Téma: Piaf

10/10
sanderson 2015 ápr. 20. - 20:00:36 10/10
(133/153)
Magam sem értem, hogy miért csak most néztem meg ezt a filmet, hiszen tudtam róla, és Marion Cotillard is a kedvenc színésznõim közé tartozik. Jobb késõn, mint soha. Már a nyitó jelenet nagyon erõs volt, engem egybõl megfogott, ahogy Cotillard a számomra ismeretlennek tûnõ dalt elementáris erõvel énekelte....pontosítok, nem az õ hangját hallottuk, hanem Piafét. Sajnos a filmben ennek a számnak csak az eleje hallható, de szerencsére a neten megtaláltam a teljes dalt.

https://www.youtube.com/watch?v=kWqz-Y7QfpU

Heaven a Mercy a címe, ha esetleg a link nem mûködne.
9/10
fityke 2013 nov. 10. - 22:48:44 9/10
(132/153)
Uhh a színészkedés magasiskolája, amit Marion Cotillard ebben a filmben mûvelt. A gesztusai, a mimikája, a testbeszéde, merõben más volt, mint a többi filmjében, mégis annyira természetesnek hatott a játéka. Szinte átlényegült Piaffá. A film engem végig lekötött, szerintem követhetõ volt az idõsíkokban való ugrálás is, a Piaf számok csodálatosak a filmben.
Az biztos, hogy ennek a szerencsétlen nõnek gyötrelmes élete volt, egyedül az éneklés volt az, ami egy kis idõre is, de boldoggá tette. Szomorú, hogy egyeseknek milyen sors jut.
Marion miatt mindenképpen érdemes megnézni ezt a filmet.
9/10
M.Zs.F 2013 szept. 18. - 14:33:05 9/10
(131/153)
Hmmm. Elég nehezen tudok napirendre térni afölött amit láttam. Az énekesnõ élete egyszerûen gyötrelmes, könnyeztem a film végén, mert egyszerûen nem mindig értem ki, mit, s miért kap az élettõl. Persze tudom mindennek megvan a miértje de ez nálam kicsit az értelmetlenség határa, s egészen hihetetlen hogy valakit ennyire tudjon sújtani az Élet.

Marion Cotillard (mint ahogyan olvastam valakitõl) egyszerûen nem is játszotta, hanem átformálódott Piaf-fá a film erejéig, s egészen csodát mûvelt. Nem hétköznapi színésznõ, ahhoz képest hogy a Taxi volt talán az elsõ híresebb filmszerepe én mára már olyan filmekben és olyan szerepekben láttam amit nagyobb nevû színésznõk sem sokszor vállalnak be. Fantasztikus, csodálatos de tényleg.

Viszont azt csak Én is kritizálni tudom amit szinte mindenki elõttem. Sok figyelmemet elvette a film élvezetébõl hogy próbáltam betájolni hogy most akkor kb hol is járhatunk. Szerintem egy nagyon kicsivel kellett volna kevesebb figyelmet fordítani az idõbeni ugrálásokra, s egy kiváló 10 pontos film lehetett volna....:(

