1/10
antibirka 2014 febr. 10. - 23:08:32 1/10
(80/160)
Balf@sz kalózok,és balf@sz legénység...A kapitány,meg mint fõlúzer még meg is írja.Ráadásul még meg is filmesítik.Inkább titkolnák.Ultragáz.:-)
6/10
Rahar 2014 febr. 10. - 12:26:01 6/10
(79/160)
Ha film nem megtörtént esetet dolgozna fel akkor egyszerûen gagyinak minõsíteném. Igyekeztem utánanézni a történteknek, ezt találtam:
http://index.hu/kultur/2013/11/07/phillips_pp/?p=0
Ennek fényében erõs közepes filmnek tartom. Az viszont nagyon nem tetszik, hogy a fõszereplõt csak pozitív tulajdonságokkal rendelkezõ hõsnek állítják be, amikor csak a multinacionális céget kiszolgáló emberrõl van szó. Alapvetõen csak ezért kerültek ebben a slamasztikába, mert a kapitány nem vitte a hajót távolabb a partoktól. Feltételezem, hogy felsõbb utasítás miatt, rövidebb útvonal, kevesebb üzemanyag fogyasztás, legénységnek kevesebb fizetés a rövidebb utazási idõ miatt. Persze az is lehet, hogy a kapitány önkényes döntése alapján történt vagy a megtakarítás bizonyos százalékát megkapja. A leírások szerint késõbb a legénység egy része be is perelte.
Ha a film cselekménye nem is logikus, de így történt. Tehát ha valakinek nem tetszik mert például a végén milyen nyálas, hogy megmentik vagy, hogy 3 amerikai hajó is jött a megmentésére, ez van, így történt és kész.
Többen írták, hogy középszerû, stb. Nekem is ez a véleményem, lehet, hogy nagy realitásokkal rendelkezõ alkotás, de engem akkor sem kötött le, valahogy nem volt izgalmas. Egyszer jó volt megtekinteni, de többet nem fogom.
1/10
antibirka 2014 febr. 10. - 07:01:28 1/10
(78/160)
Tudom,és nem zavar.Az változtat valamin?:-)
8/10
smatte1 2014 febr. 09. - 23:28:37 8/10
(77/160)
Az nem zavar, hogy a film megtörtént eseményt dolgoz fel?
Szerintem remek film, bár valóban a vége kicsit hosszúra nyúlt, az egész lehetett volna 1,5 óra.
1/10
antibirka 2014 febr. 09. - 13:02:31 1/10
(76/160)
Sírtam a röhögéstöl...Az öt fõs "kalózhadsereg" létrát akaszt a tíz méter magas hajó oldalára,és elfoglalja a hajót.A teherhajó huszonöt fõs legénysége meg elszalad és elbújik.Ahelyett,hogy lazán odasétálna,és beb...szná a létrát a vízbe.:-)
A másik kedvenc jelenet:A fél amerikai hadsereg(romboló,anyahajó,helikopterek,ranger-ek,stb...) "üldözik" a mentõcsónakon kb. 3 km/órával menekülõ makikat,miközben úgy negyvenháromszor kilõhetnék õket a mesterlövészek.Ismét egy újabb amerikai "remekmû"...:-))
6/10
Attrax 2014 febr. 08. - 23:14:12 6/10
(75/160)
Sajnos elég középszerûre sikeredett ez a film.A túszmentõ akciót röhejesnek tartom ,hogy csak erre képes 3 hadihajtó több csillió dolláros technika és többszáz képzett katona.Ez a nagy amerikai maszlag.Több alkalmuk lett volna kilõni a niggereket minek megvárni az éjszakát.A recept pedig kva 1xû ilyen esetekre:A hajón mindenki beköltözik egy atomzárt helyiségbe és lezárják a gépeket kóddal akármivel és tolnak egy nyamvadt s.o.s jelet az éterbe.Ez olyan bonyolult?
7/10
Sadenal 2014 febr. 08. - 22:42:03 7/10
(74/160)
Végig izgalmas volt, bár azt hiszem túlságosan elhúzták a végére és kicsit érzõdött az Amerika-szirup, hogy õk tényleg mindent megtesznek a bajbajutottakon, ami eléggé magasztalóan hatott rájuk nézve. Tom Hanks jól játszott, Barkhad Abdi-tól meg egy igen erõse kezdést láthattunk elsõfilmesként, úgyhogy neki a jövõben sok jó filmet kívánok.


