Téma: Odaát

10/10
trl007 2009 aug. 15. - 16:07:11 10/10
(5696/7736)
Hú, de belefolytatok a bibliába :)))
Ha már itt tartunk, Lucifer azért bukott el, mert féltékeny volt az emberekre, hogy Isten jobban szerette azokat, mint az angyalokat. Szóval ezért nem értem, miért is áll le bratyizni a Winchesterekkel...
kymara 2009 aug. 15. - 15:55:37
(5695/7736)
A lényeg, hogy elõbb hallgatnám meg Lucifert és csak utána valamelyik fõnagyalt. Amúgy a legfõbb angyal Lucifer bukása után Michael lett. Remélem, hogy a sorozat végén Õ is megjelenik. Mivel a Bibliában Õ gyõzte le Lucifert. Lehet, hogy a sorozatban Õ lesz Dean úgymond "edzõ mestere".
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 15:52:00 10/10
(5694/7736)
Ácsi! Fõangyal. Zakariás? Ha már itt tartunk a Biblia szerint Uriel is Fõangyal volt... szóval... ki tudja, hogy Zakariás fõangyal vagy sem. Vagy csak egy egyszerû megbízott. Ez soha sem derült ki õ maga sem mondta el. Ne tudjuk ki a fõangyal és ki nem. Csak annyit hogy heten vannak. És... ha már itt tartunk akkor Az ARKANGYALOK azok akik látták Istent, õk a fõangyalok. Zakariás pedig nem arkangyal. Csak egy magasabb szintû alkalmazott max. (És URIEL a Biblia szerint arkangyal volt.. itt nem) Anna is fõangyal volt akkor hiszen Castiel fõnöke volt, ezt õ mondta el. :))))
Tehát ki tudja kik is az angyalok valójában és hogy melyik angyal milyen parancsot kapott és ki a fõ vagy ki nem...
Ugyan ez vonatkozik Luciferre is, akinek egy bûne volt csak, hogy féltékeny volt az emberekre és Évát behálózta. (Kiderült Éva számára hogy milyen jó is a szex...) :))) De addig Isten kedvenc angyala volt, akit szeretett.
kymara 2009 aug. 15. - 15:38:24
(5693/7736)
Most hadd ne folyjak bele a vallásos dologba. Több órákat is el tudnák beszélgetni errõl a témáról, de nem régen ébredtem fel és még egy kicsit kómás vagyok. + még ma este is dolgoznom kell.
Dean helyében én is elõbb hallgatnám meg Lucifer mondandóját, mint a fõangyalét.
kymara 2009 aug. 15. - 15:32:31
(5692/7736)
Imádom az olyan történeteket, ahol kiderül, hogy az egyház vagy az angyalok nem a jófiúk. Sok hasonló filmet láttam már.
Visszatérve a sorozathoz, lesz ami lesz, én is abban bízom, hogy Lucifer nem az a tipikus rosszfiú szerepben lesz látható. Minden bizalmam Kripke-é, de nem ajánlom, hogy valami lapos évadot hozzon össze. Külön "szerszámom" van fenntartva bizonyos testrésze számára erre az esetre.
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 15:23:52 10/10
(5691/7736)
Hát az elõzetesbõl kiderül, hogy Luci túl hangosan dumcsizik és hogy szegény srácok halláskárosultak lesznek tõle! :)))))))))))))))))))))))
10/10
trl007 2009 aug. 15. - 15:18:29 10/10
(5690/7736)
Én még arra leszek kíváncsi, hogy Lucifer mi olyat tud mondtani, hogy a fiúk ne küldjék vissza kapásból oda, ahonnan jött :)))
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 15:16:33 10/10
(5689/7736)
Pontosan!
Egy csavar! :))))))) Ki tudja!

A vallással nekem sincs bajom, de én olyan pofány vagyok... hogy nagyon. Meg sem kereszteltek, tehát én tuti, hogy kapásból a Poklora kerülök. Így jártam.