10/9
nikoletta793 2013 márc. 07. - 21:52:56
(130/153)
spoiler asszem :)
engem kicsit sem zavart az úgy mondd ugralas. hiszen csak emleke voltak egymas utan ossze-vissza tehat nem is ugrallt :)
borzalmas elete volt! de az utolso dal ami a film vege is egyben es utana a stablista zene nelkul az nagyon utott! otthagyott a vegen a csendben hogy megdobbenve nezz magad ele es azon merengj hogy milyen szornyu sorsok is vannak. hires volt es csak az enekles volt neki pozitiv az egesz eleteben. az is megdobbento volt nekem hogy a masodik hazassagarol szo sincs. hogy tortent stb. ennyire lenyegtelen volt?
Ford Mustang 2011 szept. 19. - 15:30:04
(129/153)
Jó film ez, csak nem értem, miért kell belõle rendszert csinálnia a Duna tv-nek. Lassan minden csatornának kialakul a filmes repertoárja, és azon belül is meglesz a fõ film, amit minden héten leadnak. A Universalnak a Dante pokla, A Film+nak a gagyi horrorok, a Coolnak Az utolsó cserkész, a két „nagy” kertévén pedig a gagyi tinifilmek illetve Amerikai pite és társai. Azt gondolom ebbõl nem kellene rendszert csinálni.
missildike 2011 júl. 27. - 20:55:26
(128/153)
Egy egyszerû válasz azoknak akik korábban zavarosnak és érthetetlenek találták,hogy a filmben párszor felcserélõdtek az idõ rendek. A válasz egyszerû aki nem érti nem is nézte igazán a filmet. A filmben Piaf már "öreg" aki a halálos ágyán az életére emlékezik vissza és akkor hangzik el a kulcs mondat amit a gondozójának mond Simon-nak hogy "Elvesztem az emlékezetem az nagy baj az agyam összezavarodott, próbálok emlékezni de nem megy. Más képek jönnek elõ nem azok amiket látni akarok."
7/10
szingh 2011 júl. 17. - 15:11:22 7/10
(127/153)
Egy biztos, nem ez a legjobb film.
Ami még meggyõzõdésem: nem ez a legrosszabb film.
Nagyon zavart az idõsíkok közötti ugrálás. A film feléig néhányszor el is veszítettem a fonalat. Biztos megvolt a dramaturgiai szerepe, engem csak bosszantott; de fogadjuk el, hogy bennem van a hiba.
Ami végig zavart, az nem volt más, mint Cotillard kisasszony játéka és sminkje. Hiszen pont ez a két dolog találtatott díjazandónak az AMPAS szerint! Normális vagy?-Szegezem önmagamnak a kérdést. Sok volt. Végig az súgott a tudatalattimban: sok, nagyon sok, kevesebb több lenne.
Elsõ hiba: Cotillard nagyon szép nõ. Remek színésznõ elismerem, de ebben az esetben a szépség nagy hátrány. Nem baj, hiszen miért is fizetjük mi a sminkeseket?-tehették fel a kérdést filmnek az készítõi. Elcsúfították hát a lányt, ám ez erõs maszkírozást követelt meg. Mû, mû, mû, nagyon mûanyag lett, nem természetes. Csúf volt valóban, ám mindvégig ott vibrált, hogy természetellenes, ez csak maszk.
Második hiba: Cotillard felkészült Piafból. Nem kicsit, nagyon. Minden mozdulata, mimikája Piaf volt. De Õ maga nem volt Piaf, nem tudta egy pillanatig sem elhitetni velem, hogy õ maga Edith Piaf. Ezért volt az az érzésem, hogy amit látok, az egy karikatúra, vagy ha úgy tetszik egy paródia.
Nem jól instruálták a mûvésznõt. Feladat a következõ lett volna: Adott egy magzati alkoholizmus szindrómával született szerencsétlen nyomorék, akinek a születési rendellenessége nem elég kereszt, súlyosbítja ezt még sanyarú gyermek és ifjúkor is. Ám a mocsokból toronymagasan kiemeli Õt csodálatosan egyedi énekhangja. Jön ilyenkor, aminek jönnie kell, felfedezõdik. Siker, fény, csillogás, kicsi döccenõkkel. És, bár minden külsõ adottsága visítva ellentmond ennek, jön a nagy szerelem is. Földi mennyország, melybõl minden átmenet nélkül, az árnyékvilágot nem is érintve, egy pillanat alatt pokolra kerül. Ekkortól önkezével vet véget életének azzal, ami genetikailag egyébként is kódolva van beléje, belesüllyed az alkoholizmus feneketlen mocsarába, amit - ha már lúd... - katalizál súlyos morfinizmussal. És így jön negyvennyolc évesen az elkerülhetetlen vég. Tehát az élet egy agónia, mely közben a mûvésznõ lenyûgözõ, utánozhatatlan kisugárzásával, csodálatos, páratlan hangjával francia sanzonokat énekel, és ennek a közönség örül.
Na, ezt játsszad el! - kellett volna mondania a rendezõnek. És Cotillard el is játszotta volna, mert - talán már említettem is - Õ egy piszok jó színésznõ.
Egyébként végig lekötött a film. Ez viszont Piafnak köszönhetõ.
Volt néhány felejthetetlen jelenet is a filmben.
Az egyik: amikor a már húsz éves Edith, aki ekkor még nem Piaf, jól megérdemelt (utcán kiénekelt) pénzecskéjébõl falatoznak a kiskocsmában, amikor anyja beállítván, szokásához híven hót részegen, követeli a lánya pénzét. Na ez a jelenet annyira realisztikusra sikeredett, hogy azóta sem költözött ki a fejembõl. Láttam már alkoholistákat, minden emberi mázat levetve magukról, civódni. Az ilyen. A színésznõ, aki csupán hat évvel idõsebb Cotillardtól, minden elismerést megérdemel. Álljon itt a neve elismerésem jeléül: Clotilde Courau. Bravó, Klotild!
A másik: Az, ahogy a film ábrázolja azt a sorsfordító drámát, ahogy az ember (Piaf) megtudja, hogy nincs többé az, amiért érdemes volt várni, amiért érdemes élni, amiért érdemes józannak maradni. Még most is beleborsódzik a hátam.
A harmadik: a film elejétõl vártam, hogy felhangozzék egy dal. És a legvégén eljött. Helyes, egy Piafról szóló filmet csak ezzel lehet befejezni. Csak ez lehetett a pont. Non, je ne regrette rien...
9/10
mhavas 2011 júl. 16. - 21:10:09 9/10
(126/153)
Szenzációs film. Mindenkinek ajánlom!
Ford Mustang 2011 júl. 16. - 16:28:47 Előzmény Sadenal
(125/153)
Egyetértek, zseniálisan alakította Piafot, azért nem véletlen az Oscar.
8/10
Sadenal 2011 máj. 17. - 15:34:02 8/10
(124/153)
Marion Cotillard egyszerûen fenomenális volt. Mintha tényleg az eredeti Piaf lett volna...:D Kicsit hosszú volt, de gyorsan elszállt az idõ. Jó kis életrajzi film.

