3/10
Gaddemon 2023 dec. 02. - 00:26:46 3/10
(22/22)
Nagyon gyenge film. Jó is lehetett volna, amolyan kis road trip romantikával fűszerezve, kivéve, hogy a két főszereplő között nulla kémia van (mondjuk egy amúgy sem túl jóképű, a legyet is röptében palihoz elég nehéz lenne vonzódni), és a tájból se mutatnak túl sokat. De legalább jókat esznek. Diane Lanet nem is értettem, olyan volt, mint egy zs kategóriás amatőr, holott egy szép, és tehetséges színésznő. A vontatott, kellemetlen hangulatú beszélgetések se segítettek.
4/10
Dozer 2022 szept. 10. - 21:37:55 4/10
(21/22)
A szineszek alapján, azt gondoltam én is, ez azért legalább 7-8 as film.
Csak a szereplők miatt ennyi, mert kevesebb lenne.
Fel ora utan, abba akartam hagyni a filmet, sajnos nem tettem. *SPOILER*
A ficko nagyon idegesítő, nyomulos, paprikajancsi, aki a nő pénzén vitte el vacsorazni. Más végére szamitottam, nem erre, hogy összejon egy ilyen pojacaval.
kino21 2021 dec. 20. - 05:11:28
(20/22)
Illett volna odabiggyeszteni azt a bizonyos bűvös "SPOILER" szót, mielőtt leírod, lelövöd a film végét. Köszi, bár végül nem emiatt nem néztem meg a filmet.
6/10
itsme1 2021 ápr. 25. - 10:31:55 6/10
(19/22)
Klasszikus roadmovie. Inkább a Paprika TV-be való, mint mozivászonra. Francia fanoknak viszont kötelező darab.
Füstös István 2020 dec. 19. - 13:07:03
(18/22)
Két étkezés között írok egy ilyen forgatókönyvvet. Trutyi!
Cofika 2020 okt. 20. - 06:49:00 Előzmény dieselxxx
(17/22)
Ha van kedved, folytathatjuk a film megvitatását privátban: cofika0917@gmail.com.
dieselxxx 2020 okt. 19. - 05:46:18 Előzmény Cofika
(16/22)
Az igaz igazad van azt valahogy kimaradt hogy a ferj miket csinalt igen jo igy mar mas igen :)
Cofika 2020 okt. 18. - 07:42:59 Előzmény dieselxxx
(15/22)
VIGYÁZAT! SPOILER! Nem azért csalta meg, mert sokat dolgozott, hanem mert csak a férjről szólt az életük. Amikor a családi bulikon, a kutya meg se kérdezi tőled, hogy te hogy vagy. Csak az számít, hogy a férjed jól legyen. Tudod milyen rossz végig ülni 1 ilyen bulit? Mondom aki nem él ilyen kapcsolatban, az nem értheti meg a nőt. Amikor már arra sem veszi a férj a fáradságot, hogy megdicsérje a nőt, aki irtó csinosan öltözött fel, mert igazából nem is érdekli. Én tudom, milyen az. Nagyon rossz érzés. Főleg amikor tudod, hogy ma igazán jól nézel ki és csinos vagy és a kutya nem mondja neked. :( Ezek szerint nem jött át az sem, hogy a férj állandóan csalta a forgatásokon. Amikor a nő azt mondja, hogy hát igen, voltak nehéz idők a házasságunkban. A nő egészen odáig, hogy ki nem derült, hogy a karkötő, amit a feleség ajándékozott a férjnek, oda lett adva az egyik szeretőnek, nem is vett tudomást a francia bókjairól. Az 1 fontos momentuma a filmnek. Ez is csak azt támasztotta alá, hogy a férj mennyire nem figyelt a feleségére. Már akkor kezdett teperni utána, mikor már késő volt, mert tudta, hogy elveszítette, amikor nem vette fel a telefont neki. Én se vettem volna fel ezek után. Erre mondom, hogy az ilyen házasságokban nem szabad benne maradni, mert akkor a nő sosem lett volna boldog. Egyébként ne érts félre! Én is mélységesen elítélem a megcsalást és kikérem a nők nevében az általánosításodat! 1 csókot ne hasonlítsunk szerintem össze a férj tetteivel. Ráadásul jóideje ismerte már a franciát és az övék szerelem. A férj meg ismeretlenekkel feküdt össze a vágyai miatt.
dieselxxx 2020 okt. 18. - 02:55:29 Előzmény Cofika
(14/22)
Azon kivűl azert mert egy ferj sokat dolgozik es nem èr rà nem kell rogton megcsalni de altalaban ilyenek a nők ügye
dieselxxx 2020 okt. 18. - 01:24:15 Előzmény Cofika
(13/22)
Cofika ezt kikerem magamnak amit irtal hogy csak olyan ferfiak leteznek mint a ferj!
Èn kimentenelek pl :) ne add fel ... jo film amugy :)
Cofika 2020 szept. 30. - 22:23:23
(12/22)
Elolvastam a hozzászólásokat. Ezek szerint ti szerencsések vagytok, mert aki nem él ilyen házasságban, annak talán nem tud átjönni a film. A történet mintha rólam szólt volna. Leszámítva a franciát, mert nekem nincs ilyen megmentő az életemben, aki kimentene abból, amiben vagyok. Az életben egyébként szerintem nincs ilyen férfi. Inkább olyan a jellemzőbb, mint a férj. Egyébként csak a filmben lévő tájak és ételek miatt muszáj megnéznie annak, aki szereti Franciaországot. Jelenlegi kedvenc filmem.