7/10
7/10
Atis88 2014 febr. 08. - 17:56:11 7/10
(73/160)
Nem tudom, hogy mit képzelt ez a 4 szerencsétlen kalóz, hogy majd egy olyan hajót visznek el aminek az elfoglalásához 15-en is kevesen lettek volna... Amit meg nem értek miért nem adnak a legénységnek fegyvereket hogy az ilyen esetekre meg tudják magukat védeni.
Purity86 2014 febr. 08. - 13:20:06
(72/160)
Sok jót hallottam és olvastam errõl a filmrõl, tegnap megnéztem, de csalódnom kellett. De nem Tom Hanks színészi alakítása miatt, mert az most is remek volt mint mindig.
**SPOILER**
A probléma a valóság elhallgatása és az amerikai "szirup" volt. Én azt vártam, hogy egy izgalmas, ugyanakkor több aspektusból megrendezett film lesz, mert az alaptörténetbõl ezt ki lehetne hozni. Kezdem az elején, számomra kicsit hihetetlen volt, hogy egy kereskedelmi hajón nincs lõfegyver, de ahogy olvastam, ez a valóságban is így van, bár jó kérdés, hogy egy ilyen veszélyes útvonalon nem-e tehettek volna kivételt. A kalózvédõ rácsok egy lakattal voltak lezárva, az egyetlen védelmi megoldás pedig a vízágyú volt. Továbbá nem értem, hogy a kapitány és néhány embere mért nem zárkózott be valahova, ehelyett szépen megvárták, míg a kalózok felérnek az irányítóterembe. Pedig épp a kapitány szájából hangzik el, hogy ha a kalózok visszajönnek akkor végsõ soron bezárkóznak és várják a segítséget. Erre a legénység többi része is csak a gépházban bujdosik. De visszaugorva kicsit az idõbe, az elsõ kalóztámadás próbálkozás után a kapitány nem veszi elég komolyan a fenyegetést, pedig többen is megemlítik, hogy rövid idõn belül el tudnák hagyni a veszélyes zónát. Erre inkább fellengzõs választ adott, hogy ha valakinek nem tetszik a dolog, hazarepülhet. Ezek után szinte már jó volt látni, ahogy be volt tojva amikor a kalózok a hajón voltak.
A túszul ejtéshez lépve szinte már borítékolhatóak voltak a kiszabadítás képsorai. Jöttek az amerikai felsõbbrendûséget és az igazság bajnokait szimbolizáló csatahajók, ejtõernyõsök, helikopter, drón stb.
A kapitány elmondja, hogy teljesen igazságtalan az amerikai hajókat megtámadni, hiszen most is részben adományokat vittek Szomáliába. Az igazságot elhallgatta, hogy a szomáliai partokat tényleg nem védi senki, így hát aki halászni akar ingyen, az mind odament, elvéve a helyi halászok elõl a megélhetést. És azt sem említette, hogy a szomáliai embereket sújtó bõr- és légzõszervi megbetegedésekért is a lerakott atomhulladék tehetõ felelõssé amit a fejlett államok pakolnak le oda. Ezekért a dolgokért tényleg hálás lehet a szomáliai nép...
Én személy szerint kíváncsi lettem volna a kalózkodás hátterét illetõen, hogy épül fel a hálózat, kik kényszerítik ezeket az embereket ilyen dolgokra... Kíváncsi lettem volna a kapitány valódi személyiségére, mert a filmben egy rendkívül szimpatikus és felelõsségteljes karakter, a valóságban korántsem volt ilyen, a szabályokat megszegve közelebb hajózott a parthoz, hogy idõt és üzemanyagot takarítson meg, és ezen elképzelésén még az elsõ kalóztámadási kísérlet után sem változtatott. Emiatt a legénység több tagja pert is indított ellene.
Szóval egy jól induló film a végére megint egy tipikus amcsi film lett, ahol a jó gyõzedelmeskedett, a rossz pedig elnyerte méltó büntetését.
**SPOILER VÉGE**
9/10
veress tamás 2014 febr. 07. - 09:28:13 9/10
(71/160)
NAGYON JÓ FILM!
Én végig izgultam, hiteles a javából!
Kötelezõ!!!
