norlwinder 2011 febr. 16. - 19:25:49
(10/10)
fantasztikus filmnek tartom, bár rég láttam. ami a legjobban megfogott benne az az volt, hogy a fiú mennyire ragaszkodik a nagyihoz, akit nem is igazán ismer. és hogy Nusret mennyire tudja, hogy õ igazából "csak kolonc". nagyon tetszett és szívesen megnézném újra és újra, csak nem tudok törökül és feliratot nem találtam hozzá (esetleg nem tud valaki feliratot hozzá?)
stunder 2010 okt. 11. - 10:25:14
(9/10)
Nem mondom, hogy nem tetszett a film, mert voltak benne nagyon jó dolgok (fõleg a környezetábrázolás tetszett), de valahogy hiányérzetem van nekem is. Többet is ki lehetett volna hozni az egészbõl. Lehet, hogy az alkotók azt akarták, hogy a nézõ gondolja tovább a dolgokat, induljon be az agyalás, de ahhoz meg nem adtak elég "segítséget".
9/10
Mataro 2009 aug. 18. - 13:58:45 9/10
(8/10)
Ez a film egy kis gyöngyszem számomra.Nekem Ingmár Bergmán filmjeit jutatta eszembe.Nem tudom kivel volt nagyobb baj a filmben : a nagymamával vagy a gyerekekkel ?Mert szerintem a mama viselkedett a legöszintébben és a legnormálisabban .Elgondolkoztató egy megjegyzés ami elhangzik a filmben a mamáról : mindent elfelejt ,kivéve a multat.Igen a multban az emberek emberebbek voltak és a város nem rombolta emberi mivoltunkat.Ez a film lehetne egy példa mennyire rombolja a nagyvárosi lét emberi mivoltunkat.Az unoka is erre vágyik és kacagva gurul le a hegyoldalon. Öszintén örülni az életnek, a mindennapjainknak ,harmoniában élni a természettel.A városi környezet nem egy természetes környezet az ember számára - ezt üzeni nekem ez a film.
6/10
kispalissaci 2009 aug. 18. - 10:50:20 6/10 Előzmény Ruslan
(7/10)
Én is megnéztem pár napja. Én többet vártam. A színészek nagyon jók különösen Murat és a nagyi, de a a rendezés furcsa. Sok az üres járat és üres hely, amiket nem mindig sikerült a rendezõnek sem elõzetesen sem utólagosan feltölteni tartalommal... Vannak hosszú lassú jelenetek pl. amelyeknek sztem semmi értelme sincs.
Én is úgy vettem észre hogy a feliratozás tényleg hibás, nem tudok törökül, de pl. a magázós dolog nekem is feltûnt a testvérek között a panzióban. A tájak és a színészek játéka miatt azért egy 6pontot megérdemel.
9/10
Március 2009 aug. 17. - 14:16:27 9/10
(6/10)
Tegnap láttam a filmet. (2009.08.16)
Csodálatos török tájak. Legyen ez a hegyekben épült lakótelep vagy a vadregényes hegyvidék.
Fokozatosan, lassan bontakozott ki a szereplõk kapcsolata, kapcsolatrendszere. Számomra nem is teljes az összefüggésrendszer. Vajon az apa azon szövege, hogy engedjék el magunktól Muratot, (a fiukat) azt jelentette, hogy a fiú elmehet nagyanyjával a hegyekbe, vagy a fiú menekülve otthonról maga döntött úgy, hogy nagyanyjával az õsi házba menekül, nem tudom.

A fordítás nagyon nem tetszett. (Egy panzióba érve a testvérek el kezdtek magázódni, habár elõtte és utána is tegezõdtek. Törökországban, a panzióban így illik???) Gyakran olyan gyorsan elkapták a feliratot, hogy végig sem tudtam olvasni a párbeszédet. A megjelenõ párbeszéd nem volt szinkronban a tényleges párbeszéddel. (Már nem beszéltek, de jött a szöveg, vagy fordítva.)
Jó lett volna, ha ezek a technikai hiányosságok nincsenek.
Ruslan 2009 aug. 15. - 11:30:21 Előzmény pöttyöslabda
(5/10)
látta valaki?
pöttyöslabda 2009 aug. 14. - 22:38:38 Előzmény tündemamusz
(4/10)
én a szavazásra nem adnék, mert szerintem sokan olyanok is szavaznak, akik nem is látták a filmet, csak a leírás alapján, vagy épp az alapján, hogy szeretik e a fõszereplõt/rendezõt stb vagy nem :/
vjúská 2009 aug. 14. - 11:20:53
(3/10)
Azt írják depresszióra hajlamosok inkább hagyják ki... most filózok, nincs rosszkedvem alapjáraton de az esõ is esik, meg hideg is van, nem tudom bevállaljam e most.
tündemamusz 2009 aug. 13. - 14:10:10
(2/10)
hát..az a három is aki látta, jól leszavazta...
adeline_records 2009 júl. 10. - 15:32:08
(1/10)
nem is tudom . látta már valaki ? :S