2/10
aadele 2009 dec. 23. - 16:26:23 2/10 Előzmény kevinspéci
(33/53)
Teljesen egyetértek, ez a film... Húúúúú...
Kb. a feléig bírtuk nézni a filmet, utána sikítva téptük ki a dvd-meghajtóból és rituálisan Ong-baknak áldoztuk! :-)
ReignMan 2009 okt. 27. - 19:49:40
(32/53)
Én sem igazán szeretem az ilyen karatélyos filmeket, de ezt még dvd-n is megvettem, annyira más volt. Nem az az unalomig ismert levegõ-kungfu, amit a Jackie Chan filmekben látunk, hanem tényleg valami nagyon látványos harci balett.
minerva9 2009 jún. 07. - 09:15:44
(31/53)
osztom hogy jackie meg jet lee a fasorban sincs tony-hozz képest,csak irigykedik aki nem igy látja..
Csonger 2009 márc. 28. - 14:01:14
(30/53)
Már régen láttam a filmet, így nem emlékszem pontosan, hogy teherautó vagy terepjáró alatt csúszik át a srác, de az biztos, hogy nagyon látványos jelenetek vannak benne, amik közül egyik sem tûnt számítógépes trükknek (ez ma már ritkaság).
Az ilyen filmek esetében a sztori meg a párbeszédek mellékesek, szóval a maga mûfajában az Ong Bak szerintem remek.
Keba 2009 márc. 25. - 12:28:34
(29/53)
tehetséges gyerek ez a tony jaa, a bunyós jelentek nagyon jóra sikeredtek...aki szereti a harcmûvészetes filmeket, annak mindenképpen ajánlott a mû megtekintése...
mellesleg van errõl a filmrõl egy mozis poszterem, melytõl szívesen megválnék...akit érdekel dobjon egy privát üzenetet.
zee944 2009 febr. 28. - 17:09:16 Előzmény bobek
(28/53)
Jackie Chan meg Jet Li sehol nincs ehhez képest? Whiskyt ittál a demalgonra, baszki?
blowup 2009 febr. 28. - 15:23:25
(27/53)
Már annyira közhely, az ázsiai filmek gyermeki lélekre valló naivitása ebben is hatványozottan volt jelen.
Sztori felejtõs, ugribugri 1xnézõs.
16-os karika?Inkább 12, de az is az alattiaknak!Alapmû?Juj, hagyjuk!
Még ilyen béna keresõt mint a PORT-é, beírod ong bak, KÖTÕJEL nélkül, csak néz mivaaan?!
10/10
bobek 2009 febr. 07. - 12:56:24 10/10
(26/53)
alapmûgyanús a film..
a Bruce Lee filmek óta nem láttam ilyen jót. Jackie Chan meg Jet Lee sehol sincs ehhez képest.
valahol olvastam itt hogy történetet is "osztályozott" valaki.. amit harcmûvészeti filmben szerintem teljesen felesleges, mert nem azért nézzük.
..és ami a még meglepõbb, hogy a rendezés sem utolsó mert ezeket a jeleneteket még az ûberhongkongiamerikaikoprodukciós kungfumájer-rendezõk sem tudják így megcsinálni.
nagyon jó film.
aki szereti a harcmûvészeteket annak meg kell nézni.
Lbándi 2009 febr. 07. - 00:16:58 Előzmény astragcc
(25/53)
A Muay Thai nagyon technikás és összetett harcmûvészet.
Amit mi látunk a sportadókon az a thai box,ami a "lebutított sportváltozata" a Muay Thai-nak.
A kettõ nem keverendõ,az egyik sport a másik harcmûvészet.
DefSenseii 2009 febr. 06. - 09:34:00
(24/53)
fos két tûz között lesz 9-tõl leadták már 9000000000000-sazor kit érdekel.. vicc az egész, ez meg 1 után
astragcc 2009 febr. 06. - 09:28:50
(23/53)
Emberek! Ez nem Luc Besson film, még csak nem is õ rendezte. A producerek egyike. Producer és rendezõ közt különbség van... Ahhoz képest, hogy Thai film és nem amerikai, egész jó. Tony Jaa egyenesen Világbajnok, talán bátran kijelenthetem, hogy Bruce Lee utódja. Már csak abból a szempontból is, hogy a harcmûvészeti stílusa egyedülálló, nekem leesett az állam, mikor elõször láttam ezt a filmet, mert a Muay Thai egy teljesen új arcát mutatta meg, amit sokan nem gondoltunk volna, hogy ilyen létezik. Profi a srác nagyon. Egy jó sztorijú, látványos amerikai filmmel, még Jackie Chant és Jet Lee-t is túlszárnyalná. Sok rajongója lenne, akik így is szép számban vannak.
DefSenseii 2009 jan. 03. - 22:23:05 Előzmény Funika
(22/53)
olyan mint a yamakasi?!
te mit néztél?!?!? ez harcmûvészeti film, tökmindegy...
DefSenseii 2009 jan. 03. - 22:20:13
(21/53)
mi köze ennek luc bessonhoz? ez a fõszereplõ miatt látványos, meg a rendezõ miatt!!
bírom az ilyen embereket szerinted thaifoldon besson rendezett vagy mi..
Funika 2008 nov. 14. - 13:46:45
(20/53)
A sztorija engem sem vágott földhöz, de amit a srác mûvel azt töményen is elnéztem volna másfél órán keresztül, elég komoly.
Ha nem láttam volna a stáblistán Besson nevét, akkor is azt vágtam volna rá, hogy pont olyan mint mondjuk a yamakasi. Szóval, ha csak a film elkészülte után csatlakozott a teamhez (amit nem nagyon hiszek), akkor a rendezõ szítta magába a Luc stílusát, de durván ám!
sipka 2008 jún. 21. - 13:50:36
(19/53)
Hello Ádám6233!

