iurbanyi 2023 máj. 30. - 02:18:33
(29/29)
LMBTQI (YXZ) aktivistáknak kötelezővé tenném...
6/10
Joseph Barbera 2023 ápr. 27. - 20:37:53 6/10 Előzmény DUNAWÖLD
(28/29)
Lehet, hogy ausztrál film a Muriel esküvője, de én kedveltem, és Tony Colette-t is - még akkor is, ha téglafejű. :-D Mert ugye ez is szubjektív, és sajnos sokkal színvonaltalanabb színésznők kaptak Oscar és egyéb díjakat egész más szempontok szerint...sokkal nívótlanabb teljesítményért. De egyben tényleg mondhatom, hogy egyetértünk: minden a világon szubjektív, épp ahogy írod! :-)
10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 27. - 18:06:54 10/10 Előzmény Joseph Barbera
(27/29)
Az idióta Muriel esküvője, amivel a téglafejű tony collette- színésznő be lett futtatva, pont ausztrál film 😁
És maradjunk annyiban, hogy minden a világon szubjektív.
5/10
fferlen73 2022 dec. 06. - 19:54:48 5/10
(26/29)
Nem tudott magával ragadni a film, és főként nem a két idős színészi játéka. A sztori szerintem nem annyira egetverő, hasonló témájú filmek azért tucatjával készültek már. A film ráadásul indokolatlanul elnyújtott. Egy gyenge 5-ös, és azt is a két főszereplő filmes múltjára való tekintettel.
6/10
Joseph Barbera 2022 júl. 06. - 21:31:13 6/10 Előzmény DUNAWÖLD
(25/29)
Közeli ismerőseim élnek Amerikában, szüleim is voltak kint többször, hónapokig. Számomra éppen elég az ő személyes, mindennapi tapasztalataik, melyeket részletesen és őszintén megosztottak. Úgyhogy amit korábban írtam, szetintem telitalálat és helytálló. Ahhoz minden esetre elegendő, hogy kimondhassuk: mentalitás nagyon is létezik nemzetek, népcsoportok kapcsán.
10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 05. - 16:27:47 10/10 Előzmény sexykex
(24/29)

OFFTOPIC

Milyen "kormányok" ?!? Csak a magyar kormány népességpolitikája ilyen.
Csakis ballibsi attitűd szerint szülőgép a nő.

A nyugat-eu nem tesz ilyet, pótolja bevándorlókkal.

Ki nem szeretne gyerekeket, boldog, népes csalàdot?
A ballib civilizàciós hibbantak.

A magyar népességpolitikának semmi köze az afrikaihoz.
Kategóriát ugrottál. Összemosod az eus bevándorlaspolitikàval, ami ott egyenlő a népesség- és családpolitikával.

(Az afrikai anya- lánya- nagyi 15-30-45 évesen egyszerre szülnek 8-8-8 gyereket életükben. Ott a kutya elhantolva).

Ha teszel magasról a logikára, minek válaszolsz? Nincs időm erre.

És érzékelek egy személyeskedő, provokatív arroganciát. Inkább hagyjuk, ez nem konstruktív dialógus.
Good day!


10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 05. - 16:11:16 10/10 Előzmény Joseph Barbera
(23/29)
A filmek egy dolog, de ott kellene élned egy jó darabig adekvát tapasztalatért. Filmes vélemény kevés.
10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 05. - 16:08:51 10/10 Előzmény sexykex
(22/29)
1. Az ami öreglanyok nem pingálják magukat.
A boltban nem láttam egyet sok éven át. Máshol nem számít.
2. Van pár kirívó paprikajancsi.
3. Amit a filmről írtál, ahhoz nincs mit hozzàtenni, vagy cáfolni.
4. A kelet- európai coci idősek rozogábbak voltak mindig is... A háborút megéltek még 85-90 évig éltek.
5. A jenki fehér 40- esek, különösen a nők ‼️ most kezdtek rohamosan lerobbanni ( társadalmi lecsúszàs, drogok, anyagiak stb. miatt).
6. ⚠️ NE ÁLTALÁNOSÍTSUNK, nincs igazi átfogó tanulmány, csak trendek.
6/10
offtopic
sexykex 2022 júl. 04. - 21:03:56 6/10 Előzmény DUNAWÖLD
(21/29)
Nyugodtan kiakadhatsz. Attól, hogy az igazság fáj egyeseknek, attól még igazság marad. Jellemző, hogy nem az verte ki a biztosítékot, amit a filmről írtam, hanem az, amit az idős amerikai hölgyekről.
Egy adalék a témához: anyám 90 éves. Nemrég azt mondta, ne vegyek neki még egyszer „ilyen” tusfürdőt, mert ráncos lesz tőle az arca. Holott mindössze a szeme körül van néhány ráncocska, egyébként még mindig sima babapofija van. (Hozzáteszem sohasem használt vegyi anyagokat, amivel tönkre tehette volna a bőrét.) A hiúság azonban, mint a példa is mutatja, független a kortól.

