Téma: Noé

ocergle 2014 febr. 22. - 06:48:23
(15/335)
Hogy mi lesz a mának szóló üzenet , és melyik lesz fajsúlyosabb, azt majd a film megtekintése után lehet eldönteni.Elõre csak azok ítélkeznek, minden konkrétum nélkül, akik bizonyos eszméket vallanak, s már elõre ezt védik, igazából minden konkrét támadás nélkül. Folytatás majd a bemutató után .
offtopic
Sz Peter 2014 febr. 21. - 21:29:47 Előzmény grace08
(14/335)
"Isten azért bocsátott özönvizet a Földre, mert az emberiség olyan mértékben elaljasodott, amit már nem volt hajlandó tolerálni, gyakorlatilag megbánta az egész teremtést"

De akkor miért mentette meg mégis az embereket? Vagy "fej vagy írás" alapon úgy volt vele, hogy hátha most más lesz? Az emberek innentõl "jók" lesznek? :)
Nem nyert.
1/10
grace08 2014 febr. 21. - 21:02:20 1/10 Előzmény ocergle
(13/335)
Én nem értek egyet ezzel a fajta szubjektív értelmezéssel.
Mának szóló üzenet? Miért, szerinted a ne szennyezzük a környezetünket fajsúlyosabb üzenet, mint a társadalom szellemi, mentális állapota? Az erkölcstelenség reklámozása, az értéktelenség értékként való beállítása, félnótás, semmirekellõ emberek mutogatása, akiket inkább rejtegetni kellene, meg úgy egészében véve az ember lealjasodása, illetve a figyelem felhívása mindezekre nem aktuális üzenet?
Természetesen a környezetvédelem is fontos, de ne csomagolja ezt egy bibliai köntösbe a film készítõje pusztán azért, hogy eladhatóbb legyen a film. Ez az eredeti történet megerõszakolása lenne. Amúgy ez a tönkretesszük a földünket is egy lerágott csont már, mindenki tisztában van az okokkal és következményekkel. Nem akarok kiábrándító lenni, de én úgy látom, hogy az emberek nem tudatlanságból, hanem lustaságból nem tesznek a környezetükért.
ocergle 2014 febr. 19. - 09:18:12 Előzmény cardas
(12/335)
:D :D :D
cardas 2014 febr. 18. - 19:33:01
(11/335)
Igen, nagyon hiteles hívõnek tûnsz ezek alapján :DD
Meklód fia 2014 febr. 18. - 19:01:44
(10/335)
én, mint hívõ már sokszor olvastam el Noé történetét, de abba sohasem gondoltam bele, hogy ilyen jó nõket vitt fel a bárkára. Ha ilyen bombázók voltak már azokban az idõkben is, akkor én néhány állatot ki is dobtam volna a picsába és inkább nekik csináltam volna helyet.
ocergle 2014 febr. 18. - 18:50:12 Előzmény grace08
(9/335)
Remélem, pontosan ez lesz a monumentális alkotás fõ erénye , hogy a bibliai történet mának szóló, igen csak aktuális üzenetét közvetíti felénk. Valószínûleg nagy hatással lesz az emberek gondolkodására , illetve elgondolkodására.... hová is juttathatjuk a földünket . Nekem ne adjanak egy puszta , szó szerinti bibliai történetet, hogy úgy menjek ki a moziból, ez is meg volt. Az igazi alkotó , gondolkodásra késztetõ és akaró mûvésznek, rendezõnek ez nem elég. Nem lehet elég. Átadni akar, gondolkodtatni, üzenni. Eszköze ez esetben a film, és a történet. Hány ilyen alkotás van, színdarab , könyv, festmény.....stb. Lehetne sorolni. Nagyon várom a filmet :)
1/10
grace08 2014 jan. 30. - 20:56:44 1/10
(8/335)
Én sem szeretnék azelõtt ítélkezni, hogy láttam volna, de sajnos azt olvastam, hogy eléggé eltorzítja az eredeti történet üzenetét, Noét egyfajta környezetvédõnek próbálja beállítani. Eredetileg Isten azért bocsátott özönvizet a Földre, mert az emberiség olyan mértékben elaljasodott, amit már nem volt hajlandó tolerálni, gyakorlatilag megbánta az egész teremtést. Szerintem - sajnos- ennek ma is van aktualitása a társadalom mentális állapotát tekintve...Persze a környezetvédelemnek is van, de ez a bibliai történet nem errõl szól. Na de ne legyen igazam, és lássunk egy hiteles feldolgozást.
ocergle 2014 jan. 09. - 15:14:03
(7/335)
Ki tud valami infót a film magyarországi bemutatójának idõpontjáról? Márciusban már vetíthetik a hazai mozikban ? Köszi elõre is :)
Meklód fia 2013 dec. 02. - 11:51:44
(6/335)
meglepõdtem amikor megtudtam, hogy feldolgozzák, mert a 99-es Tv film változat szerintem elég jó lett és még most is megállja a helyét. Remélem változtatnak a sztorin, mert nem ugyanazt a filmet akarom megnézni más színészekkel.
Hannibal Lecter 2013 dec. 01. - 23:08:43
(5/335)
Képtelen vagyok megérteni, hogy egy olyan ember, aki a Fekete hattyút elkészítette, hogy képes ekkora hátraarcra...
Nyilván a pénz.
Sonic8 2013 nov. 13. - 17:17:52
(3/335)
Poster 1:
Sonic8 2013 nov. 13. - 16:32:09 Előzmény somersby
(2/335)
somersby 2013 szept. 09. - 13:27:40
(1/335)
A Paramount Pictures 2014 márciusában mutatja be a Noé (Noah) címû filmjét.
A fõszerepre az Oscar-díjas Russell Crowet sikerült megnyerni, a rendezõ pedig Darren Aronofsky lesz, aki olyan filmeket vitt sikerre, mint a Rekviem egy álomért, A pankrátor vagy legutóbb – 2010-ben – a Fekete hattyú. Az eddig kiszivárgott hírek szerint további világsztárokat is láthatunk a filmben: az Oscar-díjas Sir Anthony Hopkins Matuzsálem szerepében, a szintén Oscar-díjas Jennifer Connelly pedig Naameh szerepében lesz látható a bibliai történetben. A film világszerte 2014. márciusában fog megjelenni.