Téma: Pasta

10/10
Tiberio 2020 nov. 12. - 03:10:21 10/10
(627/627)
Elfogultan, 10 pont. Ilyen lehet egy ország, ahol rend van, a legjobb értelemben. Mintha az európai szellem Európából Dél-Koreába menekült volna; jó lenne utána menekülni. Szerencsére elképzelhetem, hogy magyarként egészen Dél-Koreai is vagyok, ezt nem tilthatja meg senki. Az ő kultúrájukhoz mint embernek közöm van, egyre inkább oda húz a szívem.
RedTiger 2014 nov. 01. - 04:31:36
(626/627)
Teljesen igazat adok, a film lényege sokkal mélyebben van...de bizony ha csak felületesen nézed, már akkor is mosolyt csal az arcodra, nem véletlen hogy harmadszor nézem újra és még mindíg szolgál meglepetéssel...imádom ezt a sorozatot úgy ahogy van, kedves, bájos, talán felhívja a figyelmet Dél-Koreára, bár ez csak egy aprócska szelet, ám el sem tudjuk képzelni hogy ott is EMBEREK élnek, jönnek-mennek, szórakoznak, családot alapítanak, szomorkodnak néha, mint bárki más...mindenesetre ez a sorozat nálam 10+10 :)
Impia 2014 jún. 06. - 16:45:27
(625/627)
A La Sfera nyerte meg a versenyt, az utolsó rész elején derül ki. A nyeremény, hogy kimehetnek tanulni Olaszországba 3 évre. A fiúk nagyon örülnek, Yoo-gyeong viszont minden nap meggondolja magát. Egyszer menni akar, másnap meg maradni- ezzel az õrületbe kergeti a fõnököt :) Kiderül, a fõnök nem akarja, hogy a lány elmenjen, ezért beszélt a bírákkal és elintézte, hogy a sérült kezû fiú mehessen ki. Így az lett a vége, a lány marad.
Megoldhatták volna azt is, hogy kimegy a lány tanulni, és Hyun-wook is mehetett volna, mert az elõzõ részekben hívta dolgozni az olasz konyha.
Nekem az tetszett, amikor Hyun-wook és Yoo-gyeong végre elment a lány apjához. Ha jól emlékszem ráment ettek, ami a tengeri kagylóból készült. Jó erõs lehetett az ital, és észrevettem, hogy a lánynak nem töltöttek belõle.
9/10
BOND666 2014 jún. 06. - 10:06:12 9/10
(624/627)
és vége is???
9/10
BOND666 2014 jún. 05. - 10:15:03 9/10
(623/627)
ennek ma igen hülye vége lett...
ki nyerte a versenyt?
andros 2014 jún. 02. - 23:44:46
(622/627)
az,hogy bûszke vagyok magyar-létemre,vagy más érzelmi kitörésem van,avagy imádom a koreai sorozatokat-az egy dolog,a helyesírás az egy másik,a kettõnek nincs köze egymáshoz,tehát okoskodásos észosztásod annyit ért,mint a hal faszán a vizesborogatás,errõl beszélek pont,az elkorcsosult magyar soha nem a lényeget látja,csak azt,amit az agymosó tevékenység hozott magával,akinek nem inge ne vegye...:-)
reay 2014 jún. 02. - 11:44:34
(621/627)
Értem, köszi.
reay 2014 jún. 01. - 21:50:33
(620/627)
Amiket felsoroltál oldalakat, azokon online is lehet nézni sorozatokat, vagy csak letölteni lehet?
Vikibaba82 2014 jún. 01. - 18:40:10
(619/627)
Köszönöm szépen, rákeresek! :) Jelenleg sorozatokban a Golden Time-ot, és a Miss Korea-t vadászom. :D Mozifilmben pedig az All about my Wife,amit még megnéznék mostanában. :)
Vikibaba82 2014 máj. 31. - 16:24:19 Előzmény Vikó ...
(618/627)
Én a youtube-on néztem végig az összes részt, magyar felirattal, ott meg tudod nézni. Az utolsó rész a kedvencem. :D Nagyon szívesen megnézném a sorozat készítõinek az új filmjét, ami szintén egy sorozat, Miss Korea. Nagyon sajnálom, hogy itt még viszonylag kevés koreai filmet, sorozatot láthatunk, pedig jók a forgatókönyvek, és jó a szereposztás. Teljesen más kultúrát hoz, nekem ezért tetszik. Alex Chu pl. amellett, hogy nagyon jó színész, szuper énekes is. De Lee Sun Kyoon ( Gyun) a kedvencem. Tényleg, valaki segítsen, legalább négy féleképpen láttam leírva a nevét, melyik a helyes?
andros 2014 máj. 30. - 10:31:36 Előzmény Impia
(617/627)
holott bûszke vagyok arra,hogy magyarnak szûlettem,a szívem egyik csûcskében mos koreai is vagyok,a mai rész egyszerûen zseniális,pazar volt minden tekintetben
offtopic
Impia 2014 máj. 26. - 14:39:25
(616/627)
Nekem olt egy ilyen típusú fõnököm, mit a filmben a fõnök. Mindenkibe belekötött, ha megjelent nem azt látta, hogy milyen jól haladunk, hanem mindjárt a hibát kezdte el mondani. Mondanom sem kell mindenki utálta. Viszont hallottam, hogy egy lánnyal összejött, a telefonszámát is felírta a lány karjára.
Impia 2014 máj. 21. - 15:42:46 Előzmény Ljerk
(615/627)
Milyen jó lenne, ha a Pasta után leadnák ezt a sorozatot, vagy valami más, hasonlót.
Ljerk 2014 máj. 20. - 19:28:37
(614/627)
Bár a név azt sugallja, hogy második évad - valójában két teljesen különbözõ sorozat.
Vikó ... 2014 máj. 20. - 10:45:00
(613/627)
Sziasztok !