Más! Minden tiszteletet megérdemel, aki tetteiben és külsejében is vállalja önmagát. A kormányok ismét szülőgépekké változtatnák a fehérbőrű nőket a tarthatatlan nyugdíjrendszerek és ezeréves elmezavaros vallások miatt ahelyett, hogy a színes bőrű nőkbe csepegtetnének némi észt, hogy ne terheljék túl a Földet felnevelhetetlen gyerekek tömegével. De, ha a kormányok ilyenek, legalább a nők vállalhatnák a harcot.
6/10
Joseph Barbera 2022 júl. 01. - 09:51:10 6/10 Előzmény DUNAWÖLD
(20/29)
Elképzelem, hogy rám fogják a kelet-európait, és kissé ki is húzom magam, :-) jelentsen ez bármit is. Én szeretek itt élni, talán azért, mert itt szocializálódtam, és értékek mentén élek itt. Nem biztos, hogy ezen a fórumon ki tudnám röviden fejteni az amerikai mentalitást, amit a szó és Amerika számomra jelent. Számos film ugrik be ( pl. Muriel esküvője, Hivatali patkányok...és a Woody Allen filmek mindegyike), melyek remekül megmutatják még úgy is, hogy jómagam nem jártam a Szuper Hatalomban . :-D Csak pár általánosítást írnék, mert hangsúlyozom, hogy vannak egyének persze, de azért egy társadalmat szerintem meghatároz a nemzete, a neveltetése, a lehetőségei. Szerintem egy amerikainak jóval erősebb, biztosabb az identitásérzete, bár egy halom bevándorló van. Szabadabban öltöznek, nem akarnak mindenáron megfelelni. Az életszemléletük rugalmasabb, szabadabb, kultúrájuk keveredett, felszínesebb a világuk, sikerorientáltak, kevesebbet panaszkodnak, közben meg álszentek. Jellemző az önkéntesség, pozitívabb életszemlélet, nyitottság, nagy terek. Ugyanakkor mértéktelenül elhízott az átlag, egészségtelenül fogyasztanak, műveletlenek. Sokszínűek, eltérő szubkultúrával országon belül, ugyanakkor mint nagyhatalom kizsákmányoló, szlogeneket pufogtató és képmutató. Na, most így egy szuszra ennyi jutott eszembe....Sokszínű az biztos, és benne sok tehetséges egyén ( olyan sok, hogy neki sem állok a rendezők, alkotó, színészek leírásának :-) )...de alapvetően a társadalom összképe számomra ilyen, könyveimből, filmjeimből és ismerőseimtől, akik a 80-as években kivándoroltak. Az Örömjárgányra már nem nagyon emlékszem, olvastam róla egy cikket, és a címe ez volt: Jobb talpon meghalni, mint térdepelve élni. Szerintem ez a mondat kiválóan kifejezi pl. az amerikai és magyar mentalitás különbségét, még akkor is, ha fájó számomra. Tanulságos is, hiszen nem kötelező térdepelni....talán túlléphetünk saját árnyékunkon. Szép napot! :-)
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 29. - 21:38:18 10/10 Előzmény Joseph Barbera
(19/29)
Értem, mit mondasz. Viszont képzeld azt el, hogy rádfogják, hogy kelet- európai mentalitásod van 😩 Jelentsen az bármit is...
A briteknek pl. van gyarmatosító, viktoriánus stb. mentalitásuk, az utcaseprő kukás is nagyobbra tartja magát pl.nálunk.
Véleményed szabad, viszont a mentalitàs jelentéstartalmàt ki kellene bővebben fejtened 😌
Tehát, véleményed szerint, milyen az amerikai mentalitàs ❓
6/10
Joseph Barbera 2022 jún. 29. - 10:58:35 6/10 Előzmény DUNAWÖLD
(18/29)
Úgy gondolom, hogy sajnálatosan az egyén valóban a többség túsza. Nagyon kevés a valóban önállóan gondolkodó, valódi egyéniség. A többség a tömeg, ami megy a tömegízléssel, tömegpolitikával stb. Úgyhogy elnézésedet kérem, ha kiakasztó, de maradnék a saját véleményemnél. Nemzeti mentalitás van, (Amerikában ugyanígy), és csak nagyon szűk szegmensen vannak egyéni eltérések. Én így látom. Remélem, lehet saját véleményem. :-) Köszi.
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:53:22 10/10
(17/29)
A film címe magyarul telitalálat. Ritka!
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:51:33 10/10 Előzmény Joseph Barbera
(16/29)
Véletlenül *$exykex* helyett neked írtam.
Ez pedig neki szól:
Itt egy kép a házilag készült önbarnítóról, szemöldökfestéssel. Lehet valasztani!
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:48:27 10/10 Előzmény sexykex
(15/29)
Kiakadok ezen a mentalitas- àltalanosítason. Nem lehet 10 -15 millió, sem 300+ milliós nemzetekre mentalitast ráfogni. Ezzel az egyênt teljesen a többsêg túszànak kiáltod ki.
Itt egy festetlen magyarorszagi öreglany. Aki most az abortuszért harcol.
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:44:53 10/10 Előzmény Joseph Barbera
(14/29)
Kiakadok ezen a mentalitas- àltalanosítason. Nem lehet 10 -15 millió, sem 300+ milliós nemzetekre mentalitast ráfogni. Ezzel az egyênt teljesen a többsêg túszànak kiáltod ki.
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:42:27 10/10 Előzmény DUNAWÖLD
(13/29)
Tehat szarazföldön autóval nem mehetnek, de mindegy.
10/10
DUNAWÖLD 2022 jún. 27. - 01:41:45 10/10
(12/29)
Nem Florida, pontosabban Key West. Nem mindegy.
Jártam ott, a 6-ujjú macskák még mindig itt sündörögnek.
10/10
Hatpöttyös 2022 jan. 16. - 19:12:08 10/10
(11/29)
Nagyon jó film. Kőkemény dráma!
10/10
Évicica 2021 szept. 06. - 19:16:19 10/10
(10/29)
Szerintem feledhetetlen!