Téma: Örök tél

csimota 2018 márc. 03. - 15:08:40
(17/77)
Látszik, hogy mennyire kevés büdzsé volt kénytelen dolgozni az alkotó brigád.

Azt nem lehet a szemükre vetni, hogy szinte látni a szélgépet ahogy hordja a mûhavat, az egyetlen csóró, vicsorgó farkast és sorolhatnám... Nem vetem a szemükre, mert erre volt pénz, kis pénz kis foci, ugye.

Az már viszont bosszant, hogy van látványos gõzmozdonyos drón-felvétel és olyan jól táplált rabok, -Csányival az élen- hogy sokszor nem csak, hogy sajnálni nem tudtam õket, de mosolyognom kellett a szenvedéseiken. Most komolyan, nem tudtak volna a szerep kedvéért lefogyni legalább a kulcsszereplõk, akiket sokszor nagytotálban szenvedtet az operatõri gárda.

Jóindulatú: 7/10
10/10
szabzero 2018 márc. 01. - 16:21:34 10/10
(16/77)
Mellbevágó volt így jóllakva a meleg szobában. Örülök hogy eddigi életemben nem kellett megérnem háborút és reménykedem hogy így is marad.
ys 2018 márc. 01. - 14:57:13
(15/77)
A vélemények alapján megnéztem és csalódtam a filmben.

* SPOILER *
Rajmund túlélési pontjai (\"tippjei\") lélekrombolók és más források alapján úgy látom nem is valósak, nem jó túlélési tippek. Van aminek maga a film is ellent mond: Pl. ne gondolkozz, csak tedd a dolgodat. Rajmund ennek ellenére elég jól megtalálta a rendszer gyengéit és ki is használta azokat. Tehát nem csak a dolgát tette, hanem gondolkodott is.
A filmben voltak jelenetek, amivel a pontokat igyekeztek megerõsíteni (pl. amikor majdnem belehal, hogy segít másnak vagy amikor a fényképet bámuló nõ mellõl a cigány lány elviszi a cipõt).
Ez a lélekrombolás azokra a magyarokra is rossz hatással van, akik az eseményeket szeretnék feldolgozni és ezért nézik meg a filmet. Ez akkor is így van, ha a végén Irén kimondja, hogy \"Nem a pontjaid mentették meg az életemet, hanem a szerelmed.\"
10/10
csanaklára 2018 márc. 01. - 13:09:36 10/10
(14/77)
Nagyon jó film.És igaz.Egy ismerõsöm azt mondta, nem nézte meg, mert politizálást nem akart látni. Ez nem politizálás, hanem szomorú történelmi tény.Vittek darabra nõt, férfit nemzetiségre való tekintet nélkül.Az én családom többszörösen is érintett ebben. Apám, nagybátyám, férjem édesapja is átélte /szerencsére túlélte/ a "malenkij robot"-ot. Hálás vagyok a sorsnak, hogy két évvel ezelõtt, Kárpátalján, Szolyván harangozhattam az elhurcoltakért, azokért is. akik soha nem tértek vissza.A film azért is tetszett, mert nem erõltette rá a nézõre a gyûlölködést, hanem emléket állított.
10/10
NADAL14 2018 febr. 28. - 22:30:37 10/10
(12/77)
Hát ha valamit inkább oscarra jelölnék az ez a f lm. Persze inkább mégsem mert nem érdemli meg hogy olyan színvonaltalan alkotásokkal említsék mint a Saul fia vagy ,a Testrõl és lélekrõl . De hát világ már csak ilyen lett az értékek devalválódtak ,igényteleneké a világ. Gratulálok a rendezõnek a hitelességért ,csillagos 10-es!
10/10
Mark OH 2018 febr. 28. - 01:05:27 10/10
(11/77)
Elképesztõen jó film!
6/10
pihes 2018 febr. 27. - 13:23:09 6/10
(10/77)
Túlélésrõl, emlékekrõl, szeretetrõl is szól ez a film.

