phoebe46 2009 ápr. 19. - 17:46:16
(77/197)
Valak hozzáértõ elmondaná nekem, hogy Overdose milyen kaliberû versenyeket nyert eddig? Mert most a közvetítés alatt az jött le, hogy iszonyat tehetségnek tartják, és több futamot is nyert, de igazi világversenyt még nem, és ez a futam lehet hozzá a kulcs, hogy igazán nagy versenyeken is induljon. Vagy rosszul értem?
henett 2009 ápr. 19. - 17:41:04
(76/197)
1,5 milliárd forintot ér! *0*
henett 2009 ápr. 19. - 16:43:15
(75/197)
kb 18:00-kor lesz a nagydíj, ahol indul... és a rendezvényre a belépés díjtalan! *0*
kovi04 2009 ápr. 19. - 16:33:00
(74/197)
Ha valakit érdekel, itt lehet követni a futamot az interneten: mms://stream02.gtk.hu/loverseny

Már 15-20 ezer nézõ van a helyszínen!
Hilaryfan17 2009 ápr. 19. - 15:51:07
(73/197)
hát jah, van benne valami!
10/10
szingh 2009 ápr. 19. - 14:41:27 10/10
(72/197)
A ló angol és ír tenyésztésû szülõk kiscsikójaként látta meg a napvilágot. Fogd fel úgy, hogy a név tisztelgés a felmenõknek!
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 14:39:23
(71/197)
Az ember is csak egy állat. Csak mivel olyan felsõbbrendûnek képzeli magát, különválasztotta magát az állatoktól az "ember" jelzõvel, holott tulajdonképpen az ember is csak egy állatfaj. A(z egyik) legintelligensebb. (persze kivételek vannak :-P)
Az ember, intelligenciája lévén felfoghatná ép ésszel, hogy mi jó és mi nem. Ezt vannak, akik megteszik, és vannak, akik nem. Az emberek ezért sem szorulnak akkora védelemre, mert sajnos vagy nem sajnos, Õk uralják ezt a bolygót, a legtöbb élõlény pedig nekik/nekünk van kiszolgáltatva...
Egyébként nem akarok vészmadár lenni, de biztos feltûnt sokaknak, hogy az utóbbi években valamitõl egészen megugrott a sportolók halálozási aránya. Saját magukat sem bírják kontrollálni lassan, akkor mi lesz majd szegény állatokkal, akikért felelõsséggel tartoznak..?
oregzold 2009 ápr. 19. - 14:34:56
(70/197)
Az ember sportolót ki védi ennyire?
oregzold 2009 ápr. 19. - 14:33:14
(69/197)
Ne haragudjatok.De egy sportolót,hogy nevelnek?Hogy edzenek?Mint egy gépet.Nem technikai sportokról van szó.Nézz csak egy focit,kézilabdát.Nem azt akarom mondani,hogy egy állat kevesebb ezért.Az ember sportolót is nézzd.Igaz õ nem állat.De az edzõik egyformán bánnak vele.Nem?
henett 2009 ápr. 19. - 14:30:15
(68/197)
"Overdose két évvel ezelõtt került Mikóczi Zoltán tulajdonába egy telivér csikó (yearling) árverésen. Ez a szlovákiai magyar úriember a lovat Ribárszki Sándorhoz adta idomításba Alagon, hogy magyar színekben futhasson. Tavaly nyáron már Pozsonyban hallgattunk a Himnuszt, miután Overdose 6 hosszal ledarálta a nemzetközi mezõnyt. Nagy pillanatok voltak. A java pedig még hátra volt. (Vagy csak most jön?)

Feudenauban 13 hosszal semmisíti meg kétéves ellenfeleit, a Kincsem Parkban már 16 hosszas megsemmisítõ gyõzelem következik, pedig az évjárat színe-java képviselteti magát.
A Breeders' Cupra már úgy érkezik, hogy szinte csak a gyõzelem lóhosszakban mért nagysága volt kérdéses. (8 volt.)
Idén - immár háromévesen - Ebreichsdorfban "melegített" majd jött Baden-Baden, az elmúlt hétvégén. Nemzetközi "Listed" besorolású verseny. Nyugaton is jegyzik. A német szaksajtó már Wunderpferd-rõl beszél. Idehaza mondogatják: na majd most kiderül, mennyit tud Overdose, eddig meg sem szorongatták, de ez "más kávéház". Erre 9 hosszal feltartva nyer. Megszorongatásról szó sincs. Patamutogatásról annál inkább. A kávéház viszont tényleg más volt. Overdose-nak Európa legjobb színterein van a helye. És itt jön a 115.