Épp most olvastam el a felém intézet üzenetedet.... Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de a birtokodban lévõ film nem az "Ong-bak 2" :S
Eme alkotás címe (amelynek a boritóját belinkelted) a "Thai Dragon".
(Már azért sem lehetne az "Ong-bak" folytatása, mivel Tony Jaa a második részben hosszú hajjal rendelkezik.)
S mielött még elküldenél a pecsába, figyelmedbe ajánlom az alábbi linket, amely az "Ong-bak 2" promo videóját tartalmazza..

www.youtube.com/watch?v=3wMNQwF2Wk4&feature=related

UI: Amúgy ez nem a te hibád, mivel rengeteg helyen "Ong-bak 2"-ként ismerik a "Thai Dragon" címû (szintén bravúros) alkotást...
Üdv: sipka
bucmaci 2008 jún. 20. - 20:15:24
(18/53)
példa erre:

az ong bak elsõ részében ting-nek hívják a fõszereplõt, és a másodikban is ez lesz a neve :D

a srákány bosszújában kham-nak hívják :)
bucmaci 2008 jún. 20. - 20:14:07
(17/53)
nincs õ lemaradva

az ong bak kettõ még csak készül.

tony jaa-nak még csak két filmje van:
1, ong bak
2, a sárkány bosszúja (EZ NEM AZ ONG BAK FOLYTATÁSA, csak hasonló a téma)(http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=89703&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=1)

És még készíti az ong bak 2-t.
sipka 2008 jún. 11. - 21:12:39
(16/53)
Én kedvelem az olyan filmeket, amelyekben úgy probálják palástolni az egyéb történeti hiányosságokat, hogy fognak egy élvezetesnek tünnõ pozitiv mozzanatot amelynek segitségével fogyaszthatóvá, illetve (jobb esetekben) szórakoztatóvá tudják tenni az adott alkotást.
Ilyen például a "Jay és NémaBob visszavág", amely nem a hihetetlenül csavaros forgatókönyvvel akart érvényesülni, hanem az alpári poénokkal, amelyek hatására igencsak kellemes élményként maradt meg az emlékezetemben, Kevin Smith agyatlan vigjátéka :)
Az "Ong-bak"-ban pedig a királyul megkoreografált verekedések játszanak fõszerepet, Tony Jaa lenyügözõ akrobatikus képességeinek közremüködésével.
S most nem a Jackie Chan filmekre kell asszociálni a "lenyügözõ akrobatikus képességek" emlitésekor, mivel: ILYeN JeLeNeTeKeT eDDIG MÉG SeHOL SeM LÁTTÁL!!!
Bár tesi órán én is tudok produkálni, pár számomra is újdonságként ható, mondhatni "elõre be nem tervezett" gimnasztika gyakorlatot, de amit Tony csinál, az egyszerûen....KIRÁLY :D
Nem is igazán értem, hogy eme akciófilm miért nem tette õt hiressé.... Hiszen olyan dolgokat müvel ebben az alkotásban, amelyet csak ritkán lát az ember :)
Na mindegy.

UI: Amúgy már remélhetõleg mindenki észrevette az általam beszúrt "Ong-bak 2" plakátot.... Igen :) Tony Jaa (Tarzan stilusú friszkójával) ismét beleveti magát a nyakatekert mutatványok sürûjébe!! :P
Már várom :)
10/10
jololo 2008 máj. 25. - 20:20:18 10/10
(15/53)
Huhh genya! Ez a film nagyon ott van! Épp most néztem meg. Aki szereti a bunyós filmeket annak nagyon fog tetszeni és 10/10-es lesz! Elõször azt hittem, ilyen gagyin van megcsinálva mint a régi Jackie Chan-os filmek, de egyáltalán nem. Jól össze vannak rakva a kiváló jelenetek. Tony is be fog futni lassan szerintem mint Jet Li.
Kamnouze 2007 ápr. 09. - 22:18:18 Előzmény vam
(14/53)
Rosszul tudod. Amúgy figyeld meg a filmben, amikor a háromkerekû taxi szépen lepottyan a hídról és neki megy egy háznak, a híd egyik oszlopán fekete firka hirdeti: "Luc Besson, we waiting for you!"