Téma: Õrangyal

10/10
ms0304 2009 márc. 05. - 23:11:13 10/10 Előzmény galaktika24
(186/366)
Woman: Are you in charge here?
Nick: (Long pause) Yes. (Glances at Emily—standing in the doorway) Yes, I am.
Ez a párbeszéd az utolsó mondatok elõtt hangzik el a segélyszolgálatnál.
Tehát az 1500 óra végtelen szolgálatra kötelezte.
10/10
ms0304 2009 márc. 05. - 23:06:23 10/10 Előzmény galaktika24
(185/366)
A mai rész már utalt arra, hogy Nick a szolgálatot választja. Eljöhetett volna a börtönbõl, ha akar.
Jake -el megint nagyon rendes volt. Pedig megérdemelte volna, hogy kipakoljon a menyasszonynak.Megint bebizonyította, hogy õ egy úriember.
9/10
galaktika24 2009 márc. 05. - 20:52:25 9/10
(184/366)
Számomra a kronológia fordítva jött le a szerdai részbõl.Egy folyamat végének tûnt,ami az elõzményeket tudva különösnek is hatott.Hiszen nagyjából rendezõdött Luluval a viszonya.Ha még legalább egy évadban gondolkoztak,a zárás elõtt még be kellett rakni egy csavart,hagy emésszenek a nézõk.
10/10
ms0304 2009 márc. 05. - 20:27:34 10/10
(183/366)
Sárkányosodás:
Ha a 70 éves apámat egy kis törtetõ libuskába szerelmesedve látnám, az üzlettársam pedig ezt kihasználva kipenderít a családi örökségemnek számító üzletbõl, azt hiszem, én tüzet is okádtam volna.
Mit tett Nick? A kis k-nak felajánlotta, dolgozzon együtt Jeke-el, Jake-t nem vágta szájon, az apjának pedig azt mondta, hogy tegye, amit az üzlet kíván. Úriember.
10/10
ms0304 2009 márc. 05. - 20:20:53 10/10
(182/366)
Valóban. Az alkotók, rendezõk, írók sora hosszabb, mint a szereplõké.
Azt gondolom, hogy hosszabbra tervezték, még most, két résszel a vége elõtt is nyitott minden kapcsolat.
Különben jól van ez így. Nem akartak egy szokványos happy end filmet készíteni. Mindenkit elindítanak a jelleme szerint logikus célja, vagy sorsa felé, a többit ( mint az egész film alatt végig) majd hozzágondoljuk, kikövetkeztetjük.
A "legénybúcsú" rész végén, amikor Nick bekopog Luluhoz, mert nagyon látni akarta, vagy tegnap Burton lakásán a kis barátnõ jelenléte nem mutat semmi "eseményt" . Nekünk kell hozzágondolni, hogy mi történhetett, amit nem láttunk. Nickéknél szerettem volna látni legalább egy ölelést, puszit, csókot, de nem...
Tegnap tetszett, amikor Nick azt mondta Lulunak, hogy azt hiszi, az emberek õt másnak látják, mint ahogyan õ maga elképzeli.
9/10
galaktika24 2009 márc. 05. - 17:22:10 9/10 Előzmény ms0304
(181/366)
Jake mindig is egy törtetõ,karrierista volt.De Nick is elsárkányosodott erre a részre.Ha nem lett volna a babaruha,azt hittem volna hogy egy régebbi részt vettek elõ.Vagy egy új forgatókönyv író nem nézte az elõzõ epizódokat.
10/10
ms0304 2009 márc. 04. - 23:12:19 10/10 Előzmény kati10
(180/366)
Szerintem az a legfontosabb, hogy a gyereknek nincs baja.