Igaz érdekelnek a vallások, de nem csak a keresztény hanem a többi is. És ha már Istenrõ beszélünk, akkor 3 nagy világvallás is ugyan azt az Istent féli, tehát... akár az is megtörténhet, hogy mégsem bibliai fordulat lesz benne.
Csak egyre vigyázzanak, hgy ne sértsék meg mások hitét, mert folyamatosan pengeélen táncol a sorozat és a Winchester Evangélum nekem már baromi sok volt... pedig vallásos sem vagyok, mégis elég rossz ötletnek tartottam, tartom ezt.
Méghogy a Winchesterek története bekerüljön a szent írások közé? Ne már! Mondja ezt egy pogány!
10/10
trl007 2009 aug. 15. - 15:10:00 10/10
(5688/7736)
Ez mondjuk bejöhet, hiszen ott van Anna is, aki szembefordult a paranccsal, meg már Castiel is, szóval lehet, hogy mégsem Lucifer lesz a gonosz, hanem épp ellenkezõleg.
kymara 2009 aug. 15. - 15:08:54
(5687/7736)
De a Bibliában is van angyalok háborúja. Amúgy nem vagyok vallásos és Sátán hívõ sem. Semmi bajom egyik vallással sem, csak engem hagyjanak békén. Hiszek a szabad szellemben, a szabad akaratban. Ettõl eltekintve olvastam a Bibliát, mivel kíváncsi ember vagyok, és érdekelt, hogy mi motiválja a sok hívõt.
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 15:05:26 10/10
(5686/7736)
Már nem.
Sajnos.

És azt hiszem túl sok mindent belemagyarázunk ebbe az Apocalypszis dologba... Lucifer nem olyan átlagos lesz és még az is elõfordulhat hogy teljesen át leszünk verve és az angyalok sem jók, csak Lucifer... :)))))

Sõt az is lehet, hogy a két fiú felébred a kómából és rájönnek, hogy az egész eddigi életük csak álom volt. Na ez jó! :))))

Így tök jó vége lenne!
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 15:02:46 10/10
(5685/7736)
SPOILER

Túl sok mindent belelátsz ebbe a sztoriba szerintem! Ennyire nem lesz komoly! Hajbókolni? Ez a Supernatural! És Eric Kripke! Hallóóóó! Itt semmi sem úgy megy ahogyan kéne!
Trón? Ne már! Ne röhögtes! Ha a Biblia szerint mennek, akkor kicsit máshogyan lesz

Bocsi

Az Apocalypszis 4 lovasa is feltûnik, ezt is elmesélték a Comic Cono méghozzá menõ járgányokkal! Mondjuk erre kíváncsi leszek...

Tehát tényleg követik a Bibliát. :)))))
SPOILER VÉGE
kymara 2009 aug. 15. - 15:01:16
(5684/7736)
Hadd ne szálljak vitába. Nekem Castiel csek egy mellékszál a sorozatban. Valljuk be kellett valami hasonló karakter a srácok mellé, de a sorozat akkor is a Winchester családról szól.
kymara 2009 aug. 15. - 14:59:15
(5683/7736)
Lehet az is, hogy Lucifer miatt viszály tör ki az angyalok között és Lucifiú szépen hátradõlve figyeli az eseményeket, mint egy mérkõzést, hogy melyik csapat gyõz.
Habár a viszály már a 4. évadban kitört.
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 14:59:00 10/10
(5682/7736)
Azt tudni, hogy Lucifer Kripke nagyon szinpatikusnak fogja mutatni.
Kiderül Nekem mondjuk bejön, hogy ne úgy ábrázolják Lucifert ahogy eddig. :)))) Tetszik a gondolat
Természetesen Isten is feltûnik majd ahogy Kripke elmondta....

De mondjak még valamit... Nem tudom mi lenne ha Deant vonnák ki a forgalmoból... Érdekes szerintem Sam tényleg nem hiányozna, mert van új karakter Castiel. És Samet elég rendesen elintézte valljuk be. Rengeteg Sam haterrel találkozom. Úgy érzem, hogy ha Samet el is távolítaná, nem hiszem, hogy akkora csapás lenne mintha Deant vagy Castielt...
Szóval... talán bepróbálja. Ki tudja.