6/10
10/10
Muya 2018 febr. 27. - 11:06:21 10/10 Előzmény vicgreat001
(9/77)
Hát igen. Adhattak volna több pénzt rá, hogy ne "csak" egy tévéfilmre fussa. Azért is, hogy minél szélesebb körben felkeltse az érdeklõdést, ezáltal megismerkedni a történelmünk eme nem túl gyakran emlegetett borzalmával. Középiskolában mindenképpen ajánlott idõt szentelni ennek. Remélhetõleg lesz rá lehetõség és élni is fognak vele.
10/10
vicgreat001 2018 febr. 26. - 12:49:47 10/10
(8/77)
Ez nem holokauszt film, és nem kötelezõ megnézni, mint a sorstalanságot.
Ezért sem kerülhetett a mozikba...sajnos...
10/10
T-NG 2018 febr. 26. - 12:26:25 10/10
(7/77)
Szekcsõi sváb családból származóként: KÖSZÖNÖM!
10/10
Muya 2018 febr. 26. - 11:15:59 10/10
(6/77)
Személyes érintettség lévén nem tudtam könnyek nélkül végignézni – hiszen nagymamámat is elhurcolták „kis munkára”.
Nagyon profi módon mutatták be az elhurcoltak kétségbeejtõ helyzetét, szenvedéseiket, ahogyan mindennap megkellett harcolniuk az életükért. Én nem is értem, hogy tudták ezt egyáltalán túlélni, hazatérni, és továbbélni mintha mi sem történt volna.
Viszont értetlenül állok azelõtt, hogy moziban nem vetítik. Nem értem mi lehet az oka, hogy annyi felesleges nézhetetlen film mellett ez miért nem fér el a mozivásznon. Remélem, hogy a sok hiányoló írás úgymond süket fülekre talál és nemhogy magyar moziba, de külföldre is ki kerül vetítésre.
Egyetlen dolog nem tetszett. Csányi Sándor túl egészséges egy ilyen szerepre. Nem hiszem, hogy valaki is olyan jó húsban lett volna ott, még ha nem is neki kellett reggeltõl estig fizikai munkát végeznie.
Annak örülök, hogy nem a ruszki katonák kegyetlenségeivel volt tele a film, hanem az elhurcoltak szemszögébõl próbálja átéltetni a nézõvel a borzalmakat, embertelen körülményeket - és ez eléggé hiteles lett. Vannak olyan elbeszélések, amik hihetetlen kegyetlenségrõl számolnak be, de talán ez a méltó megemlékezésbe nem fér bele. Ez a film tökéletes arra, hogy megértse az ember a gulág világot.
Dokumentum filmek vannak a málenkij robotról, és most végre készült egy alkotás, amivel olyanokat is be lehet vonni és megismertetni velük ezt a kort, akik nem néznek meg dokumentum filmeket. Ezáltal talán felkelti az érdeklõdését olyannak is, aki nem is tudja mi történt akkor Magyarország németajkú lakosságával – a II. világháború bûnöseivel, mert ugye Õk tehettek róla….
Jó lenne ha ezt is levetítenék iskolákban.
8/10
Gabi968 2018 febr. 26. - 08:06:59 8/10
(5/77)
Valóban méltó megemlékezés. Egyetlen észrevétel a hangmérnökhöz: Gyakran alig érteni a szöveget, annyira halk.
10/10
ligetiz51 2018 febr. 25. - 23:53:35 10/10
(4/77)
Óriási dicséret az alkotóknak. Egyrészt, hogy emléket állít több százezer magyarországi magyarok-nem magyarok tragédiájának úgy, hogy nem veri a nézõ fejébe, hogy kik a bûnösök és kik az áldozatok. Hasonló témájú filmek 99%-a tematikusan hol az egyéni, de leginkább a kollektív bûnösségre utalnak. Ebben a filmben még a bevagonírozó és tömeggyilkosságot okozókat sem lehet gyûlölni és elítélni. Példátlan bölcsességgel kezeli a történelmi és az egyéni tragédiákat. A nõi fõszereplõ Gera Marina alakítása -nincs rá dicsérõ jelzõ-. Csak azt nem értem (persze értem én), hogy ezt a filmet miért nem mutatták be a közelmúltban több helyen megrendezett Magyar Filmszüret, Magyar Filmnapok stb. keretein belül. Azért optimista lévén szerintem fogják ezt még mozikban vetíteni, és ha DVD-is kijön mindenki számára nézhetõ lesz. Díjakat persze nem fog kapni, de a magyar filmtörténelemben a helyre fog kerülni.
9/10
Debug 2018 febr. 25. - 23:16:44 9/10
(3/77)
Kifejezni nem lehet mennyire fontos film. Óriási öröm, hogy nem nyomta szét az alkotókat a teher, és sem a túlzott moralizálás, sem pedig a céltalan mûvészkedés nem árasztja el a filmet. A történet emberi, a karakterek egytõl-egyig élnek, és elmélyítenek a cselekményben. Még Csányi Sándor is egyfajta színészi feloldozást nyer az elmúlt évek nem oktalan mellõzöttsége után. A Kontroll óta talán ez az elsõ szakmailag is értékelhetõ filmje. Az Örök tél egyértelmûen a legjobb filmje a Szász-Köbli duónak, pedig idáig sem okoztak csalódást. Remélem továbbra is hasonló szakmai alázattal fognak elõre haladni. A film méltó tisztelgés több százezer magyar emlékének, s tragédiájának. S teszi mindezt úgy, hogy mindeközben reményt ad a nézõnek! Remélem minél több emberhez el fog jutni, kicsit sajnálom, hogy nem moziban debütált a film. A Filmalap is beszúrhatna a Hurok, Viszkis, Kincsem, Pappa Pia és a Valami Amerika 3 közé egy-egy ilyen filmet a támogatott alkotások közé... elvégre is a hatoslottó játékadóját ilyen magyar vonatkozású, fontos témák feldolgozására kellene fõként költeniük.
10/9 számomra.
6/10
gregga 2018 febr. 25. - 23:06:39 6/10
(2/77)
A film elsõ fele a hibák ellenére elég erõs horror, de aztán a párbeszédek (fõleg Csányi színre lépésével) elég gyorsan tönkreteszik, és kezd teleregény-hangulatba átmenni. Az operatõri munka tetszett. De hogy lehetett a kislányt így elveszteni?
ddmb 2018 febr. 25. - 22:22:45
(1/77)
jááááj, ezek a davajok