Téma: Pillangó

Terminandor 2019 jún. 06. - 23:30:32
(8/28)
Ez a film egy kihagyott ziccer. Anno olvastan a könyvet ami annyi olyan reszletet tartalmazott ami filmre kivankozott, es itt lett volna a lehetőseg hogy az eredetivel ellentetben ide belerakják, de nem. Egy az egyben leforgattak a regit, csak kicsit sargabban, kicsit savanyubban. Sajnalom. Egy megnezest meger, tobbet nem. De jobban jarsz az eredetivel.
10/10
ocsi028 2019 jún. 03. - 19:14:19 10/10
(7/28)
Nem értem a sok negatív filmkritikust, tokeletes remake, jo szineszek, korhu helyszinek .. és ugyanannyira lekot mint az eredeti
10/10
nikato 2019 jún. 03. - 11:39:58 10/10
(6/28)
Végig lekötött és izgalmas volt, bár én is fenntartásokkal kezdtem el nézni, mert megint egy remake.
1/10
lori80 2019 jún. 02. - 00:20:43 1/10
(5/28)
Meg sem kozeliti az eredeti tortenetet.A konyvet ajanom inkabb.
5/10
horkoló 2019 máj. 30. - 01:19:58 5/10 Előzmény pihes
(4/28)
Dehogy jobb!
7/10
Sátánistapistaapápista 2019 máj. 29. - 20:00:21 7/10
(3/28)
Akár azzal is kezdhetném,ami itt sikk mostanság,hogy mennyire felesleges volt megcsinálni ezt a remake-et és hogy természetesen egy kalap kula. Az tény,hogy az eredeti 1973-as egy valódi klasszikus Steve McQueen-nel és Dustin Hoffman-nal,de ennek ellenére leültem az új elé elfogulatlanul és megdöbbentően jó volt! Namármost itt az a probléma,hogy az alap film sem egy könnyed alkotás és ezáltal szinte 'rétegfilm'nek számít,de ez messze reménytelenebb,sötétebb és komorabb annál. Annyira megviseli az embert az amit lát,hogy vigyázni kell vele,mert kihathat még utánna is. Persze pár jelenetet megváltoztattak vagy bele sem tették,mint például a tetovált arcú telepest,aki segít nekik vagy a leprásokat,akikhez kűldi őket,de ezeknek a történetvezetés szempontjából nincs is akkora jelentőségük,"pusztán" a jellemrajz miatt lennének érdekesek,mint amikor bele kell szívnia a leprás vezér szivarjába,hogy a néző érzékelje hogy körülbelül mennyire rohadtul is elszánt a pali! Amit viszont tényleg hiányoltam,az az eredeti film lényegi csúcspontja: nevezetesen a két év szigorított alatti hallucinációiból az egyik,amikor a sivatag közepén látja a bírót és mellette az esküdteket és felhozza,hogy ugye ő nem is ölte meg azt a stricit,ergó ártatlan és erre a bíró azt válaszolja neki,hogy igen,ez igaz,de a te bűnöd nagyobb ennél! Mi az,mi az én bűnöm? A legnagyobb bűn,amit ember elkövethet! Mi az? Az elfecsérelt és elpazarolt élet bűne a te bűnöd! Ezt még 1973-ban ilyen tisztán és egyértelműen ki lehetett mondani,de az azóta eltelt 46 évnyi involúció miatt ezt már egy 2018as filmbe szinte tilos beletenni. Ez helyett viszont kapunk kigyúrt felsőtestet és ostoba bunyókat,dehát ez van. A színészek tűrhetően játszanak,a degát alakító Freddy-srác kifejezetten jó ebben is. Korántsem hibátlan,de számomra egy erős 7-es még így is.
k11zoltan 2019 máj. 26. - 21:19:00
(2/28)
Dehogy!

Pár hónapja néztem, és ez is nézhető ugyan, de a Steve McQueen-es régi film messze viszi a pálmát!
Már csak az alakítások, és a helyszínek szépsége miatt is.

Ebben nem is emlékszem, hogy elszökött-e arra a bennszülöttek lakta trópusi szigetre.

A pontszámok is alátámasztják: Ez 7-es, az 10-es.

6/10
pihes 2019 máj. 26. - 15:05:28 6/10
(1/28)
Egy kis lépéssel, de ez csak jobb mint a 73-as.

6/10