Téma: Olvadás

Vespa 2008 szept. 14. - 13:51:34
(40/60)
Ja, már tudom. Az az 1024 10 a 24.-en akart lenni.
Vespa 2008 szept. 14. - 11:42:09
(39/60)
Igazad van, az 1000-bõl hogy hogyan lett 1024, fogalmam sincs, elírtam és még csak észre sem vettem:) Valóban, elvileg sõt gyakorlatilag is ha elrugaszkodsz a földtõl(ugrasz egyet) már ott is van kimozdulás, de nem igazán mérhetõ:). Ahhoz viszont szerintem meg túl kicsi a föld gravitációja, hogy darabokra tépjen egy üstököst, vagy egy kisbolygót, ahhoz már Jupiter méretû és tömegû bolygó kell mint ami történt a shoemaker-levy9 -el.
7szünyü 2008 szept. 14. - 04:59:20
(38/60)
Nem számítástechnikai rendszerekben 1000 a váltószám, nem 1024. (5,97*1024=6113,3 blablabla tonna. :-)
Ami a kimozdítást illeti: nem kéne olyan cefetül nagy, elég, ha "rosszul" érkezik (mondjuk megkavarja még a Hold pályáját is.) Igazság szerint be sem kell csapódnia, elég, ha olyan közel suhan el, hogy ránt egyet a bolygónkon. A rossz irányba. Amúgy valóban: ha akkora kisbolygó csapódna be, ami tényleg kibillenti a Földet a pályájáról, a "nukleáris" télre valószínûleg már nem lenne gondunk :-O. (Ha pedig egy kicsit komolyabban utánagondolsz, a Földet egy becsapódó homokszem is kimpzdítja a pályájáról. Igaz, hogy ez a kimozdulás nem mérhetõ - talán még kiszámolni sem lehet - de a naprendszerben kialakult gravitációs erõk rendszere ezt a kis kimozdulást is "visszaszabályozza". Elvileg. Persze ott van még a káoszelmélet és a pillangó-effektus.) No még egy ötlet a Föld kimozdítására: jön a kisbolygó, darabokra szakad, a darabjai (elliptikus) pályára állnak a Föld körül. A keringési idejük olyan szerencsétlenül alakul, hogy mindegyikük gravitációs "rántása" egyre jobban kibillenti a Földet (ahogy a menetelõ katonák romba döntenék a hidat, ha pont eltalálják a saját rezgésszámát). (Aztán ott van még az a roppant valószínûtlen, de nem lehetetlen eset, hogy a Vogonok csillagközi bekötõ utat építenek... ;-)))
Na, kinek van még ötlete, hogyan lökjük odébb a bolygónkat?
Vespa 2008 szept. 13. - 19:23:13
(37/60)
Nukleáris tél? Nem hiszem. Egyébként mit gondoltok, mekkora kavicsdarab kellene ahhoz, hogy egy 5,97 *1024 kg (~5978 trillió tonna)tömegû bolygót kimozdítson a pályájáról? Akkorát fröccsenne, hogy a világûrbe is lávadarabok kerülnének. Na mindegy, biztos qrva jó film lehet amúgy, tényleg.
1/10
planeta 2008 szept. 10. - 20:48:49 1/10
(36/60)
Eszemben sincs logikát keresni ebben az alkotásban, de: a Földet a pályájáról letérítõ ütközés esetén nem a hõmérséklet-emelkedés lenne a legnagyobb problémánk... (sõt, ellenkezõleg, jó eséllyel "nukleáris tél" lenne inkább). De az, hogy egy TV-riporter jön rá, hogy valami baj van, hát egyszerûen... csúcs ez az érzés! /remélem, a Coca-Cola nem haragszik a kölcsönzésért :) :) /
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 14. - 17:29:22 Előzmény Rahel
(35/60)
Nekem megér 5 dolcsit. Ha cserébe elégetik az összes kópiát...
Rahel 2008 júl. 12. - 21:05:04 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(34/60)
-Itt nem a tehetség számított, hanam a kinézet!!!!
-A téma katasztrófális, de Casper szépfiúnak még mindig jó, és ezért a csöpögõs filmekben igenis megfelelõ!!!:))))))
-De 5Dollárt azért nem ér meg!!:DDDDD
Pega 2008 júl. 11. - 16:07:02
(33/60)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz! Nagyon gagyi volt. Csak nekem tünt fel hogy robbantak az autók a melegtõl (hosszan sípolva elõbb:D ) az álatok haltak a hõgutától de a maroknyi színész meg kabátban és mellényben izzadságtól még csak nem is gyöngyözõ homlokkal meneteltek a pocsék fílmben!?!?
AvatáR Gil Maerth 2008 júl. 11. - 08:03:21
(32/60)
#57.
Hát ez tényleg szörnyûség volt.
Casper van Dien pedig csak B-kategoriában tud szerepelni????

A rendezõk nem tudták eldönteni akciót vagy kalandot akarnak e?

A forgatókönyvirók nem tudták mennyi az egészséges menniységû akció.

A szereplõk nagy elveklet fektetnek le, aztán logikai hibák tömkelegén át mindet megszegik.
Hatásvadászatba fúl az egész, melynek tipikus példája az esõ a végén. PONT AKKOR ÁLLT VISSZA A FÖLD A PÁLYÁJÁRA?

