolázva!A többi kommentelõtõl meg azt kérdezném mit szólnak a biblia azon soraira,hogy az özönvíz elõtt az emberek több száz évig éltek?Például Matuzsálem!Hihetõ vagy sem?Pár mérnök kollégám szerint nem lehetetlen.Elvileg a föld légköre a leírások szerint más volt:magyarán megvédte az embereket a káros napsugaraktól.Ellenvélemény vagy egyetértés ? Ki mit mond?

Üdv.
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 26. - 19:48:27
(57/333)
" mivel amit elültetsz azt elég egyszer elkapálni "

Mi??? :) Te még életedben nem kapáltál!
offtopic
cellasto 2014 márc. 26. - 18:35:26
(56/333)
mélységesen egyetértek veled :)
Easydoor 2014 márc. 26. - 16:56:41
(55/333)
Bevallom nem lattam es demagog modon nem tudok egy indokot sem felhozni (a trailer megtekintes eutan), minek is neznem meg...
Aronovsky vegkepp elvesztette az eszet ugy latszik, bar ez mar a Fekete Hattyunal latszott. Hat van az a penz, na. Amig pedig beszopja a fel globusz, addig lesz is :/ Russel Crowe méteres szakallal (megkapta Aronovsky ex-szörzetét :P) megmenti az óvilágot, brrr...
Ilyet mar a szovjetek is tudtak, csak ott Vlagyimir Petrovicsnak hivtak Noét.
offtopic
zottyo534 2014 márc. 25. - 21:26:58
(54/333)
A Noé-akciófilm után az emberek biztosan szomjazni fognak a Káin és Ábel-helyszínelõkre.