Téma: Oculus

thesaint 2015 febr. 20. - 09:31:15
(28/48)
Na, egy ideig nem nézek horrort az biztos, nekem végig feszült és félelmetes volt.
Ronaldo 2014 dec. 20. - 13:22:39
(27/48)
SPOILER!!!
Már az alapötlet baromság. Ha nem lehet elpusztítani a tükröt közelrõl (van egy jelenet a filmben, amikor a tükör "hatósugarát" nézik és kiderül, hogy x méteren belül elpusztulnak a növények), akkor miért nem próbálják messzirõl? Felrobbantják a házat, keresztül lövik puskával vagy akármi. Ezt tényleg nem értem.
DaMarcus Dhh 2014 nov. 29. - 19:25:00
(26/48)
Jó kis film volt, mondjuk pl IMDB-n mindenki sírt hogy unalmas volt stb... Elárulom legalább végre egy horror ami nem a szokásos hentes és/vagy szellemes formulát használja. A film végig kétes volt, még egy kicsit a végén is, én csipáztam, fõleg hogy utóbbi években konkrét nem volt jó horror. Kíváncsi leszek a Babadook-ra is majd. Írtam róla hosszabban: https://dothackhaseo.wordpress.com/2014/11/28/oculus/
Deniss 2014 nov. 12. - 22:24:37
(25/48)
Jo kis horror volt ez ,mondjuk az elsõ 40 percben nem sok para volt de aztán jött aminek jönnie kell !
Elejétõl a végéig le kötött, a pontozás az nem reális legalábbis nem annyit ér a film én 8.5 -õt adnék rá de így lesz 9/10
Azt meg hozza tennem hogy nem egy átlagos horror film !
6/10
jozsi86 2014 okt. 30. - 12:40:29 6/10
(24/48)
Elég elvont film, kicsit zavaros az idõbeli ugrálások miatt, de azért nem rossz. Lekötött végig.
5/10
beo71 2014 okt. 29. - 22:40:49 5/10
(23/48)
Semmi új a nap alatt, sõt, ez az idõsíkokkal való játék még el is veszi az élét a parának.5/10.
A vége pedig már az elsõ pillanatban tudható, mondjuk, aki elõször lát filmet, arról elhiszem, hogy csodálkozik.No Para !Egy meghökkentõ mesék sorozatban elmegy.
9/10
ADIZS 2014 okt. 26. - 23:16:39 9/10
(22/48)
Kifejezetten jó horror film, nem világmegváltó, de bizony érdemes megnézni. Nagy pozitívum, amit már említettek, hogy már az elején kiderül, hogy a tükör gonosz és nem megy el 30-50 perc azzal, hogy szépen felvezetgetik a sztorit. Azt meg nem hiszem el, hogy bárkinek is követhetetlen lenne a sztori vezetése. Akinek ezzel problémája van, az nézzen inkább diafilmet.
SPOILER
És az is jó, hogy nem pozitív a befejezés, bár azért a horrorok felénél rájönnek arra a forgatõkönyírók, hogy a negatív lezárás sokkal emlékezetesebbé tesz egy horror filmet. Mondjuk az még jobban tetszett volna, ha kiderül a végén, hogy semmilyen gonosz nincs, szimplán tényleg be volt kattanva a két gyerek és õk csinálták az egészet.
SPOILER OFF

Amúgy miért van minden egyes horrorfilm ennyire alulértékelve Porton? 6,5-ön áll, ez más stílusokban már a sz.r kategória, hasonló filmeket meg alig lehet látni 6-7 pont fölött, pedig ez is bõven megérdemelne egy 8 egész körüli átlagot.
tobywong 2014 okt. 26. - 18:51:48
(21/48)
Végre egy jó horror. Kitûnõen ábrázolták a idõsíkokat. Végig lekötött.
Nekem nagyon tetszett. 8/10
k11zoltan 2014 okt. 25. - 23:17:05
(20/48)
Egy közepesnek elmegy, mert volt benne kb 2 jó jelenet.
kazsagx 2014 okt. 24. - 00:47:03
(19/48)
Baromi jo film.
A szereplök is hozzak az elvarhato szintet.
A sztori nem bonyolult,megis nagyon erdekes es izgalmas az egesz!
10pontocska! :)
10/10
kistejes23 2014 okt. 23. - 00:20:30 10/10
(18/48)
NA ILYEN EGY ÁLLATI JÓ HORRORFILM!!!!!Ez a rendezõ úgy játszott az érzelmeimmal ahogy csak akart! :D Ez valami állati jó horror film volt és nagyon nagy dráma is egyben! Imádok így félni! Nagyon "realisztikusan" van kitalálva atörténet. Én is pontosan ugyan így cselekedtem volna mint a 2 fõszereplõ. Filnézés közben azt vettem észre nagyon sokszor hogy totál megfeszülnek az izmamim és állatila izgulok! Imádom ha egy film ilyen hatással van rám!Nállam benne van a top 5 horrorfilmben az biztos! És mennyi A 2 kisgyerek alakítása nagyon jó. Szerintem nagyon jól fel volt építve a történet és nem az a fajta "húúú de nagyon ijesztgetni foglak már az elejétõl " típusú film volt. Szépen felépítették a háttérsztorit és nagyon bele tudod magad élni a helyzetbe! A film zárásáért plusz pont!!

