10/10
Gorro 2008 nov. 25. - 10:50:06 10/10
(6/6)
Fantasztikus film! Sajnos én sem láttam, csak kb. a felétõl. De a végén csak ültem az ágyon, és merengtem hosszú percekig. DE, sok kérdés felvetõdött bennem:
- elgondolkoztam azon, hogy tényleg igaz történetet láttam-e
- szinesfilm akkoriban igen ritka volt, bár még a kamera is magánhasználatban
- nem láttam az elsõ felét, lehet hogy az választ adna, de Mónika édesapja már 5-6 éves lehetett a filmeken.
- de ha igaz a történet, akkor véleményen szerint Mónikának igaza van, hogy a nagymama valamit eltitkolhat, különben érthetetlen, hogy miért nem tért még az országba sem vissza a férj

Megnézném még egyszer!!!
kovagi22 2008 nov. 22. - 18:54:01
(5/6)
Egyszerûen gyönyörû volt. Annyi érzést és gondolatot váltott ki belõlem.
Egyébként azzal lett vége, hogy a nagymama quasi megsértõdött az unokájára. És azt mondta, hogy olyan mélyen megbántotta mint senki más azelõtt. Annyira erõsen hitt abban a történetben amit elképzelt magának, hogy nem volt ereje feldolgozni az ellenkezõjét.
Egyébként ,meg tudom érteni, hisz ez a hit adott erõt számára a mindennapokhoz.
Örülök, hogy láthattam.Hiába az élet írja a legmeghatóbb történeteket.
10/10
Marietta52 2008 nov. 22. - 15:54:59 10/10
(4/6)
Én most láttam elõször, és sajnos nem végig. Nekem izgalmasabb volt, mint bármelyik akciófilm. Meg tudnátok mondani, hogy mi történt azután, hogy Indiába a csoportképen felfedezték Csángó Ferencet? Onnantól nem láttam egészen a legvégéig, amikor a nagymama felhívta az unokát, és ledorongolta. Egyébként egy nagyon megható, és rendkivül érdekes film volt. Jó lenne újra látni.
Mianserin 2008 nov. 21. - 17:31:03
(3/6)
Ezt én is láttam tavaly, most pedig együtt is megnézzük mindenképpen. Egyébként is, ahogy öregszem, egyre jobban kedvelem a dokumentum, ill. a dokumentarista filmeket... Csillagos 10-es.
10/10
naftalin 2008 júl. 21. - 21:49:41 10/10
(2/6)
Valóban különleges a történet. Sajnos nem a legelejétõl láttam, de azonnal megragadott. Örkény novelláját juttatta eszembe:( Mikor van a háborúnak vége?)
Micsoda tragédiák még napjainkban is!
A nagymama, aki végül hosszú szenvedés után megtalálta magának a magyarázatot, hogy miért nem térhetett vissza hozzájuk szeretett férje, most össze van zavarodva. Inkább a szívének hisz, mint a szemének. Egész éjszaka a képet nézte, és végül rájött, hogy ez nem lehet az õ szerelme!
Inkább hiszi el, hogy unokája és fia fondorlatos módon becsapták õt.
Nagyon megindító történet profi szereplõkkel, hisz a történetet maga az élet írta.
10/10
kontroller 2007 márc. 06. - 20:14:01 10/10
(1/6)
A tortenet nagyon kulonleges, a film elindul es a kovetkezo amire a nezo feleszmel az az, hogy vege. Hihetetlenul emberi es elgondolkodtato.
Zene: extra
Vagasok:extra
(szep a rendezo lany)