offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 27. - 20:56:01 Előzmény t'nak
(47/67)
Bocs, benéztem. Õszintén szólva már nem tudtam hirtelen eldönteni, hogy ki parodizál kit.

Egyébként én sem tudom, hogy mibõl állt össze a teljes projekt. Innen-onnan jönnek össze az ilyen pénzek, nem egy helyrõl. Jancsónak azért van pár ismeretsége. Csak hát tényleg szívfájdító, hogy A nyomozót meglehetett csinálni (nulla állami támogatással) kilencven millióból, ez meg ötszáz.

Még szerencse különben, hogy nem kell döntenünk a húsz centis kilátó vagy jancsó-film kérdéskörben, mert van mindkettõ. ;)
filiszteus 2010 febr. 27. - 18:46:46
(46/67)
Szerintem Jancsó forgathatna egy filmet a Maniu-Gárdáról is.
Testhezálló téma lenne számára.
offtopic
t'nak 2010 febr. 27. - 16:20:06
(45/67)
"Az fizikai fájdalmat okozna, ha magyar szavakat használnál...?" Csak az elõzõ hsz stílusához próbáltam alkalmazkodni.

"Ebbõl "csak" harminc volt az állami támogatás." Ez komoly? Nahát. Ilyesmihez nem értek - de ki dob meg félmilliárddal egy ""mûvész"" mozit?

"Bár, ha választanom kell egy húsz centis kilátó, és egy gagyi Jancsó film között... Nem is tudom." :) Egyértelmû, hogy a húsz centiset választanám. :)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 27. - 12:30:29
(44/67)
Az fizikai fájdalmat okozna, ha magyar szavakat használnál, vagy csak félsz, hogy az Idegen szavak szótára nélkül nem tûnnél annyira bölcsnek?

Egyébként meg nem tudom miért fáj az az 500 millió. Ebbõl "csak" harminc volt az állami támogatás. Ha feltétlenül siratni akarsz valamit, akkor csak azt érdemes. Bár, ha választanom kell egy húsz centis kilátó, és egy gagyi Jancsó film között... Nem is tudom.
atis56 2010 febr. 27. - 12:23:10
(43/67)
Azt hiszem észrevetted a lényeget, de csak te és nem az, akinek szólt. Valóban nem önálló, se nem erõs fõleg nem egységes, ezáltal természetesen nem értékeket felsoroló, így nem is ellenõrizhetõ.
DE! Miért keresel mindenben logikát? Vagy ha keresed, akkor ne állj meg félúton, találd meg. Hidd el, némelyik Jancsó filmben is meg fogod találni. Ezt elbaszta, de nagyon sokat nem, és nagyon sokat nem állami pénzen csinált meg.
Mellesleg a Jancsónak ennél nagyobb elismerés nem is kell, mint ez az oldal. Tudod, "Végy példát a labdáról! Minél nagyobbat rúgnak bele, annál magasabbra száll."
t'nak 2010 febr. 27. - 09:18:25 Előzmény atis56
(42/67)
"Különben pedig a helyzet definisztikai szubjektivitása annyira túlkoordinált, hogy az már nem fér össze a morális egzisztenciával. Ennyit a kétéltûeknek.
A filmrõl pedig annyit, hogy...egyetértek azzal, aki kritikája végén azt írta: "ezt jól elbasztad Tata"."

Amit idehánytál, logikailag nem konzisztens, nem argumentált és nem verifikálható. Csak egy tál kaka ez koma.


"Az, hogy 500 milka a film? Mennyi egy amerikai film költségvetése?"

