Urquidez 2017 ápr. 24. - 18:42:29 Előzmény Krennic
(47/107)
Na jó persze, csak ha az lenne az érv, hogy ez az új ez látványosabb vagy ilyesmi, akkor még mindig lehet HD-ben is nézni az animét. És akkor szerintem még mindig az anime a látványosabb, mivel az eredeti, a szó animációs értelmében.
kareshu@citromail.hu 2017 ápr. 24. - 00:33:22
(46/107)
Az Origón Huszár András kritikus rendesen leszedte a keresztvizet a mûrõl és Scarlettrõl odavissza. Én anno kedveltem a rajzfilmet, (és az egyik elkattant filmzenéje is megvan a gyûjteményemben..) Szóval ideges papírzsebkendõ gyûrögetéssel ültem le a film elé. De szerencsére nekem bejött! Imádom ezt a futurisztikus képi világot, amit már hozott a Szárnyas fejvadász, az Ötödik elem vagy például a new Total recall. Nekem jó volt a megjelenítés, jó volt a szinkron, jó volt az atmoszféra, és tetszett S. J. játéka. Én adom a pontot!
Grudge 2017 ápr. 17. - 00:43:53 Előzmény RangerRoland
(45/107)
Szinte minden olyan adaptáció, ami nem bizonyos közismert és közkedvelt könyvek (pl. Harry Potter) alapján készült, rétegfilmnek számít, mert (elsõsorban) egy bizonyos rétegnek, az eredeti mûvek (animék, képregények, játékok stb.) rajongóinak készülnek.
Hozzátenném, hogy ezen rajongói rétegek elég nagynak számítanak pl. Japánban, vagy az USA-ban, de Európában, fõleg nálunk, kevés az igazi rajongó.
Elmondható az ilyen adaptációk legalább 90%-áról, hogy szinte semmi közük az eredeti mûvekhez.
Természetesen nem csak az animéken alapuló filmekrõl beszélek, hanem pl. a Marvel, DC és egyéb képregényes, valamint a videojátékos filmek többségérõl is.
Grudge 2017 ápr. 17. - 00:24:12
(44/107)
Valóban nem egy nagy szám, de pont ilyen filmre számítottam már az elsõ trailerek alapján is.
Nem gond, megyek újranézni az animéket. :)
Krennic 2017 ápr. 17. - 00:07:42 Előzmény RangerRoland
(43/107)
De igen, ez az anime adaptációja akar lenni, különben nem ez lenne a címe sem. :)
Ha neked tetszettek az animék, de ennyire tetszik egy ilyen igénytelen borzalom is, mint ez a film, akkor ellentmondasz saját magadnak.
Mondok valamit: egy nem túl intelligens embert könnyû kielégíteni ezekkel az igénytelen hollywoodi filmekkel. Csak legyen bennük sok lövöldözés, robbantás, béna CGI effekt, egy kis meztelenség, kevés (máshonnan lopott) filozófiai téma, és már tetszik is az átlag mozibajáró kõagyúnak. :)
A hollywoodi alkotásoknak úgy nagyjából az 1%-a, ami valóban értékes mû.
Míg az animék között sokkal-sokkal több ilyet lehet találni. Csak sajnos Magyarországon eléggé divat leszólni mindent, ami rajzolt.
Hiszen itt az az általánosan elterjedt nézet, hogy rajzfilm=mese.
Nekem nagyon úgy tûnik, hogy akiknek ez a film bejön, azoknak kb. 90%-a nem látta még egyik GITS animét sem.Sõt, talán még más animét sem láttak.
Krennic 2017 ápr. 16. - 23:47:59 Előzmény UncleSam
(42/107)
Bocs, de ez tény: https://www.youtube.com/watch?v=DtJQlw-ZjT4
(Mielõtt még valaki azt hinné, nem én csináltam a videót, egyébként van még vagy 1000 hasonló videó errõl, és ehhez kapcsolódó témákról. Érdemes jobban utánajárni ezeknek a dolgoknak.)
Nem a kurucinfon olvastam. Nem olvasok ilyen oldalakat, mert nem érdekel a politika, egyik pártra sem szavaztam még soha, és nem is fogok. :)
10/10
UncleSam 2017 ápr. 14. - 11:46:31 10/10 Előzmény Krennic
(41/107)
Dolgoztam hollywoodi filmekben, és amit írsz az egy orbitális baromság :) (Ja, és persze Én sem vagyok zsidó) Sokszor még a zsidó szereplõket sem zsidók játsszák. Ezt teszi veled a kurucinfo és a többi orosz propaganda oldal.
8/10
RangerRoland 2017 ápr. 12. - 17:45:17 8/10
(40/107)
Nézegetek ANIMÉket és tetszett a film adaptációja. Lehetett volna benne több is és biztos sokan kritizálják majd, mert nem eléggé a játékon és az animén alapul. De ez nem egy adaptáció, csupán abból merít. Szeretem azokat a hozzászólásokat amik sorra azon alapulnak, hogy az eredeti jobb volt, meg a játékba ez van.... De ez egy önálló új alkotás. Nem hiba nélküli, de én várom a folytatást. Szépen megalkotott látvány világ, még keleti filozófiai gondolatokra is futotta és csak annyira japán, hogy még ne legyen réteg film. Tessék önálló filmként tekinteni rá. Szerintem jó volt. Hozta az elvárható. A Loganben pl. sokkal nagyobbat csalódtam az óriási hype miatt, mint ebben
Booster Gold 2017 ápr. 11. - 22:50:17
(39/107)
Akkor szerintem nézegess japán RAJZFILMEKET. Azok után valószínûleg már nem fogod ennyire jónak találni ezt a filmet. :)
10/10
csiguszmano 2017 ápr. 11. - 14:15:35 10/10
(38/107)
Baromi jól megcsinálták. Ez megint egy brutális iMax film. kiválóan felépített hangulatvilág, Kicsit a Szárnyas fejvadászra hajaz, de nem baj, tök jó lett szerintem. Mondom ezt tudatlanként, aki nem nézeget japán képregényeket. Csak beültem minden elvárás nélkül... És a kép hatások, 3D is elég gyakran ámulatba ejtett. Gratt a filmkésítõknek. Hozzáteszem, hogy a Scarlett is kellett hozzá. 10 pontos
Booster Gold 2017 ápr. 08. - 00:38:32
(37/107)
A japánkodást inkább hagyják meg azoknak, akik valóban értenek is hozzá: a japán anime és filmkészítõknek. :)
Melvyll 2017 ápr. 07. - 22:49:05
(36/107)
Nem rossz film, de aztán egy óra múlva leülepszik, és az ember rájön, hogy ez se volt több, mint a sok szuperemberkedõs baromság, amit mire végignézel, már az elejére se emlékszel. A japánkodás se javított sokat rajta, mert ma már az se egzotikum, tíz éve a Heroes-sorozatban még az volt, azóta szétcsépelték jól.