És ahogy írtad: Castiel Castiel Castiel így... Castiel úgy... blablabla... látod... itt a probléma! Castielre van sztori, de ásra nincs... ez a ciki.... Te is CSAK Castielben gondolkodsz, mert az alkotóknak fogalmuk sincs másról csak róla... És Kripke is megmondta a Comic Conon hogy egyenlõre csak pár részig tudják mi lesz utána nem.... Kellemetlen...
kymara 2009 aug. 15. - 14:55:59
(5681/7736)
Most, hogy jobban belegondolok, mekkora durranás lenne, ha Castiel tényleg a végén átpártolna Luciferhez. Lehet, hogy Dean is hajlani fog arra, de Õt Sam visszarántja. Így meglenne sok rajongó óhaja, hogy Castiel-el Dean végez a végén.
10/10
trl007 2009 aug. 15. - 14:53:16 10/10
(5680/7736)
De már egyszer próbálták leszoktatni a "szerrõl", és nem jött össze. Nem vágom, hogy akkor ezt most hogy fogják csinálni.

SPOILER

Ha Sam törte fel az utolsó pecsétet Lilith megölésével, akkor Lucifernek hajbókolnia kéne elõtte, nem? Végül is õ szabadította ki. Tehát minimum egy hely a trónja mellett kijárna. Ha pedig így van, akkor talán nem kéne kiírni.
kymara 2009 aug. 15. - 14:51:41
(5679/7736)
Nem fogják kiírni Sam-et. Vagyis végleg nem. Kripke nem hülye, hogy önként vállaljon egy kasztrálást. Lesz pár húzása az évadban, ami remélem, hogy nem lesz nagyon erõs, de a vadászat folytatódik. Amúgy pedig az angyalok "vezetõje" volt a hibás az egész 4. évadban, nem pedig Sam. Simán megakadályozhatták volna, hogy Sam rossz irányba haladjon. Így most arra hajaztak, hogy Dean még jobban megutálja az angyalokat.
A folytatásról annyit, lehet hogy Lucifer megpróbál Dean bizalmába férkõzni, mivel tudja, hogy Dean mennyire utálja az angyalokat. Lehet, hogy Lucifer még Castielt is meggyõzi az igazáról.
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 14:45:23 10/10
(5678/7736)
Lesz szerelmi szál ezt mindenhol lehet olvasni.
Sammy és egy csaj az elvonóról. Mivel bedugják oda szegényt. Tehát.. Sammyt eltávolítják. Cuki, nem?

Castielt meg valóban elviszi Dean kurvázni. ezt is elmesélte már Kripke. És én még mindig nem vagyok kiváncsi hogyan tanul dugni... Bocs.
10/10
monkeyjade 2009 aug. 15. - 14:43:00 10/10
(5677/7736)
Én is pontosan így gondolom. Láttun erre példákat. Úgy vonnak ki aegy fõszereplõt, hogy szépen lassan behoznak egy újat. Sammyre mivel nem tudnak mit kitalálni, így Castiel veszi át a helyét.
De ezt Kripke is megmondta, hogy nem találnak ki új fõ szálat mert az 5. évad után szeretnék abbahagyni és csak akkor nem teszik meg ha Dawn nyany a CW nagyasszonya másképpen nem dönt.
Kripke azt mondta, hogy Samnek tepernie kell, hogy megbocsásson neki Dean mert annyival nincs elintézve, hogy bocs, elrontottam. Ennyi. Képes volt ezt mind elmondani Samrõl. Kösz. Deanrõl sem mondott mondjuk sokkal többet, bár, még õszintén remélem, hogy Dean még mindig menõbb mint Castiel. Mert ha Deant írnák ki... na akkor lenne vége... igaz... Szerintem az idei omic Con egyfajta fõpróba volt arra, hogy Misha el tudja e vinni a showt egymaga... És sajnos EL! köszönet a Misha imádok népes csapatának aki egy ilyen embernek minden szaván csüng és képesek úgy nézni a sorozatot hogy nem érdekli õket már egy Winchester sem..én simerek ilyet nem is egyet. Csak Castiel miatt nézi a showt... pedig már az eleje óta rajngó de jött a 4. évad, jött egy új pénisz és a p×ncija már másra nedves... és ez gáz. Én sem csak Sam miatt nézem, de ha kiírják a kedvenc karakteremet... hát.... nem fogom nézni... Bocs. Pedig imádom Deant és Bobbyt is!

Nem én csináltam. Sajnos. :(((