A mai részrõl: Jake egy szemétláda.
Amikor a buzi hajlamait kellett titkolni, akkor nagyon jól jött neki Nick sajátos tílusa, ( az 1-2 szavas mondatok, a szótlanság, hogy nem nagyon törõdik a mások dolgával) az apjával való jó kapcsolata. Mára fölkapaszkodott a hátán, meg is támadta.
Burton pedig elfelejti, hogy mit tett érte Nick. Azt gondolom, hogy - a film nem hiszem, hogy taglalja - meg is bánja. A fia nélkül magányos marad.
Nick már Õrangyal. Az utolsó idézet alapján a szolgálatnál marad, õ oda való...hiszen kell egy új Alvin.
10/10
ms0304 2009 márc. 04. - 23:00:53 10/10 Előzmény kati10
(179/366)
Az utolsó jelenetek:
Alvin writes on a legal pad: Gone to Antarctica / Lulu is wheeled, smiling, down the hospital corridor / Nick is led into a room—Taliek is led in to meet with him / Lulu sits in the wheelchair beside baby Anne's isolette and Anne is laid in her arms / Alvin carries a box of things to the Waste Management trash container outside LSP but is too weak to toss it in—he abandons itand walks toward the bridge / Nick leaves Taliek / Baby Anne is wheeled into Lulu's room / Alvin stands on the bridge looking out at the AlleghenyRiver / Nick takes his baby daughter from Lulu and cradles her in his arms.
...........................................................
Scene: Legal Services of Pittsburgh—meeting room
Sees Nick get off the elevator.
Woman: (Sits back down) So… Mr. Fallen?
Nick: Fallin.
Woman: Mr. Fallin. What're your needs?
Nick: Money. And a lot of it. We have over five thousand clients here and if we're not careful most of them will wind up on the wrong end of the legal system. Those of you that don't already know, the mission of Legal Services of Pittsburgh is simple—to provide quality legal representation and advocacy assistance to children and to the indigent. Our annual budget last year was a little over a million dollars. We are hoping that this year you will pay for at least half of that. Federal budget cuts are forcing us to find new sources of funding. A ten percent increase on your part would make a world of difference.

END
10/10
ms0304 2009 márc. 04. - 17:04:04 10/10
(178/366)
Hetek óta mindig azt mondják, hogy ez az utolsó rész. A mai nappal 3 rész van a soriból.
HaeleyBay 2009 márc. 04. - 14:41:07
(177/366)
Hali!
Most legyek hülyének nézve, de múlt szerdán azt mondták a Hallmarkon, hogy az utolsó epizód következik (ezért meg sem néztem, mert nem az elejétõl láttam), és én azóta nem nézem... :D Most akkor nem lett vége, vagy újrakezdték? Vagy mi a nyavaja van most?
Szeretném végignézni az egész sorozatot, de lehetõleg nem a végétõl.
kati10 2009 márc. 03. - 23:43:47
(176/366)
Az lehet, hogy a kislány egészséges, de én az alábbiból -gyér angol tudásom alapján - azért nem teljes happy endet olvasok ki:
Nick takes a job at the law firm of Walter and McNeil. Lulu gives birth to a baby girl. She decides to work part-time at legal services of Pittsburgh to take care of the baby. Burton thinks his son made a mistake by taking the new job. Alvin tries to stop the execution of Taliek Allen because of new evidence that Alvin's client suffered brain damage when he was attacked. Alvin along with Nick must try and get a trial stating why he should live and not be executed. Lulu decides to have full custody of the baby and give the baby her last name not Nick's. Alvin is angry because of what Nick told his client regarding his chances for a clemency hearing. Nick learns that Burton has stepped down from his firm to be a grandfather to the baby. Nick also leaves his job at the firm of Walter and McNeil.
10/10
ms0304 2009 márc. 03. - 18:36:46 10/10 Előzmény veralynn
(175/366)
Dr. Brem: Three or four days. She's a healthy baby girl, Mr. Fallin. Congratulations. (Exits)
Nick smiles at his baby girl.

