offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 17. - 23:04:15
(27/67)
nem a filmrõl beszélünk?
brixxi 2010 febr. 17. - 18:18:57 Előzmény Segítõ Béka
(26/67)
Te eltévedtél Béka, ez itt nem az a fórum!
Csöpplány21 2010 febr. 17. - 18:13:31 Előzmény Segítõ Béka
(25/67)
Szánalmas egy ember vagy :D
t'nak 2010 febr. 17. - 14:24:04
(24/67)
"Amit látunk, akaratlanul is dadaista zagyvalék – többek közt Büchner-idézettekkel telezsúfolva –, fárasztó, lapos és egészében szerfölött buta mûalkotás. És hát kevés hervasztóbb van a buta, de okoskodó mûvészetnél." (Revizor)
Nekem ennyi elég, hogy végképp elrémisszen.
Segítõ Béka 2010 febr. 17. - 13:08:13 Előzmény brixxi
(23/67)
500 millió

szdszes, mszps

kicsit lopnak csak
Segítõ Béka 2010 febr. 17. - 13:06:14
(22/67)
nehogy már ez az szdszes zsidó csináljon történelmi filmeket
topic 2010 febr. 15. - 15:58:00
(21/67)
A magyar FILMSZEMLÉK történetére visszatekintve csak a közelmúltból is nagyon sok olyan magyar filmre bukkanhatunk, amely viszonylag költséges volt, de "végleg" a süllyesztõbe került, senki sem beszél már róluk. Jancsó viszont szinte az egyetlen rendezõnk, akit szerte a világban, minden kontinensen ismernek és méltányolnak. a hatvanas évek végén, a hetvenes évek elején készült filmjei semmivel sem kevésbé eredetiek, mint mondjuk Fellini filmjei. Csak itt, ezen a portálon fikázzák azok, akik a filmjeit többnyire nem is látták. Az ODA AZ IGAZSÁG nagyon jó film. Nem tökéletes, de méltó a korai nagy Jancsó filmekhez. Lehet sokallni a félmilliárdot, de már csak Jancsó személye miatt is ezt a filmet a világon mindenhol sokan meg fogják nézni. No nem az a film, amely a modern szórakoztató tömegfilmekkel kíván nézettségben, hatásmechanizmusban versenyre kelni, de ez természetes: Jancsó szerzõi filmes, az utolsó nagy öregek még élõ egyike, aki végre (néhány rossz film után) újra remek filmet csinált. Akinek tetszett a Zsarnok szíve (én imádtam!), vagy az Allegro Barbaro, ezt is szeretni fogja. Hajrá Miki bácsi, és örök hála a sok nagyszerû filmért!
brixxi 2010 febr. 12. - 17:42:53 Előzmény cinefan
(20/67)
nézz rá újra lécci a pontozásra. De most annyira felaztatok hogy meg fogom nézni már csak azért is. (na persze nem moziba,... õ ingyen lesz)
1/10
balaget 2010 febr. 12. - 12:56:23 1/10
(19/67)
Hihetetlen, hogy valakinek tetszik ez a film! Persze a Jancsó famílián kívül. Egyetlen pozitívum a szép környezet, melyet sokszor a kameramozgás lassúsága miatt eléggé megcsodálhatunk. Apropó kamera... Folyamatosan olyan érzésem volt, mintha beragadt volna a zoom. Nem igaz, hogy mindenkinek az arcába, lábába... kell nyomni a gépet! Alig láttunk normális felvételt. A sztori lehetne jó is, de nem az. Valahogy furcsa volt, hogy miután megölték Mihályt (bocs, ha tévedek a névvel), utána visszatér mint Kinizsi, majd kinyírják akkor is, s végül egy harmadik hulla levágott fejeként mondja el végsõ monológját. Az, hogy a filmbõl összesítve kb 5-10 percig az ember nem magyar szöveget hallgat felirat, vagy komment nélkül, már szinte pozitívum, ugyanis a szövegkönyv csak egy kicsit jobb, mintha egy kisiskolás írta volna háziként. Pedig némely monológ majdnem jó lett!
A legrosszabb az egészben, hogy középre ültünk, optimistán barátnõmmel, s nem akartuk megbolygatni a rendet kimenetelünkkel. Sajnos az amúgy eltalált zene túl hangos volt az alváshoz, valamint a moziban nem lehetett rádióadásrt fogni telefonommal, így annak ellenére, hogy ingyen kaptam a jegyem, úgy érzem kár volt elpazarolni életembõl ezt a több napnak tûnõ másfél/két? órát.