SPOILER

Mikor meghalt Marcel és ott sír utána.....azt nem lehet kibírni sírás nélkül.



8/10
1/10
Juli90 2011 máj. 17. - 13:43:14 1/10
(123/153)
egyik legrosszabb film volt, amit életemben láttam. nagyon amerikai volt, de közben francia akart lenni és ez valahogy nem sikerült neki... a fõszereplõ viszont fantasztikusan játszik. de még miatta sem lennék hajlandó mégegyszer megnézni. harmadánál majdnem elaludtam.
De Goey 2011 márc. 20. - 12:11:43
(122/153)
Eldobom az agyam az ilyenektõl...ez már vicc.
10/10
Sumomo 2011 márc. 19. - 23:17:50 10/10
(121/153)
Nekünk nagyon egy az ízlésünk!:))
foltosboci 2011 márc. 19. - 23:15:10
(120/153)
Láttad te valaha is Piaf-ot? Mert akkor tudnád, h de, nagyon is erõs mimikája volt, és az élete meg tele volt tragédiákkal, ha te átélnéd azt, amit Õ, talán te is sokszor bõgtél volna. :)
Hannibal Lecter 2011 márc. 19. - 23:08:36
(119/153)
Edith Piaf nem vágott ilyen hülye grimaszokat és nem értem miért kell majd' 3 órán át bõgni. 25-ször kapcsoltam ide és Marion Cotillard folyton sírt.
Ochoa 2011 márc. 19. - 22:27:30
(118/153)
Lemaradtam róla de ezt be kell pótoljam!
l.ek.v.á.r 2011 márc. 19. - 20:59:52
(117/153)
Júúúj, de jó, hogy ma van/lesz/mindjárt kezdõdik! :D
Szeressük nagyon!
10/10
pearl68 2011 márc. 19. - 20:00:08 10/10
(116/153)
Imádom a jól megkomponált filmeket, ez a film is kedvenceim között szerepel. Érdemes megnézni, többször is.Nekem 10-es a skálán!:)
10/10
hAAVER 2011 jan. 02. - 12:14:26 10/10
(114/153)
Tegnap megnéztem a Duna Tv-n....azon ritka eset,amikor az Oscar tényleg jó helyre került!!!!!Nekem nagyon tetszett