9/10
csmya 2021 okt. 19. - 13:03:59 9/10
(35/75)
Elolvastam a kommentek és nagyon megvagyok lepődve....ennyi hülyét egy helyen :)
Nem nagyon értem azokat az embereket akik ennyire lehúzták ezt a sorozatot....tudtátok az alapsztorit tudtátok hol forgatták tudtátok milyen emberek játszanak benne mi az eredeti nyelv stb.
Akkor miért kell mindenben a tökéleteset keresni?
Nekem is volt egy "előítéletem" és így kezdtem el nézni.
Én pozitívan csalódtam.
Ebben a sorozatban sok érzelmi és lelki dolog is volt és nem csak a "gyilkolásról szólt"
Szerintem remek sztori és teljesen fenntartotta az izgalmat végig.

Aki gondolkodik rajta hogy megnézze-e mindenképpen azt tanácsolom adjon neki egy esélyt érdemes!
De az fix hogy nem gyerekeknek való,nem hiába van ott a 16-os karika!
Igazság Hangja 2021 okt. 17. - 08:19:32
(34/75)
Úgy hallom ez az új slágersorozat. Miben más, mint a Battle Royale/Éhezők viadala? Érdemes belenézni, vagy tucatgagyi? Azért adnék neki egy esély, mert nem amerikai sorozat...
2/10
Porco Rosso 2021 okt. 16. - 23:07:19 2/10
(33/75)
Semmilyen korosztálynak semmilyen apropóból nem ajánlom. Kivéve,ha rajongsz a nyolcvanas évek B kategóriás amerikai sorozatainak képi világáért. -Az alsópolcos akcióvideók erőltetett didaktikájáért. -Ha élvezed az oldschool délamerikai szappanoperák szerkesztését (tudod,ahol mindig akkor van vége egy epizódnak amikor végre történne valami) Vagy az ötszáz forintos ponyvák "életszerű" fordulataiért.
Tulajdonképpen mindent egyesít amit utálni lehet a sorozat műfajban. Egyedüli mentsége,hogy teremtett egy sajátos világot. A főszereplő ellenállhatatlanul unszimpatikus,igazi jellemfejlődésen nem is megy keresztül,gyakorlatilag mindenki másból jobb ember válik (kívéve egy két kifejezetten stabil,és talpraesett karaktert akik egy dramatikailag "megfelelő " ponton megváltoznak,és elhaláloznak. Olyan az egész mint a mindenmentes energiaital, vagány csomagolása van,érdekes aromája de se a szomjad nem oltja,fel sem pörget,de egy hülye utóíz kérlelhetetlenül ott marad a szádban. Az alkotó mentségére szolgáljon ,hogy sanyarú körülmények között írta,az alultápláltságtól és a pancsolt szesztől csökkent képességekkel. De a jelmezeket,és a kellékeseket leszámítva,az alkotók többségét szívesen látná a következő vetélkedő versenyei között.
4/10
puding140 2021 okt. 16. - 21:42:58 4/10
(32/75)
gyerekeknek jó volna, csak ahhoz túl erőszakos.
8/10
Gaddemon 2021 okt. 15. - 19:15:37 8/10
(31/75)
Volt benne pár logikátlanság, ami eléggé zavaró volt. A színészek játéka is túljátszottnak tűnt, de persze tudom, hogy a dél-koreai színészek, sőt maga az ázsiai kultúra is eléggé ilyen, sokszor olyan gyermetegen, "furán" beszélnek, reagálnak. Néha már paródiának érződött. A közepétől indult be számomra. Érdekes morális kérdéseket vet fel. A vége kissé nyitott maradt, van egy olyan érzésem, hogy a Netflix minden áron második évadot akar erőltetni, bár nagyon nem kéne, ez így kerek.
10/10
makiwara2 2021 okt. 14. - 21:48:10 10/10
(30/75)
Nagyon jó sorozat, teljesen új típus, nagyon elvont, nagyon pihentető. Az első részen túl kellett esni, hogy a vérengzést "megszokja" az ember. Izgalmas.