Meneküljön aki még teheti!
Szex és New York 2010 febr. 11. - 15:11:35
(18/67)
A Fényes szelek zseniális film!
Morwen 2010 febr. 11. - 14:28:00
(17/67)
Kapcsiii! =) Még nem láttam. Remélem jó lesz. =)
nagylabu 2010 febr. 11. - 13:44:54
(16/67)
Csakhogy ne feledd - ennek van elõzménye is : pl. a "Fényes szelek" c. film. Akárhogy próbáltam erõszakolni magam - többszörre se tudtam végignézni - az egyetlen "érdekes" az akkori Veszprém fõtere volt, de miután arra rácsodálkoztam, a többi már nem volt érdekes, hanem KÍNOSAN unalmas - mondhatnám : se füle, se farka...
(Amúgy : a "Mester" miért nem mérette meg ezt a filmjét a fesztiválon ?
Szabó István mondta jól : "Az a filmrendezõ, aki olyan filmet csinál, ami nem érdekli a közönséget - az NEM filmrendezõ...)
Na persze: "mûvészfilm" , "politikai" , "történelmi" film.
Bacsó "Tanú"-ját "kajolták" a nézõk - pedig erõsen politikáról szólt...
10/10
cinefan 2010 febr. 11. - 12:48:36 10/10
(15/67)
Tehát akkor összesítve az eddigi hozzászólásokat:
1 ember látta, aki 10 pontra értékelte
13 ember nem látta, de fel van háborodva.
wonderbra 2010 febr. 07. - 17:36:38
(14/67)
Ez az a film, amit biztosan nem fogok megnézni.
Csak a feleslegesen kidobott 500 millió forintunkat sajnálom, aminek nagy részét a Jancsó-família teheti el úgy, hogy senki nem vonja õket kérdõre, hogy egy a nagy többség számára érdektelen és élvezhetetlen produktumot tesznek le az asztalra.
10/10
marabu 2010 febr. 04. - 22:34:40 10/10
(13/67)
Ez a film nálam nagyon bejött. "Többszörnézõs" lesz, azt hiszem.
brixxi 2010 febr. 04. - 12:38:22 Előzmény Charles Foster Kane
(12/67)
Az Anyád! a szúgyogokat moziban néztem. Még meg lehet kockáztatni tényleg hogy elmegy belõle egy film, de csak éppenhogy elmegy. De csinált belõle vagy 5öt. És ezt mind állami pénzen! Valamelyik filmje fórumában már leírtam hogy hallottam ahogy egy interjúban panaszkodik hogy a magyar film (vagyis õ) nem kap elég pénzt, mert ha az állam bõkezûbb lenne, õ ebbõl a kapa-pepe baromságból évente többet szeretne csinálni. Hát ne csináljon. Vonuljon vissza, mi meg cserébe elismerjük, nem bántjuk, csak ne kísértsen már tovább a szánalmas álmûvészetével
kambekk 2010 febr. 04. - 08:32:11
(11/67)
vén f*sz jancsó. panotikumba vele - és a seggnyalóival is. ez a film klasszikusan "jancsóista". szar is ahogy kell. kapa-pepe? nehogymár színvonal legyen. amint megnyikkan a "mester" szép sorra kiderül majd, hogy vagy negyed százada nem ért már semmihez - a pénzlenyúláson kívül.

szánalomfilmgyártás 2010!
VTU 2010 febr. 03. - 19:23:19
(10/67)
"Hol is olvastad hogy nem tetszik ez a filmje?"

Foshkopternek szóltam be, csak közben bejött a Te hsz-ed.
Charles Foster Kane 2010 febr. 03. - 19:08:55 Előzmény Foskopter
(9/67)
Mindenhol lehúzzák ezt a filmet. Még azok is, akik Jancsót elismerik. Szóval nem érdemes eret vagdosni, ha lehúzó megnyilvánulásokat fogsz itt (meg mindenhol) olvasni.
Az egyébként szerintem is felháborító, hogy 500 millió volt a film.

Viszont engem sosem vágott földhöz a Kapa-Pepe saga. Annyira trendi lett ez a "tönkrebaszta vele az életmûvét" duma, hogy ebbõl már pólót kellene csinálni.

Én az Anyád, a szúnyogok!- on is baromi jól mulattam, miközben a Szegénylegényeket is elismerem.
brixxi 2010 febr. 03. - 19:07:21
(8/67)
Vagyis bocs, hogy az tetszik. egyiket sem láttam még, és valószínûleg sokáig nem is fogom õket.