Most láttam "véletlenül" a 7.rész végét !
Érdekelne a sorozat többi része is, valaki tudja esetleg , h hol tudnám megnézni !?
Köszönöm !
Kittina12 2014 máj. 19. - 18:11:43
(612/627)
Köszönöm szépen :)

Kár érte, reménykedtem, hogy lesz késõbb folytatása ....
Kittina12 2014 máj. 19. - 13:30:43
(611/627)
Sziasztok! :)

Nekem az lenne a kérdésem a Pasta címû sorozattal kapcsolatban hogy, miért 20 részes lett? Direkt ennyire tervezték? És várható e még a sorozat folytatása?

Köszönöm a válaszokat :)
hanguktaekwondooo 2014 máj. 12. - 13:49:28
(610/627)
Ceia /és Android, és azok, akiknek nem jön be a gatyapõcben lófráló történelmi vonulat/,

a koreai sorozatok elég jelentõs hányada hazudik, mint a vízfolyás: egy profik által felépített képet sugároznak a nagyvilágba,
amely köszönõviszonyban nincs az ottani átlagemberek életével.
Kellemes õket nézni, már ha szólnak is valamirõl,
de a kinti életrõl messzemenõ következtetéseket jobb nem levonni a filmek alapján,
mert kint igen nagy csalódás érheti az embert.

Sok az alacsony színvonalú, klisékbõl építkezõ médiaszemét.
Ilyen nagy mennyiségben ontott termékdömping esetében ez természetes is.

A Pasta úgy ahogy van szar.
Tavaly ugyanezen a fórumon kifejtettem, volt is forradalom.
Ettõl még a véleményem ugyanaz.
Ha érdekel, nézz utána, de jelen esetben ez másodlagos.

Amiért klaviatúrát ragadtam, az a következõ.
Ha minõségi sorozatra vágysz, van négy darab, aminek egyike sem csöpög a nyáltól,
bõven van mondanivalója, urambocsá még gondolkodásra is késztet.
A színészi játék legtöbb esetben meglepõen jó, a forgatókönyv fordulatos
és a rendezõ is engedi játszani a színészeket.
Ez így együtt igen kevés sorozatban van együtt.