filoszemitabélus 2021 okt. 14. - 19:21:30 Előzmény GinoMano
(29/75)
Hogy valamit kritizálj, vagy leszólj, annak nem előfeltétele, hogy Te jobb teljesítményt nyújtsál az adott területen. Bródy János szerintem nem tud énekelni, de be kell valljam, én még annyira sem. Különben én sem osztom a sorozatról született negatív kritikákat. Túljátszott színészi alakításokról írnak, holott arról van szó, hogy a koreaiak, meg a japánok számunkra szokatlan hévvel, szenvedéllyel kommunikálnak. Japán filmekben egy szimpla "jó reggelt!" úgy hangzik, mint egy életveszélyes fenyegetés. A sorozat tényleg fontos erkölcsi dilemmákat vet föl és nagyon erős atmoszférája van, még a békésebb jeleneteknek is. Azt ez a sorozat is fényesen bizonyítja, hogy az emberiség egyáltalán nem érdemli meg ezt a csodálatos bolygót és előbb, vagy utóbb ki fogja vele együtt saját magát pusztítani. Az állatvilágért kár!
10/10
GinoMano 2021 okt. 12. - 17:35:42 10/10
(28/75)
Nekem tetszett, sok a megosztó vélemény, de pár kritizálót nem értek. Mitől van akkor hype aszerint akinek nem tetszett? Akinek nem tesztett az eleje, az abba is hagyta? Vagy végignézte úgy hogy nem tetszik? Nekem ez itt sántít, mert ha valami nem köt le, csak azért nem nézem végi, mert hype van, vagy hogy fikázhassak. A legjobban azt utálom, hogy ezt nem így kellett volna befejezni szöveget. Fogadd el, hogy ez nem a te írásod/műved. Ha (szerinted) jobbat tudsz alkotni, akkor menj és írj forgatókönyvet, de ne másét kritizáld. Ugyanez érvényes a színészi játékra, rendezésre, ötletek összelopkodása, stb. Engem végig lekötött, minden rész kicsit más volt nekem, rengeteg morális kérdést felvetett és gondolatot elültetett, amiket emésztek még mindig. Na emiatt van szerintem hype, mert ha túl tudsz lépni egy más kultúra külsőségein, akkor igenis sok mondanivalója van.
8/10
Valentine11 2021 okt. 12. - 14:25:22 8/10
(27/75)
Nem rossz film, de túl lett dicsérve. Az eleje dögunalom. A 6.rész hozta meg neki a 8 pontomat. A vége megintcsak hülyeség lett szerintem. Nem így kellett volna végződnie.
10/10
kriszta.g 2021 okt. 12. - 09:45:27 10/10
(26/75)
A gyermeteg színészkedés engem.is zavart de tudom hogy az ottani film kultúra ilyen. Az elején nem bírtam tekergettem, de a 3. résznél beszippantott és már egy kockát sem tekertem többé. Kegyetlenül jó sorozat, várnám a folytatást, a leszámolást.
Mr. Woof 2021 okt. 12. - 07:48:24 Előzmény baromarc666
(25/75)
Láttál te már koreai sorozatokat? Még a komolyabb thrillerekben is előfordul náluk ilyen “gyermetegül” viselkedő alak. Teljesen eltérő kultura, ami nekem nagyon bejön. Kezdem azt hinni, hogy ott is hasonlóan viselkednek egyes emberek a való életben :)
10/10
Alice1977 2021 okt. 11. - 23:18:58 10/10
(24/75)
Szerintem adni kell egy esélyt neki.
Nem vagyok oda az ázsiai filmekért, de ez nagyon tetszett, kellemesen csalódtam.
Szőrnyű lehet annak, aki mindenben csak a hibát keresi, élvezni a filmet okoskodás nélkül, szórakozni és ellazulni képtelen.
Igen sok itt az önjelölt filmkritikus.:D
10/10
Minniemousee 2021 okt. 11. - 08:38:51 10/10 Előzmény baromarc666
(23/75)
Ha ennyire "mocsoknak" (ahogy te mondtad) tartod a netflixet, akkor miért nézed? Miért fizeted? Óvodás szintű színészi játék? Hát te aztán nagy szakértő lehetsz, csináld utánuk ha te annyira tudod hogyan kell.
3/10
baromarc666 2021 okt. 10. - 12:58:35 3/10 Előzmény Mxplanet81
(22/75)
Ó, nem és egyáltalán nem is érdekel a véleményük, mert nekik is van egy és nekem is és neked is. A fórumok azért vannak, hogy ezeket a véleményeket leírjuk. Az, hogy a 21. században a Marvel okádékok számítanak filmnek és ezért ez a koreai borzalom is nagy nézettségnek örvend, attól még a színészi játék nem lesz több egy Latabár szintű ripacskodásnál. Meg vagy elégedve "nagy" kritikus?