Ezt a képességszámot kapta a Racing Post hendikepperétõl a badeni mutatványért. 108-cal már Olasz Derbyt lehet nyerni (oké, az nem sprint), 120 fölött már Golden Jubilee Stakes-t vagy July Cup-ot (ezek azok). Ennél pedig nincs tovább. Ez a világ teteje. Overdose Ascotban, Newmarketben, Kincsem nyomában! Lehetséges volna? Magyar tricolor Longchampban, Deauville-ben vagy a San Siroban. The Hungarian Wonder újra végigveri Európát."
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 14:30:08
(67/197)
Annyit még kérdeznék, vagy mondanék: Ha már szerencsétlen ló ugye MAGYAR: akkor mi a jó francért nem magyar neve van???! Mondjuk Jóska vagy Pista??? Ez de szánalmas már... (és ne jöjjön nekem senki a "törzskönyvvel", attól, hogy egy állatnak van egy törzskönyvi neve, attól még "át lehet keresztelni" valami másra, amolyan "mûvésznévre")
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 14:27:59
(66/197)
Igen, csak ez esetben a "technikai" jelzõ a GÉPET jelöli, ez a hivatalos elnevezése. (Nemcsak az autóverseny, de a motorverseny is TECHNIKAI (mint gép) SPORT.) Egy lónál nem ajánlatos így használni... Mert nem ugyanaz a kettõ.

De egyébként én értem, hogy értetted. :-)
henett 2009 ápr. 19. - 14:26:12
(65/197)
És csak hogy tudjuk kirõl beszélünk! :)))
oregzold 2009 ápr. 19. - 14:25:58
(64/197)
Ne haragudjatok.Mit csinált Overdose?Nyert?Imádom azt a lovat
10/10
szingh 2009 ápr. 19. - 14:24:41 10/10
(63/197)
Jó ideje figyelem ezt a lovat. Manapság Õ a leghíresebb "magyar" a földön! Tudom, furcsa egy ló esetében a magyar jelzõt használni, de higgyétek el, a jó hírünket Õ viszi- szinte kizárólag- a nagyvilágba. Olvassatok utána a témának! Érdemes, érdekes! Egy valódi világsztár versenyez ma kis hazánkban. Legyünk büszkék Rá!
henett 2009 ápr. 19. - 14:22:18
(62/197)
Nem azt mondtam, hogy a ló gép, hanem azt, hogy mindkettõ komoly technikai sport. Más techikák, de technikák, és mindkettõ sport.
1/10
stev3ns 2009 ápr. 19. - 14:19:29 1/10
(61/197)
ez most mi loshow? :D
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 14:17:47
(60/197)
A ló nem egy gép! Hanem egy élõ, érzõ lény... A versenyautókkal ellentétben...

A lóversenyben is vannak technikák, de a két technika semmiképpen nem egyenlõségjeles!
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 14:16:42 Előzmény ondok
(59/197)
Oké, az rendben, hogy neked unalmas. De pont azért, mert nem értesz hozzá, ne állíts róla butaságokat. "Eleve nem is gondolom, hogy annyira nagy zsenialitást igényel, hogy valaki értsen hozzá, mikor bárgyú módon köröznek benne egyfolytában."
Jelzem, az autók beállítása komoly munka. Verseny közben is taktikáznak a kiállásokkal, a tankolással, a különbözõ keverékû gumikkal, stb. A pilóta pedig komoly szerepet játszik a kocsija összerakásában. Ha rossz az idõ, még inkább oda kell figyelni, milyen beállítások, gumik lehetnek jó választások. A bravúros elõzésekrõl pedig ne is beszéljünk, amiket a pilóták össze tudnak hozni egy-egy futam alatt.
Plusz nem is olyan könnyû vezetni és úton tartani egy olyan jármûvet, ami többszáz lóerõvel zúz a pályán...
Ennyibõl ahhoz sem kell túl nagy ész, hogy valaki felüljön egy lóra és vágtázzon rajta. Persze tudom, hogy itt is megvannak a trükkök, de pont ezért nem is szólom le, mert nem értek hozzá.
Csak azt tudom, hogy nem szeretem, amikor élõ állatokkal csinálnak emberek ilyesmit. Tényleg önzõ és genya dolog...
henett 2009 ápr. 19. - 14:14:13 Előzmény JungleBunny
(58/197)
A lóverseny is komoly technikai sport.