De van még pár ilyen:
A csatornás jelenet az elején:
"ha észak felé megyünk a csatorna elér a tengerig. induljunk" -mondja van Dien.
Majd elérnek egy rácsig -s széttárják a kezeiket.
ÉGÉS.

Meg: honnan a bánatból tudták a föld alatt, hogy merre van Észak? Ilyen érzéke csak az állatoknak van, több évszázadnyi evolució során.

a Film érzékelteti az idõ muilását, de minek?
A várt repülõgép legalább 5-ször megjöhetett volna - de ehelyett megvárja a föhösöket végig.
.. hogy aztán felrobbanjon...

merthogy valami kretén a stából kitalálta hogy az összes kocsinak fel kell robbannia a benzin miatt (ehhez képest mutatnak elhagyott kocsikat is)

Meg: eltüntetik az6 emberiség 99, 9 százalékát (a bünözök maradnak) , közben a hõálló hõsök meg összevissza grasszálnak.
Dacolva 54 fokos hõséggel.

Olyan helyeken találnak ételt és italt, ahol nem is kéne hogy legyen.

Hangsulyozzák: mindent elvisz fosztogató
De a fagyasztótermi jelenetnél (amikor freont keresnek a kocsiba) látszik hogy csak van még ott valami.
De itt meg az az égõ, hogy ha mindent kifosztanak, akkor pont ezt nem? Ott fityeg a lakat, nahát !

Van egy olyan érzésem: csak drámát akartak kicsiholni.
DE ÍGY?
Monumenmtálisnak szánták, de kicsi lett.

Szerintem Szbériában, vagy Skandináviában, Izlandon, Grönlandon és Alaszkábvan azért sok nép megmaradt volna.
kevinspéci 2008 júl. 11. - 07:54:43
(31/60)
Mégis mit vártatok Caspertõl, a csintalantól? Az Álmosvölgy legendáján kívül nincs egy normális filmje.

Részemrõl borítékoltam volna, hogy ez is egy bárgyú baromság.
tombenko 2008 júl. 11. - 01:20:05
(30/60)
Hát elég kaki volt. Nem érte meg.
BonFire 2008 júl. 10. - 23:20:45 Előzmény blackreactor
(29/60)
Attól függ, mekkora a sebessége és a tömege. Ha elég nagy mindkettõ, akkor elsuhanhat. Mindazonáltal tényleg egy másodlagos dolog, hogy utána merre módosul a pálya. Elsõsorban nem is kell, hogy becsapódjon, mert a két nagy tömeg gravitációs egyensúlyának a megbolydulása akkora földrengéseket meg szökõárakat okozna, hogy ihaj! Nem beszélve arról, ha a mágneses pólusok felcserélõdnek. Nem hirtelen, mondjuk úgy néhány hét alatt. Addig kapnánk bõven röntgen meg gammasugarakat, és mellékes, hogy a pálya is módosul, mert azt már észre sem venné senki. Már csak azért sem, mert a bolygók pályájának eltérése minimum évmilliókig tart, itt meg úgy kettõ perc volt. Ez olyan frankó digitális pályamódosítás volt ;)

De ha mindezektõl el is tekintünk, attól még lehetett volna egy jó szórakoztató filmet csinálni. Az nem baj, ha mese, csak jó mese legyen. Ebben viszont sem sztori, sem karakterek, sem helyszín, se egy jó poén, sem semmi eredeti nem volt. Kis költségvetésû film, hatodrangú színészekkel, egyetlen önálló gondolat nélkül, tele kaptafával. Kettes alá!
arnold-ka 2008 júl. 10. - 23:08:39
(28/60)
Te jó ég még egy ilyet...a fõhõs golyóálló és még csak le sem barnult,hõálló tutti....,de a benzintank azért berobban
van a tízes skálán negatív szám is?
klaudia73 2008 júl. 10. - 23:05:04
(27/60)
Ez tényleg katasztrófa volt!
Kendy 2008 júl. 10. - 22:49:19
(26/60)
Sajna gyengus a film de ezt mint mindenki én is elõre borítékoltam.
Anteris 2008 júl. 10. - 22:49:13
(25/60)
hát már soha nem fogynak el ezek a nyomorult katasztrófafilmek??
blackreactor 2008 júl. 10. - 22:06:02
(24/60)
Egész jó a film, csak az elején ne cseszték volna el, azzal az aszteroidás súrolással.
Az az aszteroida pár méterre haladt el a Föld felszínétõl. Ez teljességgel lehetetlen, ugyanis a Föld gravitációs tere a közeledõ aszteroidák pályáját már jóval a légkörbe érkezés elõtt módosítja. Ha egy ilyen kisméretû kõdarab belép a légkörbe, az be is csapódik, nem pedig elsuhan a felszín felett!

Ettõl függetlenül jó filmnézést mindenkinek!
csajszeee 2008 júl. 10. - 21:52:37
(23/60)
huh de izgi...xD
azt hittem, hogy végre láthatok egy normális katasztrófafilmet . de nem :(
tide31 2008 júl. 10. - 21:32:52
(22/60)
Hali!
Jókat nevettem a hozzászólásaitokon, köszönet érte :)!
t
Dezertõr 2008 júl. 10. - 21:25:42
(21/60)
valószínû már nem fért el a hóna alá. de rendes volt, mert a pót kulccsal még be is zárta az ajtót. még a helyszínelõk is vigyorogtak. aztán szépen összeporoztak mindent. :o(