9/10
Mxplanet81 2021 okt. 10. - 10:42:40 9/10 Előzmény baromarc666
(21/75)
Te is gondolom filmkritikuskent keresed a napi betevőt ugye ?:) láttad mar a nemzetközi, valódi kritikusok véleményét is ?
3/10
baromarc666 2021 okt. 10. - 07:57:04 3/10 Előzmény Minniemousee
(20/75)
Ez is egy meghatározása a színészi játéknak... Hát amennyiben a soltvadkerti önkéntes színjátszó kör nyugdíjas tagjai jó teljesítményt nyújtanak, úgy ez is egy értelmezhető színészi játék. Egyébként végtelenül túljátszott karakterek, óvodás szintű színészi játék, értelmezhetetlen érzelmi reakciók és lelki folyamatok, teljesen szürreális dramaturgia, felszínes, felületes karakterábrázolás. Pontosan ugyanannyira silány, mint a 21.századi hollywoodi filmgyártás, futószalagon érkező Netflix mocsok.
5/10
trikolor 2021 okt. 09. - 11:31:44 5/10
(19/75)
A Gangnam style és a K-POP aratása után itt van ismét egy ultragagyi koreai tucattermék. Annak, aki azt írja, hogy a legjobb sorozat...Nos barátom, soha ne lássál jobbat..Az alapsztori is össze van lopkodva korábbi filmekből. Összezárt emberek és iszonyú primitív túlélő játékok. Egy nagycsoportosnak is jobb ötletei lettek volna. Nem tud lendületet kapni a sorozat. Sokszor megszakítják ábrándozós, a világ nagy igazságairól szóló monológokkal. Pedig egy perce még literszámra folyt a vér. Sajnos olyan film, ahol egyik szereplő sem lesz a kedvenced, mert mindegyik idegesítő. Innentől bukó az egész, nincs kinek szurkolni. Csak annak ajánlom, akinek nagyon üresek a napjai. Szomorú, hogy a netflix dollármilliókkal és iszonyat erős médiahátszéllel a háta mögött így át tudja verni az átlagnézőt.
1/10
tazmanch 2021 okt. 09. - 02:08:36 1/10
(18/75)
Nehezen fanyalodtam rá, mivel ilyen sztorit számtalanszor láttunk már (hol jobbat, hol gyengébbet) és hát a dél-koreai filmgyártás még mindig nem egy acélpenge. De! Imádja a világ, hát akkor adjunk neki esélyt. Bár ne tettem volna...sajnos egyet kell értenem Hatton és baromarc666 kollégákkal, ez a sorozat egy szánalmas, ultragagyi túlélőshow koreai köntösbe öltöztetve. A karakterek idegesítően lecsúszott lúzerek (ezen a 'színészi' játék sem segít), a játszóterek pedig kb óvódás szintű baromságok.
Aki hasonló kategóriában szeretne ütősebb alkotást, annak ott van a Menekülő Ember, a Vadászidény (akár regényben), a Játssz a túlélésért, a Halálraítélt, vagy akár a túlélőszobás Végtelen Útvesztő. De még anno a jobb sorsban tengődött Van Damme féle Tökéletes Célpont (a maga hibáival) is izgalmasabb volt ennél a hulladéknál.
Ez az ázsia centeres marhaság (az idétlen eredeti hanggal) egy fabatkát sem ér. McBride kiszáll.
10/10
Minniemousee 2021 okt. 08. - 14:46:46 10/10 Előzmény baromarc666
(17/75)
Ez neked gyenge színészi teljesítmény? A színészek teljesen bele élték magukat a szerepük e, kiválóan alakítottak, minden érzelem kiült az arcuka és a testartásukra, teljesen át adták magukat a filmnek. De te csak nézd a jóban rosszbant abban aztán nagyon jó színészek vannak.
10/10
Minniemousee 2021 okt. 08. - 14:43:23 10/10
(16/75)
Kiváló sorozat! Remek színészi teljesítmény, egytől egyig mindenki nagyon jól játszott!
Maszkok, díszletek mesteriek, a történet nagyon jól kidolgozott, bár én végig sejtettem ki a frontember, de, hogy ki áll az egész mögött az nagyon meglepett.
Nem szeretem a feliratos filmeket vagy sorozatokat, de ezt megnéztem és imádtam! Egyedül a szinkron hiányát sajnáltam, de összességében nagyon bejött! Ajánlom mindenkinek aki szeret borzongani és izgulni.