A "smiles" elõtti mondatnak örülök a legjobban! Ezek szerint nem Down-kóros a kislány.
10/10
ms0304 2009 márc. 01. - 23:39:44 10/10 Előzmény veralynn
(174/366)
Bocs! A képrõl: még akkor olvastam a nevet, amikor az IMDB oldalon még fönn voltak a képek A Guardian szereplõirõl. Én is csodálkoztam, hogy Chalfant neve van alatta, hiszen a nõ már túl volt az 50-en. Kerestem, hogy kit ábrázol a valóságban, de sajna...
10/10
ms0304 2009 márc. 01. - 23:36:17 10/10 Előzmény veralynn
(173/366)
Találtam egy riportot. Elég hosszú, csak egy kedves részlet belõle:
(Én is ilyennek képzelem civilben SB-t)
"A színésznek lánya is tanácsolta, vállalja el Az ördög Pradát visel címû film egyik mellékszerepét.
... Abban az idõben 11 éves volt, és megkérdezte van- e olyan forgatókönyv, amit õ is elolvashatna. Mikor megtudta pontosan mirõl van szó, elhatározta, nemcsak Az ördög Pradát visel forgatókönyvét, hanem a rendes könyvváltozatot is elolvassa. Miután végzett azt mondta feltétlenül el kell vállalnom a szerepet, mert akkor elviszi az összes barátnõjét és megnézik. És nagyon örülne, ha végre egy olyan filmben láthatna, amiben nem halok meg, vagy nem fekszem le egy másik nõvel. Így hát elvállaltam."
Nem aranyos? Persze, akinek a mosolya olyan !!! nem is lehet más a természete!
veralynn 2009 febr. 28. - 21:20:33 Előzmény ms0304
(172/366)
nem hiszem.
arra a festett vörös hajú nõre gondolok, aki az ügyvédi irodában dolgozott. szerintem nem laurie solt.
karbatett kézzel áll a képen és nem egy mosolygós a képe. és fiatal. de azért köszi.
és az összefoglalót is a nick-lulu kapcsolattal kapcsolatban.
kihagytam pár részt mert már nagyon untam a vekengésüket, de ezek szerint pont akkor történt néhány fontos esemény.
10/10
ms0304 2009 febr. 28. - 20:54:38 10/10 Előzmény kim29
(171/366)
Kis forgatókönyv-részlet az utolsó részbõl:
Scene: Pittsburgh County Hospital—NICU—dawn
Nick stands outside the nursery gazing worriedly at his baby daughter in her incubator. Doctor walks up.
Dr. Brem: Mr. Fallin? Dr. Brem.
Nick: Mm. Nice to meet you.
Dr. Brem: I work with a lot of Down Syndrome babies so if you have any questions…
Nick: Thank you.
Dr. Brem: We checked her heart. The Echocardiogram looked good. Her APGARs are normal. She's just low birth weight. So… we'll leave her in the isolette until she gets up to five pounds.
Nick: How long will that be?
Dr. Brem: Three or four days. She's a healthy baby girl, Mr. Fallin. Congratulations. (Exits)
Nick smiles at his baby girl.

Egy másik :

Scene: Pittsburgh County Hospital—Lulu's room
They sign the birth certificate—Lulu first then Nick.
Nick: Anne. (Smiles)
Lulu: It's a good name.
Nick: Thank you.
They share a smile then his cell phone rings. He reaches in his inside pocket for the phone.
Nick: Sorry. (Checks the number calling) It's Alvin. (Into the phone) Hello.
kati10 2009 febr. 27. - 23:34:58 Előzmény kim29
(170/366)
Persze, az hogy "férfiból lehetsz" , képletesen értettem, a gondolatmenetedre értettem.
kati10 2009 febr. 27. - 23:33:14 Előzmény kim29
(169/366)
Bocsi, ha személyeskedem egy kicsit, de azt hiszem te férfiból lehetsz , ha nem érted Lulut. Férfiak gyakran szokták azt gondolni, hogy bármit csinálhatnak, de ha megbánják, akkor azonnal a nyakukba kellene borulni, hogy a megbánással milyen nagy tettet vittek végbe.
Lulu terhes, szerelmes és ezalatt megcsalják. De igazából õ a gyerekét védi egy felelõtlen apától. És ráadásul pont a munkájából kifolyólag tudja, hogy mennyit érnek az igérgetések, fogadkozások....
10/10
ms0304 2009 febr. 27. - 18:00:55 10/10 Előzmény kim29
(168/366)
Jól - , vagy félreértem? Azt hiszed, hogy vége a sorinak? Esetleg ismered a végét?
kim29 2009 febr. 27. - 08:13:21
(167/366)
sziasztok!
Én is imádom Nicket, de jobb véget is kitalálhattak volna neki, remélem megismétlik nemsokára, mert egy csomó részt nem láttam a 2.-ból és nem tudom hogy tudott kijönni a börtönbõl újra.
valaha gyermekvédelemben dolgozó jogászként néztem végig a filmet és szerencsére mindjárt vissza is térek oda, és
biztos, hogy nagyon jó a rendezés, mert sosem gondoltam volna, hogy egy film is meg fog erõsíteni ebben. Egyébként jogilag eszement dolgok vannak benne, de nagyon jól játszott mindenki.
Lulu viselkedését én se nagyon értem, mert éppen mikor Nick kimutatta a ragaszkodását õ akkor kezdett távolodni.
De azért én bízok egy kicsit jobb befejezésben mint amit itt olvashattunk, hogy legalább tényleg egymásra találnak végre.