Téma: Paulo Coelho

mulao 2010 aug. 10. - 22:24:02
(13/13)
Azt én is megnéztem, szerintem a könyvhöz képset is jó volt, tényleg érthetetlen miért nem említik íróként Coelhot-t.
NADALFAN 2010 aug. 10. - 19:44:40 Előzmény mulao
(12/13)
nõvérem falja a könyveit ,én a veronika megakar halni filmet láttam -igazán jó volt ,de a port megsem említi! vajon miért?
mulao 2010 jún. 20. - 04:24:12
(11/13)
Nem az én bajom, ha nem érted miért szeretik annyian és miért olyan nagy író. Bár szerintem nem is mindenkinek valók a könyvei, inkább olyanoknak, akik életét segíti 'megváltoztatni', máshogy látni, máshogy gondolkozni. Részben szerintem az én szociálisfóbiámat is a könyvei hatása segített legyõzni, rájöttem, hogy lehet máshogy is gondolkozni.
mulao 2010 jún. 19. - 10:47:27
(10/13)
"Mi lehet vajon akkor a titka mégis?"

Ezt a kérdést nem is értem, ha olvatad a mûveit és megértetted, tetszett, megforgtak, akkor ilyet nem kérdezel. Remélem érthetõ mire célzok.
Amúgyis csak van oka, annak, hogy bekerült a Guinness-rekordok könyvébe, mint a legtöbb nyevre lefordított szezõ.
mulao 2010 jún. 19. - 10:43:01
(9/13)
Most már a Bridát is elolvatam, nagyon jó volt szerintem.
A Veronikából készült film is nagyon tetszett. Továbbra is szertnék még olvasni tõle.
mulao 2009 aug. 31. - 19:43:02
(8/13)
Jó, hogy õ is szerepel a fórumon.Nekem ha kedvenc írót kéne mondanom, biztos mondanám Paulo-t is. Eddig mondjuk csak három könyvén vagyok túl, a Veronika természetesen nagyon tetszett, azt olvastam elõször, aztán a Piedrát, az már nem volt olyan jó, aztán a 11 perc már mégjobban nem tetszett, de azért még így is bírom, a Veronika mindenesete nagyhatással volt rám (egyik kedvenc könyvem).Azt hallottam, hogy az utolsó könyveit nagyon fikázzák, közhelyekkel meg hasonlókkal.
Boglarina 2009 jún. 26. - 08:50:53
(7/13)
Már van film, hamarosan mozikban a Veronika meg akar halni, fõszerepben Sarah Michelle Gellar.
zu-la 2009 jún. 23. - 19:49:12
(6/13)
Van valaki, aki olvasott Coelho-tól valamit eredetiben?
henett 2009 jún. 11. - 08:13:16
(5/13)
Nem csak akkor van valakinek toikja, ha van filje... hanem ha róla szól, vagy szerepel benne, vagy esetleg egyik moderátor kedvence és csinált neki egyet.. :))))

Én örülök, hogy van! :))
kiarasy 2009 jún. 10. - 23:18:13
(4/13)
Amúgy Õ mit keres itt? Mármint nem bántásként írom, mert egy csomó könyvét olvastam (Az alkimistát vagy 8szor biztosan) és meg is van mind. Csakhát meglepõdtem... Poénból írtam be a nevét, és jól meglepett, mikor kidobta ezt az oldalt...
Egyébként én se hinném, hogy valaha is lesz bármelyik könyvébõl film. Nem tudnák jól megcsinálni, Coelho meg szerintem nem is adná a mûveit, épp ezért. A cselekmény általában lapos egy filmhez, de hát az Õ könyvei nem is arról szólnak... Annak meg nem sok értelme lenne, hogy a könyv 85%-át felolvassa egy narrátor. És akkor nem lehetne újraolvasni, amit jobban meg szeretnél emészteni. :)
Egy középszerû filmet lehet, hogy ki lehetne préselni Az ördög és Prym kisasszonyból. De nem jönne át a lényeg.
delamico 2009 jan. 30. - 22:39:49
(3/13)
Tudtommal nincs, de nem is kell, hogy legyen, a könyvek magukért beszélnek. Minimális az esélye, hogy jó filmet tudnának készíteni belõle, bár mûvészfilmnek lehet hogy elmenne, a Zahír például. Coelho egy zseni, egy igazi polihisztor.
10/10
csaysee 2009 jan. 30. - 21:29:48 10/10
(2/13)
Meg vane valamelyik konyve filmesitve???

Csak egyet olvastam tole, de az idezetei, ahogy az egesz eletet latja, felfogaja az egyszeruen megragado, mintha csak azt irna le amit nap mint nap erzek, amiket talan en nem tudnek megfogalmazni, de annyira fontosak szamomra...
pingvincorpse 2008 nov. 16. - 03:00:23
(1/13)
Az alkimista megváltoztatta az életemet.
Nézze meg és olvassa el mindenki!!!