Merj kicsi lenni, koma.
1/10
esperigi 2010 febr. 27. - 09:02:46 1/10
(41/67)
Úgy akartam írni: Pedig nem errõl van szó.
1/10
esperigi 2010 febr. 27. - 08:57:18 1/10
(40/67)
Én azt gondolom, Jancsó az utóbbi húsz évben nem csinált semmilyen értéket. A filmjei üresek, közhelyesek. De õ csak költi rá a milliókat, és aki ezt kimondja, rögtön megkapja, hogy "nézzél terminátor + rocky filmeket".
Pedig nem errõl van. A király meztelen.
1/10
esperigi 2010 febr. 27. - 08:50:35 1/10
(39/67)
Jól értem? Azt mondod: igaz, hogy Miki bá eltapsolt félmilliárdot valami értéktelen szarra, de sebaj, nem sajnáljuk tõle.
atis56 2010 febr. 26. - 11:11:43 Előzmény Segítõ Béka
(38/67)
kicsi béka!
Itt filmrõl van szó, konkrétan Jancsó Miklós - Oda az igazság címû filmjérõl. Mi köze az irodalmi Nobel-díjhoz? Egyébként már a névválasztásod is nyilvánvaló kisebbrendûségi érzésrõl tanúskodik (a békáknak jelölik ki az átkelõhelyet az úttesten, mert szegények csak ugrálnak, ugrálnak, de nem veszik észre, ha jön az úthenger), de ez azt is jelenti egyben, hogy a többséghez tartozol, tehát nem vagy magyar. Ha nem tetszenek a Jancsó filmek, nézzél terminátor + rocky filmeket.
Különben pedig a helyzet definisztikai szubjektivitása annyira túlkoordinált, hogy az már nem fér össze a morális egzisztenciával. Ennyit a kétéltûeknek.
A filmrõl pedig annyit, hogy aki Jancsótól mást várt, az tévedett. Köztük vagyok én is persze, mert ez a filmje nekem sem jött be igazán, annak ellenére, hogy a szereplõgárda igazán "jancsós" (évzizedek óta velük dolgozik, csak Cseh Tamás hiányzott, de tudjuk, hogy miért). Némelyik színész nyilatkozatából az is kiderül, õk sem tudták, hogy a felvett jelenetekbõl hogyan lesz film, és valahogy úgy vagyok vele, Jancsó is csak összedobta a film második felét. Egy kicsit egyetértek azzal, aki kritikája végén azt írta: "ezt jól elbasztad Tata". De ez Jancsó Miki bá. Az, hogy 500 milka a film? Mennyi egy amerikai film költségvetése? Ti is tudjátok, hogy összehasonlíthatatlan. Én egyszer nem sajnálom tõle, de legközelebb jobbat várok.
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 25. - 22:08:41
(37/67)
okoska, irodalmi nobelrõl van szó
ha nem értesz hozzá ne szólj bele
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 25. - 22:06:32 Előzmény atis56
(36/67)
kezeltesd magad az orvosoddal
az analfabétizmushoz közelítõ frusztrációid bevallom eléggé zavarnak
nem mentség a trauma ami a világégésbõl származik, nem lehet ezzel takarózni állandóan
atis56 2010 febr. 25. - 15:31:40
(35/67)
Szép lehetsz, de okos nem! Filmért mikor osszák a Nobel-díjat kisokos? Ha hallgattál volna ...
1/10
kira2004 2010 febr. 25. - 15:08:59 1/10
(34/67)
Jancsó az SZDSZ-es förtelmesen aljas, és alattomos ember. Úgy szerzett csak hírt, hogy a zsidók fajtársai elhalmozzák díjakkal azokat a filmeket, amiket a fajtársak készítenek, vagy amikben feldicsõítik a zsidó maffiát.

Az a film is díjat érdemel, amelyik bemocskolja a magyarokat, vagy más gazdanemzeteket. Ja meg még az is díjat érdemel, ami alattomos (de pénzt hozó) hazugságokat terjeszt, és aztán emiatt kap egy Nobel díjat, akkor kötelezõvé lehet ez alapján tenni az iskolában. Sõt, még kárpótlást is lehet rá kérni.
Azok a filmek mindig díjat érdemelnek, amik a kizsákmányolóinkat, és a palesztinok mészárosait 'áldozat' szerepben tüntetik fel. Ebbõl a hazug pozícióból még elõnyöket is kérnek maguknak

Ezért csinálják. 5 bõrt húznak le maguknak rólunk. Ebbõl a hírbõl köszönöm, de nem kérek.
atis56 2010 febr. 25. - 12:11:44 Előzmény Segítõ Béka
(33/67)
kicsi gyerek!
Ez az "szdszes zsidó" több pozitív hírnevet szerzett szeretett magyarországunknak, mint a kedvenc politikusaid együttvéve, és akkor még nem szóltam rólad. Szerintem azt sem tudod, hogy ki az a Jancsó, és a filmjei közül is talán ebbe az egybe néztél bele, de mivel nem értettél belõle semmit - pedig magyarul beszélnek benne - így csak az eleje van meg. Különben politikai fórum az MSZP, SZDSZ, FIDESZ, JOBBIK, stb. honlapján van. Ja, és az utcán, ahova nem kultúrát viszik ki mostanság. Sajnos!!!
t'nak 2010 febr. 20. - 23:05:32
(32/67)
csak hûek maradtak a film címéhez, tudod...ha oda az igazság, akkor félmilliárdot is el lehet tapsolni.
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 20. - 22:57:39 Előzmény Csöpplány21
(31/67)
és különben is nevetsz, így nem leehetek szánalmas
max groteszk
Segítõ Béka 2010 febr. 20. - 22:56:34
(30/67)
jancsó szdsz-es
500 milllióba került a film

ezt a pénzt ellopták

ez mind a filmrõl van
brixxi 2010 febr. 20. - 14:38:07 Előzmény Segítõ Béka
(29/67)
Mi a filmrõl beszélünk, de te idejössz politizálni. Ez egy filmes fórum, ne itt szdszezzél meg mszpzzél, mert aki idejön azt nem érdekli ez, vagy ha mégis az efféle véleményét nem itt osztja meg másokkal.
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 17. - 23:05:04
(28/67)
de miért?