3/10
Judga 2019 júl. 17. - 22:03:21 3/10
(11/22)
Jó a cím, csak a film nem jó. csábításnak, csábulásnak is nagyon gyenge. nem nyer értelmet a sok telefonálgatás, vagy csak én nem értem. nincs izgalom, katarzis, csak frusztráció. amikor az amerikaiak francia filmet akarnak csinálni. van viszont szép táj, idegenvezetés, neves színészek.
5/10
bannor72 2019 jan. 20. - 17:24:34 5/10
(10/22)
Nézek egy filemt, ami se nem romantikus, se nem vigjáték. Semmitmondó párbeszédek, néha egy-egy felszines utalás történelemre, művészetre (gyengébbek kedvéért egy snit magáról a műről is :) gyorstalpaló a francia konyha inyencségiből. Gyenge kisérlet az eltérő kulturák (amerikai- európai azon belül is francia) különbözőségeire. Ennyi. Jah hát persze ki ne csinálná végig a minimum +6 kiló súlyfelesleget jelentő reggeliket, ebédeket, vacsorákat, a finom borokat. És nem mellesleg a műzeumokat sem hagyná ki: de őszintén nem ilyen erőltetett menetben mégha rózsaágy is jár hozzá. :D Egy röpke nem túl meggyőző kiérlet némi drámai elem beemelésére. Bor,
Provance, sajt. És crem brule. Kajafotókkal az instagramra :D Fárasztó...
10/10
szookedorina 2018 aug. 13. - 19:30:24 10/10 Előzmény szookedorina
(9/22)
Szerencsés, mert gyorsabban tanulhat az az ember, aki nemzetközileg megfordulhatott magasabb körökben. Persze soha nem volt az adottság hátrány. Sőt!
10/10
szookedorina 2018 aug. 13. - 19:12:28 10/10 Előzmény stupek2
(8/22)
Intellektuális; Mész a saját fejed után, ebben nem gátolsz senkit és nem gátol semmi......
Az intellektuális tudat része , összes tapasztalatunk, gondolatunk eltárolása....
" Az egyik szereplő mond valamit, a másik is mond valamit de a kettőnek semmi köze egymáshoz."
Az intellektuális ember csak azokba a dolgokba, történésekbe fektet energiát amelyről tudja, hogy valamilyen szinten befolyásolhatja, formálhatja céljai elérésének alakulását!
Kiválóan szimbolizálja a felemás avagy fél pár zokni, illetve cipő! Mikor mi és miért fontos.

Remekül megírt, finoman és szépen előadott intellektuális, vonal vezetett történet, nem egy tucatfilm.


10/10
szookedorina 2018 júl. 20. - 07:56:09 10/10
(7/22)
"Miért illatoznak a virágok itt sokkal jobban mint Amerikában?!"
1/10
stupek2 2018 ápr. 21. - 09:10:09 1/10
(6/22)
Már a 20. perce nézem, de süketek párbeszédét hallom. Az egyik szereplő mond valamit, a másik is mond valamit de a kettőnek semmi köze egymáshoz. Nem akarom leírni a párbeszédeket, de valami ilyesmi: -Holnap munkába megyek. Én nem vagyok francia. Hol a taxi. 45 perc múlva lesz asztal. Hová tegyem a bőröndöt. Ez egy párbeszéd! És ez így megy már 20. perce, úgyhogy kikapcsolom!
2/10
NorbiB 2018 ápr. 19. - 22:18:31 2/10
(5/22)
Voltak kétségeim a hozzászólásokat olvasva...
És igazuk volt.
Volt néhány szép táj,de összességében lassú,lomha történetszegény film.
2/10
5/10
alien1976 2018 ápr. 19. - 04:21:02 5/10
(4/22)
A tartalom elolvasása után, egy lassú történetű, nem pörgő, beszélgetős, érzelgős filmet vártam, olyan hősökkel, akiknek a karakterét megismerve, lehet nekik drukkolni, lehet értük szorítani. A várakozásom első fele bejött. Szép, lassú történetvezetést kaptam, amiben lassan mentek előre az események, mint ahogy egy piciny patak átvágtat egy városkán. De a többi valahogy nem jött át. Ezen típusú filmekben a beszélgetéseket, a párbeszédeket szeretem, amelyek közepette megismerjük a szereplőket, azoknak életét, vágyait, a múltban velük történt szomorú eseteket, vidám történeteket, vágyaikat. Itt ez nekem nem jött át. A beszélgetések kevesek voltak, nem ismertem meg tökéletesen őket, nem jött át az egymás iránti vonzalom, nm jött át a hölgy totális menekülése a jelenlegi helyzetből. Valahogy a film vége felé egyre laposabb lett a film, de a végén az a huncut mosoly nagyon kellett, s így nyitva hagyott mindent a történet, s ez ügyes volt. A táj és a zene sokat dobott a filmen.
8/10
hegyi.tibor1 2018 ápr. 17. - 03:57:38 8/10
(3/22)
Egy könnyed kis film. Tökéletesen alkalmas egy kis lazitásra. Nem értem a fanyalgókat. Nem akció és nem egy csöpögős romantikus film. Teljesen emberi. Bemutatva a visszafogott elhanyagolt szép nő és egy francia sarmőr történetét, aki bár egy nőcsábász, mégis tiszteli barátja feleségét. A vége különösen tetszik. A néző fantáziájára van bízva hogyan tovább. Nállam 8/10.