1. Coffee Prince
A 2007 -es filmben a kis Yoon Eun -Hye és partnere, Gon Yoo majd beledöglik ebbe a szép történetbe.
Máig meghatározó élmény volt számukra a forgatás.
És, ahogy nézem, azóta sem adtak nekik hasonló minõségû feladatokat
Valódi jellemfejlõdés, koreai filmekben nem megszokott érzelmi -szellemi dilemmák;
-a témából adódóan klisék itt alig, vagy egyáltalán nem kapnak szerepet-,
az egészet belengi valami olyasmi amit ifjúságnak hívunk.
A film valójában a feltétel nélküli szeretetrõl szól
a –rendezõ hölgy érzékenyen, intelligensen nyúlt a témához
https://www.youtube.com/watch?v=VDTcysQIEYo

2. When a Man Loves
Melodráma, éles fordulatokkal, remek színészgárdával.
Nyál itt sincs, hamis pátosz máshol kódorog
https://www.youtube.com/watch?v=Tkh_yAxZM80

3. Bad Guy
Történelmi filmekbõl lehet ismerõs Kim Nam gil neve,
aki a közelmúltig a legnagyobb színészegyéniségek egyike, ha nem a legnagyobb.
Ez a sorozat eddigi pályájának csúcsa.
Nagyon ott van.
https://www.youtube.com/watch?v=jP7K4ZF74R0

4. Scent of a Woman
Nincs köze a címadó amerikai filmhez, max. egy -két tangólecke erejéig.
A harmincas éveiben járó hölgynél rákot diagnosztizálnak, kb. félévet ad neki a kolléga.
A kezdeti apátia után végig követhetjük, ez idõ alatt hogyan próbálja életét teljessé tenni.
A fizikai átalakulástól a lélek apró rezdüléséig
a címszereplõ Kim Sun -ah mindent hitelesen formál meg és sugároz ki.
https://www.youtube.com/watch?v=JIh5jRDfVms

Spoilerezni nem akarok, legyen annyi elég, hogy a lehetõ legjobb befejezést hozta ki a témából a rendezõ.
Nincs rózsaszín gumimaciszósz, de a rombolásra sem ment rá

Kim Sun -ah ma Korea egyik legjobb filmszínésznõje.
Legalábbis azok közül, akiket monitoron láthatunk.
Érdemes utánanézni más filmjeinek is
reay 2014 máj. 12. - 11:10:21
(609/627)
Maximum 22 percig nézted, az nem valami sok, megnézhetted volna végig az elsõ részt, mert nem olyan szörnyû ám, mint ahogy képzeled. :) Igaz hogy sokat fõznek benne, de csinálnak mást is. Amikor a molett, rövid hajú szakácsnõ idegbajt kap, nagy jelenet, azzal együtt is, hogy szegény rákokat csapdossa az asztalhoz. :) Ráadásul írtad, hogy kedveled a koreai nõi szereplõket, ebben vannak igazán dekoratívak, meg a fõszereplõ is bájos.
ceia 2014 máj. 12. - 09:22:54
(608/627)
Megtettem, eddig bírtam. Nehezen viselhetõ volt az eleje, folyamatosan vágtam hozzá az arcokat :P (nem állhatom az ételek látványát képernyõn, na meg a rák agyonütése..) aztán amikor végre végeztek, bezártak, az a lány lefekszik az utcán és nekidõl a szemétnek? Na ne. Azt hittem, végre szokványos "filmes" dolgokról lesz szó.. de nem, akkor újra az étel trancsírozás jött :( 1000% hogy ezt én nem bírom megnézni. Ezzel nem veszítek semmi értékeset, az egyszer biztos. Inkább nézem azt, amit itt valaki linkelt: Rooftop Prince