Superalonso 2014 febr. 06. - 17:24:16
(70/160)
Egyetértek, valós történet ide vagy oda, de borzasztóan idegesítõ, semmitmondó túszdráma kb. mint az Argo-akció, ugyanolyan agyonmagasztalt hulladékfilm mindkettõ, mondjuk ez legalább izgalmas valamennyire....
Amúgy szerintem Tom Hanks-nek azért vannak jó filmjei is.....
ReignMan 2014 febr. 06. - 16:01:20
(69/160)
Nézd meg az Emberrablás címû dán filmet, jobban jársz, az 10/10...
Irgum76 2014 febr. 06. - 15:17:44
(68/160)
hihetetlenül túlértékelt film
a történet kb 3 mondatban leírható
ehhez képest a film hosszú, unalmas, vontatott
egy percig nem tudott érdekelni a kapitány nyomorult sorsa már vártam mikor lövik agyon
Tom Hanks ismét bebizonyította, hogy szar színész ez az alakítása is olyan primitív volt mint az összes többi
végig bambán néz ki a fejébõl érzelmek teljes hiányával majd ripacskodva, giccsesen eljátssza a hattyú halálát
4/10
9/10
Serutekin 2014 febr. 06. - 00:22:25 9/10
(67/160)
Khm ha a valóságba se halt meg akkor nem nagyon halhat meg a filmben, ugyanis, ha jól vettem ki ez egy megtörtént esetet dolgoz fel és akkor az összes ellentmondással nem tudsz mit kezdeni.
9/10
dundispan 2014 febr. 05. - 15:55:39 9/10
(66/160)
Remek film. Életszerûnek tûnik.
Határozottan tetszett!
Akinek nem jött be annak ajánlom a Szupercellát <----- na az tényleg egy igazi szar! ;)

Nálam ez a film:
9/10
koos 2014 febr. 05. - 13:23:55
(65/160)
az Indexrõl (http://index.hu/kultur/2013/11/07/phillips_pp/?p=0)
"Nagyon úgy tûnik, hogy 2009-ben még tilos volt kereskedõhajón fegyvert viselni. Hogy konkrétan az amerikai hajókon ez mennyire volt megtiltva / nagyon sok papírmunkához kötve / egyszerûen csak elfelejtve, a szerkesztõségbõl nem sikerült megállapítanunk, de ez a 2011-es tanulmány arról szól, hogy az európai országok épp kezdik engedélyezni a fegyvereket a hajóikon.
Az amerikai hajóknak azóta már elvileg nemcsak szabad, de kötelezõ is fegyveres õröket magukkal vinniük, de a tanulmány szerint ennek ellenére is csak az összes szállítóhajó harmadán voltak fegyveres õrök 2011-ben"

a film nagyon életszerû és mindegyik (különösen a kalózok) szereplõ hihetõ módon játsza a szerepeit.
Sines68 2014 febr. 05. - 06:29:35
(64/160)
Nem láttam a filmet ... még. A valóságban egy hajón nem lehet fegyver, csak egy, a kapitányé. Az is elzárva. A hajók hol szélesebb, hol szûkebb hajózási útvonalakon közlekednek. Talán az is közrejátszik, ha baj éri õket ezeken kívül, nehezen érvényesítik a biztosításukat. Nem két forint. A bidám-bidámok aggódhatnak a legénységért amennyiben árúcikket látnak bennük, élve többet érnek mint holtan. Ha jól tudom a film megtörtént esetet dolgoz fel, nagyon nem térhetnek el a valós eseménytõl.
10/10
senior321 2014 febr. 03. - 22:39:28 10/10
(63/160)
Eszméletlenül jó film. Csodásan megvalósított mû.
Engem végig lekötött. Számomra 10/10 !!
snipes69 2014 febr. 02. - 16:42:09
(62/160)
Unalmas vontatott túlértékelt,sajnálom,de nekem nem tetszett. 5/10 Tényleg egyszer nézhetõ,de túl hosszú ezt akár 80 percbe is összesûríthették volna. Az oscar jelölésekkel egyáltalán nem értek egyet.Sajnálom az idõt amit ráfordítottam.De akinek tetszett annak biztos más az ízlése mint nekem. No Offense!! :D
8/10
Viktor6665 2014 febr. 01. - 01:35:19 8/10
(61/160)
Jó film, de azért a 19 jelölés miatt egy kissé túlértékeltnek tartom.