SPOILER!!!!!!!!!
Basszus mikor a srác elindította a szerkezetet ami üsszetöri a tükört akkor abban apillanatban és is azt godoltam hogy ezzaz végre elpusztul a tükör!!! Aztán bevillant hogy jesszu de lehet ott a tesó! És ott volt!! :((( Na pontosna úgyn azt éreztem mint a fõszereplõ!
5/10
zs9302 2014 okt. 21. - 23:11:51 5/10
(17/48)
***SPOILERES***
Vegyesen érintett a film. Voltak benne ijesztõ jelenetek, és a zene is jó volt. Ugyanakkor a film második felében sokasodó múlt-jelen összemosott jelenetei elég zavaróak voltak, valamint a tükör történetérõl sem tudunk meg semmit. Ha lenne belõle egy folytatás akkor nem biztos, hogy megnézném. Amúgy a gyerekszereplõkbõl a leány jó volt, õ még viheti valamire.
10/5
7/10
pihes 2014 okt. 19. - 06:43:46 7/10
(16/48)
Teljesen rendben van a film, még egyszer bele is remegtem. A gyerekek visszaemlékezése során, mikor az egyik bemegy a szobába, és a kedves édesannya, láncra van kötve a falhoz, és hirtelen feltünik (jó hangzás nem árt).

Nem szeretem, az ide beírogató szõrszálhasogató akadékoskodókat.
borkasztik 2014 okt. 13. - 22:07:57
(15/48)
Ma néztem meg és azt kell hogy mondjam nem volt ez rossz, de tényleg ezek a hibák felróhatóak amiket sokan emlegettek.
Erõs Spoiler (aki még nem látta ne olvassa)
Érdekes volt rögtön az elején úgy kezdeni hogy tudják a tükör a gonosz és megpróbálják bizonyítani ezt. Ezzel kihagytak egy csomó klisés jelenetet amit az ilyen filmeknél mindig kezdõdni szokott.
De a végén én nekem már zavaró volt az sok összemosódás a múlt és a jelen beli cselekvések között.
De összességében izgalmas volt, de annyira idegesített a vége hogy nem tudták azt a rohadt tükröt kinyírni, legszivesebben szétvertem volna ott helyben ha ott lettem volna :D
8/10
Béla Zsoldos 2014 okt. 10. - 10:39:28 8/10
(14/48)
Nem egy rossz horror. A mostanában kiadott "hollywoody" kacatok közül kiemelkedik, de nem állítom, hogy nálam benne lesz a top10-ben. Izgalmas, feszült, misztikus, de a tükrös sztoriból sokkal többet kilehetett volna hozni. 10/7.
AKG87 2014 szept. 30. - 20:36:14
(13/48)
Tényleg az itt a legnagyobb baj, hogy nem kell semmire magyarázatot adnia a filmnek. Mindent elintéznek azzal, hogy a tükör csinálta. Egy idõ után már a nézõ sem gondolkodik rajta, mert felesleges.
SPOILER!
Amikor a csaj leszúrja a võlegényét, aki meg is hal, aztán az elõre megbeszéltek szerint ezután mégis felhívja pontban egész órakor a csajt. Gondolkodhatnánk, hogy akkor most melyik esemény a valódi? Sejtjük, hogy a csaj által felállított biztonsági intézkedések mûködnek és pont ezért kérte a võlegényét, hogy óránként hívja fel. Ezzel szemben szomorúan konstatálja, hogy a hívás is csak szemfényvesztés.
SPOILER vége!
Sajnos nagyon kicsapongó. Számomra teljesen homályos az idõsíkok keverése, semmit nem tudunk meg errõl. Szimpla rendezõi geg, vagy valamit mutatni akartak ezzel? Ha igen, akkor miért nincs semmi fogódzkodó? Nagyon a levegõben lóg az egész, pedig jól indult.
1/10
Meklód fia 2014 szept. 10. - 14:31:57 1/10
(12/48)
egyetértek az alábbi kritikával:
"Ez egy nagyon gyenge, zavaros, összevissza képzelgõs és hallucinálós film. Egyik pillanatban fent vagyunk valahol és menekülünk, a másikban meg tök máshol kuporgunk valahol magunkban. De közben ezek meg sem történtek, mert egy harmadik helyen vagyunk. Ja ezt meg csak hallucináltuk. Ezt játsszák egész végig a filmben. Látvány az kb semmi, annyira nem is rémisztõ. Úgy ahogy van egy összecsapott, fantáziátlan, kiszámítható unalom az egész."
nish0209 2014 szept. 10. - 11:34:03
(11/48)
Mármint, gondolom ezért lett levéve a mozimûsorról mert hamarosan dvd-n kijön
nish0209 2014 szept. 10. - 11:31:03
(10/48)
Hali.
Film adatlap

Eredeti cím: Oculus
Mozibemutató (USA): 2013. április 11.
Magyar cím és korhatár: Oculus (18)
Magyar bemutató: 2014. augusztus 21.
DVD megjelenés (HUN): 2014. október 24.
Heni Trinfa 2014 szept. 10. - 10:35:17
(9/48)
Sziasztok!!!

Tudnátok nekem segíteni?? Lehet, hogy nagyon furcsát fogok kérdezni, de tényleg megkavarodtam. Ha jól tudom,akkor ez egy 2014. augusztusában kiadott film. Mármint a magyar közönségnek a magyar mozikban. Ehhez képest mindenhol azt látom,hogy a film 2013-as és a mai napon (2014. 09.10-én játszák utoljára a mozik. Abból is csak 2 darab. Úgy értem, hogy se Westend, se Mammut, se egy olyan mozi ami jelentõsebb. Tényleg lekerült a mûsorról?? Ha igen akkor tudja valaki, hogy miért? Nagyon szeretném megnézni, de sajnos így nem lesz rá lehetõségem. Köszi elõre is.