A történet se ilyen, se olyan. Alapban olyannyira eredeti és csavaros, mint egy zsarufilm a 80-as években. A hangulat elvinné (eleve csak azért néztem meg, mert a trailerben szólt ez a "Ghost in the Shell" sample, amit Pyro egyik mixébõl ismertem régrõl - aztán a stáblistáig meg se szólalt, nem baj...) - de aki sci-fit vár, az ne nézze meg, mert annak limonádé. Elvárások nélkül kell beülni rá, hogy ez akciófilm lesz és akkor nincs gond. :)
Krennic 2017 ápr. 07. - 12:26:56 Előzmény IceMan45
(35/107)
Elsõsorban nem a vallásra gondoltam, bár az is megérne egy külön témát.
Hollywoodban 99%-ban származás alapján megy a szereplõválogatás.Gondolom nem tudod, hogy 99%-ban zsidók vannak a hollywoodi filmekben.Egy nem zsidó származásúnak nagyon ritkán van esélye bekerülni egy ilyen filmbe, de ha valaki zsidó származású, és mondjuk tud egylábon állni, már hollywoodi színész lehet, származási alapon. Ez tény. A buta te vagy, hogy még ezt sem tudod.
Az, hogy valaki zsidó, még önmagában nem gond, ha pl. valóban tehetséges színész (ilyenre is van példa.)
Viszont az, hogy (pusztán a származása miatt) olyan színésznek adják a GITS fõszerepét, akihez nem illik, az nagyon gáz.
cliuin 2017 ápr. 05. - 02:20:03 Előzmény Hypernova
(34/107)
Nohát, te láttad a Stand Alone Complex 1-2-t, az Innocence-t, a Solid State Society-t?
Te is ritka madár vagy.
cliuin 2017 ápr. 05. - 02:10:19
(33/107)
Jesszusom, öregem, ekkora baromságot összehordani. Jobbára te nem tudod, mit néztél meg. Nem a fiatalság siratásáról van szó tökfej, azt hagyd meg a Dragonballnál meg a Narutonál leragadottaknak. A film maga nem rossz, de nem éri el az animék színvonalát. Túlidealizáltságról szó sincs, a nemtetszést a kánon felrúgása váltja ki. Semmi szükség nem volt rá. Tény, hogy aki nem ismeri az eredetieket, annak ez nem egyértelmû. Ez nem fanyalgás, hanem vélemény. Korlátolt vagy, ha ezt nem fogod fel.

Vicces ez a fanyalgó kifejezés. Van ám a botnak másik vége is. Akik leggyakrabban dobálják azokra jellemzõ hogy korlátolt és/vagy igénytelen.

Na igen, a Marvel filmeknél így is jobb. Bár a Dr. Strange annyira nem is volt rossz.
Persze ott is belerondítottak. Pl. az Ancient One egy szakállas idõsödõ tibeti férfi, nem egy kopasz "kelta" nõ. Az effajta ferdítésekre nincs semmi szükség.

De mindez nyilván nem nekem szólt, hanem csak a szimplán "fanyalgóknak" :)
IceMan45 2017 ápr. 04. - 14:18:38 Előzmény Krennic
(32/107)
Mert aztán valakinek a vallása baromira alkalmassá/alkalmatlanná teszi egy szerepre... buta vagy fiam.
IceMan45 2017 ápr. 04. - 14:16:52
(31/107)
Mondjuk az érdekelne, hogy Csondor Katát miért kellett lecserélni egy mutáló tinifiú hangjára...
10/10
Slayer_HUN 2017 ápr. 02. - 23:00:03 10/10
(30/107)
Nem értem ezt a sok fanyalgó embert... Nekem kifejezetten tetszett. Nagyon hangulatos és látványos film. Végig lekötött. 10/10
mcload21 2017 ápr. 02. - 18:04:06
(29/107)
Hát ez szörnyen ócska volt. Függetlenül a 95-ös animétõl. A játékidõt nézve számítani is lehetett erre. Idétlen látványvilág, bugyuta történet és jelenetek.
Hypernova 2017 ápr. 02. - 17:32:55
(28/107)
Pozitívum a látványvilág,
negatívum : Az eredeti sztori teljes és totális telibeszarása és pofánhuggyozása majd mind ezt összevegyítve az ember elé hányták kb fogyatékosság szintjéig butítva.
Holifoswoodnak sikerült amerikai agyhalottá tenni ezt az eredetileg tökéletes alapmûvet.
Nem vagyok FAN de láttam mindegyik animét.